Zavrieť

Porady

Ohlasenie drobnej stavby

hiva hiva

hiva je offline (nepripojený) hiva

Chcela by som poprosit odbornikov o radu.

Na dvore mame stary murovany chliev (2,5 x 3 metre) a sopu z dreva (3x4 metre). Tieto stavby chceme zburat a na tom mieste si postavit altanok (3x3 metre) a murovanu letnu kuchynku (4x3 metre).

Vsetky tieto stavby su na hranici pozemku so susedom kde sused ma tiez na hranici postavene uzitkove stavby.

nakolko ale chceme vsetko presne podla zakona, lebo sused je svi.a a udava nas za kazdu blbost, radi by sme vedeli, ako to vyriesit.

Stacilo by iba ohlasenie o drobnej stavbe, alebo staci rekonstrukcia drobnej stavby alebo treba najprv ziadat o povolenie burania a potom ohlasenie drobnej stavby?

Pri ohlasovani drobnej stavby je potrebne prilozit aj jednoduchy technicky popis stavby a situacny vykres ....je potrebne na vypracovanie tychto dokumentov adresovat projektanta? alebo na situacny vykres staci geodet a jednoduchy technicky popis mozme spravit aj sami?

Za odborne rady vopred velmi pekne dakujem.

Ivana
Usporiadat
bystrá bystrá

bystrá je offline (nepripojený) bystrá

Je potrebné stavebné povolenie, výsledná stavba je väčšia ako 25m2
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ideme si postaviť skleník na záhradke, s plochou cca 6m2 a pevnými základni (murované, či betónové), je potrebné niečo riešiť s drobnou stavbou a MÚ?
0 0
bystrá bystrá

bystrá je offline (nepripojený) bystrá

Je to drobná stavba, treba ju ohlásiť na obecnom /mestskom/ úrade.
0 0
jozos2 jozos2

jozos2 je offline (nepripojený) jozos2

Dobrý deň,

chcel by som poradiť s nasledovným problémom:

chcem zbúrať hospodársku budovu (kuchynka, sklad, chliev) a chcel by som na cca tom istom mieste postaviť novú, ale väčšiu.
1. stará budova 9,5x4,5 + na konci chliev 2x3 - nie je zapísaná na katastri - nemusím oznamovať zbúranie ?
2. nová budova bude 5x10 - ako to spraviť aby som nemusel vybavovať stavebné povolenie? Známy mi poradil aby som to spravil ako oznámenie DS na 2x, t.j. najprv ohlásim prvú polovicu budovy čiže 5x5 a potom zasa cca o mesiac dva druhú polovicu 5x5 s tým že stavby budú umiestnené za sebou. Keď to budem potom fyzicky stavať tak po postavím defakto ako jednu budovu - spol. zaklady atď.

Čo vy na to?

Poradte popr. ako by sa to ešte dalo urobiť. Nechce sa mi vyhadzovať peniaze za stavebné plány a podobne pre stavebné povolenie keď si to aj tak všetko postavím sám svojpomocne.

Ďakujem.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

jozos2 Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcel by som poradiť s nasledovným problémom:

chcem zbúrať hospodársku budovu (kuchynka, sklad, chliev) a chcel by som na cca tom istom mieste postaviť novú, ale väčšiu.
1. stará budova 9,5x4,5 + na konci chliev 2x3 - nie je zapísaná na katastri - nemusím oznamovať zbúranie ? záleží od toho, akých máš susedov
2. nová budova bude 5x10 - ako to spraviť aby som nemusel vybavovať stavebné povolenie? Známy mi poradil aby som to spravil ako oznámenie DS na 2x, t.j. najprv ohlásim prvú polovicu budovy čiže 5x5 a potom zasa cca o mesiac dva druhú polovicu 5x5 s tým že stavby budú umiestnené za sebou. Keď to budem potom fyzicky stavať tak po postavím defakto ako jednu budovu - spol. zaklady atď. máš dobrých susedov? So starostom si kamarát? Obec má dosť peňazí? Podľa toho sa dáva výška pokuty. Stojí Ti to za to? Až do troch rokov od postavenia budovy Ti beží lehota na to, aby Ti vyrúbili pokutu. Myslíš si, že Ti to na obecnom úrade neprídu skontrolovať? Ak odpovieš na všetky otázky áno a si si istý, že Ťa nikto nenatrie, tak rob ako kamarát radí

Čo vy na to?

Poradte popr. ako by sa to ešte dalo urobiť. Nechce sa mi vyhadzovať peniaze za stavebné plány a podobne pre stavebné povolenie keď si to aj tak všetko postavím sám svojpomocne.

Ďakujem.
odpoveď v texte
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať