Zavrieť

Porady

Vy sa pýtajte a my Vám budeme odpovedať

Zakladám novú tému pre menej skúsené, ale za to snaživé gazdinky, kde im my, viacej skúsené, odrastenejšie gazdinky poradíme. Pretože stihla som si tu všimnúť, že sa tu nájdu aj takí - také, ktoré nemajú pochopenie pre ne. Veď nie všetci spadli z neba múdri, že jóóó
Usporiadat
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-5)
+ zobraziť viaczbaliť
Ako tak pozerám ?

Všetky robíte postup konzervovania, ba dokonca ohrev vody na trt.
Ja som grobian.

Dnešným víťazom je manžel Tweety...ten musí výsledky produkcie tlačiť do hlavy.
0 5
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Svoju nevymáchanú hubu si už o mňa a moju rodinu neobtieraj .Venuj sa sebe a svojmu dlhoročnému podpapučovníctvu a všetkému, čo k tomu patrí. Už ti z toho riadne švitorí.
7 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

mikroorganizmy a spóry sú odolné, ak chceme poháre dlhšie skladovať, treba sterilizáciu opakovať aj trikrát /vždy necháme vychladnúť aj tri dni/, kto sterilizuje dlho, stačí raz, sterilizujeme vo vode aj v pare
Výhodnejší je zakrytý hrniec - Pri rýchlom spracovaní sa zachováva podstatné množstvo vitamínov a obsah vlákniny ani minerálnych látok sa nemení.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

afrikánka
lujza.j
Nemam speci hrnec....nikdy pokrievka ani teplomer....vsetko vzdy fajne...robievala som aj tak..zaliala vrelym nalevom a do deky....
Ja dávam do deky dzemy, ovocie sa sterilizuje aj pri 80 stupňoch 20 minút, ako sa to dá dosiahnuť bez teplomera, od oka??? Na teplote a čase závisí kvalita zavareneho ovocia, farba...
V zakrytom hrnci, ináč by ma ani nenapadlo. Škoda plynu, či elekriny, o pare nehovoriac.
A veru od oka, podľa stavu viečok a farby ovocia či zeleniny.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

viktorviktor
mikroorganizmy a spóry sú odolné, ak chceme poháre dlhšie skladovať, treba sterilizáciu opakovať aj trikrát /vždy necháme vychladnúť aj tri dni/,.

šak by ma *eblo,že 3x po 3dni........
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

kopretinka
viktorviktor
mikroorganizmy a spóry sú odolné, ak chceme poháre dlhšie skladovať, treba sterilizáciu opakovať aj trikrát /vždy necháme vychladnúť aj tri dni/,.

šak by ma *eblo,že 3x po 3dni........
....hrach mäso určite. 2x 2hodiny.......a okrem toho čo iné???
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
BXLmiami
Nezakrývam,občas strčím teplomer,ale všetko ide do varu,niečo dlhšie,niečo zovrie a vypínam.
čo konkrétne stačí zovrieť a vypnúť?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

A co ides zavarat....neviem ci som to citala ...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

lujza.j
zdá sa mi že uhorky.. tie dlho nesterilizujem, lebo ich mám radšej chrumkavé.. max. 10 minút od varu, ak viečko nevydulo tak nechám viac, ale sledujem.. a nakoniec vyberiem z horúcej vody..
1 0
bettylou bettylou

lujza.j
kadečo, momentálne suchohríby, obvarím 30 min, sterilizácia 10 min odkedy zovrie voda
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

bettylou
lujza.j
kadečo, momentálne suchohríby, obvarím 30 min, sterilizácia 10 min odkedy zovrie voda
že suchohríby.. ja som tohto roku ani nebola na hubách.. a áno, keď začne vrieť voda, tak 10 minút..
1 0
lujza.j lujza.j

Hriby ovarim a do mrazaku....nemam rada ten "sopel"...
0 0
bettylou bettylou

Ta už som tu zaš ...

Dajú sa nejak odkrútiť alebo stiahnuť tie červené uzávery z Magi alebo klasik tekutého korenia prípadne z tabaskových fľaštičiek?
Veľmi by mi bodli na domáce čili pasty, majú totiž také akurát tenučké hrdielka.
0 0
lujza.j lujza.j

Podobrat priborovym nozikom si neskusala....nepouzivam tak neviem vyskusat....
0 0
bettylou bettylou

s príborovým to nešlo, akurát som urvala viečko, ale mám to s blickami to zošlo dolu a ani som nepoškodila vrchnáčik
diki za nápad
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať