Zavrieť

Porady

Heluz

Ahojte, chcem sa spytat tych co stavali domček z tehiel Heluz ake maju s touto značkou skúsenosti. Prípadne ak uz niekto v takom domčeku býva dlhšie či sú spokojni s tepelno izolačnými vlastnosťami tejto tehly. Uvažujeme nad tehloou porotherm 44, no projektant mi radil ze tehla Heluz 30 mi da take "služby" ako porothermka 44-ka.Tak poradte prosim...Dakujem
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Určite Heluz.porotherm je asi najhoršie riešenie obvodových múrov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lipo128 lipo128

lipo128 je offline (nepripojený) lipo128

mozem vediet aj prečo????...dakujem
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Určite Heluz.porotherm je asi najhoršie riešenie obvodových múrov.
Aj mňa by zaujímalo prečo??? Hornbach má teraz HELUZ v dobrej cene.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pr ... therm Sú rozpadávajúce sa tehly.predpokladám že ani v najlepšom prípade nezodpovedajú Sk a EU normám.Sa moc čudujem že ešte nedostali za ten bordel gigantickú pokutu.Ale v Sk banánistane je to asi v poriadku......skúste si na porade pohľadať príspevky ohľadne pr ..thermu.heluz je omnoho kvalitnejší materiál.
Odborne povedané ich tvárnice nezodpovedajú pevnosti v tlaku a rozpadávajú sa už na paletách.Alebo laicky... ak tú tvárnicu pustíte z výšky jedného metra na betónovú podlahu rozbije sa na x kúskov. napríklad Heluz a iný materiál predávaný na SK trhu na obvodové murivo nie.
Naposledy upravil 220870 : 28.06.09 at 20:58
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Pr ... therm Sú rozpadávajúce sa tehly.predpokladám že ani v najlepšom prípade nezodpovedajú Sk a EU normám.Sa moc čudujem že ešte nedostali za ten bordel gigantickú pokutu.Ale v Sk banánistane je to asi v poriadku......skúste si na porade pohľadať príspevky ohľadne pr ..thermu.heluz je omnoho kvalitnejší materiál.
Odborne povedané ich tvárnice nezodpovedajú pevnosti v tlaku a rozpadávajú sa už na paletách.Alebo laicky... ak tú tvárnicu pustíte z výšky jedného metra na betónovú podlahu rozbije sa na x kúskov. napríklad Heluz a iný materiál predávaný na SK trhu na obvodové murivo nie.
Po preštudovaní porady som sa rozhodol pre stavbu obvodovych múrov tehla 38 + 15 EPS. Teraz sa rozdodujem aká tehla. Porotherm mám dopravu grátis, Heluz - doprava dosť drahá nakoľko staviam v KE, je tu ešte možnosť Britterm z Lučenca ,alebo Leier Petrovany čo je 25km od Košíc.
Čo by ste si vybral?
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

lipo128 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spytat tych co stavali domček z tehiel Heluz ake maju s touto značkou skúsenosti. Prípadne ak uz niekto v takom domčeku býva dlhšie či sú spokojni s tepelno izolačnými vlastnosťami tejto tehly. Uvažujeme nad tehloou porotherm 44, no projektant mi radil ze tehla Heluz 30 mi da take "služby" ako porothermka 44-ka.Tak poradte prosim...Dakujem
Projektant Vam radi dobre pozrite sa na strukturu 44 a na strukturu 30,hlavne si vsimnite tvar vnutorneho rebrovania.
Stretol som sa so skusenostami pri porotherme,po zamurovani sa vplyvom vlhkosti s tehly vystrelovali male ciastocky a ostavali biele flaky.
Len 30 treba zateplit a 44 nie ale pri 44 staci zasekat kanalizaciu alebo vodu do tehly a jej tepel.odpor je v ......
Ja idem dat heluz 30 a jedine co sa royhodujem ci na lepidlo ale penu,pri tomto sposobe treba zalozit prvy rad perfektne vodorovne aby medzi tehlami neboli odskoky.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

pivko Pozri príspevok
Po preštudovaní porady som sa rozhodol pre stavbu obvodovych múrov tehla 38 + 15 EPS.
Pivko neuraz sa, ale to si sa rozhodol dost na ho.....
38 je pre tych, co nechcu zateplovat. Ak chces zateplovat,tak 250ku+15cm polystyren.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ciners Pozri príspevok
Pivko neuraz sa, ale to si sa rozhodol dost na ho.....
38 je pre tych, co nechcu zateplovat. Ak chces zateplovat,tak 250ku+15cm polystyren.
No povodne som mal v pláne 30tehla + 15 EPS ,ale na základe príspevku 220870 a preštudovaní linku na HELUZ že pri 30 tehle je problem v rohoch nakoľko je treba veľa doplnkových tehál som sa rozhodol takto.A ešte ma sused ktorý teraz dokončil hrubú stavbu upozornil že ak chcem zabudované vonkajšie žalúzie do okien tak pri 30 mure budem mať problem s prekladom nad oknami nakoľko žalúzie musia byť zapustené a potom by bol preklad strašne úzky.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

http://www.heluz.sk/pdf/prirucka09/listy/rolety.pdf
250stena+15cm polystyren=400mm, na to su aj ich preklady roletove
38+15polystyren pri vsetkom mojom vedomi s svedomi ti neoporucam, predrazene jak hovado a teplotechnicky tiez nic moc.
0 0
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

pivko Pozri príspevok
No povodne som mal v pláne 30tehla + 15 EPS ,ale na základe príspevku 220870 a preštudovaní linku na HELUZ že pri 30 tehle je problem v rohoch nakoľko je treba veľa doplnkových tehál som sa rozhodol takto.A ešte ma sused ktorý teraz dokončil hrubú stavbu upozornil že ak chcem zabudované vonkajšie žalúzie do okien tak pri 30 mure budem mať problem s prekladom nad oknami nakoľko žalúzie musia byť zapustené a potom by bol preklad strašne úzky.
Zaujimave, naprojektoval som vela rodinnych domov Heluz 300mm + Nobasil 100mm a domceky stoja a su v poriadku. Vo fy Heluz vam poradia. A co sa tyka vlastnosti ako propaguju Heluzaci vyrovna sa Porothermu 380mm. A ked uz planujete Porotherm 380mm murivo tak osporucam len pre vasu spokojnost zateplit Nobasilom hr. 50mm.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Po preštudovaní porady som sa rozhodol pre stavbu obvodovych múrov tehla 38 + 15 EPS. Teraz sa rozdodujem aká tehla. Porotherm mám dopravu grátis, Heluz - doprava dosť drahá nakoľko staviam v KE, je tu ešte možnosť Britterm z Lučenca ,alebo Leier Petrovany čo je 25km od Košíc.
Čo by ste si vybral?
Pár poznámok k tehlám.
Britherm z Lučenca je lepší čo do pevnosti ako porotherm a nebýva tak popraskaný nesúdržný z výroby .Leier je tiež kvalitou o pár tried lepší ako porotherm.Heluz sa najlepšie reže,píli.Odpílite aj 2-cm kus.Čo je u Porothermu len nesplnený sen.
0 0
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

220870 Pozri príspevok
Pár poznámok k tehlám.
Britherm z Lučenca je lepší čo do pevnosti ako porotherm a nebýva tak popraskaný nesúdržný z výroby .Leier je tiež kvalitou o pár tried lepší ako porotherm.Heluz sa najlepšie reže,píli.Odpílite aj 2-cm kus.Čo je u Porothermu len nesplnený sen.
Ked su tehly Porotherm poskodene, treba ich jednoducho vyreklamovat. Stavebniny to prijmu, vlastna skusenost. Najkvalitnejsie su jasne Porotherm a Heluz. Ine neodporucam.
0 0
jmss jmss

jmss je offline (nepripojený) jmss

Podravujem. Chcem sa spýtať, či tehla Heluz je menej kvalitná ako Porotherm. Nejedná sa mi o tepelno izolačné vlastnosti, lebo to vyriešim zateplením ale o samotnú kvalitu tehly. (krehkosť, presnosť, lamavosť)
Ďalej ma zaujíma, aké najlepšie zľavy sa dajú dosiahnúť oproti cenníkovým cenám a či tie zľavnené ceny majú zahrnutú aj dopravu.
Tretia vec čo ma zaujíma je, že či je vhodné stavať bungalov buď s porothermom profi alebo heluz brusena s použitím peny.
Ďakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zopakujem x tý krát .Porotherm je ( v porovnaní s konkurenciou)doslova katastrofálna kvalita.Na penu v žiadnom prípade neodporúčam stavať.Pena tam za 40 rokov nemusí byť.Murivo predsa len potrebuje byť aj trochu pospájané nie naukladané na seba.Malta ,alebo lepidlo aj keď sú tie tehly brúsené predsa len trošičku vyrovnávajú rozdiely v(nerovnostiach) rozmeroch tehhál.
0 0
jmss jmss

jmss je offline (nepripojený) jmss

To 220870: Vážim si Vaše názory, ale na kvalitu Porothermu sa sťažujete ibaVy. Aj ked je to urcite podlozené praxou. Má ešte niekto iný negat. skusenosti z Porothermom?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nechcem ,aby to vyznelo nejak moc zle .Dom z w.... ešte asi nikomu nespadol a asi ani nespadne.Otázka znela čo je lepšie? Za posledné dva roky tu bolo viacero sťažovatelov na porotherm a jeho praskliny.
Len škoda že dotyčný odstránil fotografie .http://www.porada.sk/t116075-praskanie-tehal.html
Tú druhú tému nemôžem nájsť asi bola vložená pod zlý nadpis.
Naposledy upravil 220870 : 09.01.10 at 16:54
0 0
dodo_b dodo_b

dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

ja sa chystam HELUZ FAMILY 38 + perlit + EPS 12cm.
tep.odpor cca.7 (teoria) , rosny bod je urcite mimo tehly.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Može mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi tehlou Heluz STI a tehlou Heluz plus ?ktorá je lepšia? A ešte ma zarazilo pri cenovej ponuke ,ktorú mám že tehla 11,5 na priečky je drahšia ako tehla 30 ,alebo 25
Naposledy upravil pivko : 22.01.10 at 15:43
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

dodo_b Pozri príspevok
ja sa chystam HELUZ FAMILY 38 + perlit + EPS 12cm.
tep.odpor cca.7 (teoria) , rosny bod je urcite mimo tehly.
pri takom zatepleni naco taka draha tehla? 30+15 usetris min 1000€. Ked trvas na 38 tak najlacnejsiu nie family ani STI
ked najdem jeden link, co narobil perlit asi by ta to preslo. Uz vies kolko bude stat perlit do prveho radu? Ja som nad tym tiez rozmyslal ale ta cena ma hned presvedcila ze tadial cesta nevedie. TM radsej eliminuj zateplenim sokla
Naposledy upravil mendo933 : 22.01.10 at 16:47
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

pivko Pozri príspevok
Može mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi tehlou Heluz STI a tehlou Heluz plus ?ktorá je lepšia? A ešte ma zarazilo pri cenovej ponuke ,ktorú mám že tehla 11,5 na priečky je drahšia ako tehla 30 ,alebo 25
Heluz STI pevnost v tlaku 8MPa ma vyssi odpor ako plus ale je krehkejsia
Heluz plus pevnost v tlaku 10MPa klasicka tehla, najlacnejsia. Pri zateplovani by som uz takuto bral na obyc. maltu

stou 11,5 kou pozeraj cenu za m2 nie za kus, pero sa ti asi drahsia. 11,5 sa uklada pozdlzne, 24,30 priecne cize ich treba na m2 viac
jedine 11,5ku som si bral brusene uvidim ci som spravil dobre
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať