Zavrieť

Porady

excel - rada

Ahojte. Potrebujem do jednej bunky vložiť viac textu a k jednotlivým slovám by som potreboval nastaviť presmerovanie na iný hárok. Skúšal som viac možností ale ani jedna nefunguje. Existuje nejaký sposob ako to spraviť, ked aj cez makro? Dakujem
Usporiadat
dusan.masik dusan.masik

dusan.masik je offline (nepripojený) dusan.masik

ahoj
ja by som take cosi neodporucal, ak sa to vobec da. Radsej by si mohol rozdelit danu vetu na jednotlive slova do viacerych buniek, rozsahy stlpcov naformatovat tak, aby to vyzeralo ako suvisla veta a jednotlive slova dat ako odkazi. Tvoje riesenie by bolo velmi zlozite cez VB
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
možno by sa to dalo skúsiť cez hypertextové prepojenie
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

blekota1 Pozri príspevok
Ahojte. Potrebujem do jednej bunky vložiť viac textu a k jednotlivým slovám by som potreboval nastaviť presmerovanie na iný hárok. Skúšal som viac možností ale ani jedna nefunguje. Existuje nejaký sposob ako to spraviť, ked aj cez makro? Dakujem
Je to možné jedine tak, že do excelovského hárku vložíš textové pole a do neho vpíšeš ten dlhší text. V takom prípade môžeš naviazať hypertextové prepojenie aj na jednotlivé slovo či reťazec znakov.

Pokiaľ zadáš text do bunky v hárku, tak máš obmedzenie, že do bunky môžeš vložiť len 1024 znakov (platí pre excel do verzie 2003, verzia 2008 umožňuje vložiť podstatne viac znakov). V takom prípade nemôžeš naviazať hypertextový odkaz len na vybraný reťazec znakov v bunke, odkaz môžeš naviazať len na celú bunku.
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Chobot Pozri príspevok
... V takom prípade môžeš naviazať hypertextové prepojenie aj na jednotlivé slovo či reťazec znakov...
No neviem či to je možné, ale zatiaľ sa mi podarilo naviazať na jednu bunku iba jeden hyperlink, na jedno slovo nie.

Palo
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

PaloPa Pozri príspevok
No neviem či to je možné, ale zatiaľ sa mi podarilo naviazať na jednu bunku iba jeden hyperlink, na jedno slovo nie.

Palo
Písal som o textovom rámčeku (alebo bloku textu či textovom poli) do ktorého môžeš písať text. V takomto rámčeku sa dá urobiť hyperlink na jednotlivé slová alebo znaky. Je to možné ale až vo verzii Excel 2007.
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Chobot Pozri príspevok
Písal som o textovom rámčeku (alebo bloku textu či textovom poli) do ktorého môžeš písať text. V takomto rámčeku sa dá urobiť hyperlink na jednotlivé slová alebo znaky. Je to možné ale až vo verzii Excel 2007.
Ano, pre Excel 2007 máš pravdu, pre nižšie verzie je to možné iba vložením MS Word objektu do Excelu:
1) Vytvoriť "hyperlinkový" text vo Worde
2) Označiť celý text a CTRL+C
3) V Exceli použiť Úpravy / Vložiť špeciálne (Paste special)
4) zvoliť MS Office Word Document Object

P.
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Ahojte,
ja by som chcela poprosiť o radu so vzorcom. Potrebujem z dátumu dostať v ďalšom stĺpci rok a číslo týždňa. Napríklad z dátumu 18.08.2009 potrebujem dostať 200934. Skúšala som to takto: =IF(F7="";"";"IF(CONCATENATE(YEAR(F5);WEEKNUM(F5)) )") úpravou iného, ale nefungujeme mi to. Viete mi s tým pomôcť. Budem vďačná už dopredu ...
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Už sa mi podarilo dopátrať k výsledku, teraz už len chýba, aby týždne číslovalo dvojmiestne

=CONCATENATE(YEAR(F72);WEEKNUM(F72;2))
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

912 Pozri príspevok
Už sa mi podarilo dopátrať k výsledku, teraz už len chýba, aby týždne číslovalo dvojmiestne

=CONCATENATE(YEAR(F72);WEEKNUM(F72;2))
=CONCATENATE(YEAR(A1);IF(WEEKNUM(A1;2)<10;CONCATEN ATE(0;WEEKNUM(A1;2));WEEKNUM(A1;2)))
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Ďakujem za radu, ale pri jednomiestnom týždni mi to hádže chybu, pri dvojmiestnom je to v poriadku.


15.12.2008 3.12.2008 168389 166389 200851 200851
6.1.2008 10.12.2008 168390 166390 20081 #NÁZOV?

Kde ešte môžem robiť chybu?
Naposledy upravil 912 : 18.08.09 at 11:22 Dôvod: doplnenie
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Už som na to prišla, ja som len skopírovala tvoj vzorec a neskontrolovala si ho, ako ho kopíruje. Pri druhom concatenate bola medzera a preto mi to nerobilo. Ešte raz sa ospravedlňujem a veľmi pekne ďakujem za pomoc.
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

ivka70 Pozri príspevok
=CONCATENATE(YEAR(A1);IF(WEEKNUM(A1;2)<10;CONCATEN ATE(0;WEEKNUM(A1;2));WEEKNUM(A1;2)))
Dá sa i takto:
=CONCATENATE(YEAR(A1);TEXT(WEEKNUM(A1);"00"))

Palo
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne násobenia v exceli za určitých podmienok. V stĺpci D budú rôzne čísla a v stĺpec E potrebujem vypočítať nasledovne:

ak v stĺpci D je číslo menšie alebo rovné 100, vynásobiť tento 0,0024, ak je v stĺpci D číslo od 101 do 200 vynásobiť tento 0,0020, ... potrebujem tam vlastne dostať 5 podmienok prenásobovania ceny podľa počtu kusov. Viete mi prosím Vás poradiť, ako to spraviť?

Už vopred za každú radu veľmi pekne ďakujem.

Už som na to prišla ... :-)
Naposledy upravil 912 : 04.01.10 at 14:29 Dôvod: vyriešené
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
912 Pozri príspevok
Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne násobenia v exceli za určitých podmienok. V stĺpci D budú rôzne čísla a v stĺpec E potrebujem vypočítať nasledovne:

ak v stĺpci D je číslo menšie alebo rovné 100, vynásobiť tento 0,0024, ak je v stĺpci D číslo od 101 do 200 vynásobiť tento 0,0020, ... potrebujem tam vlastne dostať 5 podmienok prenásobovania ceny podľa počtu kusov. Viete mi prosím Vás poradiť, ako to spraviť?

Už vopred za každú radu veľmi pekne ďakujem.

Už som na to prišla ... :-)
Možno to urobiť aj takto. A tých podmienok môže byť aj viac ako 7( v exceli 2003).

Alebo ak nie sú tie podmienky v násobkoch, tak si nadefinuj svoju funkciu. viď druhý príklad. Bude to prehľadnejšie ako 5 krát vnorený IF.
Naposledy upravil marjankaj : 04.01.10 at 22:43
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Ďakujem veľmi pekne zase budem o niečo múdrejšia, ja som to nakoniec nadefinovala práve cez ten IF a zatiaľ to beží ... :-)
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Opäť by som chcela poprosiť o radu s excel. Každý mesiac robím reporty (vyhodnotenie výrobných objednávok), ktoré majú rôzny počet riadkov, stĺpce sú vždy rovnaké. Chcela by som si nejakým "šikovným" makrom pomôcť, že na poslednom riadku (ktorý je vždy iný) bude vždy spočítaný daný stĺpec. Viete mi prosím poradiť ako to dosiahnuť?

Ďakujem moc.

Sue
0 0
matus77 matus77

matus77 je offline (nepripojený) matus77

Nato podla mna nepotrebujes ani makro. staci ti ze si tu tabulku urobis ako formatovatelnu a vzdy si len potiahnes ten vyber kam potrebujes a pridas suctovy riadok
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Na karte údaje klikni na medzisúčet a zaškrtni, čo treba.
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Ďakujem za odpovede. Ja si údaje preklápam z nášho účtovného programu, mám spravené makro na úpravy (text na stĺpce, ....), akurát, že do každého jedného hárku potom musím pridávať/kopírovať súčtový riadok. Tak som myslela, či to nepôjde "jedným" klikom :-)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
912 Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede. Ja si údaje preklápam z nášho účtovného programu, mám spravené makro na úpravy (text na stĺpce, ....), akurát, že do každého jedného hárku potom musím pridávať/kopírovať súčtový riadok. Tak som myslela, či to nepôjde "jedným" klikom :-)
No jedným asi nie. Pridal som do stlpca A hodnoty, ktoré sa majú súčtovať a dal som medzisúčty. Treba opraviť niektoré vzorce, aby to nedávalo delenie nulou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať