Zavrieť

Porady

kolečkove korčule

Dobry den unas maju vypredaj koleckovich korucli zancky FILA a K2 chcel by som sa informovat ake maju papucu? korcule bude vyuzivat na normalne vozenie kde sa este len idem ucit na nich
Naposledy upravil Dav : 26.08.09 at 20:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cerov je offline (nepripojený) cerov

    cerov
    asi nerozumiete tej pauce tym som myslel aky si davaju doraz nato aby si noha sadla na korculu

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    cerov Pozri príspevok
    ups nesimol som si ten preklep uz som to opravil a papuca
    uz sme sa pobavili . tak este raz. Co to?

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Ohľadom kolieskových korčúľ som našiel toto:

    Kolieskové korčule rozdeľujeme na:

    * rekreačné /fitness/: určené na hladký povrch
    * agresívne: určené pre triky a skoky.
    * race/speed: pre závodenie na dlhých tratiach
    * hockey: určené pre in-line hokej

    Komponenty:

    * kolieska: plastové, gumové alebo silikónové. Priemer je značený v mm. Čím väčší priemer, tým väčšia rýchlosť ale menšia stabilita.
    * ložiská: veľkosti 608 alebo Micro /688/, ABEC-norma určujúca maximálnu odchylku vnútorného a vonkajšieho krúžku od priemyselného vzoru. Čím väčší ABEC, tým presnejšie ložisko. Norma ABEC nehovorí nič o kvalite maziva, druhu zatesnenia či použitej oceli. U jednotlivých výrobcov sa kvalitatívne môže ABEC líšiť. Označenie SG znamená podobnú stupnicu presnosti ložísk.
    * rám: plastový, kompozitový alebo kovový. Pre ťažších a razantnejších korčuliarov je vhodnejší. kovový.
    * topánka: prevažne mäkká, často vystužená plastovým rámom. Líši sa množstvom a kvalitou praciek, odpružnením a šnurovaním.

    Topánka

    Topánky inline korčúľ sa pri jednotlivých druhoch najviac odlišujú. Okrem pretekárskych korčúľ sú to väčšinou vyššie topánky, ktoré poskytujú oporu pre členok, najmä pre rekreačných inline korčuliarov a začiatočníkov.

    * Rekreačné korčule majú mäkké, pohodlné topánky, často s pohodlným a rýchlym zapínaním na pracky, podobne ako na lyžiarskych topánkach. Topánky na náročnejšie použitie majú vždy klasické šnúrky.
    * Hokejové korčule používajú topánku prevzatú z klasických hokejových korčúľ na ľad, ktorá je pevná a chráni nohu hráča aj pri agresívnejšej hre.
    * Korčule na agresívne štýly sú pevné, masívne a relatívne vysoké, aby poskytovali podporu pre chodidlo a členok pri obratoch, výskokoch a najmä dopadoch.
    * Korčule na umelecké štýly prevzali topánku z krasokorčuliarskych korčúľ.
    * Topánka pretekárskych korčúľ je naopak čo najnižšia, aby umožnila voľný pohyb v členku, ktorý je predpokladom pokročilých závodných techník (double-push).

    Topánky sa vyrábajú z moderných materiálov, ktoré zabezpečujú pevné uchytenie chodidla korčuliara, podporu pre členok, odvádzanie potu z pokožky a jeho odvetranie. Profesionálne športové topánky často obsahujú za tepla tvarovateľnú vnútornú výstelku, ktorá sa po krátkom nahriatí, povedzme v rúre, a obutí topánky prispôsobí tvaru chodidla a členka korčuliara. Po ochladení si takáto výstelka zachováva nadobudnutý tvar.

    Najkvalitnejšie športové topánky majú škrupinu chodidla vytvarovanú z kompozitov s uhlíkovými vláknami, za tepla tvarovateľnú vnútornú výstelku a zvršok z prírodnej kože. Topánka môže byť tiež šitá na mieru.

    Tvrdosť koliesok

    Materiál, z ktorého sú vyrobené kolieska pre inline korčule môže mať rozličnú tvrdosť. Tá sa väčšinou udáva podľa stupnice tvrdosti A. Kolieska sa používajú v rozsahu 74A (veľmi mäkké) až po 97A (veľmi tvrdé). Tvrdosť kolieska má vplyv na jeho trvácnosť, schopnosť absorbovať nárazy a schopnosť udržať trecí odpor (nešmyknuť sa) na rôznych typoch povrchu.

    * mäkké kolieska (približne 74A–78A) umožňujú hladkú jazdu, dobre držia aj na hladkom povrchu (lepia sa na povrch), ich nevýhodou je, že neumožňujú dosahovať vyššiu rýchlosť a rýchlejšie sa opotrebujú; používajú sa na rekreačné korčulovanie, závody na dlhé vzdialenosti (maratón) alebo na šmykľavom povrchu (v daždi)
    * stredne tvrdé kolieska (približne 78A–85A)
    * tvrdé kolieska (približne 85A–97A) prenášajú na nohu korčuliara všetky nárazy a otrasy, ale umožňujú dosahovať vyššiu rýchlosť a sú trvanlivejšie a neobrúsia sa tak rýchlo; používajú sa na hokej a agresívne štýly, pretože sú trvácne a ich klzkosť umožňuje obraty a prudké brzdenie šmykom

    Na rekreačných korčuliach sa používajú mäkké alebo stredne tvrdé kolieska (74A–82A). Je tiež možné kombinovať na korčuli kolieska rôznej tvrdosti, väčšinou mäkšie v predu, na absorbovanie nárazov a nerovností, a tvrdšie vzadu, ako ochrana proti rýchlemu opotrebovaniu.


    Čo to vlastne chceš?

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    stačí troška otvoriť oči a hľadať a nie bezhlavo vytvárať nové témy čo sa tu už nie raz preberali...
    http://www.porada.sk/t115589-inline-...su-lepsie.html
    http://www.porada.sk/t9303-in-line-korcule.html

    cerov je offline (nepripojený) cerov

    cerov
    Caute nedavno som si kupil svoje prve koleskove korcule kde som sa este zivote nekorucloval tak predajni som nemal si ich nejak moznost poradne vyskusat.Ked sa korculujem na nich tak 5minut zacnu ma boliet chodidla kde postupne dostanem az krce. Je to tym ze su nove korcule? alebo ze nesom zvyknuty na koleskove?

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Nie si zvyknuty, treba trenovat, bolest po case ustupi. Mna boleli aj lytka, to vsak prejde. Drzim ti palce a kup si aj chranice, pripadne prilbu, ked si uplny zaciatocnik, zide sa ti to. Vela sportovych uspechov.
    Naposledy upravil wegamizi : 26.08.09 at 21:49
    pasuliatko že šušniť z nohy na nohu

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    pri každom športe sa chudne... ale či sú to zrovna kolieskové korčule...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.