Zavrieť

Porady

Tekvica a patizón

Ahojte poradáci,

chcela by som Vas poprosit, keby niekto vedel nejaky ten receptík na tekvicu alebo patizon. V zahrade na kope zeminy nam vyrástol tekvicový záhon a ked dozrejú asi sa utekvicujeme, ale vysmažaná už lezie krkom. Pripadne na zavaranie.
Vopred každému ďakujem.
Aťka
Usporiadat
pikulik pikulik

pikulik je offline (nepripojený) pikulik

Ešte som zabudla,že na ten džem som miesto citróna dala citrodeko,len tak odoka.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Šéfkina mamička, už tuším 95 ročná osôbka minule jedla "hrušky".
Aj sa čudovali, že odkiaľ ich nabrala, či jej ich niekto doniesol a babenka popapali okrasné tekvičky. A nič im nebolo, tak je to asi jedlé...
0 0
007gituska 007gituska

007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

s cukinou, patizónom, tekvicou ... skúste toto:
na strúhadle nastrúhať cuketu, mrkvu, kaleráb. pridať nadrobno nakrájanú cibuľu. premiešať s vegetou. chvíľu nechať postáť. potom poriadne vytlačiť šťavu. do šťavy pridať trochu vody, dve - tri vajcia. zmiešať s polohrubou múkou. podľa chuti okoreniť - možno pridať rôzne druhy korenia a byliniek. do cesta vmiešať vytlačnú zeleninu, premiešať a vyprážať.
do cestíčka je možné pridať aj tvrdý syr, vločky.
a máte celkom dobré zeleninové fašírky.
0 0
pikulik pikulik

pikulik je offline (nepripojený) pikulik

Dnes som robila gituskine fašírky. Pridala som ovsené vločky, na drobno posekanú mätu,šalviu a petržlen. Robila som ich v cestičku. Boli mňam.... Keď ich moji chlapi chválili,tak museli byť výborne.Oni potvory,ofrflú skoro všetko kde neni mäso.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mikla Pozri príspevok
Mam pre teba sladký recept: koláčik - 30dkg pr. cukro, 35 dkg nastrúhaná tekvica (cuketa), 35 dkg polohr. múka, 2 celé vajcia, 1 prášok do pečiva, 1 dcl oleja, 1 dcl mlieka,, 1 škoricový cukor, trochu kakaa. Všetko spolu vymiešaj mixerom, vylej na vymastený a pomúčený plech a upeč pri 175 st. cca 20 - 25 min. Hotové posyp cukrom. Dobrú chuť
Kedze mi zostala duzina z tekvice, vygooglovala som si nahodou tento recept a upiekla kolac. Pridala som do neho este trochu hrozienok a posekanych orechov a bol vyyyborny. Dakujem za inspiraciu. Porada je naozaj vsestranna stranka.
0 0
euina euina

euina je offline (nepripojený) euina

ja mám tiež dobrý recept na tekvicový koláč:
3 vajcia vymiešať s vanilkovým cukrom a 2 šialkami kryštálového cukru, pridať 1/4 l oleja, veľkú lyžicu škorice, prášok do pečiva, 3 šialky polohrubej múky a asi 0,5 kg postrúhanej tekvice. Ja dávam do cesta ešte hrozienka, celé orechy, slnečnicové semiačka. Vylejem na plech vyložený mastným papierom a upečiem. Koláč je vynikajúci, tekvicu tam vôbec necítiť. mňam.
teraz ho robím dosť často, lebo mám v záhrade veľa tekvíc.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Vera Pozri príspevok
My robíme z tekvice také niečo ako sú zemiakové placky, len tam nastrúhame namiesto zemiakov - tekvicu ...
Robíme tiež placky do ktorých pridávam nadrobno nakrájanú údenú oravskú slaninku.

Pred rokmi, kedy sme mali ešte väčšiu záhradu a mali sme veľa patizónov ja som ich oberala úlne maličké a spolu s nakladačkami a s feferonkami som ich zavárala v sladkokyslom náleve. Dávala som ich do jedného pohára, chute sa premiešali a ako príloha k jedlu boli super.
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Ja zvyknem tekvicu zavárať ako kompót.

3kg tekvice
2 a 1/2l vody
2-4 čl kys.citrónovej
klinček

Tekvicu nakrájame pridáme ostatné suroviny a necháme jeden deň postáť.
Na druhý deň ju prepláchneme a urobíme si nálev:

1 a 1/2l vody
80 dkg cukor
1 ananás
2 vanilkové cukre - toto prevaríme, dáme do tekvice a varíme spolu ešte takých 10 min. Dáme do pohárov a sterilizujeme.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

plnena tekvica http://www.mojerecepty.sk/pecena-plnena-tekvica.html plneny patizon http://www.mojerecepty.sk/plneny-patizon.html alebo patizon vypražam v trojobale ako karfiol
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Patizón si nakrájam, dužinu nechám (ak je patizón mladý), obalím len v múke a opražím.

Do bieleho jogurtu pretlačím cesnak, ochutím soľou alebo vegetou a do tohto dressingu si namáčame patizón. Je to mňamka...
0 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

Ešte tu chýba recept na tekvicový prívarok:

cibuľu opečieme na oleji do zlatohneda (urobí to výbornú chuť), poprášíme hl.múkou, pridáme na hrubo nastrúhanú tekvicu, soľ, ml.čierne korenie, trochu octu (aby tekvica zostala chrumkavá) a za častého miešania varíme cca 15min. Nakoniec šľahačková smotana.
Podávame s varenými vajíčkami, volskými očami, alebo aj bez vajec + chlieb.

Dobrú chuť
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať