Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

Takže streaky boli hrozné, tvrdé ako podošvy, takže na obed boli len zemiaky s omáčkou, masko som zachránila udusením na horčici. Krásne zmaklo takže sme mali druhý neskorý obed. Nevadí človek sa učí na vlastných chybách
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tweedle Pozri príspevok
Takže streaky boli hrozné, tvrdé ako podošvy, takže na obed boli len zemiaky s omáčkou, masko som zachránila udusením na horčici. Krásne zmaklo takže sme mali druhý neskorý obed. Nevadí človek sa učí na vlastných chybách������
ja steaky iba zo sviečkovice.... pekne široké a niekoľko dní naložené v korenenom oliv. oleji a potom urobené medium
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

tweedle Pozri príspevok
Takže streaky boli hrozné, tvrdé ako podošvy, takže na obed boli len zemiaky s omáčkou, masko som zachránila udusením na horčici. Krásne zmaklo takže sme mali druhý neskorý obed. Nevadí človek sa učí na vlastných chybách��
Normalne by si od masiara dostala maso, ktore je spravne vyzrete. Lenze to uz dnes nenajdes ani toho masiara, len zeny za pultom s masom. V METRE obcas maju akciu na rozne steaky, tak skus toto. Tie su spravne vyzrete. S obycajnym masom z obchodu tazko.
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Makaróny nalám a daj do stredu.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Aký je rozdiel v požívaní kukuričného a zemiakového škrobu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Silvernola Pozri príspevok
Aký je rozdiel v požívaní kukuričného a zemiakového škrobu?
Obidva sa používajú na zahustenie pokrmov. Len jeden je zo zrna kukurice a druhý zo zemiakov.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Tweety Pozri príspevok
Obidva sa používajú na zahustenie pokrmov. Len jeden je zo zrna kukurice a druhý zo zemiakov.
Pýtam sa preto, že to práve nie je jedno! Kedysi som nahradila v jednom zákusku kukuričný zemiakovým a výsledok bol žalostný. Na niektoré spôsoby úpravy sa nehodia a ja práve neviem, čo na ktoré.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Silvernola Pozri príspevok
Pýtam sa preto, že to práve nie je jedno! Kedysi som nahradila v jednom zákusku kukuričný zemiakovým a výsledok bol žalostný. Na niektoré spôsoby úpravy sa nehodia a ja práve neviem, čo na ktoré.
Tvrdila som snáď, že je to jedno a to isté?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Len si neodpovedala zmysluplne na položenú otázku...
Na plnky do koláčov a pudingy použi radšej kukuričný škrob /Maizena/, zemiakový /Solamyl, Thymos/ skôr do varenia. Veľmi dávno bol na krabičke Solamylu recept na keksy, časť múky bola nahradená Solamylom, menej tuku. Boli výborné, krehké. Ak nájdem recept tak priložím.
Zabudla som napísať, že zo zemiakového je puding taký mazľavejší. Obľúbený je Zlatý klas, ale to je zafarbený a navoňaný škrob, odporúčam radšej Maizenu, žľtka a vanilkový, nie vanilínový cukor.
Naposledy upravil kukučka : 28.11.12 at 19:07
2 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Vsimol som si, ze v receptoch zvykne byt pri zahustovani pouzivany kukuricny vo vacsom mnozstve, ale uz si pomer nepamatam.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Robím halušky s kapustou (zemiakové), ale sa mi zvarila taká guča. Čo s tým? Čoho dať viac do nového cesta aby boli ok?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bettylou Pozri príspevok
Robím halušky s kapustou (zemiakové), ale sa mi zvarila taká guča. Čo s tým? Čoho dať viac do nového cesta aby boli ok?
Primerane múky k tým zemiakom, tak aby cesto nebolo ani riedke, ani veľmi husté. A vajíčko si dala?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
ne, to treba?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

bettylou Pozri príspevok
Robím halušky s kapustou (zemiakové), ale sa mi zvarila taká guča. Čo s tým? Čoho dať viac do nového cesta aby boli ok?
Voda musi riadne vriet ked vkladas halusky.
Ak nie je chyba v ceste, tak halusky po vhodeni do vody zlahka premiesaj,aby sa nezlepili...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
a s tou kuľašou, čo mi ostala v prvom hrnci sa niečo dá robiť?
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

treba mat cesto dostatocne huste, ked sa ti v mise kde miešaš ked prejdeš varechou urobi cista cesticka, vtedy je dostatocne huste, cesto rob z treliny / zemiaky/ a hrubej muky, kym nato prideš, robievaj cesto trochu tuhšie, praxou sama na to prideš.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

bettylou Pozri príspevok
a s tou kuľašou, čo mi ostala v prvom hrnci sa niečo dá robiť?
mne ked sa to stalo davno, tak som normalne ju uvarila, dala kapustu, slaninku a zjedli sme, pre hladneho niet planeho, zajtra budu halušky a nie kasa,
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bettylou Pozri príspevok
ne, to treba?
Vajíčko to drží pokope.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Tweety Pozri príspevok
Vajíčko to drží pokope.
ja vajicko nedavam, zdaju sa mi byt tvrdšie, ale to je vec jednotlivca.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Darina1234 Pozri príspevok
ja vajicko nedavam, zdaju sa mi byt tvrdšie, ale to je vec jednotlivca.
Keď dáš vajíčko, potom dáš menej múky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať