Zavrieť

Porady

Tekvica a patizón

Ahojte poradáci,

chcela by som Vas poprosit, keby niekto vedel nejaky ten receptík na tekvicu alebo patizon. V zahrade na kope zeminy nam vyrástol tekvicový záhon a ked dozrejú asi sa utekvicujeme, ale vysmažaná už lezie krkom. Pripadne na zavaranie.
Vopred každému ďakujem.
Aťka
Usporiadat
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

My robíme z tekvice také niečo ako sú zemiakové placky, len tam nastrúhame namiesto zemiakov - tekvicu ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
janka37 janka37

janka37 je offline (nepripojený) janka37

Skus si pozrieť túto tému, tam ich je až-až...


http://www.porada.sk/showthread.php?t=7399
0 0
Aťka Aťka

Aťka je offline (nepripojený) Aťka

Vera ďakujem, na to som uz myslela.
Janka37 tam nic nieje co by ma chytilo za žalúdok, ale ďakujem.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Aťka ja mám rada taký plnený a zabečený môže byť aj patizón.. plnka je mäsko, hríbky, dužina, posmažené na cibuľke, potom celé vajcia a nalejeme do patizona vrch prikryjeme odrezanou čapicou a zapečieme, po chytení sa vajec odokryjeme a poriadne zapečieme!
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Bionda
Aťka ja mám rada taký plnený a zabečený môže byť aj patizón.. plnka je mäsko, hríbky, dužina, posmažené na cibuľke, potom celé vajcia a nalejeme do patizona vrch prikryjeme odrezanou čapicou a zapečieme, po chytení sa vajec odokryjeme a poriadne zapečieme!
.
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Ja pripravujem z patizonu nieco take ako leco. Cibulka sa usmazi, pokrajane patizony k nej prihodim, pridam mlete cierne korenie, trocha cervenej papriky a sol, trocha podusim a pridam paradajky zbavene koze a dalej podusim uz len chvilku. Moze sa podavat so zemiakmi alebo s chlebikom. Na letnu veceru, alebo obed je to vynikajuce.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

marek548
Aj moja starká robila dnes z tekvice prívarok. No dovariť sme ho museli my, lebo pri tom ešte krájala melón a odniesol to palec. Na úrazovke mali o robotu postarané, palec je prišitý a starká jojká. Ja som na Porade. Keď to zbadá, zasa bude krik. Ja neviem prečo mi zakazuje sem chodiť, aj tak tu až tak zaujímavé nič nie je, tak ja neviem.
Starká, sleduješ?
0038.gif  
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Bionda
Aťka ja mám rada taký plnený a zabečený môže byť aj patizón.. plnka je mäsko, hríbky, dužina, posmažené na cibuľke, potom celé vajcia a nalejeme do patizona vrch prikryjeme odrezanou čapicou a zapečieme, po chytení sa vajec odokryjeme a poriadne zapečieme!
Andy, ten koniec nemá chybu
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Nám keď sa urodí veľa tekvíc, použijem je ako jabĺčka. Nastrúhanú, podusenú s vanilkou, cukrom a škoricou do štrudle alebo hocijakého koláča.Musíme byť trocha svetoví, lebo američani robia aj súťaže o najlepší tekvicový koláč.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Patizón očistím a nasolím, chvílku asi 15 min. nechám postáť a potom obalím v tojobale. Vysmažím, podávam so zemiakovým pyré a paradajkovo-uhorkovým šalátom.
Skúšala som aj kadejaké zapečené, ale ostala som pri tomto tradičnom. Moj 19-ročný synátor zje celý sám, takže je to také ľahké jedlo i keď sa vysmáža...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Susan
Ja pripravujem z patizonu nieco take ako leco. Cibulka sa usmazi, pokrajane patizony k nej prihodim, pridam mlete cierne korenie, trocha cervenej papriky a sol, trocha podusim a pridam paradajky zbavene koze a dalej podusim uz len chvilku. Moze sa podavat so zemiakmi alebo s chlebikom. Na letnu veceru, alebo obed je to vynikajuce.
Podobne ako Susan pridávam do leča, /cukinu alebo patizón alebo baklažán/ tiež trochu nadrobno nakrájanej klobásy alebo salámy, tiež nadrobno nakrájaný cesnak a tiež vňaťku. Jeme to s chlebom.

/Do leča tým myslím čerstvé rajčiny, papriky, vajíčka....../
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Paula
Starká, sleduješ?
No opica klebetná! Som zvedavá, na ktorých témach sa ešte nájde! Všetci musia vedieť, že starká krájala a na úrazovke zašívali!! Ja ho asi už raz zderiem!!!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Bionda
Aťka ja mám rada taký plnený a zabečený môže byť aj patizón.. plnka je mäsko, hríbky, dužina, posmažené na cibuľke, potom celé vajcia a nalejeme do patizona vrch prikryjeme odrezanou čapicou a zapečieme, po chytení sa vajec odokryjeme a poriadne zapečieme!
Bionda to počas pečenia chytáš vajcia?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bionda
Aťka ja mám rada taký plnený a zabečený môže byť aj patizón.. plnka je mäsko, hríbky, dužina, posmažené na cibuľke, potom celé vajcia a nalejeme do patizona vrch prikryjeme odrezanou čapicou a zapečieme, po chytení sa vajec odokryjeme a poriadne zapečieme!
Bionda dnes vedie I. ligu


Ja som doma sama družina, čoho sa mám chytíť? dúfam, že nebude odpovedať Anton !
0 0
Mikla Mikla

Mikla je offline (nepripojený) Mikla

Mam pre teba sladký recept: koláčik - 30dkg pr. cukro, 35 dkg nastrúhaná tekvica (cuketa), 35 dkg polohr. múka, 2 celé vajcia, 1 prášok do pečiva, 1 dcl oleja, 1 dcl mlieka,, 1 škoricový cukor, trochu kakaa. Všetko spolu vymiešaj mixerom, vylej na vymastený a pomúčený plech a upeč pri 175 st. cca 20 - 25 min. Hotové posyp cukrom. Dobrú chuť
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kukučka
Bionda dnes vedie I. ligu


Ja som doma sama družina, čoho sa mám chytíť? dúfam, že nebude odpovedať Anton !
No, ten ťa pozve na vajcia na Oravu!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Pauli a ostatné kamošky keď jáá som nevedela anik za svet na to dojsť ako to nazvem, keď sa vajcia zrazia , tak sa tedak chytili
Ale dobré to je na jedenie
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

nieco z patizonu http://sweb.cz/zez/zelenina/patizon.htm
tekvice (dyna) http://sweb.cz/zez/zelenina/dyne.htm

a ak by sa Vam rozbujneli aj cukety http://sweb.cz/zez/zelenina/cuketa.htm
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Janka vďaka za dobré recepty. Môžem vyrábať aj niečo iné ako každý rok. Dúfam, že to rodina ocení .
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Dusená tekvica s paradajkami

Suroviny:
600 g tekvice, 4 paradajky, 100 ml kyslej smotany, 1 cibuľa, 2 lyžice oleja, mletá rasca, nadrobno nasekaná zelená petržlenová vňať, štvrť čajovej lyžičky štipľavej mletej červenej papriky, soľ.

Postup:
Olúpanú tekvicu zbavíme jadrovníkov a nakrájame na malé kúsky. Nadrobno nasekanú cibuľu speníme v rozpálenom oleji. Pridáme tekvicu a opražíme. Osolíme, posypeme rascou, pridáme petržlenovú vňať, olúpané a nakrájané paradajky a podlejeme. Prikryjeme a dusíme. Počas dusenia nemiešame. Keď je tekvica polomäkká, zalejeme ju kyslou smotanou, posypeme mletou paprikou, prikryjeme a vložíme do vyhriatej rúry. Udusíme domäkka.

Cuketová buchta

Suroviny:
1,5 hrnčeka cukru 1 hrnček oleja 2,5 hrnčeka polohrubej múky 2 hrnčeky nastrúhanej cukety 1 prášok do pečiva 1 vanilkový cukor 1 ČL škorice 2 PL kakaa ( kokos, oriešky, soľ)

Postup:
Všetky suroviny pomiešame, podľa potreby prilejeme mlieko. Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech a upečieme. Koláč po vychladnutí polejeme polevou. 80 g masla, 150 g cukru, 3 PL rumu, 3 PL kakaa rozpustíme vo vodnom kúpeli.

Guláš z patizónov
použijem všetky suroviny ako na kotlíkový guláš namiesto mäsa dám však na kocky pokrájaný patizón.
Dobrú chuť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať