Zavrieť

Porady

Tazka tema II

ahojte poradaci,
opat sa na Vas obraciam s mojim problemom, avsak to vyzera, ze na cely zivot. Neviem, co ma caka a neminie, resp mam...mozem este nieco spravit?

opisem situaciu, je velmi - pre mna urcite- delikatna, ako zacat.....nedala som prednost z prava ujovi na babete na neoznacenej krizovatke, v dedine. zrazili sme sa. bol opity, bol nevodic-a predsa soferoval...po strete bol dobity, avsak komunikoval a chcel ist domov, privolali sme samozrejme sanitku a policajtov. zobrali ho do nemocnice, trebalo mu sit nohu a ine potrebne vysetrenia. proste nevyzeralo to tak zle, ako to bolo. avsak....pri spisovani a vypovedi si policajt priebezne kontroloval stav zraneneho, ze sa pytal domov a pod. poslal za nim kolegov, nech mu spravia dychovu skusku, mal 2,60 promile po 3hodinach od mojho zrazenia.
lenze na vysetreni mu zistili zlomeninu driekoveho stavca, doba liecenia 4-6 tyzdnov, co uz je klasifikovane ako tazke ublizenie na zdravy.
policajt nehodovkar mi vravi, ze ma obvinia z trestneho cinu, prokurator si ma predvola....a pod. mam z toho velky strach. v zivote som nic podobnym nepresla. samozrejme, ze som to neurobila umyselne. nebola som z tej dediny, ani som nevedela, ze to je krizovatka, ta vedlajsia cesta vyzerala ako parkovisko, ale to je jedno, urcite to nieje ospravedlnenie....

ale moje otazky su, je nezamestnany, neplati si ziadne zdravotne ani socialne poistky a to este nemam potvrdene, ale zevraj to je alkoholik. v nemocnici mu musia zaplatit jeho pribuzni cely pobyt a on napriek diagnoze chce ist uz po 4dnoch domov...a teraz strasne potrebujem vediet toto: rozhodujuce pre tazke ublizenie na zdravi je to, co lekar napise do spravy, ze mal by sa liecit 6tyzdnov, alebo aka je skutocna dlzka jeho liecby? lebo ked to bude na nom, tak on si ju skonci, potom by to mohlo byt aj klasifikovane ako priestupok....alebo doba liecenia pokracuje aj domacou liecbou? ale ked pacient na vlastnu ziadost-riziko opusti nemocnicu, tak nemoze byt domaca liecba?
som teraz jelen z tohto.
prepacte, ze som sa rozpisala.
dakujem vopred za pomoc
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

vitamin_r Pozri príspevok
ale tu ide o to ci je to TAZKE ublizenie na zdravi.

§123 ods. 3 - ťažké úblíženie na zdraví - PN NAJMENEJ 42 dni, pocas ktorych zavazne ovplyvnovala obvykly sposob zivota poskodeneho

ukaz mi ako bol zavazne ovplyvnovany obvykly sposob zivota poskodeneho ked po 4 dnoch odisiel z nemocnice.
ja som reagoval na špekulácia, či sa to nakoniec nezmestí do priestupku.
Ale asi budeš súhlasiť s tým, že rozhodujúca bude lekárska správa, čo bude v nej.
Ak to nebude kvalifikované ako priestupok, rozhodne sa jej zíde advokát.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

vitamin_r Pozri príspevok
ako si vedel ze nebudem suhlasit?

ci bude rozhodujuca neviem. myslim si ze by nemala byt. rozhodovanie o tom ci sa stal TC alebo nie by malo byt prenechane sudu a nie lekarovi.
ale ak v prípravnom konaní to budú kvalifikovať ako TČ, advokát sa určite zíde a vychádzať budú z lekárskej správy, prípadne zo znaleckého posudku, pri stanovení dĺžky doby liečenia.
P.S. Nečakal som, že budeš súhlasiť... veď vianoce budú až o 3,5 mesiaca
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

vitamin_r Pozri príspevok
advokat sa zijde, preto jej radim aby si jedneho nasla cim skor.

ak mohol odist o 4 dni z nemocnice tak nie je mozne aby slo o tazke ublizenie na zdravi.
neviem, čo sem stále miešaš to ťažké ublíženie na zdraví... veď v tom som ti neprotirečil, ako som už spomenul len som reagoval na špekuláciu zadávateľky ohľadne priestupku.
Ale ak chceš, založ tému, kde sa budeme sporiť o to, či slnko svieti alebo nie, resp. na akom právnom základe si dovolilo svietiť.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

vitamin_r Pozri príspevok
lebo 4 dni PN nie je ani TC, pokial si dobre pamatam.
po 4 dňoch ho prepustili z nemocnice... PN sa zvyčajne neukončuje prepustením ale ešte nejaký čas sa doliečuje doma... záleží na tom koľko. Možno sa to nakoniec zmestí do priestupku... ale to je zatiaľ zrejme predčasné posudzovať.
0 0
Zuzana Lukácsová Zuzana Lukácsová
Ahoj, ja som mala pre nedanie prednosti v jazde riadne opletačky, lebo som to nechala na systém v dobrej viere, že som riadny občan, ktorý si platí dane. Ale mýlila som sa, v mojom prípade som nedala prednosť v jazde cyklistke, ktorú som nevidela a ona mi narazila do auta /zadné dvere/. No ublížila si na zdraví a správa od súdneho znalca bola, že doba obmedzenia na normálnom spôsobe života je do 6 týždňov. To je to najdôležitejšie, nikto sa nepýta ako dlho bol ten človek na PN. Dôležitý je posudok. Ale určite by som odporučila sa obrátiť na právnika, lebo ten vie, čo a ako ďalej. Ja som to v mojom prípade nechala na systém a zohnala som si pomoc na poslednú chvíľu, lebo by som prišla o vodičák na 12 mesiacov. Inak ak je tak, je dolná hranica 4 mesiace basy. Treba určite konať a nie sa spoliehať na to, že ja som dobrý človek a ja za nič nemôžem. Poisťovňa v prípade ublíženia na zdraví uhradí z PZP odškodnenie na základe znaleckého posudku od lekára. Ale treba konať, čím skôr, tým lepšie, určite.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzana Lukácsová
Ahoj, ja som mala pre nedanie prednosti v jazde riadne opletačky, lebo som to nechala na systém v dobrej viere, že som riadny občan, ktorý si platí dane. Ale mýlila som sa, v mojom prípade som nedala prednosť v jazde cyklistke, ktorú som nevidela a ona mi narazila do auta /zadné dvere/. No ublížila si na zdraví a správa od súdneho znalca bola, že doba obmedzenia na normálnom spôsobe života je do 6 týždňov. To je to najdôležitejšie, nikto sa nepýta ako dlho bol ten človek na PN. Dôležitý je posudok. Ale určite by som odporučila sa obrátiť na právnika, lebo ten vie, čo a ako ďalej. Ja som to v mojom prípade nechala na systém a zohnala som si pomoc na poslednú chvíľu, lebo by som prišla o vodičák na 12 mesiacov. Inak ak je tak, je dolná hranica 4 mesiace basy. Treba určite konať a nie sa spoliehať na to, že ja som dobrý človek a ja za nič nemôžem. Poisťovňa v prípade ublíženia na zdraví uhradí z PZP odškodnenie na základe znaleckého posudku od lekára. Ale treba konať, čím skôr, tým lepšie, určite.
Zuzanka, odpovedáš na tému 6 rokov starú ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

veronikasad
Zuzanka, odpovedáš na tému 6 rokov starú ...
hmmmmm..... keď 6 rokov neotáčala kaľandár.... nuž........ ... a či?
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Je tu niekto presvedčený, že táto téma sa raz niekomu nemôže zísť?
Ja som si ju prečítala celú, aj keď by som sa už prakticky nemala do takejto situácie dostať. Ani na bicykli. A autom jazdiť už nebudem.
Každá téma, ktorá tu bola zadaná, má zmysel.
Čo sa dá tejto vytknúť po obsahovej stránke?
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Petra Nová
vitamin_r Pozri príspevok
no pod. aplikuj pricinnu suvislost na konanie opiteho vodica babety.

napr. nebyt opity nemuselo dojst k skode na jej aute.

toho zvierata by mi bolo viac luto. co by si povedala keby matka dvoch maloletych deti isla sediet na rok-dva lebo by zabila nejakeho ozrana s 3 promile v krvi?
Áno, toho zvieraťa by sa zastala "Sloboda zvierat". Neviem či si si dobtre prečítal zadanie . Vodička mu nedala prednosť v jazde. Keby mu vodička tú prednosť v jazde dala, tak by ho nezrazila.

Keby som poznala kto je ten akože "ľudský odpad", čo si už nezaslúži ani spravoslivosť, išla by som ho osobne zastupovať v trestnom konaní a následnom v spore o náhradu škody, a celkom určite grátis.

Možno mi zadávateľka poskytne jeho meno a adresu.

A co ak by ona bola na Babete a on na aute? Urcite by bola zranena ona. Stale by si isla bezplatne obhajovat opiteho nevodica len preto ze mal prednost v jazde ?
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Predovšetkým utekaj do tvojej poisťovne, aby si nezmeškala lehotu,
už za výjazd lekára a ošetrovanie sa platia nehorázne sumy,
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

nech bude nehoda kvalifikovaná akokolvek platiť bude vinník [/QUOTE]
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať