Zavrieť

Porady

nefunkcna aktivna sro

Dobry den, potreboval by som poradit, mam aktivnu sro, ktora pravidelne podava DP, nema ziadnych zamestnancov, nevyvija ziadnu podn. cinnost a nema ziadne zavazky, uctovnictvo ma v poriadku, nema prevadzku iba sidlo spolocnosti. Rozmyslam ju niekomu predat, zrusit alebo si ju nechat. Existuje aj moznost dat ju zlikvidovat specializujucej sa firme ale to sa mi zda drahe (600-700E). Otazka je, co vsetko ma sro ako povinnost vykonavat? rocne danove priznanie, DP pre konatelov, valne zhromazdenie raz do roka a ma este nejaku povinnost? napriklad mat podnikatelsky ucet v banke? Kedze nevyvija ziadnu cinnost, zda sa mi zbytocne platit za vedenie uctu ... dalsie povinnosti ako platit za odpad, alebo sa registrovat niekde ...
dakujem za radu
Usporiadat
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
Mala som podobny problem z jednou s.r.o.
Navrhla som konatelke, aby poziadala okresny sud - obchodny register o zrusenie sudnou cestou. Firma nemala ziaden majetok, nekonali sa VZ, lebo druhy spolocnik sa vobec o firmu nezaujimal.
List mal zhruba nasledovny text:
Podľa § 68 ods. 6 Obchodného zákonníka, ja, ..., konateľ spoločnosti ..., so sídlom ..., podávam podnet na zrušenie spoločnosti ..., na základe nasledovných skutočnosti:
uvedená spoločnosť nevykonáva žiadnu podnikateľskú činnosť,
minimálne 6 rokov sa nekonalo valné zhromaždenie spoločníkov spoločnosti,
v zbierke listín nemá spoločnosť uložené individuálne účtovné závierky za posledných 6 rokov.
Spoločnosť MARTINdata MEDICA, s.r.o nemá žiaden obchodný majetok. Preto podľa § 68 ods. 9 Obchodného zákonníka dávam podnet na zrušenie vyššie uvedenej spoločnosti bez likvidácie.
Trochu to trvalo, ale potom prisiel papier, ze spolocnost bola zrusena.
1 0
slniecko2009 slniecko2009

slniecko2009 je offline (nepripojený) slniecko2009

dakujem za informacie,
rozhodujem sa ci sa jej zbavit alebo nie, ak nie, chcem vediet co ma to bude stat (ake povinnosti ma cakaju aby som nemal nejake problemy a velke vydaje) a ak sa jej zbavit co potrebujem urobit. Druhu moznost ste mi objasnili, to je super, nepasuje to celkom na moj pripad, lebo nasa sro podava pravidelne uctovne uzavierky a spravu z valneho zhromazdenia, aj ked je to len proforma, nevedel som ze ked sa nepoda ze sa nic nestane, tak sme to vzdy robili lebo sme mysleli ze sa to musi. Ale zrusit podobnym sposobom by sa to dalo myslim tiez.
Neviete presne ako je to s tym uctom? ci musi existovat alebo nie?
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

A čo tak pozastaviť živnosť? Minimálne na pol roka, tak ako u FO
( § 58 ods. 2 písm. c/ živnostenského zákona ).
0 0
slniecko2009 slniecko2009

slniecko2009 je offline (nepripojený) slniecko2009

pre michal.dragan
neda sa mi odpisat sukromnou spravou lebo registracne podmienky to neumoznuju, az po 5dnoch od registracie, ale moj mail je simonka2006*gmail.com
0 0
julo222 julo222

julo222 je offline (nepripojený) julo222

Ak je založená pred 31.12.2007, tak by som ju kúpil a nebudete mať s ňou žiadne výdavky( kúpim 100% obch.podiel). Navrhnite cenu.
0 0
qwertuz qwertuz

qwertuz je offline (nepripojený) qwertuz

julo222 Pozri príspevok
Ak je založená pred 31.12.2007, tak by som ju kúpil a nebudete mať s ňou žiadne výdavky( kúpim 100% obch.podiel). Navrhnite cenu.
julo222, ja mám jednoosobovú eseročku založenú v roku 2006 na predaj. je čistá. napíš mi na qwertuz1 at azet.sk, ak máš záujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ako postupovať ak spoločnosť má 2 konateľov, jedného spoločníka . VZ sa nekoná od roku 2003, majetok nemá, činnosť nevykonáva .Len každý rok sa podáva DP, ktoré im robí daňová poradkyňa a sú len zbytočne za zostavenie DP výdavky , ktoré platia konatelia .Jedným slovom, nikomu na s.r.o. nezáleží .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Podnet do OR na zrušenie spoločnosti. Výhoda by bola, keby sa účtovné závierky nedokladali do Zbierky listín v prvom prípade. V ďalšom likvidácia spoločnosti. Alebo tretia možnosť predaj spoločnosti, pokiaľ je bez záväzkov a nájde sa kupca.

Môj návrh, kľudne jeden z konateľov by robil likvidátora. 1. Zverejnenie vstupu do likvidácie v OV a čaká sa 3 mesiace, či si niekto prihlási pohľadávky, zároveň zmena obchodného mena v OR o zápis dovetku "v likvidácii", vymenovanie likvidátora. Tu je ale podmienka, aby správca dane dal súhlas potom s výmazom. Za výmaz sa SP neplatí. Neviem koľko platia za ročnú uzávierku každý rok, toto by bolo konečné riešenie a možno nie až tak drahé, ak by si to takto urobili.... Bolo by po starosti.
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

Dobry den,

chcem vas poprosit o radu - som konatelom a zaroven spolocnikom 1 osobovej s.r.o., ktora nie je platcom DPH a od 1.1.2012 nevykonava ziadnu cinnost. Ja zvazujem, ze sa odhlasim z trvaleho pobytu v SR (obcanom zostanem - na sidlo sro to nema vplyv, sidlo je inde). Ake kroky by som mala podniknut vo vztahu k s.r.o. - pokusam sa ju predat, zatial v tom velmi uspesna nie som. Nevadi mi, ak este bude nejaku dobu fungovat, len neviem, ci je to mozne za podmienky, ze nebudem mat trvaly pobyt v SR. Pripadne, ako co najlacnejsie ukoncit jej fungovanie? Dakujem za vsetky rady a pomoc.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aj ja som sa dostala ako Pilát do kréda do jedného družstva, ktoré od r. 2004 nič nerobí, a už 2 roky sa používajú len 3 účty (211,411,429), hodnota A=P = 0,87 €
Družstvo má 5 členov (to je minimum). Ako by sa dalo vycúvať z OR bezplatne?
Stačilo by, keby nejaký člen podal podnet, napr. že sa členská schôdza nekoná 4x ročne?
Nepodanie závierky sa mi nepozdáva, ešte raz začnú za to dávať pokuty ...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
silviamb Pozri príspevok
Dobry den,

chcem vas poprosit o radu - som konatelom a zaroven spolocnikom 1 osobovej s.r.o., ktora nie je platcom DPH a od 1.1.2012 nevykonava ziadnu cinnost. Ja zvazujem, ze sa odhlasim z trvaleho pobytu v SR (obcanom zostanem - na sidlo sro to nema vplyv, sidlo je inde). Ake kroky by som mala podniknut vo vztahu k s.r.o. - pokusam sa ju predat, zatial v tom velmi uspesna nie som. Nevadi mi, ak este bude nejaku dobu fungovat, len neviem, ci je to mozne za podmienky, ze nebudem mat trvaly pobyt v SR. Pripadne, ako co najlacnejsie ukoncit jej fungovanie? Dakujem za vsetky rady a pomoc.
Mať trvalý pobyt na SK vôbec nemá vplyv na konateľa alebo spoločníka.
Od ktorého roku existuje spoločnosť ? Má záväzky ? Prečo sa ti nedarí ju predať a ako dlho ju ponúkaš k predaju ? Nie je cena vysoká ?
Trošíčku musíš byť trpezlivá, aby sa predala a ver, kto ju bude kupovať, práve tieto info ho budú zaujímať. Vieš je ťažko v dnešnej dobre prevziať nejakú spoločnosť, keď nová čistá sa dá veľmi lacno založiť.
No ak to nepôjde predať, možno by som zvážila likvidáciu.
0 0
silviamb silviamb

silviamb je offline (nepripojený) silviamb

Spolocnost existuje od 3.10.2008, nema ziadne zavazky, nie je platcom DPH (MO, VO, sprostredk. cinnost v oblasti obchodu). Ponukam ju na predaj asi este len 2 tyzdne, tento tyzden som cenu znizila na 100 EUR + poplatky OR. Tu cenu som znizila, lebo by som bola rada, keby som to uz mala z krku, lebo vlastne na celej spolocnosti mi teraz stoji to odhlasenie sa z TP. Tak este vydrzim :-) Vdaka za odpoved :-)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
každá sro, ak sa jej chceš zbaviť a predajom to nejde, musí ísť do likvidácie. Najlacnejšie je to elektronicky pomocou ZEP.
Robím také úkony, nechcem si robiť reklamu, ale je to známe, podobne ako viacerí poraďáci. Tak si daj inzerát ak sa rozhodneš pre likvidáciu a isto ti to vyjde.
SRO môže fungovať aj naďalej, ale zmenu adresy konateľa a spoločníka musíš nahlásiť - teda urobiť zmenu do OR, tomu sa nevyhneš. No a najneskôr pri tej príležitosti by sa dal zariadiť aj vstup do likvidácie.
0 0
borka7 borka7

borka7 je offline (nepripojený) borka7

Môžem zrušiť bez likvidácie aj nefungujúcu s.r.o. bez majetku - len na základe rozhodnutia jediného spoločníka ? s.r.o. už asi 2 roky nefunguje, nič nevykonáva a keď som si prečítala obchodný zákonník § 68 ods. 2 cit. " likvidácia sa takisto nevyžaduje, ak spoločnosť nemá žiaden majetok... - tak mi z toho vyplýva, že ak s.r.o. nemá majetok, tak sa môže zrušiť bez likvidácie. Ak je to tak, že nemusí s.r.o. ísť do likvidácie (lebo čo sa bude likvidovať, keď nemá majetok), tak stačí ak jediný konateľ podá na registrový súd žiadosť ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
borka7 Pozri príspevok
Môžem zrušiť bez likvidácie aj nefungujúcu s.r.o. bez majetku - len na základe rozhodnutia jediného spoločníka ? s.r.o. už asi 2 roky nefunguje, nič nevykonáva a keď som si prečítala obchodný zákonník § 68 ods. 2 cit. " likvidácia sa takisto nevyžaduje, ak spoločnosť nemá žiaden majetok... - tak mi z toho vyplýva, že ak s.r.o. nemá majetok, tak sa môže zrušiť bez likvidácie. Ak je to tak, že nemusí s.r.o. ísť do likvidácie (lebo čo sa bude likvidovať, keď nemá majetok), tak stačí ak jediný konateľ podá na registrový súd žiadosť ?
Môj osobný názor je, že by mala byť likvidácia, aj keď niet čo likvidovať.
Ale skús dať návrh na výmaz do OR (neplatí sa zaň žiadny poplatok) : buď ti ju vymažú, alebo usmernia k likvidácii. Čo podľa mňa bude asi tá druhá varianta.
0 0
borka7 borka7

borka7 je offline (nepripojený) borka7

Ďakujem a musí byt k tomu vypracovaný nejaký dokument ? Stačí rozhodnutie jediného spoločníka alebo ako teraz nad tým premýšľam asi by malo prebehnúť valné zhromaždenie o tom, že spoločnosť ukončila činnosť a má zámer sa zrušiť. nie?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
borka7 Pozri príspevok
Ďakujem a musí byt k tomu vypracovaný nejaký dokument ? Stačí rozhodnutie jediného spoločníka alebo ako teraz nad tým premýšľam asi by malo prebehnúť valné zhromaždenie o tom, že spoločnosť ukončila činnosť a má zámer sa zrušiť. nie?
Určite by som doložila rozhodnutie o zrušení spoločnosti a tiež Súvahu a Výkaz ziskov a strát. A možno vyhlásenia konateľa o tom, že firma nemá žiadny majetok, ani pohľadávky....
0 0
borka7 borka7

borka7 je offline (nepripojený) borka7

Aha, dakujem.
0 0
evica9 evica9

evica9 je offline (nepripojený) evica9

Ked je sro založena od 12.06. 2012 ale vobec nic sa v nej nerobilo, čo mam poslať na danovy a okresný súd ????? Staci iba potvrdenie ze nevykonávala ziadnu cinnost a nemala ziaden príjem ale treba nieco viac ????????????????????
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
evica9 Pozri príspevok
Ked je sro založena od 12.06. 2012 ale vobec nic sa v nej nerobilo, čo mam poslať na danovy a okresný súd ????? Staci iba potvrdenie ze nevykonávala ziadnu cinnost a nemala ziaden príjem ale treba nieco viac ????????????????????
Na DÚ nulové daňové priznanie + všetky potrebné výkazy.
Do Zbierky listín účtovnú závierku doložiť (ja dávam bez DP)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať