Zavrieť

Porady

Vymáhanie pohľadávok

Zdravim Vas,
prosim Vas o radu aky najlepsi postup zvolit pri vymahani pohladavok?
Samozrejme za predpokladu dodrzania vsetkych pravnych predpisov, ktore sa toho tykaju.

Momentalne som rozposlal upomienky.
Aky dalsi krok mam zvolit, pokial na upomienky nebude ziadna reakcia.

Kamoska mi radila, aby som poslal este jednu a nasledne odsuhlasenie zostatkov.
A ked budem mat v rukach potvrdenie o odsuhlaseni zostatkov poslat pokus o zmier a az potom to nasledne riesit cestou sudu.

Je to dobry postup?
Alebo mate zauzivane ine postupy.
Prosim vas o radu.
Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

bea Pozri príspevok
My posielame 1. upomienku s termínom, do kedy treba uhradiť pohľadávku. Po tomto termíne čakáme týždeň a potom posielame 2. upomienku s doručenkou, už ako pokus o zmier, kde upozorníme, že ak neuhradia, tak dávame na súd a budeme požadovať aj súdne trovy. A je to podobné, ako píše JAJA11. Keď sme sa obrátili na exekútora, tak len raz sa podarilo vymôcť dlžnú sumu (to bolo už dávnejšie a vtedy asi sa ešte ľudia tak nevyznali). Odvtedy nevymohol nič ani exekútor a preto veľmi zvažujeme, či budeme vôbec vyhadzovať peniaze na súdy a exekútorov. Je to smutné, ale myslím, že poväčšine je to takto
Najhoršie je to, že títo neplatiči ďalej podnikajú, nikto ich nezastaví a robia dlhy u ďalších ľudí. Nebolo by zlé založiť databázu neplatičov. Pravda musela by to byť kontrolovaná databáza, trebárs založená ministerstvom spravodlivosti a dlžníci by tam boli zapisovaní na základe pravoplatných platobných rozkazov. Potom by sa viac oplatilo obracať sa na súdy a konečne by sa podnikanie očistilo od nepoctivých podnikateľov.
A hlavne v tejto dobe, keď je problém zohnať zákazku a podnikateľ je nútený ísť do rizika a požadovať platbu až po dodávke - čo sa často nakoniec aj nestane, lebo ten človek odoberie tovar, predá a peniaze použije pre seba
1 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

bea Pozri príspevok
My posielame 1. upomienku s termínom, do kedy treba uhradiť pohľadávku. Po tomto termíne čakáme týždeň a potom posielame 2. upomienku s doručenkou, už ako pokus o zmier, kde upozorníme, že ak neuhradia, tak dávame na súd a budeme požadovať aj súdne trovy. A je to podobné, ako píše JAJA11. Keď sme sa obrátili na exekútora, tak len raz sa podarilo vymôcť dlžnú sumu (to bolo už dávnejšie a vtedy asi sa ešte ľudia tak nevyznali). Odvtedy nevymohol nič ani exekútor a preto veľmi zvažujeme, či budeme vôbec vyhadzovať peniaze na súdy a exekútorov. Je to smutné, ale myslím, že poväčšine je to takto
No to sme dopadli a pravdu povediac ma to ani neprekvapuje bohužiaľ, lebo tu sa dočkať spravodlivosti môže byť niekedy neriešiteľný problém. Je to fakt smutné ....
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

heja3 Pozri príspevok
Tak pardon, nechcela som zavádzať, ale ešte sme nemali prípad, že by bol platobný rozkaz zrušený, ak bol vydaný...asi preto, že to žalovaní vždy prebrali.
Ak plaťák nepreberie, je vytýčený nový súd. Pokiaľ nevedia zistiť pobyt odporcu je určený, dúfam, že napíšem správny výraz, opatrovník. My sme žalovali občana, nie podnikateľa, opatrovníkom bol starosta obce, kde mal dotyčný trvalý pobyt. Rozsudok po 15 dňoch nadobudol právoplatnosť, aj keď nebol dlžnikovi do rúk doručený.
1 0
marienka3 marienka3

marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

Upomienky treba posielat doporucene do vlastnych ruk? Ak ju neprevezme na poste a vrati sa nam zasielka naspat, povazuje sa za dorucene?
Dakujem za odpoved
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

marienka3 Pozri príspevok
Upomienky treba posielat doporucene do vlastnych ruk? Ak ju neprevezme na poste a vrati sa nam zasielka naspat, povazuje sa za dorucene?
Dakujem za odpoved
Áno, na obálke pošta potvrdí neprebranie zásielky, ale súd to považuje za doručené.
0 0
marienka3 marienka3

marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

ďakujem :-D
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Dobrý deň, mám problém s úhradou faktúr za účtovníctvo. Obrátila som sa na CCV Slovakia, s.r.o.. Majú záujem o odkúpenie. Prišiel niekto z vás do styku s touto spoločnosťou? Alebo mi poradíte mi niečo iné?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať