Zavrieť

Porady

graf v exceli

Ahojte,
chcem Vas poziadat o informaciu, ci je mozne vyriesit moj problem. Potreboval by som vyrobit kolacovy graf tak, aby v nom boli zoradene udaje vzostupne. Dalo by sa to tak, ze by som zoradil tabulku so zdrojovymi udajmi vzostupne, ale tu potrebujem ponechat v povodnom tvare.

Napriklad v prilozenom subore potrebujem, aby v grafe boli zoradene udaje nasledovne: h, g, a, c, d, b, e, f. Tabulku vsak potrebujem ponechat v povodnom tvare.

Je nieco taketo mozne?

Vdaka
Usporiadat
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Priamo asi nie, lebo objekt grafu sa odkazuje na rozsah buniek pôvodnej tabuľky.
V Exceli 2007 by som to asi riešil pomocnou kontingenčou tabuľkou a následne kontingečným grafom.

Pre Excel 2003 spôsobom ako je použité v priloženom príklade (makro a pomocné bunky):

O čo ide (predpoklad, že data pre graf sú v bunkách A1:B9):
1) Automatické makro skopíruje data vždy pri aktualizácii buniek podkladovej tabuľky do pomocných stĺpcov (C,D)
2) Pomocné data sa automaticky striedia
3) Graf sa odkazuje na utriedené pomocné bunky

Pri zmene rozsahu podkl. tabuľky treba samozrejme upraviť odkazy v kóde (ALT+F11)

TIP: Pomocné stĺpce možno skryť, ale nie cez SKRYT(HIDE) stĺpca, alebo ZOSKUPIT, ale dať šírku stĺpca napr. 0,1,
alebo upraviť makro tak, aby sa sortovalo v pomocnom liste.

Palo
Naposledy upravil PaloPa : 20.08.09 at 09:51
Graf_AutoSort.jpg  
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
yaga yaga

yaga je offline (nepripojený) yaga

Ja by som sa chcel opytat ci je mozne v grafe zobrazit hodnoty tym sposobom aby tam boli vsetky cisla okrem nul. Dakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

yaga Pozri príspevok
Ja by som sa chcel opytat ci je mozne v grafe zobrazit hodnoty tym sposobom aby tam boli vsetky cisla okrem nul. Dakujem
Myslíš tým popis hodnôt jednotlivých bodov (stĺpcov či iných zobrazovacích objektov)? Ak máš raz popis hodnôt, tak popíše všetky, aj nuly, neviem o tom, že by sa nuly dali vypnúť. Jedine upraviť zdrojovú tabuľku tak, aby tam neboli nuly a potom ich ani graf nebude zobrazovať.

Ale skús pripojiť príklad, možno sa zle chápeme.
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

yaga Pozri príspevok
Ja by som sa chcel opytat ci je mozne v grafe zobrazit hodnoty tym sposobom aby tam boli vsetky cisla okrem nul. Dakujem
Dá, napr. použitím kontingenčného grafu.
Viď príklad:

P.
Graf_bez_nul.GIF  
0 0
michalxnet michalxnet

michalxnet je offline (nepripojený) michalxnet

jedno riesenie je aj za pomoci pomocnych stlpcov a defimovanych nazvov.
vid priloha
1 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

michalxnet Pozri príspevok
jedno riesenie je aj za pomoci pomocnych stlpcov a defimovanych nazvov.
vid priloha
Chcel som oceniť bodíkom, ale hodilo mi nejakú divnú hlášku, tak aspoň slovne.

P.
NepovoleneOcenit.GIF  
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

PaloPa Pozri príspevok
Chcel som oceniť bodíkom, ale hodilo mi nejakú divnú hlášku, tak aspoň slovne.

P.


Prečo divnú, veď je to z textu zrozumiteľné, nie? Nemôžeš prideliť bod tomu istému členovi porady 2x za sebou. Medzi tým musíš prideliť bod tuším 2 iným členom (aby sa zamedzilo "rodinkovanie").
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Chobot Pozri príspevok


Prečo divnú, veď je to z textu zrozumiteľné, nie? Nemôžeš prideliť bod tomu istému členovi porady 2x za sebou. Medzi tým musíš prideliť bod tuším 2 iným členom (aby sa zamedzilo "rodinkovanie").
OK, máš pravdu, posledne dostal bod aj pre číslovane strán.
Nuž ale keď "chlapák umí, tak umí"
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ahojte, ponachádzal som už na nete veľa tém o nezobrazovaní núl v zdrojových údajoch pre čiarový graf zatiaľ som si však nepomohol.
Potreboval by som, aby sa mi nezobrazovali nuly na liste UDAJE v priloženom súbore, aby mi nepadol graf len preto že ešte neskončil mesiac..
Jedná sa teda o nuly v dňoch ktoré ešte nenastali..V riadkoch kde prenášam hodnoty plánov nuly môžu zostať pretože môže byt naplánovaný nulový výkon..(oprava zariadenia a pod.).
PS. Formátovanie - nezobraziť nuly nepomôže, ale to už iste viete.. pomôže asi iba šikovné makierko..
0 0
thaisk thaisk

thaisk je offline (nepripojený) thaisk

michalxnet Pozri príspevok
jedno riesenie je aj za pomoci pomocnych stlpcov a defimovanych nazvov.
vid priloha
Parádne riešenie.
thaisk
0 0
thaisk thaisk

thaisk je offline (nepripojený) thaisk

michalxnet Pozri príspevok
jedno riesenie je aj za pomoci pomocnych stlpcov a defimovanych nazvov.
vid priloha
Ale
Ak by a = b = 58, v upravenej tabuľke (G:G) budú 2 produkty s názvom a, b tam nebude. Treba nejak doriešiť.
thaisk
0 0
thaisk thaisk

thaisk je offline (nepripojený) thaisk

sances Pozri príspevok
Ahojte, ponachádzal som už na nete veľa tém o nezobrazovaní núl v zdrojových údajoch pre čiarový graf zatiaľ som si však nepomohol.
Potreboval by som, aby sa mi nezobrazovali nuly na liste UDAJE v priloženom súbore, aby mi nepadol graf len preto že ešte neskončil mesiac..
Jedná sa teda o nuly v dňoch ktoré ešte nenastali..V riadkoch kde prenášam hodnoty plánov nuly môžu zostať pretože môže byt naplánovaný nulový výkon..(oprava zariadenia a pod.).
PS. Formátovanie - nezobraziť nuly nepomôže, ale to už iste viete.. pomôže asi iba šikovné makierko..
Musíš vymazať nuly dňoch, ktoré ešte len prídu. Tie bunky majú byť prázdne a potom nepadne krivka.
thaisk
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ja viem,ale mazať ich ručne je otrava a zaberie to dosť času.
Dala by sa síce preskupiť zdrojová tabuľka tak, aby to bolo v jednom bloku a ten stále zmazať, ale určite tu vymyslíme aj lepšiu fintičku
0 0
thaisk thaisk

thaisk je offline (nepripojený) thaisk

sances Pozri príspevok
Ja viem,ale mazať ich ručne je otrava a zaberie to dosť času.
Dala by sa síce preskupiť zdrojová tabuľka tak, aby to bolo v jednom bloku a ten stále zmazať, ale určite tu vymyslíme aj lepšiu fintičku
Aha,
tak mohol by si upravovať vzorce, aby vrátili denné a mesačné skutočne hodnoty #N/A namiesto 0, ak dátum > ako dnes (hodnota Hárok1!$Q$2).
thaisk
Naposledy upravil thaisk : 16.06.11 at 14:59
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Vyskúšam to, letím teraz do práce, ak bude čas pohrám sa s tým.
Že by to šlo tak jednoducho?
Lenže, asi ja, keď spustím prenos dát z tretieho listu - makro ten smailík hore,tak mi vzorce asi kompletne vymaže.
Jedine že by som urobil ďalšiu tabulku, ktorá by sa odkazovala na tú prvú tabulku..a z toho by čerpal graf zdrojové údaje.
Inak by mi tie tabuľky vôbec netrebalo, šlo by to rovno ťahať z listu103, mám to tak len kôli tomu, že ak zmením dátum na liste1 /Q2/ aby to ukázalo hodnoty spätne za ten deň. /Grafy zostanú nezmenené/.
Zvažujem či mi to vôbec treba, či to budú využívať.
0 0
thaisk thaisk

thaisk je offline (nepripojený) thaisk

sances Pozri príspevok
Vyskúšam to, letím teraz do práce, ak bude čas pohrám sa s tým.
Že by to šlo tak jednoducho?
Lenže, asi ja, keď spustím prenos dát z tretieho listu - makro ten smailík hore,tak mi vzorce asi kompletne vymaže.
Jedine že by som urobil ďalšiu tabulku, ktorá by sa odkazovala na tú prvú tabulku..a z toho by čerpal graf zdrojové údaje.
Inak by mi tie tabuľky vôbec netrebalo, šlo by to rovno ťahať z listu103, mám to tak len kôli tomu, že ak zmením dátum na liste1 /Q2/ aby to ukázalo hodnoty spätne za ten deň. /Grafy zostanú nezmenené/.
Zvažujem či mi to vôbec treba, či to budú využívať.
Neboj sa! Marco presune dáta z hárku 103 len do dátových buniek v „udaje“, bunky s vzorcami zostávajú nezmenené.
thaisk
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Vyskúšam to, letím teraz do práce, ak bude čas pohrám sa s tým.
Že by to šlo tak jednoducho?
Lenže, asi ja, keď spustím prenos dát z tretieho listu - makro ten smailík hore,tak mi vzorce asi kompletne vymaže.
Jedine že by som urobil ďalšiu tabulku, ktorá by sa odkazovala na tú prvú tabulku..a z toho by čerpal graf zdrojové údaje.
Inak by mi tie tabuľky vôbec netrebalo, šlo by to rovno ťahať z listu103, mám to tak len kôli tomu, že ak zmením dátum na liste1 /Q2/ aby to ukázalo hodnoty spätne za ten deň. /Grafy zostanú nezmenené/.
Zvažujem či mi to vôbec treba, či to budú využívať.
No neviem ako získavaš tie údaje. Je to dosť komplikované.
Skús, či to vyhovuje takto.
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

No síce zase neviem ako to funguje ale funguje to.
Rozumiem riadkom tvojho kódu ktorý vyznačuje oblasti s ktorými ten zvyšok makra pracuje ale daľej som vedľa..čumím na to jak puk..

Ja som za ten čas nebol schopný ani napísať správne vzorček ktorý mi odporučil Thaisk.

Veľká vďaka Vám všetkým, otestujem či to prenáša správne

Ďakujem ešte raz, toto je skvelé, graf je omnoho prehľadnejší, skúsil som aktivovať aj ten MsgBox čo si tam vsunul.

Uvidíme cez deň či to bude takto vyhovovať aj strane pre ktorú je to určené..

Ď A K U J E M M M

a to som chcel "len"odstrániť nuly..
Naposledy upravil sances : 17.06.11 at 03:41
0 0
thaisk thaisk

thaisk je offline (nepripojený) thaisk

Pridám ešte jedno riešenie, ak by si chcel zachovať pôvodnú štruktúru grafov.
thaisk
0 0
thaisk thaisk

thaisk je offline (nepripojený) thaisk

marjankaj Pozri príspevok
No neviem ako získavaš tie údaje. Je to dosť komplikované.
Skús, či to vyhovuje takto.
Rád by som sa naučil vytvoriť podobné makrá ako tvoje. Sú také kompaktné a efektívne.
Prvý krát som videl podobný syntax makra v článku o spojenie excelových súborov.
Horšie je to, že z toho nerozumiem ničomu, ani som nevidel nikde inde podobné.
thaisk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať