Zavrieť

Porady

ZP-Elektronické výkazy od 1.10.2009

najsamhlavnejší nesamostatný účtovník, odvážno-trúfalý ...viac
Toto ste čítali?
Upozornenie pre zamestnávateľov:
zmena v predkladaní Výkazu preddavkov a výkazu Oznámenia zamestnávateľa o poistencoch

Dátum: 21.08.2009
Dňom 1.10.2009 nastáva zmena v predkladaní Výkazu preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a výkazu Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie. Na základe Metodických usmernení Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou č.3/1/2008 a č.3/1/2009 je povinné predkladanie výkazov v elektronickej forme pre zamestnávateľov, ktorí majú 5 vrátane a viac poistencov poistených vo VšZP.
Bližšie informácie – výkaz preddavkov a oznámenie zamestnávateľa.
Elektronicky je možné podávať výkaz aj cez elektronickú podateľňu VšZP, pokiaľ si užívatelia zriadia elektronické služby
Usporiadat
cathyna cathyna

cathyna je offline (nepripojený) cathyna

Prosím Vás, ako je to s grid kartou do ZP, keď robím účtovníctvo viacerým firmám, na každú firmu mi vystavia zvlášť grid kartu alebo pre všetky firmy len jednu?
0 0
evina evina

evina je teraz online evina

cathyna Pozri príspevok
Prosím Vás, ako je to s grid kartou do ZP, keď robím účtovníctvo viacerým firmám, na každú firmu mi vystavia zvlášť grid kartu alebo pre všetky firmy len jednu?
jednu pre všetky
0 0
cathyna cathyna

ďakujem, a ako mám postupovať, keď firma je už registrovaná? (účtovníctvo im robila iná účtovníčka)
0 0
evina evina

evina je teraz online evina

cathyna Pozri príspevok
ďakujem, a ako mám postupovať, keď firma je už registrovaná? (účtovníctvo im robila iná účtovníčka)
Písomne odhlásiť starú účtovníčku a podpísať dohodu s Tebou, ako ke´d prihlasuješ novú firmu - žiadosť, dohoda oni podľa Tvojho RČ už Ťa pridelia k tej Tvoje GRID karte
0 0
cathyna cathyna

a ako je to s poisťovňou union?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Pridať pochvalu