Zavrieť

Porady

ZP-Elektronické výkazy od 1.10.2009

Toto ste čítali?
Upozornenie pre zamestnávateľov:
zmena v predkladaní Výkazu preddavkov a výkazu Oznámenia zamestnávateľa o poistencoch


Dátum: 21.08.2009
Dňom 1.10.2009 nastáva zmena v predkladaní Výkazu preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a výkazu Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie. Na základe Metodických usmernení Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou č.3/1/2008 a č.3/1/2009 je povinné predkladanie výkazov v elektronickej forme pre zamestnávateľov, ktorí majú 5 vrátane a viac poistencov poistených vo VšZP.
Bližšie informácie – výkaz preddavkov a oznámenie zamestnávateľa.
Elektronicky je možné podávať výkaz aj cez elektronickú podateľňu VšZP, pokiaľ si užívatelia zriadia elektronické služby
Usporiadat
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
jess Pozri príspevok
Ako zadám nulový výkaz elektronicky do VšZP ? Dá sa to ? Už nemáme zamestnancov vo VšZP, ale nechcem rušiť elektronické zadávanie, keďže ako som počula má sa zlúčiť začiatkom roka VšZP a Spoločná ZP.
Moja otázka :
Dobrý deň,
od októbra nemáme zamestnancov prihlásených do Vašej ZP. Máme však
zamestnanca, ktorý je poistencom Spoločnej ZP. Viem, že by sa tieto
dve poisťovne mali zlúčiť. Ktorý elektronický systém podávania
mes.výkazov potom bude fungovať, systém Vašej ZP alebo systém zo SZP
? Preto by sme chceli vedieť, či sa musíme momentálne ako
zamestnávateľ odhlásiť z Vašej ZP a v januári (po zlúčení)
komplikovaný proces certifikátov elektronického podávania absolvovať
nanovo alebo postačí do konca roka podávať nulový výkaz. Nulový výkaz
mi však podať elektronicky nejde.

Ďakujem za odpoveď.


Tu je odpoveď zo VšZP :

Dobrý deň,

najskôr by sme Vás radi ubezpečili v tom , že certifikát vydaný
firmou Disig a.s. máte stále platný až do roku 2011 bez ohľadu na ten
fakt či máte vo VšZP zamestnancov, alebo ich nemáte.

To znamená , že Vašou povinnosťou je v tomto prípade vyplniť tlačivo:
Prihláška/oznámenie zamestnávateľa ( slovo prihláška prečiarknete a
bude sa jednať o Oznámenie zamestnávateľa).
V samotnom tlačive je časť odhlásenie z registra zamestnávateľov a
dôvod odhlásenia. Tieto dve časti vyplníte v prípade ak už nemáte vo
VšZP poistených žiadnych zamestnancov.


O prípadných zmenách týkajúcich sa platiteľov poistného v súvislosti
so zlúčením bude VšZP včas informovať na svojej stránke www.vszp.sk .

S pozdravom

Call centrum VŠZP


A aby to bolo úplné , prikladám ešte aj to tlačivko
Naposledy upravil jess : 03.12.09 at 15:38
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Daggmar Pozri príspevok
Predpokladám, ze sa jedna o VSZP, vacsinou tam su len problemy. Kliknes na podacie miesto, das vyhladat dokument bez datumu a kolonke stav e-dokumentu je uplne na kraji mala lupa, na tu kliknes a otvori sa . Ked sa vratim spat a dokument presiel objavi sa mi dalsi riadok kde mam v kolonke stav e-dokumentu napisane prevzatie potvrdenky. Ked zase kliknem na tu malu lupu otvori sa mi ten podaci listok. Dufam, ze som to spravne napisala.

Ďakujem, pomohla si mi, navigácia je zrozumitelná, ešte raz vďaka.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Daggmar Pozri príspevok
Predpokladám, ze sa jedna o VSZP, vacsinou tam su len problemy. Kliknes na podacie miesto, das vyhladat dokument bez datumu a kolonke stav e-dokumentu je uplne na kraji mala lupa, na tu kliknes a otvori sa . Ked sa vratim spat a dokument presiel objavi sa mi dalsi riadok kde mam v kolonke stav e-dokumentu napisane prevzatie potvrdenky. Ked zase kliknem na tu malu lupu otvori sa mi ten podaci listok. Dufam, ze som to spravne napisala.
Nutricia Pozri príspevok
ked odošleš súbor počkáš kým sa dostane do stavu spracovania a následne sa ti z jedného riadku spravia dva a te n druhý bude neprevzatá potvrdenka,v pravom hornom rohu máš tlačítko prevziat,klikneš na to a vytlačíš tú potvrdenku.
Ako dlho to trva, kym mi pride sprava o vysledku spracovania davky, ktoru som zaslala? Zasielala som pred tyzdnom mesacny vykaz, nemam v spravach ziadnu spravu. Zdalo sa mi, ze to prebehlo vsetko v poriadku, ale nemam nikde ziadnu spravu. Vsade mam 0 - aj v kolonke pocet sprav, aj v kolonkach podacieho miesta.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Myslim, ze to jedneho dna. Aspon ja to tak mam.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

VSZP má už asi týžden problém s el.podatelnou ja mám tiež už asi týžden odoslané dokumenty že v spracovaní,volala som im,že sa mi nedá vytlačit potvrdenka a či tie odoslané dokumenty budú u nich spracované.Mala som odhlášku zamestnanca a pozerala mi na jeho obdobie poistenia auž tam bola nahratá odhláška.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Všimla som si na stranke VšZP, že v sekcii Ponuka elektronických služieb Internetového portálu VšZP pre platiteľa poistného pribudli dve nové služby
  • Platiteľ poistného Prehľad (Prezeranie údajov platiteľa poistného)
  • Platiteľ poistného Komplet (Podávanie dávok platiteľa poistného cez
    elektronickú podateľňu a prezeranie jeho údajov.
Potešila sim sa, že konečne uvidím trochu do ich evidencie a okamžite som volala do poisťovňe, že chcem rozšíriť služby Kontakt na služby Komplet a ako mám postupovať.
Dozvedela som sa, že zatiaľ mám hlavne čakať. Je to vraj len testovacia prevádzka pre niektoré vybrané firmy. Kedy sa toto sprístupní ostatným mi žial nevedeli povedať.
Mne takáto služba veľmi chýba - dúfam že sa dočkám.
Je dosť možné, že terajšie problémy s elektronickou podateľňou súvisia s testovaním týchto nových služieb.
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

Daggmar Pozri príspevok
Či sa všetci dostavia k notárovi na splnomocnenie alebo už prídu do VŠZP - pre nich je to jedno kam pôjdu, ale musia niekam ísť všetci. Tak to majú v spoločenskej zmluve.

U nás bol len jeden vybaviť splnomocnenie na obecnom úrade na matrike a bolo.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Katija Pozri príspevok
Mne takáto služba veľmi chýba - dúfam že sa dočkám.
Dočkla som sa. Nemala som pokoj, kým som si to nevybavila.
No a teraz keď to to už vidím, môžem rovno písať žiadosť, aby opravili chyby ktoré majú v evidencii o firme, aj o zamestnancoch.
A to tam, zatiaľ nevidno saldo predpisov a platieb poistného (vraj to pripravujú). Už teraz sa obávam, čím ma zase prekvapia.
0 0
Marta Dömötörová Marta Dömötörová
manželka podnikateľa,ktorému vediemúčtovníctvo, absolventka Ekonomickej univerzity ...viac
Podáva niekto elektronické výkazy do Všzp z Pohody? Potrebovala by som poradiť ako si mám vytvoriť súbor na odoslanie. Vo Všzp mám všetko vybavené, minulý mesiac som si všetkz údaje nahrala priamo na stránke poisťovne ,ale to je prácne.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Marta Dömötörová Pozri príspevok
Podáva niekto elektronické výkazy do Všzp z Pohody? Potrebovala by som poradiť ako si mám vytvoriť súbor na odoslanie. Vo Všzp mám všetko vybavené, minulý mesiac som si všetkz údaje nahrala priamo na stránke poisťovne ,ale to je prácne.
Ahoj, daj si mzdy za daný mesiac, tlačové zostavy, myšou sa daj na Mesačný výkaz preddavkov poistného ZP, vtedy bude aktívne tlačítko Export (medzi tlačítky Vytlačiť a PDF), daj export, vytvorí sa za dané obdobie. Súbor potom načítaš na stránke poisťovne Hladaj: Pohoda - TiskSK - export - ZdrPoisťovne - VSZP - súbor za mesiac. Podobné to je s hromadným oznámením zam. Vtedy pri načítávaní namiesto ZdrPoisťovne otvoríš Oznámenia - VSZP - súbor za mesiac.
Naposledy upravil witch : 23.03.10 at 10:22 Dôvod: doplnenie
1 0
Marta Dömötörová Marta Dömötörová
manželka podnikateľa,ktorému vediemúčtovníctvo, absolventka Ekonomickej univerzity ...viac
Vďakauž mi to ide!!!
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

potrebujem radu, ako mám do všzp poslať opravný mesačný výkaz.. nikde neviem nájsť, kde uviesť, že je opravný.. z programu POHODA - elektronicky
Naposledy upravil ewita888 : 09.04.10 at 09:14
0 0
tmhwk tmhwk

tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

ewita888 Pozri príspevok
potrebujem radu, ako mám do všzp poslať opravný mesačný výkaz.. nikde neviem nájsť, kde uviesť, že je opravný.. z programu POHODA - elektronicky
Domnievam sa ze to v Pohode urobit nejde. Každopádne, dá sa to spraviť manuálne. Oprav si čo potrebuješ a vyexportuj si riadny výkaz. Následne ho otvor v Notepade ("Poznámkový blok") a hneď prvé písmenko prepíš z N na O. Všetko ostatné nechaj tak ako je. Následne súbor ulož.

To by malo stačiť, súbor možeš nahrať do poisťovne a mala by ho chápať ako opravný. Pre istotu môžeš aj premenovať názov súboru - predpokladám že sa volá N514xxxx.001, premenuj si ho na O514xxxx.001, aby ti bolo jasné že ide o opravný súbor (predpokladám že si ich odkladáš do archívu).
1 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Prosím o radu. Asi rokom som podpísala zmluvu o využívaní elektr.služieb vo Všzp + sme so zamestnávateľom vypísali žiadosť o poskytnutie el.služby, kde ako vlastník konta som ja. Mám otázku. Ak zmením zamestnávateľa, aký je postup?
1/ grid karta mi zostáva, však?
2/ nový zamestnávateľ ma splnomocní + dá mi kopiu výpisu z OR
3/ je potrebné znovu vypisovať žiadosť o poskytnutie el.služby?
4/ zamestnávateľ /terajší/ by ma mal odhlásiť, ja sa nemôžem?

Je to prosím Vás tak?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
suklova Pozri príspevok
Prosím o radu. Asi rokom som podpísala zmluvu o využívaní elektr.služieb vo Všzp + sme so zamestnávateľom vypísali žiadosť o poskytnutie el.služby, kde ako vlastník konta som ja. Mám otázku. Ak zmením zamestnávateľa, aký je postup?
1/ grid karta mi zostáva, však?
2/ nový zamestnávateľ ma splnomocní + dá mi kopiu výpisu z OR
3/ je potrebné znovu vypisovať žiadosť o poskytnutie el.služby?
4/ zamestnávateľ /terajší/ by ma mal odhlásiť, ja sa nemôžem?

Je to prosím Vás tak?
Ja neviem, ale my sme tiež asi pred rokom podpísali zmluvu o elektronickej komunikácii s VšZP, ale žiadnu GRID kartu som nedostala.
Nemyslíš náhodou Sociálnu poisťovňu? Pretože SP používa GRID kartu, ktorá je vystavená na meno používateľa. Ak áno, tak terajší zamestnávateľ požiada SP o zrušenie tvojho prístupu. GRID karta ti zostane (ak ti ju SP vydala na tvoje meno a tvoje RČ). Nový zamestnávateľ ťa splnomocní a SP ti na tvoju GRID kartu sprístupní jeho kód.Ak nový zamestnávateľ nemá so SP uzatvorenú zmluvu o poskytnutí elektronických služieb, je potrebné ju vybaviť.
1 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

rodina1 Pozri príspevok
Ja neviem, ale my sme tiež asi pred rokom podpísali zmluvu o elektronickej komunikácii s VšZP, ale žiadnu GRID kartu som nedostala.
Nemyslíš náhodou Sociálnu poisťovňu? Pretože SP používa GRID kartu, ktorá je vystavená na meno používateľa. Ak áno, tak terajší zamestnávateľ požiada SP o zrušenie tvojho prístupu. GRID karta ti zostane (ak ti ju SP vydala na tvoje meno a tvoje RČ). Nový zamestnávateľ ťa splnomocní a SP ti na tvoju GRID kartu sprístupní jeho kód.Ak nový zamestnávateľ nemá so SP uzatvorenú zmluvu o poskytnutí elektronických služieb, je potrebné ju vybaviť.
Ďakujem, máš pravdu poplietla som si to. A ako to funguje s certifikátom, ktorý som doslala od všzp? Mám zálohu na usb-kľúči. Uložím si ho v novom počítači kam? Možno hlúpe otázky, ale vôbec neviem ako to funguje. A z terajšieho počítača ho mám vymazať?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ja som sa práve včera registrovala a GRID kartičku som dostala / ZP/ ale vôbec som ju pri odosielaní výkazov nepotrebovala / tak ako to je v SP /
1 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Dokedy je platný certifikát? Uložíš ho podľa toho aký prehliadač používaš. Pozri si link na odporúčané nastavenia:

https://portal.vszp.sk/vszp-portal-e...extra/main.htm
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
suklova Pozri príspevok
Ďakujem, máš pravdu poplietla som si to. A ako to funguje s certifikátom, ktorý som doslala od všzp? Mám zálohu na usb-kľúči. Uložím si ho v novom počítači kam? Možno hlúpe otázky, ale vôbec neviem ako to funguje. A z terajšieho počítača ho mám vymazať?
Pri vybavovaní zmluvy o elektronickom zasielaní dokladov si bola ty ako oprávnená osoba?
Neviem, ale zdá sa mi, že certifikát je udelený na firmu a nie na konkrétneho človeka.
1 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

hanelie Pozri príspevok
ja som sa práve včera registrovala a GRID kartičku som dostala / ZP/ ale vôbec som ju pri odosielaní výkazov nepotrebovala / tak ako to je v SP /
VšZP používa GRID kartu na overovanie platiteľov.
Tam si môžeš overiť niektoré informácie týkajúce za platiteľa napr. základné informácie, bankové spojenia, kontaktné osoby, zamestnanci, výplatné termíny, príslušnosť k pobočke, kontá pre platiteľa, dávky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať