Zavrieť

Porady

Cena za zateplenie polystyrenom okolie DS-Senec-Galanta

Ahojte,

Vedeli by ste mi prosim Vas povedat kolko asi vychadza komplexna cena za zateplenie polystyrenom na m2? Ide o okres Galanta, ale blizko Senca, Dun. Stredy a Samorina. Zatial mam ponuku na 330 sk na m2 na pracu komplex bez materialu. Neviem ci je to adekvatne, a popripade by som poprosil aj nejake kontakty na seriozne firmy, pracovnikov, ktory so zateplenim maju dllhorocne skusenosti. A este posledna otazka - je nejaky rozdiel v postupe prace a cene za zateplenie polystyrenom a Nobasilom?Iny nater a postup?Vopred dakujem odbornikom v danej problematike.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Samotny nobasil je podstatne drahsi.
    http://www.zateplenia.eu/index.php?o...d=135&Itemid=1
    tuto firmicku som nasiel ako najlacnejsiu, nevravim, ze najlepsiu, ked som hladal pre rodicov zateplenie. Material tam je urcite lacny, robota neviem.
    Co sa zateplenia tyka, odporucam vyhladat inziniera pozemnych stavieb aspon na kontrolu toho,co vam robotnici spravia, detaily, to ma presne zasady,ako to treba lepit, vazbu polystyrenu alebo nobasilu a podobne veci.
    http://www.weber-terranova.sk/Servle...ub=2&sousrub=1
    na tejto stranke najdes taku knizocku Poradca- tu je dobre si niekde splasit, mam ju a fakt je tam vsetko vysvetlene.
    Hrubku tepelnej izolacie uz mate danu?

    iskander je offline (nepripojený) iskander

    iskander
    Dakujem za rady, pozeral som tu stranku, ta cena 13 eur je iba za material alebo aj s montazou?A nakoniec vam robili to zateplenie oni?Neviem ale co je rozdiel medzi akrylatovym a silikonovym systemom..
    Hrubka tehly je 38 cm a teraz rozmyslam ci dat 8 cm alebo 10 cm EPS. Kamarat chodi na stavebnu a ma program na vyratanie rosneho bodu a povedal ze je v podstate jedno ci dam 8 ci 10 cm z pohladu rosneho bodu to bude ok v oboch pripadoch. Takze teraz rozmyslam. Hlavne chcem zodopovednu firmu za co najlepsiu cenu. priznam sa,tych 330 sk iba za robotu sa mi zda vela, ale nemam s cim porovnat. Urcite su tu ludia co uz zateplovali - je ta cena adekvatna?Vdaka

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    13 Eur / m2 je cena za material pri pouziti najlacnejsich komponent - akrylatova omietka, ktora vam za par rokov nachyta prach. www.zateplenia - Predpokladam, ze cely zatepl. system budu mat poskladany z najlacnejsich komponent Polska - treba sa informovat!. Za pracu / prenajom lesenia sa plati od 10 eur / m2. Ja som si zateploval svojpomocne (okrem vrchnej omietky), pouzil som znackove komponenty, mineralnu vatu, hladal som zlavy a s cenou len za material som bol nad 13 eur / m2. Robil som to niekolko mesiacov (poobedia, soboty a dovolenka) Pracnost pri zatepleni s vatou je vyssia, zaroven je aj vyssia spotreba stierkovacej hmoty, nemozete pouzit lacnu akrylatovu omietku a musite pouzit drahsie hmozdinky s kovovym trnom a samozrejme cena vaty voci polystyrenu pri zrovnatelnom tepl. odpore je vyrazne vyssia.

    iskander je offline (nepripojený) iskander

    iskander
    Dakujem, a ked ste to robili svojpomocne - vedeli by ste mi prosim Vas povedat orientacnu spotrebu materialu na m2?Totiz polystyren viem zohnat celkom lacno, ale neviem s akou spotrebou ostatnych materialov mam ratat - napr. hmozdinky, lepidlo, omietka a podobne. Velmi by st epomohli. Dakujem vopred

    • Lepidlo na lepenie polystyrénu
    • Tanierové kotviace hmoždinky
    • Elastické lepidlo na stierkovanie
    • Sklotextilná sieťka
    • Fasádny penetračný náter vo farbe omietky
    • Fasádna omietka so zrnom 1,5 mm

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Najprv si zmerajte rozmery zateplovacej plochy - bez okien, bez dvier + rezerva zhruba 10%. Lepidlo - najdite vhodny typ lepidla, priblizna spotreba na lepenie dosiek 3 kg/m2, armovanie 4 kg/m2, celkovo 7-8kg/m2. Hmozdinky - najdite si vhodnu dlzku, tak aby bola hmozdinka v murive ukotvena aspon 4 cm, teda ak mate napriklad 4cm brizolitu tak dlzka hmozdinka = dlzka Eps + hrubka omietky + min 4 cm murivo. Spotreba 6 ks/m2. Sietka - spotreba 1.1 m na m2 - predavaju sa len po celych kusov cca 50m2, min 145g/m2. Penetracny nater + omietka, toto doporucujem az po dohode s realizacnou partiou, napenetrovat mozete aj vy, spotrebu podla hrubky omiekty a typu omietky. Partie maju na omietky vyrazne rabaty, takze ju vam kupia lacnejsie ako vy v obchode. Inac mozete svojpomocne zateplit az po stierku, napenetrovat a omietku mozete dat az dalsim rokom, ked date farebny penetrak, tak z ulice ani nezbadate ze dom nie je este omietnuty. Na internete ma kazdy vyrobca zverejneny technologicky postup zateplenia, tam najdete rozpisane detaily, spalety a pod. Ja som zvolil zateplenie nie od jedneho vyrobcu, ale kombinaciu kval. znackovych materialov, zatial ziadna prasklina resp. iny problem.

    iskander je offline (nepripojený) iskander

    iskander
    Dakujem pekne za rady, preratam si to..fakt to nebude lacna zalezitost, a polystyren bude z toho tvorit najnizsiu polozku. Pokial by mal niekto kontakt na spolahlivu firmu,prosim vas zaslite internou postou. Dakujem

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Skuste sa po okoli popytat - kdo uz pred par rokmi zateplil, aka partia mu to robila, kolko stalo, ako dlho robili, ake maju skusenosti. Vsimajte si kdo tvori partiu - ci tam nie su studenti na brigade (aj take partie su), ci maju certifikat o vyskoleni napriklad od Weberu, ake lesenie a ci vobec maju lesenie, s akym systemom robia atd. Ked uvidite partiu co zatepluje napriklad panelak a lepia dosky z EPSka na buchty, lebo to ide rychlejsie a "kazal" im to majster, tak tym sa vyhnite. Doporucujem aj kontrolu pocas prac - ake lepidlo pouziju, ci nie je expirovane, ci drzia hmozdinky pevne, atd. Vela stastia.

    iskander je offline (nepripojený) iskander

    iskander
    Jednu ponuku mam,ako hovorim to je tych 330 za pracu - a to je bez lesenia. Dalsia partia mi tvrdila ze medzi polystyrenom a stenou ma byt 1 cm medzera - a ze kolko murarov to robi zle..tak toto sa mi moc nepozdavalo..1 cm medzera?Vy ste ju prosim vas vynechavali?Asi nie, ze?Co som pozeral navod od webber terranova-podla toho si nviem vobec predstavit kde by ta medzera mala byt

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Toto ide o kontaktny zateplovaci system-cize bez medzeri. Nekontaktny je cosi ine. Zato treba posudit rosny bod a nie medzeru tam pchat
    300SKK za pracu je v pohode, len fakt si to kontrolujte, resp. v blizkych dedinach je urcite nejaky inzinierko,co sa s tym zaobera.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Niektori majstri skutocne nechavaju medzi izolaciou a stenou medzeru - lepia na vacsie buchty. Tymto vlastne znehodnotia cele zateplenie, protoze medzi izolaciou a stenou vam bude prudit studeny vzduch. Ak napriklad na starsi dom date len 5 cm izolaciu, tak rosny bod vam vznikne v murive a murivo zacne vlhnut. Preto vymysleli tento "zlepsovak", aby odvetrali vlhkost zo steny. Vy sa snazte aby ste rosny bod dostali do izolacie, potom vam murivo nebude vlhnut. Ak mate starsi dom, tak tam zvacsa byva minimum 8 cm izolacie, optimalne 10 cm a viac.
    P.S. Ked budu lepit majstri dosky na stenu, tak si vsimajte ako vyriesa medzierky medzi EPS doskami - dosky EPS maju totiz urcitu rozmerovu toleranciu, takze nie vzdy sadnu a vznikne medzierka. Najspravnejsie je kazdu dosku najprv na sucho osadit a jemne vybrusit hrany, aby spara medzi doskami bola co najmensia resp. nebola ziadna. Dalsi mozny spravny postup je vyplnit medzierku az po nalepeni XPSkom narezanym na jemne platky, menej vhodne je medzieku vypenit PUR penou (najcastejsie riesenie, PUR pena casom zdegraduje) no a najhorsie je nechat mezdierky nevyplnene resp. ich vyplnit lepidlom (zname pasy lepidla na bielom EPSku) pretoze vznika tepelny most a pri vacsich medzerach hrozi riziko praskliniek. Takze dobru partiu zbadate aj podla nalepenych dosiek EPS.
    P.P.S. U nas su ponuky za 300Sk/m2 uz zo vsetkym (aj s lesenim), skuste vyboxovat zlavu - je kriza a citelne menej sa zatepluje, alebo 330 ale aj s lesenim. Nebojte sa zjednavat.

    borsan je offline (nepripojený) borsan

    borsan
    orientacnu spotrebu materialu na m2?Totiz u spotrebou ostatnych materialov mam ratat - napr. hmozdinky, lepidlo, omietka a podobne. Velmi by st epomohli. Dakujem vopred

    • Lepidlo na lepenie polystyrénu 3=4kg
    • Tanierové kotviace hmoždinky4ks m2
    • Elastické lepidlo na stierkovanie3 kg
    • Sklotextilná sieťka1.2 na m2
    • Fasádny penetračný náter vo farbe omietky0.2=0.3 kg m2
    • Fasádna omietka so zrnom 1,5 mm2.5=2.8 kg m2

    [/QUOTE]

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.