Zavrieť

Porady

Zahusťovanie sídliska BA- Krasňany

Potrebujem(e) poradiť. Ak existuje niekto, kto by vedel pomoct so svetlotechnickym posudkom, nech sa kontaktuje na mail: novydom.dom@gmail.com.
Ide o problem výstavby-zahusťovania sídliska Bratislava - Krasňany na ulici Jozefa Hagaru (Hagarova), kde medzi bloky 17 a 19 chce developer vsunúť další dom (polyfunkčný objekt) - bytovky vyzeraju takto: http://lh4.ggpht.com/_ALL3m3zAVZQ/SM...2/KIF_2102.JPG
a medzi 2 bytovky maju vsunuť dalsi!
Podali sme námietky - 155 občanov a momentalne je pozastavene stavebne konanie.
Viac na: http://www.hagarova17.estranky.sk/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator

    No, vy máte ten problém, že okolo vás je priveľa zelene a málo stavieb. Takže aby vás to viac netrápilo, naši múdri a neskorumpovateľní úradníci to spolu s investorom vyriešili pre vaše dobro.
    Niekedy si vravím, že treba obnoviť defenestračné riešenie problémov s vrchnosťou
    Držím palce v boji s veternými mlynmi.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ale vieš co je sila. Pred 10 rokmi vravím manželke, že ake mame šťastie, že tie domy su tak "akurat" od seba, že tam nemôže nikto nič postaviť. Ach jaj, ako som sa mýlil!
    Pozemky su vo vlastnicte 2/10 a 2/10 tych konatelov tej firmy IRP invest, čo to tam chce postaviť a IRP invest ma predkupne pravo na zvysny podiel. Plus je tam zapisane pravo stavby. Je to LV 9955, kat.územie BA-Rača. Vraj tie pozemky nadobudli fyzicke osoby v ramci reštitucie. Toto je mogolsko, previest pozemky na sidlisku medzi bytovkami na ludi čo tam nebyvaju.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Na tej Vašej stránke je toho dosť, ale prakticky nič dôležité, resp. možno som to nenašiel.

    Stavebný úrad oznámil konanie aj podľa § 41 SZ, síce nesprávne (píše o zmene), ale neviem aké rozhodnutie mu predchádzalo.

    Váš stavebný úrad nevie podľa akého ustanovenia zákona je príslušný. Nie podľa § 117 ale podľa § 117 ods. 1. To len pomimo.

    Nepoznám pomery, ale to oznámenie z hľadiska doručovania si nie je košer. Sú tam všetci účastníci konania ? Dotknuté orgány sú účastníci konania? Čo je to za pojem , že podal žiadosť prostredníctvom ? Prečo doručuje obom : 1 a 2 v rozdeľovníku ? Kto je to vlastníci pozemku parc. č. .... ?




    CIMOM
    Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 30.06.09 at 11:16

    jar88 je offline (nepripojený) jar88

    jar88
    Nevidím do vašich problémov, ale chápem ich.
    Len by som chcel upozorniť na maličkosť, ktorú si asi neuvedomujete.
    Chcete žiť a bývať na verejnom(spoločnom) a mať životné podmienky a práva, ako na súkromnom.
    To sa spojiť jednoducho nedá. Súkromné a spoločné sa navzájom vylučuje a s tým sa budete musieť zmieriť, alebo odsťahovať.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    jar88 Pozri príspevok
    Nevidím do vašich problémov, ale chápem ich.
    Len by som chcel upozorniť na maličkosť, ktorú si asi neuvedomujete.
    Chcete žiť a bývať na verejnom(spoločnom) a mať životné podmienky a práva, ako na súkromnom.
    To sa spojiť jednoducho nedá. Súkromné a spoločné sa navzájom vylučuje a s tým sa budete musieť zmieriť, alebo odsťahovať.
    Asi som nepochopil dostatocne tvoj príspevok.
    No myslim si, že si to posunul do uplne inej roviny.
    Chces povedať, že ak by si získal pozemok v centre BA, tak tam postavíš ošipáreň a nikto ti to nemôže zakázať, lebo by obmedzoval tvoj súkromny majetok?

    jar88 je offline (nepripojený) jar88

    jar88
    duves Pozri príspevok
    Asi som nepochopil dostatocne tvoj príspevok.

    Chces povedať, že ak by si získal pozemok v centre BA, tak tam postavíš ošipáreň a nikto ti to nemôže zakázať, lebo by obmedzoval tvoj súkromny majetok?
    Tak som to nemyslel. Trochu si to prevrátil s tou ošíparňou, ale nevadí.
    Je to obytná zóna a tým je to dané.

    Chcel som iba upozorniť na fakt, že v meste sa treba zmieriť aj so záujmom ostatných (iných vlastníkov) a so zastavanosťou územia.

    Ak máš vlastný pozemok 500 x 500 metrov, nikto ti tam nič nebude budovať a nemá ako ťa zastavať. Ak máš pozemok 10 metrov okolo domu a vedľa si niekto začne budovať na svojom pozamku inú budovu, nič ti nepomôže, nepomôže ani stavebný zákon.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ak nevies poradiť a mas take nazory ake mas, tak to prosím ťa nerieš. Poradíme si aj bez toho.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    jar88 Pozri príspevok
    Nevidím do vašich problémov, ale chápem ich.
    Len by som chcel upozorniť na maličkosť, ktorú si asi neuvedomujete.
    Chcete žiť a bývať na verejnom(spoločnom) a mať životné podmienky a práva, ako na súkromnom.
    To sa spojiť jednoducho nedá. Súkromné a spoločné sa navzájom vylučuje a s tým sa budete musieť zmieriť, alebo odsťahovať.
    No zatial víťazí zdravý rozum a platná legislatíva, nie lobbing a velke peniaze:
    http://www.novydom.estranky.sk/stran...nutie-hagarova

    Zahusťovanie sídliska BA- Krasňany

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.