Zavrieť

Porady

Operácia srdiečka

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Moja neter má štvormesačné bábätko - dievčatko . Váži 4 kg . Jej váha bola podozrivá doktorom , že veľmi málo váži . S podozrením ochorenia ich vzali do nemocnice . Všetky výsledky boli v poriadku . Až na neskôr zistenú vec.
Dieťatko pozorovali keď papalo , v priebehu jedenia si spravila pauzu a začala plakať . Toto robievala aj doma . Pri plači jej omodrievali ústočká . Na základe toho ich poslali na EKG a sono srdiečka . EKG bolo v poriadku , sono oddialili z dôvodu dovolenky / to je to naše zdravotníctvo/, takže na sono sa dostali až včera . No záver bol smutný , malej zistili nejaké dierky medzi komorami . Má ísť na operáciu . Dnes to idú vybavovať do BA .

Nestrestli ste sa prosím niekto s podobným prípadom . Ak áno tak popíšte prosím , že čo asi ich čaká .

Veľmi ďakujem za prípadné príspevky .
Naposledy upravil Zita5 : 12.08.05 at 10:45
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Aky je ten svet nespravodlivy, este sa to len narodi a uz ma problemy, tak v tomto ja asi nepomozem, ale moj maly bratranec bol operovany v blave na srdiecko, vlastne mu to jeho nefungovalo, ale po operacii sa velmi trapil a jeho slaby organizmus to nevydrzal.
Ale drzim im palce aby to dobre dopadlo, mlady organizmus je silny a vydrzi hocico. Hlavne nech je zdrava, to je dolezite. Vela stastia
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zitka, len to netreba vzdávať! Mojej dcére v 5 rokoch zistili nedovieravosť chlopní na srdiečku. Dovtedy nemala žiadne problémy, nijako sa to neprejavovalo. Až raz keď mala kašel, detská lekárka ma s ňou poslala na vyšetrenie na kardio. Tam pani doktorka po asi 5 hodinovom vyšetrení malú poslala do nemocnice. Ževraj nedovieravosť chlopní -* teraz presne neviem ten odborný názov - choroba má 3 stupne a že malá sa blíži k 3 stupňu. Lenže v nemocnici v Trnave na detskom odd. s ˇbnou nič nerobili - viem to posúdiť, nakoľko som tam ležala s Ňou asi mesiac. Ráno jej sestrička urobila EKG, dostala vitamín B - ktorý som jej musela samozrejme kúpiť - a to bola celá liečba. Mala zakázané chodiť, nieto ešte behať, nemohla ísť do škôlky, medzi ľudí .... No strach a hrôza!!! 3 mesiace som ju izolovala od ľudí, prestala chodiť do škôlky .... Kontrola raz za mesiac na kardio. Žiadne lieky, žiadna liečba. Potom som si cez jednu známu z rodiny vybavila vyšetrenie u doc. Vršanskej na Kramároch na detskej kardiologii. Najskôr som jej poslala všetky lekárske správy, hneď na druhý deň malú volala na vyšetrenie, nakoľko to čo jej napísali v Trnave nemôže na srdiečku byť - kombinácia takých porúch by dávno zapríčinila smrť. Ale nakoniec po všetkých vyšetreniach vyšlo najavo to, že má síce nedovieravosť chlopní ale len do 1. stupňa, nie 3 stupeň ako nám bolo povedané, mohla ísť do škôlky, mohla behať ... Teraz chodíme raz za pol roka do Blavy na kontrolu, jej stav je stabilizovaný, nemá žiadne problémy, skrátka všetko je O.K. A som z toho nesmierne šťastná.

Prajem aj spomínanému malému bábätku veľa šťastia a hlavne nech to mamička nevzdáva a nech bojuje za jeho zdravie!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ďakujem za podporu , včera mamina bábätka strašne plakala , dostala aj podporu rodiny . Ale som jej vravela , že nech z toho nerobí konečný uzáver ,nech je silná , nie je vždy všetko tak , keď stanoví doktor diagnózu na prvý krát. Janka a Ty si to vlastne potvrdila tiež . Tak čakáme čo bude dnes v BA , som aj ja veľmi zvedavá .

Človek je z toho veľmi smutný , ak má cudzí problémy a nie to ešte rodina . Aj já im strašne držím palce a želám im len to najlepšie a najkrajšie čo pre matku môže byť a to zdravé dieťatko .

Zaťiaľ Vám ďakujem .
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Zita5
Moja neter má štvormesačné bábätko - dievčatko . Váži 4 kg . Jej váha bola podozrivá doktorom , že veľmi málo váži . S podozrením ochorenia ich vzali do nemocnice . Všetky výsledky boli v poriadku . Až na neskôr zistenú vec.
Dieťatko pozorovali keď papalo , v priebehu jedenia si spravila pauzu a začala plakať . Toto robievala aj doma . Pri plači jej omodrievali ústočká . Na základe toho ich poslali na EKG a sono srdiečka . EKG bolo v poriadku , sono oddialili z dôvodu dovolenky / to je to naše zdravotníctvo/, takže na sono sa dostali až včera . No záver bol smutný , malej zistili nejaké diery medzi komorami . Má ísť na operáciu . Dnes to idú vybavovať do BA .

Nestrestli ste sa prosím niekto s podobným prípadom . Ak áno tak popíšte prosím , že čo asi ich čaká .

Veľmi ďakujem za prípadné príspevky .
malej zistili nejaké diery medzi komorami .

Myslím , že sa to ochorenie nazýva "Falotova tetralógia" (neviem či som to napísala spisovne.) Jedná sa o zmiešavanie okysličenej a neokysličenej krvi. Preto malej modrali ústa. Je to porucha dnes dobre operovateľná, hlavne ak sa zistí včas. Moja kamarátka bola operovaná pred 25-timi rokmi. Dnes je z nej zdravá žena. Myslým, že od tej doby pokročila aj medicína a sú nové postupy. Zákrok spočíva v tom, že sa zapchá otvor medzi komorami. Zákrok nie je jednuduchý, ale pacienti sa po tomto zákroku normálne zaradia do bežného života. Len treba ísť hneď a nič neodkladať. Prajem malej veľa síl na zotavenie po operácii.
0 0
zubo zubo

zubo je offline (nepripojený) zubo

Mám dnes 9 ročnú dcéru. Keď sa narodila bola v poriadku, ale na piaty deň, keď nás chceli prepustiť jej zistili šelesť, spôsobený spomínanou dierkou. Zistila som, že táto dierka nestihla zmiznúť v čase vnútromaternicového vývinu. Táto dierka má však tendenciu postupne zmiznúť, čo je i náš prípad. Chodili sme niekoľko mesiacov na kontroly ateraz je to už dobré. ked sme však boli v nemocnici (zistili jej to na štedrý deň) lekár mi na otázku , či je to vážne povedal , že ešte sa môže stať, že pôjdeme vrtulníkom do Bratislavy. Takže . zrejme závisí od veľkosti aďalšich okolností. Držím bábätku päste a myslím si, že operácia je to síce ťažká ale nie úplne ojedinelá. Prajem všetko dobré.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
účtovník 007
malej zistili nejaké diery medzi komorami .

Myslím , že sa to ochorenie nazýva "Falotova tetralógia" (neviem či som to napísala spisovne.) Jedná sa o zmiešavanie okysličenej a neokysličenej krvi. Preto malej modrali ústa. Je to porucha dnes dobre operovateľná, hlavne ak sa zistí včas. Moja kamarátka bola operovaná pred 25-timi rokmi. Dnes je z nej zdravá žena. Myslým, že od tej doby pokročila aj medicína a sú nové postupy. Zákrok spočíva v tom, že sa zapchá otvor medzi komorami. Zákrok nie je jednuduchý, ale pacienti sa po tomto zákroku normálne zaradia do bežného života. Len treba ísť hneď a nič neodkladať. Prajem malej veľa síl na zotavenie po operácii.
Tetralogia je zmes 4-roch a je to ak sú otočené niektoré z uvedených orgánov, toto nie je tá dg .... určite nie
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
zubo
Mám dnes 9 ročnú dcéru. Keď sa narodila bola v poriadku, ale na piaty deň, keď nás chceli prepustiť jej zistili šelesť, spôsobený spomínanou dierkou. Zistila som, že táto dierka nestihla zmiznúť v čase vnútromaternicového vývinu. Táto dierka má však tendenciu postupne zmiznúť, čo je i náš prípad. Chodili sme niekoľko mesiacov na kontroly ateraz je to už dobré. ked sme však boli v nemocnici (zistili jej to na štedrý deň) lekár mi na otázku , či je to vážne povedal , že ešte sa môže stať, že pôjdeme vrtulníkom do Bratislavy. Takže . zrejme závisí od veľkosti aďalšich okolností. Držím bábätku päste a myslím si, že operácia je to síce ťažká ale nie úplne ojedinelá. Prajem všetko dobré.
Ako uvádza Zubo... bude to neuzavretý priechod ktorý slúži bábätku v brušku, ankoľko sa krv neokysličuje v pľucach ale privádza sa pupočníkom do srdiečka a srdiečko pri prvom nadýchnutí by sa uvedný otvor mal uzavrieť...
0 0
Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

Môj brat mal presne toto ochorenie, keď sa narodil. No keďže to vraj nebolo veľké cca dierka ako dvojkoruna / podotýkam, že hovorím o roku 1976/, žiadna operácia sa neuskutočnila. Len chodil pravidelne na kontroly, zakazovali mu akúkoľvek námahu /no zakážte to nejakému 8-10-ročnému chalanovi/a to bolo všetko. Ale brat bral v tomto aspoň akú takú výhodu, tešil sa, že sa vyhne základnej vojenskej služba. A čo čert chcel, či nechcel, posledná návšteva u lekára pred odvodom - záver - ste vyliečený. Dierka medzi chlopňami zrástla. A môj milovaný bratček si pekne šiel odkrútiť zopár mesiacov na ZVS. A tam urobili z neho chlapa.
Malému bábätku z celého srdca želám, nech všetko dopadne dobre. Držím palce.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Moja priateľka mala takto chorú dcérku a už je z nej mamina. Dnes jej iste lekári pomôžu. Existuje kniha - beletria, ktorá popisuje začiatky niektorých liečebných postupov a aj tejto operácie, volali ich modré deti.

Čítala som ju dávno, perlička z nej: pri prvých dialýzach pretekala krv pri čistení hadičkami z celofánu.

Držím palce!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ďakujem Vám za príspevky , dievčatko sa predsa len rozhodli operovať na budúci týždeň , ešte sa lekári mamine presne nevyjadrili čo konkrétne to je , ale že je to veľmi závažna chyba resp. porucha srdiečka . Že potom to lekári bližšie rodičom vysvetlia . Ležia v BA na Kramároch . Tak som zvedavá .
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Tak držím palce! Určite to dobre dopadne, treba v to veriť!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nemôžem cez slzy ani poriadne písať , ale už je to vysvetlené :

medzi pravou a ľavou predsieňou je dierka, medzi ľavou a pravou komorou je dierka a chlopne má zrastené .
0 0
zubo zubo

zubo je offline (nepripojený) zubo

Držím palce bábätku a rodičom prajem pevné nervy, aby to všetko zvládli. VEĽA ŠŤASTIA!!!!!!
Naposledy upravil zubo : 19.08.05 at 10:16
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Nedávno som pozerala nejakú reláciu asi na Spektre? kde práve ukazovali takúto operáciu u asi 5 ročného dievčatka. Tiež malo dieročky v srdiečku a opisovali to ako bežnú operáciu s veľmi vysokou úspešnosťou. Určite to rovnako dopadne aj u Vás.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Napíšem aj ja jednu skúsenosť.
V januári sa kamarátke narodil chlapček. Bol stále taký drobučký, neplakal, málo jedol, nepriberal. CHodili s ním normálne na kontroly a nikto nič nezistil.
Až nakoniec po 4 mesiacoch prišli na to, že má srdiečko na pravej strane a veľké pľúca. Nasledoval prevoz do Blavy a následne operácia. So srdiečkom sa nedalo nič robiť (ľudia s tým bežne žijú), ale pomohli mu s pľúcami. Niečo mu odstránili a za pár dní začal chlapček priberať a plakať, kopať.... No proste hned po operácii sa z neho stalo normálne bábätko.
Držím palce všetkým deťom, ktoré nemali štastie sa narodiť ako zdravé.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zatiaľ z Vašich skúseností , kto sa ocitol pri takomto zdravotnom probléme so svojim dieťaťom , počujem len chválu na detskú kardiológiu v BA . Začínam tomu veriť , pretože už mi to potvrdili aj zdravotníci . Som rada a pevne tomu verím , že náš drobček to zvládne . Túto vieru som získala aj vďaka Vám , milí poraďáci . Srdečná vďaka .
Naposledy upravil Zita5 : 19.08.05 at 13:10
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Zita len pokoj. Môj syn sa narodil, s dierou medzi predsieňami. Operovali ho keď mal 3 roky. Do 12 rokov bral lieky. Na poslednej kontrole bol keď mal 17.Dnes má 21 je je to chlap ako hora a je zdravý, akurát nemôže aktívne športovať a nevzali ho na vojnu(ale to mu vôbec nevadí).
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Veľmi dobrá bola na operácie srdca nemocnica v Brne... manželovu sesternicu operovali keď bola maličká.. má umelú chlopňu a dnes má 22 a je OK.. ale na kontroly chodí tam.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Náš drobček chvaľa bohu už je po operácii , už sa zotavuje . Aj ona má jednu umelú chlopňu , ktorú jej robili v rámci operácie okrem tej dierky. Operácia trvala 5 hodín , zdá sa mi to pridlho ,má 10 cm rez . Však si predstavte , že váži 4,60 kg a narodila sa v apríli 2005. Takže tých 10 cm je už dosť čo povedať na takého drobca , ale napriek tomu je v poriadku . Ešte ju čaká jedna operácia , ale nevieme zatiaľ kedy . Tešíme sa všetci , že už má za tým .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5
Náš drobček chvaľa bohu už je po operácii , už sa zotavuje . Aj ona má jednu umelú chlopňu , ktorú jej robili v rámci operácie okrem tej dierky. Operácia trvala 5 hodín , zdá sa mi to pridlho ,má 10 cm rez . Však si predstavte , že váži 4,60 kg a narodila sa v apríli 2005. Takže tých 10 cm je už dosť čo povedať na takého drobca , ale napriek tomu je v poriadku . Ešte ju čaká jedna operácia , ale nevieme zatiaľ kedy . Tešíme sa všetci , že už má za tým .
Prajem malému drobcovi skoré uzdravenie a držím palce !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať