Zavrieť

Porady

investičné životné poistenie-výplata plnenia

dobrý deň, chcem buď radu, alebo len vypovedať, ak vás niečo napadne odpíšte. Mám na duši produkt, ktorý ma ťaží - IŽP založené pred 3 rokmi 2006, mladý človek zdravý. Mal úraz chrbtice spodné stavce, neliečil sa, nebol hospitalizovaný, to bolo v roku 1999. V roku 2008 mu našli výrastky "hernia disku" na chrbtici, ale na vyššie položených stavcoch ako boli tie predchádzajúce. Má pripoistenie od 29.dňa PN nárok na výplatu z každého dňa maródovania, a to denne 290Sk. Poisťovňa zaslala list, kde nemá nárok na plnenie, lebo zamlčal predchádzajúci stav a vraj má za následok terajší stav, pritom chcú zmeniť zmluvné podmienky, tak, aby už nikdy nedostal plnenie za nič čo bude spojené s chrbticou. Je to možné??? Ako sa odvolať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    accounte Pozri príspevok
    dobrý deň, chcem buď radu, alebo len vypovedať, ak vás niečo napadne odpíšte. Mám na duši produkt, ktorý ma ťaží - IŽP založené pred 3 rokmi 2006, mladý človek zdravý. Mal úraz chrbtice spodné stavce, neliečil sa, nebol hospitalizovaný, to bolo v roku 1999. V roku 2008 mu našli výrastky "hernia disku" na chrbtici, ale na vyššie položených stavcoch ako boli tie predchádzajúce. Má pripoistenie od 29.dňa PN nárok na výplatu z každého dňa maródovania, a to denne 290Sk. Poisťovňa zaslala list, kde nemá nárok na plnenie, lebo zamlčal predchádzajúci stav a vraj má za následok terajší stav, pritom chcú zmeniť zmluvné podmienky, tak, aby už nikdy nedostal plnenie za nič čo bude spojené s chrbticou. Je to možné??? Ako sa odvolať?
    A pri uzatváraní poistenia vypĺňal dotazník? Nebola tam náhodou kolonka "Úrazy"? Čo tam uviedol? Že nemal úraz? Tak potom neuviedol pravdu.

    Ak sa o tom poisťovňa dozvedela, tak to musel mať v zdravotnej karte, teda nejakým spôsobom sa musel liečiť, alebo to aspoň musel mať ošetrené. Ťažko teraz dokážeš, že súčasný stav nie je spôsobený v súvislosti s tým úrazom. V dotazníku treba vždy uviesť každú vec ohľadne zdravotného stavu.

    V zmysle § 793 ods. 1 je ten, kto uzatvára poistenie, povinný odpovedať na všetky otázky (najmä zdravotného stavu):

    (1) Kto s poistiteľom uzaviera poistnú zmluvu, je povinný odpovedať pravdivo a úplne na všetky písomné otázky poistiteľa týkajúce sa dojednávaného poistenia. To platí tiež, ak ide o zmenu poistenia.


    Ak tak neurobil, poisťovňa bola oprávnená v zmysle § 802 krátiť alebo zamietnuť plnenie:

    (2) Ak sa poistiteľ dozvie až po poistnej udalosti, že jej príčinou je skutočnosť, ktorú pre vedome nepravdivé alebo neúplné odpovede nemohol zistiť pri dojednávaní poistenia a ktorá pre uzavretie poistnej zmluvy bola podstatná, je oprávnený plnenie z poistnej zmluvy odmietnuť; odmietnutím plnenia poistenie zanikne.

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    ma zaznam v zdravotnej dokumentacii o tom uraze z 1999?

    - ak ma, poistovna to pouzije,
    - bol prilohou zmluvy vypis od lekarov?

    Pri kazdom uzatvarani zivotneho poistenia je doporucene dodat vypis zo zdravotnej dokumentacie, naozaj dokladny, aby bol klient chraneny, a to aj vtedy, ak nie je povinne tento vypis dodat, a staci iba vypisat nejake dotazniky v zmluve

    accounte je offline (nepripojený) accounte

    accounte
    Neviem, musím pozrieť zmluvu. Takže asi je to stratený prípad, nedovoláme sa ničoho?

    accounte je offline (nepripojený) accounte

    accounte
    Myslím, že má záznam v karte o úraze. Od lekára pri uzatváraní poistky nebola dodaná príloha a výpis zo zdrav.dokumentácie. čiže pasé...

    investičné životné poistenie-výplata plnenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.