Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Vývar treba od začiatku variť na veľmi slabom plameni, vtedy s penou nie je problém a vývar ostane krásne číri.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dáša_ Pozri príspevok
Vývar treba od začiatku variť na veľmi slabom plameni, vtedy s penou nie je problém a vývar ostane krásne číri.
Súhlasím, bielkoviny krásnej čírosti neuškodia, ale silné vrenie áno.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
1Dara Pozri príspevok
napriklad aj na zberanie peny a cohokolvek ineho
pena v polievke sa tvori, ked sa vari maso a na zaciatku sa ti vyzrazaju bielkoviny - ta sa zbera, aby bol vyvar cisty a neplavali v nom chuchvalceky, resp. aby sa nezmutila
...aby sa nevytvorili tie bielkoviny - nevyzrážali , tak

- pomaly variť v studenej vode ...
alebo
- mäso , kosti ...šmariť do vrelej vody , tie bielkoviny sa okamžite zatiahnu...

...nič sa nevytvorí , takže ani zberačka peny nie je potrebná....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

buchač Pozri príspevok
...aby sa nevytvorili tie bielkoviny - nevyzrážali , tak

- pomaly variť v studenej vode ...
alebo
- mäso , kosti ...šmariť do vrelej vody , tie bielkoviny sa okamžite zatiahnu...

...nič sa nevytvorí , takže ani zberačka peny nie je potrebná....
jasne, ale obcas sa stane, ze aj tak ti niekde nieco plava a chces to vybrat

ja ju pouzivam aj pri vyprazani malych kuskov
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Inak, mne trvalo dosť rokov, kým som prišla na to, ako variť dobrý vývar.
Dnes dávam mäso na polievku do studenej vody, na malom plameni varím bez soli, bez korenín.
Po nejakej hodine (občas aj viac) pridávam soľ, korenie, sušené stonky ligurčeka a zeleninu. A tak dovarím.
1 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Poradte prosim co najlepsi papier na pecenie, ktory sa nespali, nescerna a nezuholnatie pri 30minutovom peceni na 200 stupnov, nie ako Clever... :-)

Edit: aha, ok , uz viem kde som urobil chybu. Clever to celkom dobre vydrzal, zhorel ten, co sa predaval spolu s cestom. :-)
Naposledy upravil lofr : 07.04.12 at 17:05
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Ja kupujem papier na pečenie v Kauflande, ten najlacnejší čo tam majú. Niekedy pečiem aj 2 krát na tom istom a ešte nikdy mi nesčerňal. Pečiem na ňom aj fašírku, aby som nemusela drhnút' pekáč, a tú pečiem aj 3/4 hodinu a nestane sa mu nič.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

1. Akym sposobom cistite mlyncek na mak. Ja som ho umyl a hned po prvom pouziti mi zacina hrdzaviet.
Da sa niekde kupit s nerezovym vnutrom? (je ho nutne vobec umyvat vodou, nestaci to vytriet servitkou, a pri novej davke maku male mnozstvo, co vytlaci ten stary, vyhodit?)

2. Aku polohrubu (popripade hrubu) muku pouzivate? Je ich na trhu tolko znaciek. Ktora je podla vas dobra. Vyssia cena za kvalitu mi nevadi, ale za BIOpodvod priplacat zase nechcem.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ja používam Tangan, až teraz som zistila, že je to fínsky výrobok, dá sa použiť opakovane
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

lofr Pozri príspevok
1. Akym sposobom cistite mlyncek na mak. Ja som ho umyl a hned po prvom pouziti mi zacina hrdzaviet.
Da sa niekde kupit s nerezovym vnutrom? (je ho nutne vobec umyvat vodou, nestaci to vytriet servitkou, a pri novej davke maku male mnozstvo, co vytlaci ten stary, vyhodit?)
Mlynček mám starý - zdedila som po matke. Bude mať určite minimálne toľko rokov ako ja. Nič mi na ňom nehrdzavie. Neumývam ho vodou, poutieram vlhkou umývacou hubkou. Potom vysuším.
2. Aku polohrubu (popripade hrubu) muku pouzivate? Je ich na trhu tolko znaciek. Ktora je podla vas dobra. Vyssia cena za kvalitu mi nevadi, ale za BIOpodvod priplacat zase nechcem.
Snažím sa používať múku od výrobcu Pohronský Ruskov. To je pani múka. Samozrejme podľa možností trhu. Keď idem do PD a v obchodných reťazcoch ju majú, kúpim si aspoň päť kilogramov. Z každého druhu. Knedle z nej nemajú chybu. Zo žiadnej inej nie sú také chutné.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dáša_ Pozri príspevok
Inak, mne trvalo dosť rokov, kým som prišla na to, ako variť dobrý vývar.
Dnes dávam mäso na polievku do studenej vody, na malom plameni varím bez soli, bez korenín.
Po nejakej hodine (občas aj viac) pridávam soľ, korenie, sušené stonky ligurčeka a zeleninu. A tak dovarím.
Ja sa tiez drzim rady od starej skusenej gazdinky :
Ked varis napr.polievku,alebo nieco z coho potrebujes mat dobry chutny vyvar, tak treba davat maso a zeleninu do studenej vody -pusti chut a vonu do polievky
Ale ked potrebujes napr. uvarit sunku, ci zeleninu, tak treba dat do vriacej vody. Sunka zostane stavnata,aj zeleninka je chutnejsia a vonavejsia -vhodene do vriacej sa nerozvara,vtedy vona a stava zostane vnutri.
2 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Nema niekto nahodou tento valcek? :-)

Ci by vedel dat tip, ci je dobry, alebo zbytocne vymyslanie, vsak normalny dreveny staci. :-)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lofr Pozri príspevok
Nema niekto nahodou tento valcek? :-)

Ci by vedel dat tip, ci je dobry, alebo zbytocne vymyslanie, vsak normalny dreveny staci. :-)

po niečom takom už dlhšie túžim. Už som ho aj obzerala priamo v obchode, ale zatiaľ som sa neodhodlala. Raz ku tomu ale príde
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ja by som to nechcela - tym sa neda rozvalkat vacsie cesto ako je sirka valceka - resp. da ale treba prestavovat a potom aj tak nezistis aka je hrubka cesta
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Lofr: Urcite sa neoplati. Ja zas zhanam nieco take, ale zatial bezvysledne:
http://vermontrollingpins.com/shop/p...ling_pin.shtml
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Slayer666 Pozri príspevok
Lofr: Urcite sa neoplati. Ja zas zhanam nieco take, ale zatial bezvysledne:
http://vermontrollingpins.com/shop/p...ling_pin.shtml
a co tak kupit rucku na lopatu a skratit podla potreby?
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
lofr Pozri príspevok
Nema niekto nahodou tento valcek? :-)

Ci by vedel dat tip, ci je dobry, alebo zbytocne vymyslanie, vsak normalny dreveny staci. :-)
určite bude dobrý, tú hrúbku cesta ti zabezpečia okraje, ktoré nastavuješ, dreveným sa ti nepodarí
ale vidím to prvýkrát
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Slayer666 Pozri príspevok
Lofr: Urcite sa neoplati. Ja zas zhanam nieco take, ale zatial bezvysledne:
http://vermontrollingpins.com/shop/p...ling_pin.shtml
čím je výnimočný, resp.na čo použiteľný?
lebo mne príde dlhý a nevymeriam sa na doske
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
arizona Pozri príspevok
Ja sa tiez drzim rady od starej skusenej gazdinky :
Ked varis napr.polievku,alebo nieco z coho potrebujes mat dobry chutny vyvar, tak treba davat maso a zeleninu do studenej vody -pusti chut a vonu do polievky
Ale ked potrebujes napr. uvarit sunku, ci zeleninu, tak treba dat do vriacej vody. Sunka zostane stavnata,aj zeleninka je chutnejsia a vonavejsia -vhodene do vriacej sa nerozvara,vtedy vona a stava zostane vnutri.
to praktizujem, ale známy mi ešte poradil, že po uvarení vyberiem z horúcej vody a celú ponorím do studenej s kockami ľadu.Vtedy tá šťava dokonale ostane v šunke.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

hnedoočka Pozri príspevok
čím je výnimočný, resp.na čo použiteľný?
lebo mne príde dlhý a nevymeriam sa na doske
1. je taliansky
2. je dlhý
3. je použiteľný aj na váľkanie cesta
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať