Zavrieť

Porady

Bábovky

Hľadám dobrý, vyskúšaný recept na piškótovú bábovku, ktorá je ľahká a pri jej jedení nemáte pocit, že vás niečo zadusí. Ak má niekto, budem rada, ak poskytne. Nejaké 2-3 som tu na porade našla, ale neviem, či sú vyskúšané. A možno by sa takto vytvorila nová sorta koláčikov. Ďakujem všekým.
Usporiadat
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kokosový veniec
4 vajcia, 200 g práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 100 g polohrubej múky, 100 g maizeny, 1 pl kypriaceho prášku, 125 g kokosu, 200 g masla.
Poleva: 2 pl marhuľového džemu, 2 pl vody, 40 g, strúhaného kokosu, 50 g čokolády na varenie, 20 g stuženého tuku.
Celé vajcia rozšľaháme, pridáme práškový a vanilkový cukor, a vyšľaháme. Potom vmiešame múku, zmiešanú s maizenou, a kypriacim práškom a kokosom. Nakoniec do cesta zašľaháme horúce maslo. Cesto vlejeme do vymastenej, strúhankou vysypanej formy, vložíme do rúry vyhriatej na 170 ºC a pečieme 60 minút. Vychladnutý veniec vyklopíme, potrieme džemom, posypeme kokosom a ozdobíme čokoládou. Poleva: Džem rozvaríme s vodou. Čokoládu s tukom rozpustíme vo vodnom kúpeli.
(P. S. skúsené pekárky si tam nájdu určité vylepšenia. Ja ním nie som a predsa som tam niečo upravil)
IMG_3318.jpg  
0 0
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

Osvedčený recept na bábovku
200g hl.múky
200g pr.cukru
4 vajíčka
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
1 dcl oleja
1 dcl teplej vody

Cukor, žĺtka, vanilk.cukor vymiešať, pridať olej, potom vodu. Vyšľahať z bielkov sneh, pridávať postupne spolu s múkou a práškom do pečiva k vyšľahaným žĺtkom. Pečieme 25 -30 min.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Množstvá sú dobré, múku dávam výberovú polohrubú.
Vzhľadom k tomu, že šľahám v ETA-robote, dávam cukor kryštáľový a vajíčka hneď celé.
0 0
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

Rozalka Pozri príspevok
Množstvá sú dobré, múku dávam výberovú polohrubú.
Vzhľadom k tomu, že šľahám v ETA-robote, dávam cukor kryštáľový a vajíčka hneď celé.
experimentovala som v mixéri a s kr.cukrom, chutí rovnako
polohrubú múku som neskúšala, nabudúce zmením hladkú múku za polohrubú.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Počkaj, nemýľ si mixér s robotom. Mixér má vysokú rýchlosť.

Tým, že sa šľahá pomaly, ten kryštáľový cukor s vajcom je viac našľahaný, než s práškovým. Cesto je potom viac nadýchané.
0 0
frederyka frederyka

frederyka je offline (nepripojený) frederyka

Ručný mixér pri najmenších otáčkach je rýchlejší ako robot? Nie je vhodný na šľahanie cesta? Poradíš mi dobrý robot?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
piekla si? odporúčaš?
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Rýchla (tzv. hrnčeková) bábovka - veľmi dobrá a jednoduchá (možno tu už ten recept aj je, neviem, neprešla som celú tému)

potrebujeme:
2,5 hrnčeka polohrubej múky
1 hrnček kryštálového cukru
1 hrnček mlieka
1/2 hrnčeka oleja
2 vajíčka
1 vanilínový cukor
1 kypriaci prášok
hrozienka (od oka podľa vlastnej chuti, cca 100-140g)
posekané orechy (rovnako od oka.. nemusia byť vôbec)

všetko spolu len zmiešať, najprv "suché" zložky (múka, cukor, kypriaci prášok), potom všetko ostatné, nalejeme do formy polovicu cesta, pre "dvojfarebnú" bábovku do druhej polovice cesta pridáme kakao

ešte doplním, že jej pomôže, ak hotové cesto necháme postáť cca hodinku predtým, než ho dáme do formy, ale nie je to nutné :-)
Naposledy upravil bendži : 18.11.09 at 08:16 Dôvod: doplnenie textu
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

frederyka Pozri príspevok
Ručný mixér pri najmenších otáčkach je rýchlejší ako robot? Nie je vhodný na šľahanie cesta? Poradíš mi dobrý robot?
ja pouzivam na slahanie babovkovej ci akej kolvek inej piskoty len takyto mixer-dokonca na najvyssich otackach,s krystalovym cukrom a polohr.mukou ;a este v zivote sa mi nestalo,ze by neboli dost nadychane.
vajcia na babovku uz tiez neoddelujem,je to podla mna zbytocne.

ja pouzivam krystal.cukor i do vianocneho peciva/vykrajovane,ci do formiciek.../-ten co je tak jemnejsie pomlety.vsade sa pise mlety ale ked sa to pecie,aj tak sa to tam stopi a na cesto to nema nejaky zvlastny vplyv.robim to uz roky.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

moja henčeková bábovka:

4 vajcia
1 hrnček hladkej múky (00 extra špeciál)
1 hrnček práškového cukru
1,5 dl vlažnej vody
1,5 dl oleja
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
2 PL kakaa
2 PL rumu alebo trošku esencie
tuk na vymastenie a polohr. múka na vysypanie formy

POSTUP:
žĺtky, cukor, vanilkový cukor vymiešať na krém, postupne pridávať olej, múku zmiešanú s práškom do pečiva, vodu, nakoniec rum a sneh z bielkov. Formu vymastiť tukom a vysypať múkou, vyliať do nej cesto (časť nechať a zmiešať s kakaom - potom vliať do bieleho cesta). Piecť vo vyhriatej rúre na 180°C.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Ja som včera upiekla bábovku a zakúrilo sa len tak po nej, takže pridávam aj ja svoj recept, je ľahká, veľmi jemná, vyskúšajte:

200 g pol. múky,
50 g mletých orechov,
200 g prášk. cukru,
2 - 3 vajíčka (podľa veľkosti),
2 dcl mlieka,
1,2 dcl oleja,
1 vanilka,
1 PDP.

Žltky s prášk. a vanilkovým cukrom vyšľaháme, pridáme múku, PDP, orechy, mlieko a olej. Osobitne vyšľaháme bielky na hustý sneh a jemne zľahka vmiešame do cesta.
Môžme pridať posekané orechy alebo hrozienka a tiež kakao.
Pečieme vo vopred vyhriatej el. rúre pri 180 stupňoch.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Prečo je táto bábovka údajne ťažká?

Danova bábovka
3 vajíčka
20 dkg práškového cukru
1 vanilkový cukor
smotana na šľahanie
30 dkg polohrubej múky
1 prášok do pečiva
hrozienka (skvelé sú väčšie)
horká čokoláda

Z troch bielok a štipky soli vyšľahajte tuhý sneh. V ďalšej miske vymiešajte žĺtky, do ktorých postupne pridávajte cukor (nie naraz!). Pridajte smotanu. Múku zmiešajte s práškom do pečiva a primiešajte do zmesi. Do cesta zľahka zamiešajte sneh (ručne). Pridajte vyžmýkané hrozienka (predtým namočené vo vode) a kúsky horkej čokolády. Cesto vylejte do vymastenej a krupicou vysypanej formy. Pečte približne 45 minút (v elektrickej rúre na 160 °C.)
Vyskúšajte: Bábovka sa bude doslova rozplývať na jazyku, ak ju pri servírovaní ozdobíte šľahačkou a zaváranými čučoriedkami či ríbezľami. V lete môže byť vynikajúcou náhradou aj čerstvé ovocie.
Naposledy upravil erzet : 16.09.10 at 09:06
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

..nikde nie je písaná hmotnosť smotany na šľahanie, sú rôzne,napr. 180, 200 aj 250 ml
..ten práškový cukor by som zamenila za kryštálový, však ako sa tu píše, je taký jemný, že nie je problém rozpustiť ho
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Smotanu som dal celú (250 ml), práškový cukor som nemal tak som dal kryštálový, olej tam nejde.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

šlahačková bábovka

250 g polohrubej múky,
150g práš. cukor,
1 vanilkáč
3 vajcia,
1 prdopeč
250 ml šlahačky,
Celé vajcia vyšlahat' do peny s cukrom a vanilkou, potom striedavo pridávat' smotanu a múku zmiešanú s prdopečom. Naliat' do vymastenej a vysypanej formy a piect' 45 min/160°C.
Ja som do 1/3 pridala kakao a do formy som liala biele, kakaové, biele kakaové. Bola nádherne mramorová.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

erzet Pozri príspevok
Prečo je táto bábovka údajne ťažká?

Danova bábovka
3 vajíčka
20 dkg práškového cukru
1 vanilkový cukor
smotana na šľahanie
30 dkg polohrubej múky
1 prášok do pečiva
hrozienka (skvelé sú väčšie)
horká čokoláda

Z troch bielok a štipky soli vyšľahajte tuhý sneh. V ďalšej miske vymiešajte žĺtky, do ktorých postupne pridávajte cukor (nie naraz!). Pridajte smotanu. Múku zmiešajte s práškom do pečiva a primiešajte do zmesi. Do cesta zľahka zamiešajte sneh (ručne). Pridajte vyžmýkané hrozienka (predtým namočené vo vode) a kúsky horkej čokolády. Cesto vylejte do vymastenej a krupicou vysypanej formy. Pečte približne 45 minút (v elektrickej rúre na 160 °C.)
Vyskúšajte: Bábovka sa bude doslova rozplývať na jazyku, ak ju pri servírovaní ozdobíte šľahačkou a zaváranými čučoriedkami či ríbezľami. V lete môže byť vynikajúcou náhradou aj čerstvé ovocie.
je výborná cesto fakt hebučké, ale samozrejme môj chlap si ešte musel na ňu natrieť jahodový džem
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kovex Pozri príspevok
Ja som včera upiekla bábovku a zakúrilo sa len tak po nej, takže pridávam aj ja svoj recept, je ľahká, veľmi jemná, vyskúšajte:

200 g pol. múky,
50 g mletých orechov,
200 g prášk. cukru,
2 - 3 vajíčka (podľa veľkosti),
2 dcl mlieka,
1,2 dcl oleja,
1 vanilka,
1 PDP.

Žltky s prášk. a vanilkovým cukrom vyšľaháme, pridáme múku, PDP, orechy, mlieko a olej. Osobitne vyšľaháme bielky na hustý sneh a jemne zľahka vmiešame do cesta.
Môžme pridať posekané orechy alebo hrozienka a tiež kakao.
Pečieme vo vopred vyhriatej el. rúre pri 180 stupňoch.
vynikajúca, odporúčam nakoľko som pekárenský grambloš a ešte k tomu lenivec, všetko som nabúchala do misy zamiešala a šups do formy. bábovka ako namalovaná vôbec jej neublížilo, že som určité veci nešľahala zvlášť
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
lujza.j Pozri príspevok
je výborná cesto fakt hebučké, ale samozrejme môj chlap si ešte musel na ňu natrieť jahodový džem
Keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať