Zavrieť

Porady

Paradajky - žltnutie listov, choroby

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ahojte, mám na parapetnej doske z vonka kochlíky s paradajkami. Sú to bálkónové alebo aj črepníkové paradajky. ALE... Zrazu mi začali žltnúť listy a hromadne. Neviete mi poradiť čím to je? Je to na západnej strane čiže od obeda do večera svieti na ne slnko, polievam ich normálne. Ďakujem
Naposledy upravil arizona : 25.06.10 at 18:24
Usporiadat
karino karino

karino je offline (nepripojený) karino

www.floraservis.sk u pana Matlaka sa mozte zaregistrovat a bude vam chodit e-mailom pravidelna tyzdenna signallizacia a ochrana v zahrakarsve,samozrejme ze to netreba prehanat ale da sa tam najst vsetko ......
0 0
ellzorro ellzorro

ellzorro je offline (nepripojený) ellzorro

Vie mi prosim niekto poradit? Prvy rok sa dala na pestovanie paradajok a teraz mi zacali vadnut listky rastliniek a na jednej z nich mi dokonca zozltli... Co s tym? Vopred dakujem za odpoved.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ellzorro Pozri príspevok
Vie mi prosim niekto poradit? Prvy rok sa dala na pestovanie paradajok a teraz mi zacali vadnut listky rastliniek a na jednej z nich mi dokonca zozltli... Co s tym? Vopred dakujem za odpoved.
Môže byť viac dôvodov. Vädnutie môže spôsobiť napr. nejaký škodca ktorý obhrýza korene, môžu mať plieseň, veľa alebo málo vlahy. Môžu mať málo alebo veľa hnojiva. Nedá sa to presne určiť. Ja mám pekné zelené, ale niektoré listy sa skrúcajú. Viem že je to podľa odrody, táto odroda to robí pravidelne.
2 0
ellzorro ellzorro

ellzorro je offline (nepripojený) ellzorro

dakujem za odpoved, zistila som, ze pod skrutenymi listkami sa nachadzaju male cierne "musky", takze asi oni sposobili rastlinkam problemy. Nepoznate nahodou nejaky "bio" sposob ako sa ich zbavit?
0 0
PjotrKing PjotrKing

PjotrKing je offline (nepripojený) PjotrKing

ja by som sa tiež chcel opýtať : to striekanie listov nerobí nejakú škodu aj dozrievajúcim plodom ? predsalen, je to postrek..
Dík vopred za odpoveď..
- dnes mi prišli 2 paradajky (asi 1,5 mesačné) a 4 papriky.. Už som ich aj presadil do väčšieho, tak uvidím... okrem iného mám už ročné citrusy, len neviem či budú dobré podmnienky na pestovanie oboch na jednom (zasklennom) balkóne... Citrusy potrebujú vlahu (rosim ich) a par. s papr. suchšie prostredie.. čo myslíte ?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

PjotrKing Pozri príspevok
ja by som sa tiež chcel opýtať : to striekanie listov nerobí nejakú škodu aj dozrievajúcim plodom ? predsalen, je to postrek..
Dík vopred za odpoveď..
- dnes mi prišli 2 paradajky (asi 1,5 mesačné) a 4 papriky.. Už som ich aj presadil do väčšieho, tak uvidím... okrem iného mám už ročné citrusy, len neviem či budú dobré podmnienky na pestovanie oboch na jednom (zasklennom) balkóne... Citrusy potrebujú vlahu (rosim ich) a par. s papr. suchšie prostredie.. čo myslíte ?
Na kazdom postreku mas navod a ochrannu dobu,takze ju treba precitat a dodrziavat.Je zbytocne kupovat extra silne postreky s dlhou ochr.dobou.

Vlhke,teple prostredie moze sposobovat, ze sa ti chytia vosky,prip.plesne...
Rajciny neros na list.
Ak mas moznost vetraj, to ani citrusom neuskodi.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať