Zavrieť

Porady

Dva krat kupele za rok?

Chcem sa opytat, ci mozem ist dva krat za jeden rok do kupelov? Raz by to bolo od poistovne po uraze a operacii-mesiac v kupeloch a druhy krat ako preventivna rehabilitacia od zametnavatela-3 tyzdne?
Myslim, ze tym sa nic neporusi, nakolko od poistovne mam kupele iba raz v roku a zamestnavatel to plati zo svojho vrecka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    stanco007 Pozri príspevok
    Chcem sa opytat, ci mozem ist dva krat za jeden rok do kupelov? Raz by to bolo od poistovne po uraze a operacii-mesiac v kupeloch a druhy krat ako preventivna rehabilitacia od zametnavatela-3 tyzdne?
    Myslim, ze tym sa nic neporusi, nakolko od poistovne mam kupele iba raz v roku a zamestnavatel to plati zo svojho vrecka.
    Samozrejme, že možeš- poisťovňa ti to raz zaplatí a ako samoplatca možeš ísť do kúpelov koľkokrát chceš,aj 10 krát do roka...-to už je komerčná záležitosť medzi kúpeľmi a občanmi...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    stanco007 Pozri príspevok
    Chcem sa opytat, ci mozem ist dva krat za jeden rok do kupelov? Raz by to bolo od poistovne po uraze a operacii-mesiac v kupeloch a druhy krat ako preventivna rehabilitacia od zametnavatela-3 tyzdne?
    Myslim, ze tym sa nic neporusi, nakolko od poistovne mam kupele iba raz v roku a zamestnavatel to plati zo svojho vrecka.
    Tak ty si v štátnej správe, tam platia trošku iné pravidlá.

    Ale v podstate mnoho ľudí chodí viac krát do roka do kúpelov. Prepláca im to čiastočne ZP, ked majú ochorenia kt. patria do skup. B ( doplácajú si niečo klienti ).
    Pr.
    1. utrpel som úraz v januári a idem na liečenie po operácii, zaradia ma do skup. A. mám to pomerne lacno
    2. ale liečim sa aj na vysoký tlak , tak v máji idem na dalšie liečenie, prepláca čiastočne ZP lebo vysoký krvný tlak je zaradený do skup. B, takže to mám trošku drahšie
    3. a s astmou, môžem ísť na liečenie v novembri za podobných podmienok ako je to pri tlaku.

    ZP prepláca liečenie, každé dva roky na dané diagnozy. Takže ak si to vyčerpám v jeden rok tak ten další budem sedieť doma. Zvyčajne si to ludia podelia aby sa dostali každý rok na liečenie, ak majú také ťažkosti. Teda jeden rok pôjdu na liečenie s tlakom, další rok s astmou, a potom zase dokolečka. Ak majú viac diagnoz, tak sa na liečenie dostanú aj dva krát v roku.

    U teba by nemal byť problém s tým liečením.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    Tak ty si v štátnej správe, tam platia trošku iné pravidlá.

    Ale v podstate mnoho ľudí chodí viac krát do roka do kúpelov. Prepláca im to čiastočne ZP, ked majú ochorenia kt. patria do skup. B ( doplácajú si niečo klienti ).
    Pr.
    1. utrpel som úraz v januári a idem na liečenie po operácii, zaradia ma do skup. A. mám to pomerne lacno
    2. ale liečim sa aj na vysoký tlak , tak v máji idem na dalšie liečenie, prepláca čiastočne ZP lebo vysoký krvný tlak je zaradený do skup. B, takže to mám trošku drahšie
    3. a s astmou, môžem ísť na liečenie v novembri za podobných podmienok ako je to pri tlaku.

    ZP prepláca liečenie, každé dva roky na dané diagnozy. Takže ak si to vyčerpám v jeden rok tak ten další budem sedieť doma. Zvyčajne si to ludia podelia aby sa dostali každý rok na liečenie, ak majú také ťažkosti.

    U teba by nemal byť problém s tým liečením.
    To je síce pravda,ale ako samoplatiteľovi žiadne obmedzenia mu nehrozia-može ísť kolkokrát chce a teoreticky tam može byť aj rok v kuse...

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Ja momentalne chodim kazdy rok do kupelov. Bol som 4 krat zatial po sebe. 2 krat cez poistovnu-A sk., tam sa plati len dan mestu a niekedy som platil este aj 50Sk na den, je to pomerne lacno, skoro zadara a mesiac.
    Teraz som bol 2 roky po sebe na 3 tyzdne a to mi platil zamestnavatel ako preventivnu rehabilitaciu. Tam som platil len dan mestu za kazdy den. Zamestnavatel mi to plato kazdy rok kvoli tomu, ze som utrpel pracovny uraz a trvalymi nasledkami a dokonca uz ani nie som schopny tej prace podla rozhodnutia posudkovej komisie.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    To je síce pravda,ale ako samoplatiteľovi žiadne obmedzenia mu nehrozia-može ísť kolkokrát chce a teoreticky tam može byť aj rok v kuse...
    Ja som nepísala o tom, že samoplatiteľ. ZP delí svojich klientov čo sa týka liečenia do troch skupín doplatkových : A. B, C a to C sú samoplatitelia. Pri A je malý doplatok za ubytovanie, nechce sa mi teraz hladať ale bolo to 50 sk na deň ( pred rokom ) a v skup. B sa ten doplatok pohyboval v sume bajočko 250 sk/ deň . Jasne ked si šiel do Piešťan a do super špič. kúpelného domu tak ten doplatok bol denne aj 1000 sk ale ked si sa uskromnil a šiel do menšieho kúpelného domu, možno trošku staršieho tak si si vystačil aj so sumou 350 sk /deň.
    A týto ludia nie sú samoplatci. Lebo je rozdiel zaplatiť za pobyt v kúpeloch za 21 dní 7000 sk a za 7 dňový pobyt ako samoplatca 10 000 sk.
    Dúfam, že som to objasnila.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    stanco007 Pozri príspevok
    Ja momentalne chodim kazdy ok do kupelov. Bol som 4 krat zatial po sebe. 2 krat cez poistovnu-A sk., tam sa plati len dan mestu a niekedy som platil este aj 50Sk na den, je to pomerne lacno, skoro zadara a mesiac.
    Teraz som bol 2 roky po sebe na 3 tyzdne a to mi platil zamestnavatel ako preventivnu rehabilitaciu. Tam som platil len dan mestu za kazdy den
    No však ako vravím, ako samoplatca tam možeš byť neobmedzene dlho-zdavotná pois. s tým nič nemá- oni ti svoje zaplatia a už čo si ty zaplatíš je tvoja vec...Mimochodom, máš dobrého zamestnávateľa...,nie každý poskytuje také benefity-klobúk dolu...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    Ja som nepísala o tom, že samoplatiteľ. ZP delí svojich klientov čo sa týka liečenia do troch skupín doplatkových : A. B, C a to C sú samoplatitelia. Pri A je malý doplatok za ubytovanie, nechce sa mi teraz hladať ale bolo to 50 sk na deň ( pred rokom ) a v skup. B sa ten doplatok pohyboval v sume bajočko 250 sk/ deň . Jasne ked si šiel do Piešťan a do super špič. kúpelného domu tak ten doplatok bol denne aj 1000 sk ale ked si sa uskromnil a šiel do menšieho kúpelného domu, možno trošku staršieho tak si si vystačil aj so sumou 350 sk /deň.
    A týto ludia nie sú samoplatci. Lebo je rozdiel zaplatiť za pobyt v kúpeloch za 21 dní 7000 sk a za 7 dňový pobyt ako samoplatca 10 000 sk.
    Dúfam, že som to objasnila.
    ale on písal, že si platil všetko a tam to nemá nič spoločné zo zdrav.poistovňou...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    ale on písal, že si platil všetko a tam to nemá nič spoločné zo zdrav.poistovňou...
    Prosím ťa cituj, kde písal že si všetko hradil. Dakujem

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    Prosím ťa cituj, kde písal že si všetko hradil. Dakujem
    Platil mu to zámestnávateľ, howk-téma bola zadaná jasne...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    Prosím ťa cituj, kde písal že si všetko hradil. Dakujem
    neni ti to jasné?mne áno-Myslim, ze tym sa nic neporusi, nakolko od poistovne mam kupele iba raz v roku a zamestnavatel to plati zo svojho vrecka.

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    ale on písal, že si platil všetko a tam to nemá nič spoločné zo zdrav.poistovňou...
    Ale ja som nikde nepisal, ze som si nieco sam platil! 2 krat mi to platila poistovna, ak neratam tie poplatky co sa platia ako dan mestu a tych cca 50SK na den, co som uz tento rok ani neplatil a 2 krat mi to platil cele aj s cestou zamestnavatel a to 3 tyzdne. A vlastne ked tak rozmyslam, tak mi aj tie poplatky ako dan mestu a aj tych 50Sk za den preplatil zamestnavatel. Takze, koniec koncov som to mal stale uplne zadara od odchodu z domu az po prichod domov

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Platil mu to zámestnávateľ, howk-téma bola zadaná jasne...
    Ano ale neplatil si to sám. Preto som písala hned na začiatku, že on je iný prípad. A uviedla som príklad, kt. sa týka bežných ludí.
    A ked bežný ludia ( rozumej nepracujúci v štátnej správe ) môžu ísť na liečenie viac krát v roku na útraty ZP, tak je obrovský predpoklad, že ani v štátnej správe to nebude porušenie zákona.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    stanco007 Pozri príspevok
    Ale ja som nikde nepisal, ze som si nieco sam platil! 2 krat mi to platila poistovna, ak neratam tie poplatky co sa platia ako dan mestu a tych cca 50SK na den, co som uz tento rok ani neplatil a 2 krat mi to platil cele aj s cestou zamestnavatel a to 3 tyzdne
    no šak ano, zaplatil to zamestnávatel, ale si bol ako samoplatca -to je jedno či to zaplatíš ty, zamestnávateľ alebo ja by som ti to zaplatil-ide o to,že s tým zdravotka nič nemá a kúpele si si platil sám( či to za teba zaplatil niekto iný je nepodstatné)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    no šak ano, zaplatil to zamestnávatel, ale si bol ako samoplatca -to je jedno či to zaplatíš ty, zamestnávateľ alebo ja by som ti to zaplatil-ide o to,že s tým zdravotka nič nemá a kúpele si si platil sám( či to za teba zaplatil niekto iný je nepodstatné)
    Zamestnávateľ to platil zo zdrojov na to určených, ak si dobre pamätám tak sa to týka MV SR, a oni majú svoje sociálne odbory ( niečo také ako soc. poisťovňa pre nás smrteľníkov ) . Neplatil to zamestnávateľ zo svojho vrecka.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    Zamestnávateľ to platil zo zdrojov na to určených, ak si dobre pamätám tak sa to týka MV SR, a oni majú svoje sociálne odbory ( niečo také ako soc. poisťovňa pre nás smrteľníkov ) . Neplatil to zamestnávateľ zo svojho vrecka.
    to je úplne jedno či to išlo z takého alebo onakého fondu-to je bezpredmetné sem miešať a je to už-

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    to je úplne jedno či to išlo z takého alebo onakého fondu-to je bezpredmetné sem miešať a je to už-
    Stanko, ty si tu začal motať čosi o samoplatcoch. Zadávateľ dal jednoduchú otázku
    stanco007 Pozri príspevok
    Chcem sa opytat, ci mozem ist dva krat za jeden rok do kupelov?

    Myslim, ze tym sa nic neporusi, nakolko od poistovne mam kupele iba raz v roku a zamestnavatel to plati zo svojho vrecka.
    Odpoved na to znie áno, samozrejme trošku som sa rozpísala, ako to funguje pri občanoch. Možno pár ludí čo to prečíta sa odváži žiadať o kúpele aj dva krát v roku, pokiaľ budú mať vážne zdravotné problémy. A kúpele viem, že pomáhajú pri liečení.

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Xanti Pozri príspevok
    Zamestnávateľ to platil zo zdrojov na to určených, ak si dobre pamätám tak sa to týka MV SR, a oni majú svoje sociálne odbory ( niečo také ako soc. poisťovňa pre nás smrteľníkov ) . Neplatil to zamestnávateľ zo svojho vrecka.
    Ano, mas pravdu. My "iní", mame svoju socialku. So soc. poist. co je normalna pre beznych ludi, my nemame nic a ani ona s nami. Tym nechcem nikoho urazit tym, ked som pisal, ze bezní ludia len to inac neviem vysvetlit

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    stanco007 Pozri príspevok
    Ano, mas pravdu. My "iní", mame svoju socialku. So soc. poist. co je normalna pre beznych ludi, my nemame nic a ani ona s nami. Tym nechcem nikoho urazit tym, ked som pisal, ze bezní ludia len to inac neviem vysvetlit
    Ja trošku viem ako to funguje a viem že so SP nemáte nič spoločné. Akurát, že kúpele sa hradia z ZP a tú máme spoločnú.

    stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

    stanco007
    Xanti Pozri príspevok
    Ja trošku viem ako to funguje a viem že so SP nemáte nič spoločné. Akurát, že kúpele sa hradia z ZP a tú máme spoločnú.
    Presne tak. Od poistovne som dostal kupele, lebo som mal 4 operacie kolena, kde posledna operacia bola v roku 2006. Potom 2 krat mi uz dal poukaz zamestnavatel lebo od poistovne som uz na poukaz A sk. nemal narok. Teraz mam ist zase na operaciu a jasne, ze si budem od poistovne ziadat kupele, ktore mi aj schvalia si myslim. Ale zase dostanem aj od zamestnavatela-no uz za chvilu byvaleho zamestnavatela.
    Ide o to, ze preco to nevyuzit, ked to mam uplne cele aj s cestou zadara? No nie? A hlavne, ked moj stav kolena j katastrofalny na moj vek...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ale áno určite treba ísť do kúpelov. A po operácii ani neváhať. Určite vieš ako Ti tie predošlé liečebné pobyty pomohli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.