Zavrieť

Porady

Nemocnice v Bratislave!

Napíšte sem, prosím svoje skúsenosti s bratislavskými nemocnicami, hlavne s personálom a jeho prístupom. Po meisaci skúsim tému vyhodnotiť. Roman.
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Roman zvedavý Pozri príspevok
Napíšte sem, prosím svoje skúsenosti s bratislavskými nemocnicami, hlavne s personálom a jeho prístupom. Po meisaci skúsim tému vyhodnotiť. Roman.
hodnotenie možno nájsť aj napr.

http://www.dovera.sk/sk/zdravotna-st...enie-nemocnic/

http://primar.sme.sk/nemocnice/
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Roman zvedavý Roman zvedavý

Roman zvedavý je offline (nepripojený) Roman zvedavý

Jasné, tieto hodnotenia poznám, metodika je príliš komplikovaná a kritérií veľa, ide mi však skôr o pocity pacienta v tom ktoro zariadení. Ďakujem za reakciu. Roman
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Prečo Ťa to zaujíma?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
podla toho ktorá nemocnica a ktoré oddelenie. celkovo sa to nedá dobre charakterizovať lebo každému vyhovuje niečo iné
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ja som ležala na neurologii na kramároch.ked som prišla,dali ma na izbu ,kde boli3 nechodiace a ja,to znamená plienky.ten smrad,katastrofa,2 dnisom nespala,na nose som mala uterák ,tak som dýchala.o 4 ráno začali prebalovať,strašné,tak som sa steperila, a sedela som na chodbe a plakala.na 3 den ma preložili do inej izby.o hygiene sa nedá hovoriť.sprcha precelé oddelenie spoločná,voda zle odteka,stojím vo vode po členky,samá plesen.upratovačkas jednou vodou umyje celé oddelenie aj so záchodom,umyvadlo utrela,až ked som jej povedala,no a personál? ako ktorá sestra.nové,mladé sú slušné,úctivé,a tie staršie ,ak sa na ne pozriete,radšej nič nechcete.tiepomocnice,či ako ich mámnazvať,tie pozerajú kto im čo dá.neda sa to všetko napísať,nie je to všetko o peniazoch,to je o ochote,koho to nebaví nech to nerobí.sestra ktorá je neochotná,nadutá,nepríjemná nebude dobrá nikdy,ani s neviem akým platom.jasné že su tam aj ochotné !!!modlím sa aby som nemusela do nemocnice.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
pasuliatko Pozri príspevok
podla toho ktorá nemocnica a ktoré oddelenie. ....
... je to pravda a doplním: aj podľa toho, aký je pacient, resp. závažnosť jeho choroby.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

daria29 Pozri príspevok
ja som ležala na neurologii na kramároch.ked som prišla,dali ma na izbu ,kde boli3 nechodiace a ja,to znamená plienky.ten smrad,katastrofa,2 dnisom nespala,na nose som mala uterák ,tak som dýchala.o 4 ráno začali prebalovať,strašné,tak som sa steperila, a sedela som na chodbe a plakala.na 3 den ma preložili do inej izby.o hygiene sa nedá hovoriť.sprcha precelé oddelenie spoločná,voda zle odteka,stojím vo vode po členky,samá plesen.upratovačkas jednou vodou umyje celé oddelenie aj so záchodom,umyvadlo utrela,až ked som jej povedala,no a personál? ako ktorá sestra.nové,mladé sú slušné,úctivé,a tie staršie ,ak sa na ne pozriete,radšej nič nechcete.tiepomocnice,či ako ich mámnazvať,tie pozerajú kto im čo dá.neda sa to všetko napísať,nie je to všetko o peniazoch,to je o ochote,koho to nebaví nech to nerobí.sestra ktorá je neochotná,nadutá,nepríjemná nebude dobrá nikdy,ani s neviem akým platom.jasné že su tam aj ochotné !!!modlím sa aby som nemusela do nemocnice.
Ten stav na oddelení,čiže plesne,neodtekajuca voda,4 na izbe,1 sprcha atd.o peniazoch je.
0 0
Roman zvedavý Roman zvedavý

Roman zvedavý je offline (nepripojený) Roman zvedavý

chcem si vytvoriť obraz a byť pripravený, prípadne disponovať skúsenosťami iných ktoré mi pomôžu pri rozhodovaní kam...
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Roman zvedavý Pozri príspevok
chcem si vytvoriť obraz a byť pripravený, prípadne disponovať skúsenosťami iných ktoré mi pomôžu pri rozhodovaní kam...


Chystáš sa do nemocnice?
0 0
Roman zvedavý Roman zvedavý

Roman zvedavý je offline (nepripojený) Roman zvedavý

Disponujú napríklad Kramáre nejakými nadštandartnými izbymi, reepektíve ani nie nadštandartnými, stačili by povedzme s max. dvoma lôžkami a jednou toaletou a klimatizáciou? dajú sa nejak priplatiť? vie to niekto prepaltiť?
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Roman zvedavý Pozri príspevok
Disponujú napríklad Kramáre nejakými nadštandartnými izbymi, reepektíve ani nie nadštandartnými, stačili by povedzme s max. dvoma lôžkami a jednou toaletou a klimatizáciou? dajú sa nejak priplatiť? vie to niekto prepaltiť?
Ak je človek skutočne chorý, nerozmýšľa nad klimatizáciou /ktorá by mňa osobne položila/, ani nadštandartom, ale aby mi určili správnu diagnózu, nasadili správne lieky a pod., je väčšinou na odd. s intenzívnou starostlivosťou. Potom je to už o niečom inom. Už už si všíma aj okolie. Takže raď.

Ja som bola dva krát prevezená vo vážnom stave a našťastie som bola umiestnená na špičkovej izbe a aj personál bol perfektný. Ale boli sme tam štyria, ženy aj muži spolu a bolo mi to fuk.

Keď som šla do nemocnice na operáciu, alebo vyšetrenie, vždy si nosím so sebou dezinfekčné prostriedky a najskôr upracem stolík, poutieram posteľ a potom aj spoločné toalety a sprchu a až potom si ľahnem a čakám na vyšetrenia a iné. Najviac ma vie vytočiť cirkus pred veľkou vizitou, ani minerálka na stolíku, ani časopisy, ani ništ...tak to nie: primárovi visí nad hlavou veľká pavučina a ohradím sa tým, že ho pošlem skontrolovať aj hygienické zariadenia a mám pokoj.
Takto sa nedá robiť prieskum, to si musí každý pacient vyskúšať na mieste činu a podľa toho sa zariadiť. Je pravda, že stále opakujeme, že nie sú peniaze, ale väčšinou je to o ľuďoch či personálu, ale aj o pecientoch..a tí vedia tiež narobiť šarapatu .
Želám Ti skoré uzdravenie aby si mal iba problém s ubytovaním v nemocnici.

Vôbec nechcem pripomínať výšku odvodov. Platím dosť veľkú čiastku, ale sme v systéme solidarity, tak čo by som chcela.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Roman zvedavý Pozri príspevok
Disponujú napríklad Kramáre nejakými nadštandartnými izbymi, reepektíve ani nie nadštandartnými, stačili by povedzme s max. dvoma lôžkami a jednou toaletou a klimatizáciou? dajú sa nejak priplatiť? vie to niekto prepaltiť?
myslel si na niečo podobné?

http://www.nspr.sk/Nemocnica-Kramare...aim/sluzby.htm

Informovať sa treba vždy na píslušnej klinike... A či to vie niekto preplatiť? No rozhodne to niekto preplatiť musí, ale nebude to podľa všetkého zdravotná poisťovňa. Takže pacient, jeho rodina, prípadne komerčná posťovňa (ak má na takýto prípad uzavretú poistku)....
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
No neviem, mne tato tema nepripada az tak od veci. Ked mam ist niekam na prijem, tiez uvazujem, ze kam. A ako roky plynu, asi aj budem castejsie uvazovat. Urcite nepojdem do nemocnice, kde mali znami zle skusenosti. A to mi ale vobec nejde o izbu, skor o lekarsku a sestersku starostlivost a spolah na lekarske znalosti, prip. operacna zrucnost.

Pridam: v nemocnici v Ruzinove´na ortopedickom oddeleni nepichaju pred op heparin. Skaredo na to doplatila moja dcera.

Mimo Ba - v DS skrabali mojej sestre zhrubnutu stenu maternice a prebudila sa na velke bolesti v maternici - oper. lekar jej povedal: vydrzte uz koncime. Dodnes ma z toho nocne mory. Takze napr. tam by ma mohla odviezt iba sanitka, ak mam trochu casu, radsej rychlo autom na pohotovost do Ba.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nie som síce z Blavy , ale môžem povedať , že tie najlepšie a najviac vybavené sú ....ako sa to nazýva teraz ?

- reštruktualizácia
- modernizácia
- transformácia
...................................zdravotníctva

Len tak na okraj , do vojenskej nemocnice v Košiciach sa naliali veľmô ťažké love .
Mala tam byť od 1.1.2009 detská nemocnica.
Táto sa presťahovala úplne inde ...
Do dnešnej doby funguje len ambulantná časť .
Kto to prevezme ?
NEPOVIEM , ale VIEM , alebo naopak !!!
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ALDA- to je dobre,ked prídeš do nemocnice,najprv upraceš a potom si lahneš. ked som ja prišla,bola som rada že si lahnem,že vstanem atd,taká vec ma napadla,bola som druhý týž,na oddelení a príde za mnou sanitár,že ideme sa kúpať!já som sa dala do smiechu,že či si robí srandu,prvý týž.sa ma nik nepýtal, ked som nemohla,potom dostali od niekoho asi pocung,a pár dní fungovali.denne sa personál hádal ,že kto robí viac,či nočná smena.či denná.z ladničky sa tratila strava,z izby peniaze,ked boli návštevné dni,opatrovatelka sa motala v izbe,pokial niečo nedostala,ked som sedela na chodbe,neverila som ,dve ťažké tašky vliekla. ked som išla na wc,bolo špinavé,požiadala som upratovačku,aby to utrela,bolo to ráno,práve umývala chodbu,zobrala handru utrela prv pánský a až potom dámský,hoci som sa na nu pozerala,tak som jej svoje povedala,no od vtedy zazerala na mna ,ako na vraha.nedobré skusenosti mám.
0 0
Roman zvedavý Roman zvedavý

Roman zvedavý je offline (nepripojený) Roman zvedavý

ALDA Pozri príspevok
Ak je človek skutočne chorý, nerozmýšľa nad klimatizáciou /ktorá by mňa osobne položila/, ani nadštandartom, ale aby mi určili správnu diagnózu, nasadili správne lieky a pod., je väčšinou na odd. s intenzívnou starostlivosťou. Potom je to už o niečom inom. Už už si všíma aj okolie. Takže raď.

Ja som bola dva krát prevezená vo vážnom stave a našťastie som bola umiestnená na špičkovej izbe a aj personál bol perfektný. Ale boli sme tam štyria, ženy aj muži spolu a bolo mi to fuk.

Keď som šla do nemocnice na operáciu, alebo vyšetrenie, vždy si nosím so sebou dezinfekčné prostriedky a najskôr upracem stolík, poutieram posteľ a potom aj spoločné toalety a sprchu a až potom si ľahnem a čakám na vyšetrenia a iné. Najviac ma vie vytočiť cirkus pred veľkou vizitou, ani minerálka na stolíku, ani časopisy, ani ništ...tak to nie: primárovi visí nad hlavou veľká pavučina a ohradím sa tým, že ho pošlem skontrolovať aj hygienické zariadenia a mám pokoj.
Takto sa nedá robiť prieskum, to si musí každý pacient vyskúšať na mieste činu a podľa toho sa zariadiť. Je pravda, že stále opakujeme, že nie sú peniaze, ale väčšinou je to o ľuďoch či personálu, ale aj o pecientoch..a tí vedia tiež narobiť šarapatu .
Želám Ti skoré uzdravenie aby si mal iba problém s ubytovaním v nemocnici.

Vôbec nechcem pripomínať výšku odvodov. Platím dosť veľkú čiastku, ale sme v systéme solidarity, tak čo by som chcela.
Jasne že podstatná je diagnoza a liečenie, ale prostredie je faktor ktorý môže sekudnárne o veľa veciach rozhodnúť, a diagnoza, jej správne určenie zas záleží od dostupnosti a kvality diagnostických zariadení a neposlednej rade aj od interpretačných schopností personálu, tak že...
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Mozno by nebolo zle, keby ste menovali nemocnicu a oddelenie, ked uz piste o skusenostiach z nich. Myslim, ze ked sa nemenuju pracovnici tam, tak by to vadit nemalo.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Roman zvedavý Pozri príspevok
Disponujú napríklad Kramáre nejakými nadštandartnými izbymi, reepektíve ani nie nadštandartnými, stačili by povedzme s max. dvoma lôžkami a jednou toaletou a klimatizáciou? dajú sa nejak priplatiť? vie to niekto prepaltiť?
tak s takýmto určite zabudni v štátnych nemocniciach!!!a ako som ti napisala každí ti povie niečo iné a určite sa neda zhrnúť nemocnica celá lebo na každom odd sú iní ľudia a iná starostlivosť tak si to nehaj vysvetliť.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
bonita Pozri príspevok
Mozno by nebolo zle, keby ste menovali nemocnicu a oddelenie, ked uz piste o skusenostiach z nich. Myslim, ze ked sa nemenuju pracovnici tam, tak by to vadit nemalo.
Bola som v Prahe-bolo super /teda myslím operácia a liečenie ako aj personál/-ušné odd.
V Modre-už tam nemocnica nie je, ale nikdy v živote som si žiadala, iba ak v bezvedomí - interné odd.
U Kocha - po štyroch dňoch si ma konečne všimli- všetko dopadlo dobre aj vďaka vtedy začínajúcemu MUDr. Cupánikovi, ktorému som predpovedala, že bude primárom a stalo sa, neviem či tiež nie je nem. zrušená
V Šulekovej-super zachránili ma, myslím, že už nemocn. neexistuje
V Bezručke -super- chirurgia
V poslednom období Vojenská nemocnica v BA výborný personál a aj prostredie.-interné, dôkladne vyšetrenie celého človeka
Vnučka bola na Kramároch, perfektný personál, prostredie sa mi nepáčilo, ale bolo čisté.-chirurgia

Nebudem spomínať nemocnicu v Nitre, kde som bola ako dieťa, bola to hrúza, ale bolo to dávno, pradávno, snažím sa tú nočnú moru zabudnúť.-ušné, infekčné odd.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Narodny ustav srdcovych a cievnych chorob, Pod Krasnou horkou, Bratislava. ( z vlastnej skusenosti ) - dobra odborna uroven, dobra vybavenost a vynikajuci pristup zdrav. personalu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať