Zavrieť

Porady

Koláče a zákusky

dievča s láskou v srdci :)
Pridajte recepty na dobré koláče
Naposledy upravil arizona : 22.08.10 at 13:42
Usporiadat
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

Video recepty na rozne kolace a zakusky. Mnam mnam http://www.akosatorobi.sk/videa/zaku...ezerty-mucniky
3 0
rosie rosie

rosie je offline (nepripojený) rosie

Ahojte,

chcem sa s vami podeliť o recept na dobré koláčiky, troška možno netradičný, pretože do neho ide aj mrkva. Pochválili mi ho aj muži, aj keď som im povedala, čo obsahuje - priali si ho aj nabudúce

Tu je recept:

Mrkvové šatôčky

400 g polohrubej múky
25 dkg Hery

25 dkg nastrúhanej mrkvy na drobno
1 prášok do pečiva
1 celé vajce

Vymiesime, dáme na 1 hod do chladničky, prikryjeme mikroténovym sáčkom.
Potom cesto vyvaľkáme na hrúbku cca 3 mm vykrajujeme kolieska, naplníme lekvárom - najlepší je slivkový, zlepíme a urobíme taštičky. Pečieme na 180 °C asi 15-20 min na vymastenom plechu.
Keďže do cesta nejde žiaden cukor, zvyknem ich hneď po upečení obaliť v práškovom cukre, ale nemusí byť.

Dobrú chuť!
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

osky Pozri príspevok
soblahovsky rez
250g hl.muky,250g hrub.muky,250g Visy/alebo podobneho tuku/3 zltky,3PL cukru,20g/polovicka jednej kococky/ cerstveho drozdia rospustit v 120ml vlazneho mlieka.vsetky suroviny spolu dobre vymiesit a rozdelit na 3 rovnake casti.
vyvalkat jeden plat cesta a dame na vymasteny plech.
potriet pikantnym dzemom a posypat 100g mletymi orechmi a 100g prask.cukru.
vyvalkat druhy plat,polozit na plech a znovu potriet dzemom a posypat orechmi a cukrom.
vyvalkat posledny plat a polozit na plech.zlahka pritlacit a dat piect do vyhrietej rury.
vychladnuty rez posypat cukrom-
takze ako som tak skumala poradu,dosla som k zaveru,ze tieto rezy su presne take,ake tu uvadzate pod nazvom Zerbo rezy
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Práve som dopiekla
Jablkový koláč zo špaldovej múky
300 g špaldovej múky hladkej
150 g trstinového cukru
4 vajíčka
150 g maslo
1 čl škorice
50 g hrozienok
400 g jabĺčok /olúpané a pokrájané na kocky/
1 pl rumu
1 prášok do pečiva /PDP/
1 vanilkový cukor /VC/
jogurt biely, cca 150 g
Postup:
Cukor vymiešame so žĺtkami do penista, pridáme maslo, jogurt, VC, rum, škoricu, hrozienka a po častiach múku zmiešanú s PDP, nakrájané jabĺčka.
Z bielkov a štipky soli vyšľaháme sneh a jemne zapracujeme do cesta.
Pečieme 25 min pri 180 stupňoch.
Na vlažné natrieme džem /dala som domáci malinový/, na džem posekané orchy, /trošku som ich nasucho popražila/, a nepravidelne pofŕkame čokoládou.
Výborný koláčik, foto priložím neskôr.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 09.11.10 at 11:02
dobré jedlo 001.jpg  
dobré jedlo 003.jpg  
1/1
2 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Určite je výborný.Robím podobný,ale s polohrubou múkou a orechy dávam do cesta.Ale tento sa mi páči viac,lebo je tam špaldová múka a trstinový cukor.Dík za nápad.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Tento koláčik som si sama vymyslela. Skladá sa z dvoch ciest. Cestá si pripravím do dvoch nádob a až potom zamiešam sneh do každého z nich, aby nespadol. Hneď dám piecť. Zdá sa to zložitejšie, ale nie, je to rýchlo hotové. I.Cesto: 250g polohrubá múka
2 vajcia
150g práškový cukor
75 cl oleja / menej ako 1 dcl/
1,5 dcl mlieka
1/2 PDP

II.Cesto: 75g masla
255 g práškový cukor
3 dcl. mlieka
255 g orechov mletých
210 g hrubá múka
3/4 PDP
3 bielky

I. cesto vylejeme na plech / ja mám trošku menší plech ako klasický s vyšším okrajom/. Dávam papier na pečenie, ale myslím, že nemusí byť. Rozpustím lekvár, aby bol tekutý. Natriem opatrne na cesto. Na lekvár vylejem II. cesto a nastrúham na hrubo horkú čokoládu. Dám piecť na 175°C asi 25 min. Treba pozrieť špáradlom, či sa nelepí. Pocukrujem. Na druhý deň je najlepší. Tento koláčik sa mi páči preto, lebo mám veľa orechov, nie je tam veľa tuku ani vajec a je ho veľa. Akurát mi vadí, že potrebujem mať 3 bielka. Dá sa aj tak, že dám 3 žltka do I. cesta a jedno bielko si idem požičať k susede . Keď chceš toho viac, môžeš prvé cesto urobiť z troch vajec a všetkého dať úmerne viac.
Naposledy upravil vema : 07.11.10 at 14:28
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

vema Pozri príspevok
Tento koláčik som si sama vymyslela. Skladá sa z dvoch ciest. Cestá si pripravím do dvoch nádob a až potom zamiešam sneh do každého z nich, aby nespadol. Hneď dám piecť. Zdá sa to zložitejšie, ale nie, je to rýchlo hotové. I.Cesto: 250g polohrubá múka
2 vajcia
150g práškový cukor
75 cl oleja / menej ako 1 dcl/
1,5 dcl mlieka
1/2 PDP

II.Cesto: 75g masla
255 g práškový cukor
3 dcl. mlieka
255 g orechov mletých
210 g hrubá múka
3/4 PDP
3 bielky

I. cesto vylejeme na plech / ja mám trošku menší plech ako klasický s vyšším okrajom/. Dávam papier na pečenie, ale myslím, že nemusí byť. Rozpustím lekvár, aby bol tekutý. Natriem opatrne na cesto. Na lekvár vylejem II. cesto a nastrúham na hrubo horkú čokoládu. Dám piecť na 175°C asi 25 min. Treba pozrieť špáradlom, či sa nelepí. Pocukrujem. Na druhý deň je najlepší. Tento koláčik sa mi páči preto, lebo mám veľa orechov, nie je tam veľa tuku ani vajec a je ho veľa. Akurát mi vadí, že potrebujem mať 3 bielka. Dá sa aj tak, že dám 3 žltka do I. cesta a jedno bielko si idem požičať k susede . Keď chceš toho viac, môžeš prvé cesto urobiť z troch vajec a všetkého dať úmerne viac.

dakujem za recept.vyzera to vyborne-ale trochu sa obavam toho lekvaru.ako sa mi podari rozotriet ho na surove cesto/kedze je to piskotove,nie miesene/?
a ako si ho mam stopit-normalne na sporaku,ci v mikrovlnke?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

osky Pozri príspevok
dakujem za recept.vyzera to vyborne-ale trochu sa obavam toho lekvaru.ako sa mi podari rozotriet ho na surove cesto/kedze je to piskotove,nie miesene/?
a ako si ho mam stopit-normalne na sporaku,ci v mikrovlnke?
Ja som rozpustila v mikrovlnke, trochu vychladnuť a mašlovačkou rozotrieť. Ide to bez problémov, lebo lekvár je tekutý. Keď budeš liať orechové cesto, tak začni po krajoch, až skončíš v strede, potom potom zahlaď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Pridať pochvalu