Zavrieť

Porady

Ukončenie platenia výživného

Dobrý deň. Platím výživné na plnoleté dieťa, ktoré ukončilo stredoškolské štúdium záverečnou skúškou maturitou. Prosím poradte mi kedy mi končí vyživovacia povinnosť. Viem, že platiť mám do ukončenia školského roka. Moja otázka znie: Kedy je oficiálny koniec školského roka v júni alebo až v auguste pre študentov, ktorí ukončili strednú školu?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Platíš, kým nie je dieťa schopné samo sa živiť. Ak sa zamestná, požiadaš súd o urušenie vyživovacej povinnosti.

    barby77 je offline (nepripojený) barby77

    barby77
    1. Moja otázka znela, kedy sa oficiálne končí školský rok.
    2. Ak nebude schopná sa sama živiť do 50 - tky a nezamestná sa dovtedy mám platiť? To žiadny zákon necituje. Ďakujem za takú radu, tú získam hockde na ulici od ľudí bez právneho povedomia a vzdelania, myslela som, že web porada vážne poradí.

    PS: Mohla by som sa spýtať na Vaše vzdelanie a na základe akého zákona, pretože ten necitujete alebo na základe čoho ste mi odpovedali?
    Ďakujem.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    1. Mária 27 odpovedala správne...výživné sa platí, pokiaľ dieťa nie je schopné sa samostatne živiť
    2. školský rok končí 31.08.
    3. o zrušenie vyživovacej povinnosti treba požiadať na súde
    4. ak dieťa na súde preukáže, že ide študovať ďalej, súd vyživovaciu povinnosť nezruší (koniec koncov ak otec preukáže, že dieťa je schopné sa samostatne živiť, resp. už nebude študovať a má možnosť sa zamestnať, súd vyživovaciu povinnosť zruší)
    5.nie je dobré svojvoľne prestať platiť - môže hroziť exekúcia

    deha je offline (nepripojený) deha

    deha
    Chcem požiadať o radu. Exekúciou bolo nariadené výživné na plnoleté dieťa, ktoré ex. úrad sťahoval povinnému. Ukončenie exekučných platieb povinný zrealizoval podaním na súd, avšak ten rozhodol napr.ukončenie k 31. 8. ale súd prebieholl až o 1mesiac , plnoleté dieťa ˇvrátilo povinnému výšku výživného 1 mes. výživného , ktoré aj napriek jeho oznamu o dátume zamestnania sa exekútor povinnému stiahol. Povinný teraz žiada plnoleté dieťa o poplatky exekútora vo výške 60 € , ktoré mu boli stiahnuté z účtu a kvalifikuje to ako bezdôv.obohatenie sa dieťaťa, ktoré však predmetný poplatok nedostalo, stiahol si ho exekútor a vyhráža sa mu súdom. Nemal sa povinný s touto požiadavkou predložením platného rozsudku obrátiť na exekútora?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    deha Pozri príspevok
    Chcem požiadať o radu. Exekúciou bolo nariadené výživné na plnoleté dieťa, ktoré ex. úrad sťahoval povinnému. Ukončenie exekučných platieb povinný zrealizoval podaním na súd, avšak ten rozhodol napr.ukončenie k 31. 8. ale súd prebieholl až o 1mesiac , plnoleté dieťa ˇvrátilo povinnému výšku výživného 1 mes. výživného , ktoré aj napriek jeho oznamu o dátume zamestnania sa exekútor povinnému stiahol. Povinný teraz žiada plnoleté dieťa o poplatky exekútora vo výške 60 € , ktoré mu boli stiahnuté z účtu a kvalifikuje to ako bezdôv.obohatenie sa dieťaťa, ktoré však predmetný poplatok nedostalo, stiahol si ho exekútor a vyhráža sa mu súdom. Nemal sa povinný s touto požiadavkou predložením platného rozsudku obrátiť na exekútora?
    Tiez si myslim, ze s poplatkom exekutora dieta nema nic spolocne. Ono vratilo vyzivne, na ktore mu narok uz nevznikol. Nie je jeho problem, ze vyzivne muselo byt vymahane exekutorom.
    Ak exekutor mal informaciu o tom, ze plnenie exekucie bolo ukoncene dostatocne skoro a teda stiahol si exekucne poplatky neiopravnene, treba jeho vyzvat na vratenie poplatkov.
    deha exekútor môže stopnúť exe len rozhodnutím súdu, takže je na povinnom aby si dal včas návrh na súd aby bolo výživné zrušené.

    Ukončenie platenia výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.