Zavrieť

Porady

Ked tecie sprchovy kut

zdravim, mame problem s novym sprchovym kutom. vzdy, ked sa sprchujeme, z malej skarocky medzi vanickou a murovanym schodikom, na ktorom je polozena, pomaly vyteka voda. problem je pravdepodobne v sifone, ale nevieme sa k nemu dostat, kedze vanicka je uz napevno osadena a nema ziaden otvor, cez ktory by sme sa vedeli k sifonu dostat. vie mi niekto poradit, ako tento problem riesit bez toho, aby sme museli cely kut rozoberat? vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    darla je offline (nepripojený) darla

    darla
    tomu by sme sa prave chceli vyjnut. neda sa nejako dodatocne "vyrezat" otvor v stene vanicky tak, aby sme sa pod nu vedeli dostat? resp. moze byt problem aj v niecom inom ako v sifone? kut je uplne novy, montovali sme ho pred 5 dnami, takze nejde o ziaden opotrebovany material

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    220870 Pozri príspevok
    Asi to budete musieť rozobrať.
    musím ti dať za pravdu,lebo kedže tečie cez škáročku medzi schodíkom a vaničkou,znamená to že celý priestor je zaplnený vodou,

    moje rady:
    1.skúsiť dotiahnúť sifón,keby voda pretekala cez tesnenie ,ktoré je medzi vaničkou a sifónom
    2.skúsiť prepchať sifón,/vlastná skúsenosť-len u mňa bol problém neodtekajúcej vody z vaničky/ riešil som to kúpou ,,powerfix,,je to podobné veľkej injekčnej striekačke a vlastne sánim tejto pumpy som odstránil nečistoty zo sifónu
    3.keď predchádzajúcimi postupmi sa problém neodstráni,tak postup už len jediný a to podľa doporučenia ,,220870,,
    s pozdravom karol

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Je možný ešte jeden dôvod prečo môže tiecť sprchový kút.Je celkom možné a pravdepodobné že je vanička od obkladov nekvalitne zasilikónovaná( spomenul som si na taký prípad).Dá sa to zistiť tak že pustíte vodu do vaničky tak aby nestriekala na obklad ( najlepšie ak by v tej vaničke aj niekto stál je dobré aby bola zaťažená.Ak nebude tiecť je to na 100% silikón.Upozorňujem že táto vada sa nemusí byť viditeľná volným okom, treba to odskúšať.Môže to byť aj zle utiahnutý sifón( v takom prípade treba dotiahnúť skrutku sifónu).Skúste priložiť fotto toho sprchového kútu.S prepchávaním sifónu to môže byť trochu zložitejší problém.Ak majstri použili na sifón flexibilnú hadicu tzv.husí krk, môže dôjsť k jej poškodeniu.

    darla je offline (nepripojený) darla

    darla
    vdaka za radu, Karol. to o dotiahnuti sifonu vieme, ale ako som pisala, hlavny problem mame dostat sa k nemu. my sa nevieme dostat pod vanicku, preto to nevieme urobit ani zistit, ci je problem niekde inde. a zapchaty snad nie je, ked sme sa v nom sprchovali sotva 3x po 5 minut... 220870 - ak bude problem so silikonom, co sa s tym da robit? podotykam, ze kut je novy a bol pouzity kvalitny protiplesnovy silikon do kupelni Ceresit. PS: ako sem vlozim fotky? mam to nafotene, len neviem, ako ich sem dat

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Ako píšeš do okienka text....tak dole sú Dodatočné možnosti a tam je Prílohy pridať,alebo odobrať.. Na toto klikneš a potom si necháš prehľadávať kde máš foto uložené a dáš stiahnuť. Keď to bude stiahnuté len hore cez X vyjdeš a dole pod všetkým zaklikneš Poslať odpoveď. A takto tu bude tvoja fotografia ...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    fotky vám ako novému členovi porady nepôjdu vkladať.môžete mi ich poslať mailom

    poslal som vám súkromnú správu

    Ceresit je síce kvalitný materiál ale akurát ten silikón čo spomínate je Achylovou pätou Ceresitu.Inak si Ceresit neviem vynachváliť.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Ahoj, ak odkrútite vrch sifónu, ktorý ho drží na vaničke, siahnete prstom medzi sifón(tesnenie) a vaničku, zistíte či to je mokré.Ak áno, niekedy pomôže podlepiť obojstranne tesnenie dobrým neutrálnym silikónom.

    Ked tecie sprchovy kut

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.