Zavrieť

Porady

ZP-Elektronické výkazy od 1.10.2009

Toto ste čítali?
Upozornenie pre zamestnávateľov:
zmena v predkladaní Výkazu preddavkov a výkazu Oznámenia zamestnávateľa o poistencoch


Dátum: 21.08.2009
Dňom 1.10.2009 nastáva zmena v predkladaní Výkazu preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a výkazu Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie. Na základe Metodických usmernení Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou č.3/1/2008 a č.3/1/2009 je povinné predkladanie výkazov v elektronickej forme pre zamestnávateľov, ktorí majú 5 vrátane a viac poistencov poistených vo VšZP.
Bližšie informácie – výkaz preddavkov a oznámenie zamestnávateľa.
Elektronicky je možné podávať výkaz aj cez elektronickú podateľňu VšZP, pokiaľ si užívatelia zriadia elektronické služby
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

milanr Pozri príspevok
Má zamestnávateľ, ktorý má viac ako 5 zamestnancov odosielať elektronicky aj dávky 541 a 542 (t.j. RZ ZP a Oznámenie ZĽ) alebo v zmysle Metodického pokynu sa táto povinnosť vzťahuje iba na MV a Oznámenie o zmene platiteľa. Zasielanie dávok 541 a 542 je dobrovoľné a môžem tak urobiť aj v papierovej forme, alebo, keď máme uzavretú Dohodu som ZP tak potom musíme odosielať všetko v elektronickej podobe?!
podľa môjho názoru teraz musíš odosielať elektronicky všetko, aspoň ja to tak chápem
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja odosielam všetko elektronicky, ale do SZP sa mi nedarilo odoslať oznámenie zamestnávateľa elektronicky, tak som to odniesla osobne do podatelne v papierovej forme a zatiaľ sa neozvali, takže asi nebol problém.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Ja som sa pýtala kvôli tomu, že som Oznámenia do Apollo a VšZP odniesla osobne na papieri. MV + Oznámenia o zmene platiteľa posielam elektronicky. Tak som zapochybovala, či som aj Oznámenia a RZ ZP nemala poslať elektronicky, ale v Metodickom usmernení sa píše o povinnosti iba pre MV + HO.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Ahoj, chcem sa opýtať, včera som chcela zadať do Dôvery elekt. HO, zmenu platiteľa pre PN, začiatok i koniec v 1 mesiaci . Dala som 1 riadok: r.č. meno kód 1 O, Z a dátum, do 2 riadku to isté, len K a dátum. Stále mi to ale vykazuje chybu, a na call centrum sa mi nepodarilo dovolať. Nevie nikto správny postup? Typujem to ručne. Ešte sa mi aj nedarí zadať opravný výkaz za 5 mesiac, kde mám k 31.5 koniec PP zamestnanca, ale zabudla som tam nahodiť PN od 4. do 31.5. Tam mi to tiež nezobralo, dôvod, že treba mať zdrojový Do. Ale HO z 5/2009 je tam nahraný. S mesačnými výkazy problém nemám, aj HO s 1 riadkom mi prešli OK. Prosím o radu. Petra
Naposledy upravil witch : 30.10.09 at 10:15
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Mala si správne zadané obdobie ? Myslím obdobie za ktoré to HO je, nie dátum pri mene zamestnanca.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Daggmar Pozri príspevok
Mala si správne zadané obdobie ? Myslím obdobie za ktoré to HO je, nie dátum pri mene zamestnanca.
Áno, mala. Chybu mi písalo na kód 2 riadku = koniec PN. Dávala som 1 O. Skúsim to ešte raz, aj zavolať, keď to nepôjde, pošlem papierovú formu.
Naposledy upravil witch : 30.10.09 at 10:27 Dôvod: doplnenie
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

VERONIKA6 Pozri príspevok
Odpovedala som iba pre Daggmar, aby tam zbytočne neposielala obidvoch konateľov, nie je to potrebné a samozrejme, stačí aj splnomocnenie.
Takže dievčatá a chlapci ... práve som sa vrátila zo VŠZP v BA a bolo nám povedané, že musia byť obaja konatelia, ked v OR majú spoločné podpisy. Inak to nejde. Ale pani nám papiere vybavila s tým, že konto nie je aktívne pokiaľ nepríde druhý konateľ na podpis.
Už nemôžeme veriť ani informáciam z Call centrum-u.
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

My máme piatich konateľov a nebol ani jeden, ja som mala splnomocnenie a tiež to bolo v BA všzp v Ružovej doline
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ako zadám nulový výkaz elektronicky do VšZP ? Dá sa to ? Už nemáme zamestnancov vo VšZP, ale nechcem rušiť elektronické zadávanie, keďže ako som počula má sa zlúčiť začiatkom roka VšZP a Spoločná ZP.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

nemusíš podávat do ZP nulové výkazy ak tam už nemáte zamestnancov nahlásených tak neposielaj nič a ani sa ako zamestnávatel nemusíš odhlasovat.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Nutricia Pozri príspevok
nemusíš podávat do ZP nulové výkazy ak tam už nemáte zamestnancov nahlásených tak neposielaj nič a ani sa ako zamestnávatel nemusíš odhlasovat.
Ak som sa neodhlasovala ako zamestnávateľ, tak som dávala nulové výkazy, a naopak-ak nechcem posielať nulové výkazy, odhlasujem sa ako zamestnávateľ. Ja som na to bola aj upozornená... tak nefiem....nefiem...
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

no nefiem :-),ja som sa na to pýtala v ZP a povedala mi pani,že sa nemusíme ako zamestnávatel odhlasovat oni ak nemajú na zamestnávatelovi zaregistrovaných zamestnancov tak neposielajú ani žiadne výzvy.Asi to záleží od každej pobočky.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

kačer Pozri príspevok
My máme piatich konateľov a nebol ani jeden, ja som mala splnomocnenie a tiež to bolo v BA všzp v Ružovej doline
Či sa všetci dostavia k notárovi na splnomocnenie alebo už prídu do VŠZP - pre nich je to jedno kam pôjdu, ale musia niekam ísť všetci. Tak to majú v spoločenskej zmluve.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Lenka1979 Pozri príspevok
Ak som sa neodhlasovala ako zamestnávateľ, tak som dávala nulové výkazy, a naopak-ak nechcem posielať nulové výkazy, odhlasujem sa ako zamestnávateľ. Ja som na to bola aj upozornená... tak nefiem....nefiem...
Mne v jednej poisťovni tvrdili dve rôzne veci. Jedna tiež hovorila, že stačí posielať nulové výkazy. Potom som chcela vyhotoviť nulový výkaz, nedal sa. Tak som volala na pobočku a už druhá pani povedala, že som mala odhlásiť. Tak som odhlásila zamestnávateľa, ktorý nemá zamestnancov.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
michelle84 Pozri príspevok
Mne v jednej poisťovni tvrdili dve rôzne veci. Jedna tiež hovorila, že stačí posielať nulové výkazy. Potom som chcela vyhotoviť nulový výkaz, nedal sa. Tak som volala na pobočku a už druhá pani povedala, že som mala odhlásiť. Tak som odhlásila zamestnávateľa, ktorý nemá zamestnancov.
Problém nie je v odhlásení zamestnávateľa, ale mne ide o to, že ak sa tie 2 zdravotné poisťovne zlúčia, tak budem musieť nanovo vybavovať tie blbé papiere a certifikáty na elektronické zasielanie výkazov, lebo jedine VšZP to má tak komplikovane blbo robené. Ostetné ZP majú len GRID karty a toto ....

... už som písala do VšZP , že , čo mám robiť, takže čakám na odpoveď...veď majú na ňu 30 dní !!!
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

myslímm,že to bude zabezpečené tak ako ked spoločná ZP prevzala Europsku ZP,otvorila konto pre EZP.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nutricia Pozri príspevok
no nefiem :-),ja som sa na to pýtala v ZP a povedala mi pani,že sa nemusíme ako zamestnávatel odhlasovat oni ak nemajú na zamestnávatelovi zaregistrovaných zamestnancov tak neposielajú ani žiadne výzvy.Asi to záleží od každej pobočky.
Prečítaj odpovede na odhlásenie zamestnávateľa vyjadrenia jednotlivých zdrav.poisťovní tu :
http://www.porada.sk/1159134-post116.html
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

janaGT Pozri príspevok
takže už som to našla, volala som na call centrum, tam mi poradili.
Robila som chybu, že som tam stále dávala dátum a má to byť bez dátumu.
Ale nejde mi to stále vytláčať, z ich IP mi nejde nič vytláčať
Ja mám tiež problém vytlačit potvrdenku, podadí listok my ide, ale neviem kde mám hladať tú potvrdenku? Prosím o radu, ďakujem
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

kačer Pozri príspevok
Ja mám tiež problém vytlačit potvrdenku, podadí listok my ide, ale neviem kde mám hladať tú potvrdenku? Prosím o radu, ďakujem
Predpokladám, ze sa jedna o VSZP, vacsinou tam su len problemy. Kliknes na podacie miesto, das vyhladat dokument bez datumu a kolonke stav e-dokumentu je uplne na kraji mala lupa, na tu kliknes a otvori sa . Ked sa vratim spat a dokument presiel objavi sa mi dalsi riadok kde mam v kolonke stav e-dokumentu napisane prevzatie potvrdenky. Ked zase kliknem na tu malu lupu otvori sa mi ten podaci listok. Dufam, ze som to spravne napisala.
1 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

ked odošleš súbor počkáš kým sa dostane do stavu spracovania a následne sa ti z jedného riadku spravia dva a te n druhý bude neprevzatá potvrdenka,v pravom hornom rohu máš tlačítko prevziat,klikneš na to a vytlačíš tú potvrdenku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať