Zavrieť

Porady

šalovanie venca

ahojte,
rozmýšlam robiť veniec tak že namiesto šalovania drevom, U profil venca vytvorim tak že použijem priečovky o širke 5cm. Teda vytvorim niečo ako original nato urceny U-profil PORFIX...
Cenovo to vyzerá ovela lacnejšie.
Riešil to niekto takto? Nerozpadne sa to ak sa to zaleje betonom?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
také niečo mi robia práve na stavbe. U-čka zalievaju betonom, ak treba na preklad dlhšie, tak dve spoja roxormi a zaleju betonom. V Blogu priložím foto. Širšie preklady už robia klasiky - šalovaním .....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
xplan xplan

xplan je offline (nepripojený) xplan

no ked uložite priečkovky, tak ich tiez budete musieť obedniť aspon tak, aby vam ich beton nevytlačil. zmenši sa vam ale prierez venca, preto treba dat pozor na staticku funkciu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Robí sa to tak úpne bežne.Vencovky sa už takmer nepoužívajú.Keď tak len na preklady okien.Neviem z vášho príspevku určiť či sa jedná o veniec pod pomúrnice.Ak áno tak dajte pozor na to aby sa vám tam zmestili kotvy pomúrnic.50mm tvárnicu je nutné perfektne prilepiť !!!
Naposledy upravil 220870 : 28.07.09 at 22:35
P6050017.jpg  
P4240132.jpg  
1/1
0 0
kabul kabul

kabul je offline (nepripojený) kabul

Nakoniec šalujem klasicky doskamina výšku 20cm...

Môžem z vonkajšej strany venca (kôli tepelnemu mostu) použiť klasicky polystyrén 4cm hruby alebo je na to nejaký špeciálne určený?

ešte sa chcem opýtať aké rozostupy majú byť medzi roxor - štvorcami "rebrami"?
A staci dať 4x roxor tyče do každeho rohu toho rebra?

Dík
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
kabul Pozri príspevok
ahojte,
rozmýšlam robiť veniec tak že namiesto šalovania drevom, U profil venca vytvorim tak že použijem priečovky o širke 5cm. Teda vytvorim niečo ako original nato urceny U-profil PORFIX...
Cenovo to vyzerá ovela lacnejšie.
Riešil to niekto takto? Nerozpadne sa to ak sa to zaleje betonom?
Neodporučujem len tak sa baviť o statike.
To čo je v PD, treba realizovať. Každý statik má svoju odbornosť a aj svoju zodpovednosť. Ak chcem meniť PD, tak nie cez Poradu. Dúfam, že je to aréna aj na kritiku a opozíciu.
Nebudem regovať na odpovede k radám k základnej otázke, ale chcem dať do povedomia, že každý má svoju zodpovednosť (§45 ods. 1 písm. a/ v spojní § 46 SZZ).
Vôbec nespochybňujem praktické veci uvedené.

CIMOM
Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 31.08.09 at 23:09
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

tiez sa mi zda najjednoduchsie salovat doskami.
zda sa mi ze su na to specialne polystyreny, tie 4 cm je malo, preto treba davat taky co ma najvacsi tepelny odpor.

tie roxory a rebra, zavisia od toho aky mas strop, rozmery venca a otvorov pod nim.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Styrodur do debnenia je klasika, nevravim, ze najlepsia vec na svete, ale je to bezna vecm kukni na nete
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ciners Pozri príspevok
Styrodur do debnenia je klasika, nevravim, ze najlepsia vec na svete, ale je to bezna vecm kukni na nete
A aká hrúbka je min.postačujúca ak plánujem celý dom zateplovať min.vlnou?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ytong odporúča 8cm vaty(ak sa nezatepluje).Ak zateplujete tak min 5cm vata.
0 0
MAGO MAGO

MAGO je offline (nepripojený) MAGO

Mne "majsti" robili vence z 5cm Ytong a strop zo 7,5cm ytong ALE nedali mi tam ziadnu tepelnu izolaciu/ma tam ist taka ktora ma co najmensiu nasiakavost/, Staviam z Lambdy takze nebudem zateplovat . Vcera som sa rozpraval na CONECU z chlapikom od Ytongu a ked som mu to povedal, chytil sa za hlavu.TM ako vysity.Teraz mam hlavu v smutku a neviem co robit. Mate niejake rady?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ked tam rozmyslam nad tym co tu pisete, tak ak uz nerobit debnenie pre veniec z dreva, tak by sa tam dal pekne pouzit velox. tie dosky budu uzsie ako tie vencovky od ytongu a este sa to da hore aj dolu spevnit tym drotom, cize sa to nerozpadne ak sa tam zacne liat beton
Naposledy upravil alltracboy : 28.03.10 at 17:13
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Aku hrúbku styroduru použiť na veniec a preklady ak mienim dom potom zatepliť 8cm min.vlna? /stačí 3cm???/
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
MAGO Pozri príspevok
Mne "majsti" robili vence z 5cm Ytong a strop zo 7,5cm ytong ALE nedali mi tam ziadnu tepelnu izolaciu/ma tam ist taka ktora ma co najmensiu nasiakavost/, Staviam z Lambdy takze nebudem zateplovat . Vcera som sa rozpraval na CONECU z chlapikom od Ytongu a ked som mu to povedal, chytil sa za hlavu.TM ako vysity.Teraz mam hlavu v smutku a neviem co robit. Mate niejake rady?
Na takýto veniec musí ísť min5 cm sklennej vaty+ 50mm vencovky.Rada je jediná .veniec musíte zatepliť.Stačí v páse okolo celého domu z exteriéru.V niektorých prípadoch sa to dá skryť pod poodbitie strechy.
K tomu že tam "má ísť tá čo má najmenšiu nasiakavosť".Ytong odporúča sklennú vatu.Rýchlo nasiakne ale aj rýchlo vyschne.Ak by ste tam dali styrodur ktorý má v porovnaní s vatou 1000 násbne väčší difúzny odpor potom vám budú aj vence 1000 násobne dlhšie schnúť.
Nechápem tomu že na strop dali 7,5cm
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
pivko Pozri príspevok
Aku hrúbku styroduru použiť na veniec a preklady ak mienim dom potom zatepliť 8cm min.vlna? /stačí 3cm???/
Posúvam
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak máte 380mm tehlu tak vždy takú hrúbku aby zostalo 250 mm na veniec(to je len taká všeobecná rada).Toto by mal riešiť projekt. Určite by to malo byť v rezoch v skladbách povrchov a v statike .
1 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
MAGO Pozri príspevok
Mne "majsti" robili vence z 5cm Ytong a strop zo 7,5cm ytong ALE nedali mi tam ziadnu tepelnu izolaciu/ma tam ist taka ktora ma co najmensiu nasiakavost/, Staviam z Lambdy takze nebudem zateplovat . Vcera som sa rozpraval na CONECU z chlapikom od Ytongu a ked som mu to povedal, chytil sa za hlavu.TM ako vysity.Teraz mam hlavu v smutku a neviem co robit. Mate niejake rady?
Na Conecu som bol tiež a ten díler-teoretik ma veľmi nenadchol. Ak máš ten veniec pár radov pod strechou, môžeš tam spraviť priznaný pás z Multiporu, potom nemáš problém s kompatibilnosťou vonkajších materiálov.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Ak máte 380mm tehlu tak vždy takú hrúbku aby zostalo 250 mm na veniec(to je len taká všeobecná rada).Toto by mal riešiť projekt. Určite by to malo byť v rezoch v skladbách povrchov a v statike .
Tak v projekte mám 60mm a zateplenie 50mm.60mm sa mi zdá veľa nakoľko budem zateplovať min.80mm. Bude stačiť 40mm?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Cena zateplenia sa takmer rovná cene betónu.Ak zmeníte hrúbku venca zateplenia tak musíte zmeniť rozmery strmienok, niekedy aj ich rozteč,počet.Do venca máte navrhnutý polystyrén ,vatu.Polystyrén 40 mm by mal vyhovovať, vaty by bolo asi málo.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Cena zateplenia sa takmer rovná cene betónu.Ak zmeníte hrúbku venca zateplenia tak musíte zmeniť rozmery strmienok, niekedy aj ich rozteč,počet.Do venca máte navrhnutý polystyrén ,vatu.Polystyrén 40 mm by mal vyhovovať, vaty by bolo asi málo.
Statik mi tam naprojektoval kombinovanu dosku /styrodur je vraj zbytocne drahý/75mm ale v stavebninách majú len 50 a 80mm. bude stačiť 50mm? a nebude to vadiť ak su strmienka ohýbané tak že tam má byť 75mm?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

nevadi to.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať