Zavrieť

Porady

ZP-Elektronické výkazy od 1.10.2009

Toto ste čítali?
Upozornenie pre zamestnávateľov:
zmena v predkladaní Výkazu preddavkov a výkazu Oznámenia zamestnávateľa o poistencoch


Dátum: 21.08.2009
Dňom 1.10.2009 nastáva zmena v predkladaní Výkazu preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a výkazu Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie. Na základe Metodických usmernení Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou č.3/1/2008 a č.3/1/2009 je povinné predkladanie výkazov v elektronickej forme pre zamestnávateľov, ktorí majú 5 vrátane a viac poistencov poistených vo VšZP.
Bližšie informácie – výkaz preddavkov a oznámenie zamestnávateľa.
Elektronicky je možné podávať výkaz aj cez elektronickú podateľňu VšZP, pokiaľ si užívatelia zriadia elektronické služby
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja sa Muška k Tebe pridám , dnes mi prišlo emailom taktiež ...

<table class="mainTab" style="margin-left: auto; margin-right: auto;" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0"><tbody> <tr> <td class="topPage">

[hore]Newsletter - August 2009/2


</td></tr> <tr> <td class="content">

[hore]Od 1.10.2009 zasielanie výkazov preddavkov a oznámení zamestnávateľa o poistencoch jednoduchšie a rýchlejšie


Od 1.10.2009 bude komunikácia zamestnávateľov so zdravotnou poisťovňou jednoduchšia a rýchlejšia. Zamestnávatelia nebudú zasielať výkazy preddavkov a oznámenia zamestnávateľa o poistencoch v písomnej podobe, ale elektronicky.
Táto zmena vyplynula z úpravy Metodických usmernení ÚDZS č. 3/1/2008 a č. 3/1/2009. V praxi to znamená, že zamestnávatelia s počtom zamestnancov 5 a viac v jednej zdravotnej poisťovni musia podávať tieto tlačivá v elektronickej podobe. Výkaz nedoplatkov platitelia prvý krát podajú elektronicky za mesiac september 2009 a Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch prvý krát predložia pri zmene, ktorá vznikla od 1.10.2009. Štruktúra dávky pre podanie týchto tlačív je zverejnená na internetovej stránke VšZP (www.vszp.sk) v časti Pre platiteľov - Tlačivá.
Uvedenú formu podávania výkazov môžu využívať aj zamestnávatelia s menším počtom zamestnancov.
Klienti VšZP môžu využiť pre elektronické podávanie tlačív Elektronickú podateľňu, ktorá je bezplatná. Zamestnávateľom ponúkame možnosť natypovania a zaslania týchto tlačív priamo do preddefinovaného formulára v elektronickej podateľni, čo znamená, že nemusia realizovať žiadne zmeny vo svojich mzdových programoch v súvislosti so štruktúrou vyššie uvedených dávok.
Elektronické podávanie dokumentov:

  • je bezplatné, rýchle a pohodlné
  • odstraňuje papierovú formu tlačív
  • ušetrí čas a náklady na poštovné
  • automatická kontrola zaslaných údajov
  • možnosť prezerania základných údajov pre platiteľa poistného

Bližšie informácie o elektronickej forme predkladania tlačív nájdete na internetovej stránke www.vszp.sk.
</td></tr></tbody></table>
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja mám elektronicky poprihlasovaných aj zamestnávateľov, čo majú len jedného zamestnanca. Je to veľké šetrenie času a práce, aj lepšia kontrola. Ešte by tam mohlo byť prístupné saldokonto, ako je to v SP.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Asi som trochu , ale ako si vytiahnem zo soc. poist. saldokonto?
Nejako sa tam neviem dostať. Vopred ďakujem za radu.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

ked sa naloguješ máš tam dve možnosti: dokument a platitel,tak sa dáš na platitela a saldokonto
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

abel Pozri príspevok
Ja mám elektronicky poprihlasovaných aj zamestnávateľov, čo majú len jedného zamestnanca. Je to veľké šetrenie času a práce, aj lepšia kontrola. Ešte by tam mohlo byť prístupné saldokonto, ako je to v SP.
Dôvera ZP má super ešte to že má v el.podatelni zoznam zamestnancov prihlásených do pistovne u konkr.zamestnávatela.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Nutricia Pozri príspevok
ked sa naloguješ máš tam dve možnosti: dokument a platitel,tak sa dáš na platitela a saldokonto
Super ďakujem.
0 0
porada22 porada22

porada22 je offline (nepripojený) porada22

Chcem sa spýtať, zasiela niekto aj oznámenia o poistencoch na ZP APOLLO?
Do iných ZP oznámenia typujeme, ale do ZP APOLLO to nejde.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

[QUOTE=porada22;1132866]Chcem sa spýtať, zasiela niekto aj oznámenia o poistencoch na ZP APOLLO?
Do iných ZP oznámenia typujeme, ale do ZP APOLLO to nejde.[/QUOT
Do Apolla už roky zasielam elektronicky Mesačné výkazy aj Hromádne oznámenia, nie je problém. V čom ich máš Ty?
0 0
porada22 porada22

porada22 je offline (nepripojený) porada22

Mesačné výkazy zasielame aj my, ale oznámenie o poistencoch mi program na mzdy vykáže vždy aj takého poistenca, ktorého už som prihlásila resp. odhlásila, lepšie by mi bolo typovať, ale APOLLO to asi neumožní.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

porada22 Pozri príspevok
Mesačné výkazy zasielame aj my, ale oznámenie o poistencoch mi program na mzdy vykáže vždy aj takého poistenca, ktorého už som prihlásila resp. odhlásila, lepšie by mi bolo typovať, ale APOLLO to asi neumožní.
Neviem, aký program máš. Mne to mzdový takisto vyhadzuje, ale ja si ich označím, dám odstrániť, ostanem len na tom, ktorého potrebujem odoslať. Vytvorím hrom.oznámenie a odošlem. Ak sa spätne vrátim, znova tam mám všetkých. Neviem, ale zrejme niečo podobné robí aj Tebe.
0 0
porada22 porada22

porada22 je offline (nepripojený) porada22

My máme vemu, myslím, že takým spôsobom by som to mohla robiť aj ja, ale na APOLLE zatiaľ nič nehovoria, keď im to vyplním na ich tlačive v počítači a vytlačím, veď v usmernení sa píše ak sa v poisťovni nedohodne inak. Ale typovanie by som uvítala, aspoň by som tam nemusela chodiť, inak mám to na 5 minút cesty, tak mi to až tak nevadí.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

a ako sa ti robí vo veme?Mne príde ten program strašne neprehľadný.
0 0
porada22 porada22

porada22 je offline (nepripojený) porada22

Na prvý pohľad sa to zdá zložité, ale musíš si to stiahnuť cez údržbu, ďalej výstup súboru pre ZP a potom už iba odklikávaš, ale zatiaľ to nerobím musím sa zdokonaliť, možno sa niekto ozve kto má s tým viac skúseností.
0 0
porada22 porada22

porada22 je offline (nepripojený) porada22

Je tu vôbec niekto taký kto má VEMU
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

ja som robila vo veme asi pol roka a mám aj príručku k tomu.Zvyčajne ked som niečo nevedela tak som volala na hot line do Bystrice na priamo.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
No ja tomu už nem rozumiem
Práve som na str. VšZP urobila registráciu s.r.o. a urobila žiadosti o poskytnutie el. služby a žiadosti o vydanie certifikátu pre účely VšZP, s tým,že som tam uviedla meno konateľa a jeho číslo OP+jeho podpis. A oni Vám ho vrátili späť, že kde má účtovníčku? Že to neregistrujú s.r.o. ale účtovníčku čo bude výkazy posielať. No išla som presne podľa postupu a tam som nič také nenašla... už to niekto z Vás robil?
Ďakujem...
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Lenka1979 Pozri príspevok
No ja tomu už nem rozumiem
Práve som na str. VšZP urobila registráciu s.r.o. a urobila žiadosti o poskytnutie el. služby a žiadosti o vydanie certifikátu pre účely VšZP, s tým,že som tam uviedla meno konateľa a jeho číslo OP+jeho podpis. A oni Vám ho vrátili späť, že kde má účtovníčku? Že to neregistrujú s.r.o. ale účtovníčku čo bude výkazy posielať. No išla som presne podľa postupu a tam som nič také nenašla... už to niekto z Vás robil?
Ďakujem...
Leni, robila som to aj ja, ale nejako nedokončila, registrovať som sa musela ja ako účtovníčka a potom som mala ísť spolu s konateľom do poisťovne, ale nejako sme sa tam nedostali (musia tam ísť 2 a to je niekedy komplikované). Ešteže tá firma nezamestnáva 5 ľudí a nemusím to riešiť
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
grammatika Pozri príspevok
Leni, robila som to aj ja, ale nejako nedokončila, registrovať som sa musela ja ako účtovníčka a potom som mala ísť spolu s konateľom do poisťovne, ale nejako sme sa tam nedostali (musia tam ísť 2 a to je niekedy komplikované). Ešteže tá firma nezamestnáva 5 ľudí a nemusím to riešiť
to vážne? tak to ja fakt neviem, kedy sa tam dostaneme obaja. No nič, keď to musí byť takto, tak musí.
Vďaka Leni.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Neviem, či tam musíš ísť s konateľom Myslela som to tak, že v tejto firme konajú 2 konatelia spolu a ich tam dostať spolu je umenie
Najskôr zaregistruješ seba a potom firmu a potom to ešte treba ísť podpísať na pobočku aj Ty aj konateľ firmy (alebo môžeš mať splnomocnenie)
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

grammatika Pozri príspevok
Neviem, či tam musíš ísť s konateľom. Myslela som to tak, že v tejto firme konajú 2 konatelia spolu a ich tam dostať spolu je umenie
Stačí jeden konateľ, nemusia tam chodiť obidvaja.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať