Zavrieť

Porady

ZP-Elektronické výkazy od 1.10.2009

Toto ste čítali?
Upozornenie pre zamestnávateľov:
zmena v predkladaní Výkazu preddavkov a výkazu Oznámenia zamestnávateľa o poistencoch


Dátum: 21.08.2009
Dňom 1.10.2009 nastáva zmena v predkladaní Výkazu preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a výkazu Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie. Na základe Metodických usmernení Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou č.3/1/2008 a č.3/1/2009 je povinné predkladanie výkazov v elektronickej forme pre zamestnávateľov, ktorí majú 5 vrátane a viac poistencov poistených vo VšZP.
Bližšie informácie – výkaz preddavkov a oznámenie zamestnávateľa.
Elektronicky je možné podávať výkaz aj cez elektronickú podateľňu VšZP, pokiaľ si užívatelia zriadia elektronické služby
Usporiadat
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

VERONIKA6 Pozri príspevok
Stačí jeden konateľ, nemusia tam chodiť obidvaja.
Veronika, ďakujem, ale v tomto prípade myslím, že musia, pretože sú 3 a zastupujú spoločnosť vždy 2.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

grammatika Pozri príspevok
Veronika, ďakujem, ale v tomto prípade myslím, že musia, pretože sú 3 a zastupujú spoločnosť vždy 2.
Máme tiež dvoch konateľov a bol iba jeden a stačilo. Ale radím Ti zavolať tam a oni Ti povedia. Netrep ich tam obidvoch, lebo keď sa dozvedia v zravotnej, že stačil jeden, máš po chlebe.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

VERONIKA6 Pozri príspevok
Máme tiež dvoch konateľov a bol iba jeden a stačilo.
Tak neviem, ale ak by sa pozreli do výpisu z OR, tak by nás vrátili. Všetky inštitúcie nám to tak robia, zastupovať firmu musia vždy 2 konatelia, máme to aj v SZ aj v OR. Ale ak ZP na to nepríde, tak prečo nie? I keď asi by ten 1 nebol nadšený, kebyže tam ide a nič nevybavíme.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

VERONIKA6 Pozri príspevok
Netrep ich tam obidvoch, lebo keď sa dozvedia v zravotnej, že stačil jeden, máš po chlebe.
Hihi, neboj to by som nemala, to skôr naopak, kebyže tam majú byť dvaja a je len 1. Ale našťastie máme priateľské vzťahy
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
grammatika Pozri príspevok
Hihi, neboj to by som nemala, to skôr naopak, kebyže tam majú byť dvaja a je len 1. Ale našťastie máme priateľské vzťahy
Našťastie mám len jedného konateľa.. takže pocupká spolu so mnou.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Lenka1979 Pozri príspevok
Našťastie mám len jedného konateľa.. takže pocupká spolu so mnou.
Alebo to splnomocnenie
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
grammatika Pozri príspevok
Alebo to splnomocnenie
Áno, alebo splnomocnenie. Ďakujem Vám dievčatá, ste zlaté... cmuky..
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

grammatika Pozri príspevok
Najskôr zaregistruješ seba a potom firmu a potom to ešte treba ísť podpísať na pobočku aj Ty aj konateľ firmy (alebo môžeš mať splnomocnenie)
čo všetko treba povytláčať, keď idem na pobočku?

zaregistrovala som sa aj ja, aj firmu a nejde mi vytlačiť nič na všetko mi vypisuje nejaké hlášky
Naposledy upravil janaGT : 25.09.09 at 06:39
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

janaGT Pozri príspevok
čo všetko treba povytláčať, keď idem na pobočku?

zaregistrovala som sa aj ja, aj firmu a nejde mi vytlačiť nič na všetko mi vypisuje nejaké hlášky
VŠZP má najkomplikovanejšie elektr.prihlásenie !! Ani v SP to nie je také komplikované a to si dávajú veľký pozor na ochranu osobných údajov.
Ani mne sa to nepodarilo a to mám všetky ostatné ZP už dávno elektronicky evidované a bez splnomocnenia aj osobného kontaktu s konateľom na pobočke.

Štát je vždy výnimka.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

A čo teraz budeme robiť? Pôjdem tam osobne a nech mi to povytláčajú.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Viem, že je aj taká možnosť lebo určite nie si prvá ktorej to nejde. Ale musí to byť správne vyplnené ako oni potrebujú. U nás bola chyba tam.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Daggmar Pozri príspevok
Viem, že je aj taká možnosť lebo určite nie si prvá ktorej to nejde. Ale musí to byť správne vyplnené ako oni potrebujú. U nás bola chyba tam.
myslím si, že som to mala vyplnené správne, len s tou tlačou mám problém.
A vytlačili ti to potom na pobočke?
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

janaGT Pozri príspevok
myslím si, že som to mala vyplnené správne, len s tou tlačou mám problém.
A vytlačili ti to potom na pobočke?
Nemáme to zatial vybavené, lebo spoločníci sa nevedia tam dostať v jeden termin spolu ...
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

janka ja som to vytlačila cez súbor-tlač, cez ich tlačivo mi to nešlo. neviem či im to bude stačiť, ešte som tam nebola
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

tak sa trošku posuňme ďalej,
keď budeme mať úspešne registráciu za sebou,
akým spôsobom sa potom tie výkazy zasielajú? Niečo podobné ako na SP?
Dá sa to aj priamo z Olympu?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Daggmar Pozri príspevok
Nemáme to zatial vybavené, lebo spoločníci sa nevedia tam dostať v jeden termin spolu ...
Keď som vybavovala prístup, stačil jeden z konateľov.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

dáš si vygenerovat súbor s výkazom.
Prihlásiš sa do e-portálu prísl.poistovne,elektronické dávky alebo podanie a pripneš tam súbor.Potom satčí odoslat.Za Všeobecnú a apollo tam musí byt aj el.podpis a potom stačí odoslat.Vytlačíš si (všade je to iné)krycí list,podací lístok apod.U Všeobecnej a Unionu musíš počkat a prevziat si potom potvrdenku.U Dovery sa podané formuláre dajú vytlačit až po spracovaní HOZ po 17-tej a MV každú hodinu.
Hovorím je to rôzne ale skoro podobné.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

VERONIKA6 Pozri príspevok
Keď som vybavovala prístup, stačil jeden z konateľov.
do VšZP a Apolla som mala splnomocnenie
Union,Dovera ti prídu zmluvy poštou registrácia je cez web
Spoločná takisto registrácia cez web akurát potrebuješ podpísat tú spodnú čast konatelom a poslat do ZP.Potvrdenie registrácie príde mailom.
Všetky ZP si vyžadujú výpis z OR.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Nutricia Pozri príspevok
dáš si vygenerovat súbor s výkazom.
Prihlásiš sa do e-portálu prísl.poistovne,elektronické dávky alebo podanie a pripneš tam súbor.Potom satčí odoslat.Za Všeobecnú a apollo tam musí byt aj el.podpis a potom stačí odoslat.Vytlačíš si (všade je to iné)krycí list,podací lístok apod.U Všeobecnej a Unionu musíš počkat a prevziat si potom potvrdenku.U Dovery sa podané formuláre dajú vytlačit až po spracovaní HOZ po 17-tej a MV každú hodinu.
Hovorím je to rôzne ale skoro podobné.
a ten podpis vybavíme ako?
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

to ti príde do mailu po registrácii a ten podpis resp.certifikát si musíš nainštalovat na svoj PC odkial sa budú posielat výkazy elektronicky.
Treba si tie podpisy zálohovat keby náhodou niečo.
U VšZP platí ten podpis len dva roky potom treba požiadat o predlženie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať