Zavrieť

Porady

Toci sa mi hlava

Mam 28 rokov, zaciatkom marca sa mi objavilo piskanie v uchu, najskor v pravom a po mesiaci aj v lavom. Asi v polovici maja som brala 10 infuzii. Ako som dobrala infuzie, odvtedy sa mi stale toci hlava, cele dni. Uz je to mesiac a vobec sa to nezlepsuje. Neurologicka mi zaciatkom koncom maja predpisala Zenostig, ale nepomaha. Magneticka rezonancia v poriadku, takisto CT vysetrenie. Tlak mam trocha nizsi, ale nic strasne. Bola som aj na vysetreni vestibularneho aparatu - vysledok - audio v norme, tympano A krivka, stapedialne reflexy vybavne, kalorizacia: bez smerovej a stranovej prevahy, Ny do lava nieco nepravidelnejsi.
Prosim Vas o radu, stale mam pocit ze idem spadnut, aj ked sedim vsetko sa so mnou kruti, lepsie mi je ked sa dlhsie poprechadzam, inak je to strasne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    no bud neurológ alebo orl ambulancia. nič iné ti poradiť neviem. skús vyhľadať aj iného lekára.čo lekár to iná dg

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Janulienočka, mám obdobný problém.

    Hučí mi v oboch ušiach od apríla, ráno mávam točky.

    Moja obľúbená a kvalitná ORL mi ide robiť vyšetrenia, predpokladá však, že je to od chrbtice.

    Začalo ma neskutočne bolieť ramono, trpnuť mi ruky...... Chodila som po rôznych vyšetreniach, nakoniec som skončila na rehabil, a zistila sa mi vrodená skolioza. Kým som bola aktívny športovec, nič som nepociťovala.
    Po rehab. sa rameno ukľudnilo, začali omínať vnútornosti. Nevedela som, či je to pečeň, žlčník, žalúdok, alebo pankreas. Po štúdiu liter. saom zistila, že skolioza ma za následok zvačšenie niekt.orgánov .....

    Potom sa objavili točky, závrate a hukot. Po pregooglovaní, pôjde zrejme, a to dúdam o: stres, dlhé sedenie pri počítači, zlá životospráva.....

    Krčné stavce môžu spôsobovať stavy točenia hlavy, hukot v ušiach. Preštudovala som i vertigo, menierov syndrom a tinitus, uvidím

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    betka Pozri príspevok
    Janulienočka, mám obdobný problém.

    Hučí mi v oboch ušiach od apríla, ráno mávam točky.

    Moja obľúbená a kvalitná ORL mi ide robiť vyšetrenia, predpokladá však, že je to od chrbtice.

    Začalo ma neskutočne bolieť ramono, trpnuť mi ruky...... Chodila som po rôznych vyšetreniach, nakoniec som skončila na rehabil, a zistila sa mi vrodená skolioza. Kým som bola aktívny športovec, nič som nepociťovala.
    Po rehab. sa rameno ukľudnilo, začali omínať vnútornosti. Nevedela som, či je to pečeň, žlčník, žalúdok, alebo pankreas. Po štúdiu liter. saom zistila, že skolioza ma za následok zvačšenie niekt.orgánov .....

    Potom sa objavili točky, závrate a hukot. Po pregooglovaní, pôjde zrejme, a to dúdam o: stres, dlhé sedenie pri počítači, zlá životospráva.....

    Krčné stavce môžu spôsobovať stavy točenia hlavy, hukot v ušiach. Preštudovala som i vertigo, menierov syndrom a tinitus, uvidím
    no o takejto hlúposti som teda nepočula a to skoliózu mám už dlhé roky.
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Skolióza hod sem link kde si to čítala....
    Naposledy upravil pasuliatko : 24.06.09 at 12:08

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    alebo ma napadlo nemôžeš mať cvaknutý nerv? a nemáš náhodou problémy s krčnou chrbticou?

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    betka Pozri príspevok
    Janulienočka, mám obdobný problém.

    Hučí mi v oboch ušiach od apríla, ráno mávam točky.

    Moja obľúbená a kvalitná ORL mi ide robiť vyšetrenia, predpokladá však, že je to od chrbtice.

    Začalo ma neskutočne bolieť ramono, trpnuť mi ruky...... Chodila som po rôznych vyšetreniach, nakoniec som skončila na rehabil, a zistila sa mi vrodená skolioza. Kým som bola aktívny športovec, nič som nepociťovala.
    Po rehab. sa rameno ukľudnilo, začali omínať vnútornosti. Nevedela som, či je to pečeň, žlčník, žalúdok, alebo pankreas. Po štúdiu liter. saom zistila, že skolioza ma za následok zvačšenie niekt.orgánov .....

    Potom sa objavili točky, závrate a hukot. Po pregooglovaní, pôjde zrejme, a to dúdam o: stres, dlhé sedenie pri počítači, zlá životospráva.....

    Krčné stavce môžu spôsobovať stavy točenia hlavy, hukot v ušiach. Preštudovala som i vertigo, menierov syndrom a tinitus, uvidím
    pasuliatko Pozri príspevok
    no o takejto hlúposti som teda nepočula a to skoliózu mám už dlhé roky.
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Skolióza určite to nie je zo zväčšených rogánov
    Betka píše, že sa v literatúre dočítala, že skolioza má za následok zväčšenie niektorých orgánov, nie že zväčšené orgány spôsobujú skoliózu!!!
    Ak si o niečom nepočula, to neznamená, že je to hlúposť.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Olice Pozri príspevok
    Betka píše, že sa v literatúre dočítala, že skolioza má za následok zväčšenie niektorých orgánov, nie že zväčšené orgány spôsobujú skoliózu!!!
    Ak si o niečom nepočula, to neznamená, že je to hlúposť.
    nikdy som o tom nepočula a dokonca ani nečítala... a to viem dobre lebo skoliózu mám od malička.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    janulienocka1 Pozri príspevok
    Mam 28 rokov, zaciatkom marca sa mi objavilo piskanie v uchu, najskor v pravom a po mesiaci aj v lavom. Asi v polovici maja som brala 10 infuzii. Ako som dobrala infuzie, odvtedy sa mi stale toci hlava, cele dni. Uz je to mesiac a vobec sa to nezlepsuje. Neurologicka mi zaciatkom koncom maja predpisala Zenostig, ale nepomaha. Magneticka rezonancia v poriadku, takisto CT vysetrenie. Tlak mam trocha nizsi, ale nic strasne. Bola som aj na vysetreni vestibularneho aparatu - vysledok - audio v norme, tympano A krivka, stapedialne reflexy vybavne, kalorizacia: bez smerovej a stranovej prevahy, Ny do lava nieco nepravidelnejsi.
    Prosim Vas o radu, stale mam pocit ze idem spadnut, aj ked sedim vsetko sa so mnou kruti, lepsie mi je ked sa dlhsie poprechadzam, inak je to strasne.
    Ja som mala v apríli jednu veľmi nepríjemnú príhodu . Z ničoho nič ráno v kancelárii som začala padať do pravej strany . Našťastie mala som pri sebe deti a tie ma zachytili . Zrazu sa začalo niečo strašné , čo som ešte nezažila . Začalo ma točiť ako v "miešačke " . Stav pretrvával asi hodinu , tak som hneď ráno o 8,00 hod. išla obvodnej . V prvom rade mi zmerala tlak mala som 170/110 . Dostala som injekciu , tabletku a poslala ma na neurológiu .Po príchode k doktorke mi závraty prešli , slabosť zostala , ale u obvodnej sa to o chvíľu zopakovalo , len v menšej intenzite .
    Tam ma pani doktorka vypočula čo a ako sa udialo bez vyšetrenia a poslala ma hneď na infúziu .Po infúzii sa mi uľavilo .

    Poslala ma na CT modzgu , sono krčných ciev , RTG krčnej chrbtice a bola som aj na vyšetrenie štítnej žľazy .
    Záver : Akútny vestibulárny syndróm r42,Blok C chrbtice Osteoporosis/Osteoporóza je v liečbe /

    Z uvedených vyšetrení výsledky boli dobré , ale RTG ukázalo blokáciu krč.chrbtice .Chodila som na rehabilitáciu /aj to som zanedbala /.

    Od neurologičky som dostala lieky URUTAL FORTE . Tie som užívala asi 2 týždne a potom po dohovore s neurologičkou si ich mám dať len pri závratoch .Tieto lieky mi mám pocit pomohli .
    Bola som prekvapená , že čo mi to predpísala , nakoľko tieto lieky sú na vnútorné ucho . Som sa zo začiatku čudovala , prečo mi dala tabletky na ucho , keď mňa ucho nebolí . Dnes už viem prečo .

    Závraty u mňa pretrvávali asi mesiac , nie v takej sile ako to bolo v apríli , ale jednoducho niečo v poriadku nebolo . Mala som pocit , že padám , neudržala som vlastnú rovnováhu , stále som hľadala niečo , čoho sa môžem chytiť .

    Nikto mi nevedel a ani nevie povedať z čoho to vzniklo . Buď tlak , s ktorým som nikdy v živote problém nemala/teraz beriem PRESTARIUM COMBI/ , alebo krčná chrbtica .

    Ale musím si zaklopať závraty prešli a to je to podstatné .

    Takže strašne Ti držím palce sa z tohto nepríjemného zdravotného problému dostať a nedať lekárom pokoj , nakoľko ak tie závraty pretrvávajú , z niečoho to musí byť .Verím , že je to veľmi nepríjemné a najmä nebezpečné a človek si nevie pomôcť .Ty si vlastne opačný prípad , Tebe pomáha prechádzanie , mne zasa bolo lepšie , keď som sedela .
    Naposledy upravil Zita5 : 24.06.09 at 12:23

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    janulienocka1 Pozri príspevok
    Mam 28 rokov, zaciatkom marca sa mi objavilo piskanie v uchu, najskor v pravom a po mesiaci aj v lavom. Asi v polovici maja som brala 10 infuzii. Ako som dobrala infuzie, odvtedy sa mi stale toci hlava, cele dni. Uz je to mesiac a vobec sa to nezlepsuje. Neurologicka mi zaciatkom koncom maja predpisala Zenostig, ale nepomaha. Magneticka rezonancia v poriadku, takisto CT vysetrenie. Tlak mam trocha nizsi, ale nic strasne. Bola som aj na vysetreni vestibularneho aparatu - vysledok - audio v norme, tympano A krivka, stapedialne reflexy vybavne, kalorizacia: bez smerovej a stranovej prevahy, Ny do lava nieco nepravidelnejsi.
    Prosim Vas o radu, stale mam pocit ze idem spadnut, aj ked sedim vsetko sa so mnou kruti, lepsie mi je ked sa dlhsie poprechadzam, inak je to strasne.
    Môžeš to mať blokovanie a tým mierne nedokrvovanie mozgu z krčnej chrbtice.Na pískanie v ušiach výborne pomáhajú ušné sviečky.Mám s nimi výborné skúsenosti. Treba ich zopakovať na začiatku aspoň 1 x za 2 týždne.

    Ja užívam na tieto problémy Cavinton 5 - 2 x denne . Mne po RDG a CT vyšetrení povedali, že je to z krčnej chrbtice.

    Až ušné sviečky poznáš, O.K. Až nie, opýtaj sa, napíšem Ti čo budeš chcieť vedieť.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Osobnú skúsenosť nemám, ale kolega mal závraty, točila sa mu hlava. Po mnohých vyšetreniach mu zistili, že má niečo v uchu. Liečil si to ucho, teraz je už zdravý.
    vcera som bola u neurologicky, dala mi nejake lieky na ukludnenie, vraj je to psychicke, co je podla mna blbost. Takze teraz neviem co robit, ale brat to urcite nechcem. Zacala som chodit k jednemu fyzioterapeutovi na masaze krcnej chrbtice, tak cakam ci sa to postupne nebude zlepsovat

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    janulienocka1 Pozri príspevok
    vcera som bola u neurologicky, dala mi nejake lieky na ukludnenie, vraj je to psychicke, co je podla mna blbost. Takze teraz neviem co robit, ale brat to urcite nechcem. Zacala som chodit k jednemu fyzioterapeutovi na masaze krcnej chrbtice, tak cakam ci sa to postupne nebude zlepsovat
    No, nemusí to byť až taká blbosť, keď je človek v strese, pôsobí to aj na svalstvo, ktoré nie je uvolnené a tuhne. A tým pádom Ti to môže pôsobiť aj na tú krčnú chrbticu. Čiže aj keď sa Ti po masážach na nejaký čas uľaví, ak sa psychika nedá do poriadku môže sa to všetko vrátiť.
    Môžem Ti to potvrdiť z vlastnej skúsenosti, mala som také "točáky" hlavy, že som nebola schopná vstať z postele, pretože ma to hodilo naspäť. A príčina....stres!

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    janulienocka1 Pozri príspevok
    vcera som bola u neurologicky, dala mi nejake lieky na ukludnenie, vraj je to psychicke, co je podla mna blbost. Takze teraz neviem co robit, ale brat to urcite nechcem. Zacala som chodit k jednemu fyzioterapeutovi na masaze krcnej chrbtice, tak cakam ci sa to postupne nebude zlepsovat
    Pozor, v akútnom stave, keď sa Ti točí hlava, vtedy sa nemasíruje. Povedala mi to primárka - neurologička.Začína sa masírovať a veľmi jemne vtedy,keď sa hlava prestane točiť , keď závraty prestali. Hlavne sa musíš vystierať, rovnať chrbát, aby prekrvenie bolo lepšie.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Dievčatá píšem len moje skúsenosti - píšete, že točenie hlavy môže vyvolať ucho, krčná chrbtica aj psychika a bohužiaľ máte pravdu. Pred rokmi som mala hrozné závrate až natoľko, že záchranárom išla som otvoriť dvere po kolenách aj tak som padala na bok. Prešla som MR CT krčnú chrbticu mám zničenú čiže ako náhle sedím dlhšie pri počítači mám stuhnuté ramená aj krk a už je závrať aj keď nie silný ale je / pomáha mi akupunktúra mám je kúpenú za 2000,- sk a ako Terezka písala Cavinton aj keď je to liek na rozšírenie ciev neuškodí ale pomôže. Ďaľšie vec to isté platí keď máte problém s uchom z toho tiež môže byť mala som ísť na vyšetrenie neviem aké nakoľko mi mali vyvolať závrať a tak to vyšetrovať tak som neišla. Ležala som neurológii a je to pravda - že od ucha môžete mať závrate. Psychika a stres tiež môže vyvolať závrate aj keď u mňa to vylúčili môže vyvolať. Môže ju vyvolať aj žlčník a to sú už závrate hnusné vtedy treba Torecan injekcie ja ju mám doma - pomáha keď mám také závrate, že neviem sa postaviť. Janulienočka nedaj sa odbyť treba to došetriť ja už som stará ale ty si ešte mladá aj keď poznám dievča, ktoré má 18 a už tie problémy má. A ešte masáž v žiadnom prípade nedávaj keď je to akútne nesmie sa to - bola som v dvoch rôzných nemocniciach a mi nedali nakoľko by mi poškodili ešte viac keď tak úplne jemnú masáž a nie po stavcoch. Bohužiaľ dievčatá čo tu píšu majú pravdu.
    Naposledy upravil Monika C. : 25.06.09 at 21:07

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    pasuliatko Pozri príspevok
    no o takejto hlúposti som teda nepočula a to skoliózu mám už dlhé roky.
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Skolióza hod sem link kde si to čítala....

    Tak sa trošku nauč. Už ked som ja taká hlúpa. Vieš, dosť čítam, a ako náhle som zistila že mám skoliozu, tak som čítala, čo sa len dalo.

    Ochorenia chrbtice
    Úvod: Chrbtica je pre nás oporou tela, ktorásvojou pružnosťou umožňuje najrôznejšie pohyby. Dôležité je neustále siuvedomovať, že vnútrom chrbtice prebiehajú všetky hlavné nervové dráhy povelova informácií pre celý organizmus. Ak chrbtica nie je v dobrom stave, nie je tolen chybička krásy v držaní tela. Časom sa to s veľkou pravdepodobnosťouprejaví aj na činnosti orgánov, ktoré s chrbticou zdanlivo nesúvisia. Čím menej pohybu máme v každodennom živote,tým viac treba pamätať na chrbticu. Nestačí hocijaký pohyb. Mnohokrát je ajšport a fyzická práca jednostranným zaťažením organizmu a nerieši problémy schrbticou. Sústavné udržiavanie pružnosti chrbtice, posilňovanie svalov a väzovje základným predpokladom zdravia. Poruchy zakrivenia chrbtice: 1. Skolióza Skolióza predstavuje jedno z najrozšírenejších ochorení chrbtice. Pravou skoliózou, ktorá sa už považuje zazdravotný problém, netrpí veľké percento ľudí, no ak do skolióz zahrnieme ajveľmi časté skoliotické držanie tela, malo by ju veľké percento ľudí,športovcov nevynímajúc. Tu však nie je poloha chrbtice ešte pevná - fixovaná. Skolióza je vykrivenie chrbtice do strany - vpravo, vľavo, alebo ich vzájomná kombinácia. Z hľadiska tvaru zakrivenia rozoznávame dva základné typy skoliózy. Za jednoduchý a najčastejší typ sa považuje tvar, kedychrbtica pripomína písmeno C – tzv. Veľkooblúková skolióza. Druhým typom jeskolióza v tvare písmena S – tzv. Kompenzovaná skolióza. Tu dochádza kvychyľovaniu stavcov vpravo, aj vľavo.Okrem zakrivenia v hrudnej časti (napríklad oblúk vpravo) je toto vychýleniekompenzované vychýlením vľavo v driekovej časti. Niektorí autori uvádzajú, že skolióza je doistej, nepatrnej miery potrebná, pretože si to vyžaduje vnútorné usporiadanieorgánov. V prípade však, že je zakrivenie priveľké, môže to mať negatívnydopad! Nielenže už na prvý pohľad odstáva jedna z lopatiek a jedno z ramien jevyššie ako druhé, vnútorné orgány sa taktiež prispôsobujú novému prostrediu.Skolióza sa totiž často nespája len s vychýlením do strán, ale aj s rotácioustavcov okolo dlhej osi. Rebrá sa posúvajú a hrudník tak mení svoj tvar. Orgánysa v stiesnených miestach zmenšujú a naopak v iných miestach chorobne rastú.Skolióza zväčša nebolí, takže býva často podceňovaná! Aby bolo možné rozoznávať závažnosť ochorenia, používa sa meranie v stupňoch podľa Cobba: 1. stupeň A do 10° 1. stupeň B do 30° 2. stupeň do 60° 3. stupeň do 90° 4. stupeň nad 90° Poznámka: 1. stupeň A do 10° je zakrivenie, ktoré sa ešte nepovažuje za nezdravé, chybné.Skoliózy s menej ako 30% vybočením majú zväčša malý vplyv na organizmus, pričomsa nezvyknú ďalej zhoršovať. Skoliózy s viacstupňovým vybočením majú tendenciuzhoršovať sa o 1% každý rok u dospelých. Čo je príčinou vzniku skoliózy? Napriek tomu, že pre vznik skoliózy súrovnaké podmienky u oboch pohlaví, výskyt u dievčat je až trojnásobne vyšší nežu chlapcov. Skupina výskumných pracovníkov, ktorá sa zaoberala vývojomchrbtice, zistila, že porucha často vzniká už pri vývoji embryonálneho základuosového orgánu (chorda dorsalis a primitívna neurálna platnička sú induktormivývoja a segmentálnej diferenciácie chrbtice aj priľahlých mezodermálnychtkanív). Tieto pozorovania majú dôležitý význam pre odhalenie vrodených a detských(infantilných) skolióz. Rovnako dôležitou príčinou vzniku skoliózy jeasymetrické zaťažovanie chrbtového svalstva s funkčnou nestabilitou svalstvapri dlhodobom nesprávnom sedení, v stoji, pri jednostranných športoch, noseníťažkých školských tašiek v jednej ruke, na jednom pleci a podobne. To všetko súfaktory, ktoré v období rastovej akcelerácie môžu narušiť vyvíjajúcu sachrbticu. Týmto skoliózam predchádza skoliotické držanie tela. Objavuje sa vpredpubertálnom a pubertálnom veku. Ak dlho trvá, nastáva štrukturálnaadaptácia, ktorá si vynúti tvarové zmeny na chrbtici a priľahlých orgánoch.Obzvlášť veľký význam má preto sledovanie a pravidelné vyšetrovanie detí vobdobí rýchleho rastu a pred pubertou, a to najmä u telesne alebo psychickypreťažených a konštitučne oslabených detí. Treba odlíšiť skoliotické držanietela od vrodenej skoliózy, pretože štrukturálne podmienená skolióza môže maťoveľa dramatickejší priebeh. Podľa niektorých autorov je významný vzťahdojčenských kyfóz (vyklenutie chrbtice dozadu) najmä na hrudno-driekovom prechode,čím vzniká predpoklad neskorších skolióz. V malých vybočeniach sú odchýlky minimálne viditeľné.Naopak výraznejšie vybočenia spôsobujú vážne poruchy statiky a lokomócie tela.Sú sprevádzané bolesťami chrbtice s odpadávaním pri postavení, dychovouobtiažou a srdcovými obtiažami. Väčšinu skolióz stačí dispenzarizovať vpravidelných intervaloch (raz do roka). Liečba skolióz je neinvazívna a chirurgická. Liečba neinvazívna: liečba je určovaná stupňom zakrivenia, typom skoliózy a vekom vytvorenie silného svalového korzetu pravidelným cvičením chrtbtového, dýchacieho a brušného svalstva plávanie, elektrostimulácia svalstva, trakčný korzet zakrivenie chrbtice menšie ako 20° nevyžaduje liečbu. Sledovanie skoliózy je potrebné každých 6 mesiacov Chirurgická liečba je potrebná v prípade: treba zabrániť neodvratnej progresii ochoreniana kontrolu vybočenia, keď zlyhala terapia korzetompri organických obtiažach (odpadávanie, srdcová a respiračná insufiencia)na kozmetickú zmenu vybočenia chrbticeExistuje viacero operačných riešenískoliózy, avšak väčšina predstavuje implantáciu kovových tyčí pozdĺž chrbtice.Ďalšiu možnosť predstavuje parciálna resekcia (laminektómia) stavca aimplantácia kostného graftu. Rehabilitácia trvá veľmi dlhý čas - rádovo roky. 2.Zväčšená kyfóza – guľatý chrbát Guľatý chrbát – svoj vrchol má na úrovni 6 až 8hrudného stavca. Vzniká v dôsledku netypickéhoškodlivého držania tela s predkloneným hrudníkom(často akokompenzácia driekovej lordózy). Táto poloha je najrozšírenejšia, pohodlná,pretože nevyžaduje žiadnu energiu. V tejto polohe však dochádzak oslabovaniu brušného svalstva a k jednostrannémuzaťažovaniu platničiek, ktorých predná časť je stále stlačovaná, zadná časťvyťahovaná a následkom je jednostranné opotrebovanie. Medzihlavné príznaky zlého držania tela patria odstávajúce lopatky, hlava, ktorá jev predklone, sploštený hrudník, zhoršené dýchanie, dopredu stiahnuté plecia,ochabnuté šijové a lopatkové svalstvo, skrátené prsné svaly a skrátené svalystehien. Spočiatku sa jedná len o funkčnú chybu, ktorá sa dá svalovým úsilímvyrovnať. Neskôr sa môže nesprávny spôsob sedenia zafixovať a tento stav vediek deformite chrbtice. Guľatý chrbát môže vzniknúť ako vedľajší produktsťaženého dýchania, ktoré je zapríčinené prekážkami v horných dýchacíchcestách. Na takomto dýchaní sa zúčastňuje len bránica a svaly brušnej steny.Horná časť sa dýchania prakticky nezúčastňuje. 3. Zväčšená lordóza Vzniká nadmerným prehnutím v drieku. 4.Plochý chrbát Je to nedostatočné zakrivenie chrbtice. Záver: Ochorenia chrbtice patria v dnešnej dobe medzi časté civilizačné choroby.Používanie ergonomických stoličiek, dbanie na správnedržanie tela, rehabilitačné plávanie a včasná návšteva ortopéda znižujú rizikovážnej deformácie chrbtice.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Pre betku:
    Čítam Tvoje príspevky a odpovede , či rady a prisámvačku máš rozumu za troch-- aká hlúposť??? to ber len tak v prenesenom slova zmysle. si OK Rád sa od Teba učím vďaka.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Betka , nedá sa Tu pridať bodík , ale aspoň Ti ho pridávam takto .

    geoffrey je offline (nepripojený) geoffrey

    geoffrey
    skuste si zohnat z Francie liek Agyrax, je volne dostupny, pouziva sa pred jazdou vo vozidle , aby cloveku nebolo nevolno

    treba skusit, su ludia kt zabera len tento lieka velmi dobre...

    Doprucujem skusit a dajte vediet na bohzit@gmail

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    Prosim Vás,počuli ste niekedy že po masaži krčnej chrbtice a hlavy sa niekomu toči hlava a aj vracia? Prisla som prave s dcerou z pohotovosti,celý den sa jej strasne krúti hlava a aj trochu vracala. Vo štvrtok bola prvýkrat na masaži, a lekarka skonštatovala,že to má z toho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.