Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

u nás je obľúbená polievka: slepačí vývar, hrášok a krupicové halušky, to isté s kukuricou
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

buchač
lofr
Nevie niekto, ako najlepsie skladovat otvorenu konzervu hrachu, ked ho nezjem vsetok? A kolko to asi vydrzi? Diky.
Najlepšie je kupovať suroviny v takom balení , s ktorým nebude mať ten jednotlivec problém spracovať - skonzumovať ...
Problem je, ze take male balenie neexistuje.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lofr
Problem je, ze take male balenie neexistuje.
...hm ....cca 200 g konzerva predsa nie je veľká ...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak skús používať mrazený - odsypeš, koľko potrebuješ
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Mam iba -6 mrazak.

Uz som skusil nechat ho 3 dni v ladnicke, vo vzduchotesnej nadobe a bol dobry.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Kucháročky: baklažán zmrazujete? Čítala som na vareche, že treba predvariť. Máte aj iné skúsenosti?
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Baklazan sa da vydlabat a ususit, potom sa namoci do vody a plni plnkou. O mrazeni som nepocul teda.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Janiela
Kucháročky: baklažán zmrazujete? Čítala som na vareche, že treba predvariť. Máte aj iné skúsenosti?
Niekde som už písal o zmrazovaní zeleniny vo všeobecnosti ...

Postupy ma každý rôzne , nikomu ich neberiem .
No jedno je isté , že zmrazovaním v domácich podmienkach sa nikdy nedocieli tá kvalita , aká je u kupovaných produktov .
Ide o to , že zmrazovanie vo veľkom sa prevádza dusíkom , kde daná surovina je v mžiku v stave zmrazenia , čo žiadna domáca mraznička ešte nedokázala .
Nevravím už ani o tom , že ak sa jedná o väčšie množstvo , tak to trvá oveľa dlhšie .
Tá zelenina je potom v tom uvarenom pokrme taká mdlá , nechutná ...

Jeden rok ( po úrode ) som zamrazil nejakú zeleninu ...
Potom už veru nie .
1 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Slayer666
Baklazan sa da vydlabat a ususit, potom sa namoci do vody a plni plnkou. O mrazeni som nepocul teda.
o sušení som nepočula, skúsim
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Janiela
Slayer666
Baklazan sa da vydlabat a ususit, potom sa namoci do vody a plni plnkou. O mrazeni som nepocul teda.
o sušení som nepočula, skúsim
Susenie je tradicna forma uchovavania baklazanu v Turecku (a urcite aj na Balkane a inde), kde sa zje najviac baklazanov na svete. Myslim, ze sa to proste iba vydlabe a necha uschnut, ale nie som si isty. Tento clovek o tom asi nieco vie, tak sa ho/jej skus opytat:
http://varecha.pravda.sk/recepty/kur...27-recept.html

Ako pise buchac, zmrazovanie je riskantne. Domace mraznicky sluzia na to, aby uchovali zmrazene to, co uz v obchode profesionalne zmrazene kupis; nesluzia na zmrazovanie (raz som mal rybu od rybara, (zle) zmrazenu...no hnus). Niektore veci znasaju dobre aj zmrazovanie v domacich mraznickach, napr. salvia, ale vacsina potravin skor nie. A mam taky pocit v kostiach, ze baklazan nebude ta svetla vynimka.

S tym vydlabanym jadrom sa da potom pripravit vselico, ale to sa uz neuchovava. Napr. sa robi takto pilav (my to volame rizoto) - jahnacie na kocky, kusky baklazanu, paprikova pasta a pod.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Zmrazujerm málokedy, som toho názoru, že treba kúpiť práve toľko, koľko spotrebujeme. Trochu som sa prepočítala, čo sa mi dávno nestalo. Som zásadne proti vyhadzovaniu potravín, preto som zadala otázočku.
Ďakujem za odpovede.
Slayer666 - na varechu zaskočím, to ak by som sa znovu niekedy prerátala v nakupovaní :-).
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Toto sú super receptíky, všetky prílohy doma mám. Určite to vyskúšam.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Baba ghanouj je tiez klasika. Alebo podobne veci, rozne salaty z peceneho baklazanu a pod. sa daju pripravit. Tiez sa to da pouzit ako plnka do vinnych listov (na to je ale neskore rocne obdobie), alebo do gözleme, co ti rozhodne odporucam.

Spravis si to najjednoduchsie cesto - muka, voda, sol. Vymiesis a nechas odpocivat. Na plnku si upecies baklazan(y) a potom to vnutro vydlabes a zmiesas so solou, peprom, olivovym olejom, a trochou papriky. Pridas este nejaky baklansky syr, ovci syr, mozzarellu a pod. To je plnka. Cesto si rozdelis a vyvalkas na tenke kruhy asi 15-20cm v priemere. Do stredu rozotries plnku a poskladas ako obalku. Pecies na suchej panvici z oboch stran, kym sa nevytvoria take hnede oka ako na loksach. Je to vyborne. Tiez je dobra spenatova plnka - spenat pokrajas, jarnu cibulku tiez a osmazis ich na olivovom oleji. Dochutis solou a peprom, pridas kopor a balkansky syr. Existuje rozne plnky, masova, zemiakova, zeleninova a pod.
3 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Kosicania, kde kupim v KE susenu kukuricu? Normalne kukuricne zrna, susene.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Slayer666
Kosicania, kde kupim v KE susenu kukuricu? Normalne kukuricne zrna, susene.
Predajna s osivom.....

Presnejšie povedané " Stará sladovňa " pri Zimnom štadióne
Naposledy upravil buchač : 11.10.13 at 11:46
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nerobila som este tekvicovu polievku z tekvice Hokajdo. Vcera som kupila a pozeram recepty, niekde pisu, ze varit aj so supkou. Robi to niekto aj takto? No, nezda sa mi,, ze ta tvrda supa varenim zmakne tak, ze ju rozmixujem ponornym mixerom.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
včera sme mali na obed polievku z hokaido. Tvrdú šupku som dala dolu, polievka bola výborná.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Janiela
včera sme mali na obed polievku z hokaido. Tvrdú šupku som dala dolu, polievka bola výborná.
dik, davas na nu tie oprazene semiacka, ci oprazeny rohlik?
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
včera som si dala opražené semiačka, vydlabala som vnútro a opražila ich nasucho. Polievku robím tak, že nakrájam hokaido, cibuľu, cesnak a jeden zemiak - zemiačik zahusťuje. Podusím na oleji a potom rozmixujem, dolejem vodu a nechám prejsť varom. Osolím a povegetujem Horalkou - trochu iné než vegeta. Semienka nechám v polievke, trochu viac zmäknú.
Takú polievku robím aj z obyčajnej tekvice, alebo len z mrkvy, kalerábu a zeleru. Zbožňujem takéto polievky. A najlepšie je, ak mám aj zelerovú vňať.
S opraženým chlebom/rožkom som tiež skúšala, ale tie dávam rovno na tanier, aby bolo kocky chrumkavé.
ešte doplním: niekedy mám polievku len samotnú, skús dať 1PL smotany, sój mlieka, trochu zjemní
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať