Zavrieť

Porady

dobry ucet pre zivnost?

musim si otvorit ucet ako zacinajuci zivnostnik a rad by som pocul vase navrhy.prezrel som par stranok bank a toto sa mi najviac pozdava
bol by som rad keby ste to okomentovaly nerad by som som sa sekol.
ked viete o nicom lepsom napiste vdaka
http://www.mbank.sk/podnikatelia/mucty/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    vulxy Pozri príspevok
    musim si otvorit ucet ako zacinajuci zivnostnik a rad by som pocul vase navrhy.prezrel som par stranok bank a toto sa mi najviac pozdava
    bol by som rad keby ste to okomentovaly nerad by som som sa sekol.
    ked viete o nicom lepsom napiste vdaka
    http://www.mbank.sk/podnikatelia/mucty/

    skoda , ze do mbanky sa neda vkladat napriamo ako v ostatnych bankach
    inak je to lacne a asi jediny internet banking, ktory sa mi pozdava
    a ked nie to tak asi VUB

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    marina8 Pozri príspevok
    skoda , ze do mbanky sa neda vkladat napriamo ako v ostatnych bankach
    inak je to lacne a asi jediny internet banking, ktory sa mi pozdava
    a ked nie to tak asi VUB
    mam osobny ucet v SLSP a preto si myslim ze prevod by nebol problem ale neviem ako to presne chodi...

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    no len nie tu VUB snad aj vsetko okrem tej banky,... ja mam TB a som spokojny, ale VUB je u mna najhorisia banka, velmi zle skusenosti mam s nimi.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    padro Pozri príspevok
    no len nie tu VUB snad aj vsetko okrem tej banky,... ja mam TB a som spokojny, ale VUB je u mna najhorisia banka, velmi zle skusenosti mam s nimi.
    tiez sa mi zdaju naky komplikovany

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    vulxy Pozri príspevok
    mam osobny ucet v SLSP a preto si myslim ze prevod by nebol problem ale neviem ako to presne chodi...

    tento odstavcek som niekde vyhrabala, tak si to pozri
    ja viem napr. ze niektori podnikatelsky ucet ani nemaju, kedze maju 5-10 vyslych faktur, tolko doslych a platby do poistovni , za telefom a tak idu cez postove poukazky alebo robia priame vklady na firemne ucty v banke
    vsetky prijmy maju cez pokladnu


    Musí mať SZČO bankový účet ?
    Jeden môj známy ho mal v podstate len na poplatky. Každý mesiac tam vkladal 500,- Sk, len aby mu mali z čoho strhnúť poplatky za vedenie účtu.
    V podstane na tú živnosť ani nič nerobí, okrem nej má totiž s.r.o. čku.
    Živnosť využíva len v prípade nutnosti.

    Rozhodol sa účet zrušiť. Je niekde napísané, že musí mať bankový účet ?

    nie nemusí mať účet mám takých dvoch klientov ktorí nemajú účet otvorení a zatiaľ nebol žiaden probém.
    Naposledy upravil marina8 : 04.09.09 at 19:36

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    padro Pozri príspevok
    no len nie tu VUB snad aj vsetko okrem tej banky,... ja mam TB a som spokojny, ale VUB je u mna najhorisia banka, velmi zle skusenosti mam s nimi.

    ja ani par mojich znamych s TB dobre skusenosti nemame, napr. nenatipovane prikazy na uhradu, resp. natipovana cast aj to nejako na preskacku, asi ako sa v ten den zadarilo

    ale to je na kazdom ako sa rozhodne
    a hlavne asi na ktorej pobocke to zaklada

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Zákon nepredpisuje mať osobitný "podnikateľský účet", len na DÚ sa musí nahlásiť nejaký bankový účet, na ktorom budú realizované platby súvisiace s vykonávaním podnikateľskej činnosti.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    Blankake Pozri príspevok
    Zákon nepredpisuje mať osobitný "podnikateľský účet", len na DÚ sa musí nahlásiť nejaký bankový účet, na ktorom budú realizované platby súvisiace s vykonávaním podnikateľskej činnosti.
    viem ze netreba ale mam dostat dotaciu od UPSvAR + vlastny vklad a nechcem aby sa to miesalo s osobnou spotrebou....to je jediny dovod

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Blankake Pozri príspevok
    Zákon nepredpisuje mať osobitný "podnikateľský účet", len na DÚ sa musí nahlásiť nejaký bankový účet, na ktorom budú realizované platby súvisiace s vykonávaním podnikateľskej činnosti.

    ja viem tak, ze treba mat BU ked si platca DPH resp. bez toho aby si mal zalozeny ucet ta nezaregistruju za dobrovolneho platcu DPH
    ale ked si zivnostnik, tiez nemusis mat ucet iba na to , aby si im poslal dan, daju ti tiez v podatelni sek a utekas zaplatit na postu
    prijmy a vydaje robis cez pokladnu

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    vulxy Pozri príspevok
    viem ze netreba ale mam dostat dotaciu od UPSvAR + vlastny vklad a nechcem aby sa to miesalo s osobnou spotrebou....to je jediny dovod

    tak zaloz v mbanke

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    marina8 Pozri príspevok
    ja ani par mojich znamych s TB dobre skusenosti nemame, napr. nenatipovane prikazy na uhradu, resp. natipovana cast aj to nejako na preskacku, asi ako sa v ten den zadarilo

    ale to je na kazdom ako sa rozhodne
    a hlavne asi na ktorej pobocke to zaklada
    nuz ta VUBcka vie poslat aj exekutora na svojho klienta aj ked nevie preco, a to uz su potom ine nervy

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    padro Pozri príspevok
    nuz ta VUBcka vie poslat aj exekutora na svojho klienta aj ked nevie preco, a to uz su potom ine nervy


    nechcem to nijako spochybnovat, ale urcite klient nevedel preco exekutor prisiel?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.