Zavrieť

Porady

Výpoveď dohodou - problém

Zdravím Vás všetkých,
tentokrát potrebujem pomoc z opačnej strany.

Moj problem je nasledovny :
1. 15.8. som osobne doručil nadriadenemu ziadost o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou ku dnu 31.8. - v ziadosti som uviedol ze ak tuto ziadost neakceptuju tak ze davam vypoved. Ziadost mi potvrdila asistentka iba firemnou pečiatkou a pripísala došlo dňa 15.8.

2. nadriadeny nesuhlasi y terminom 31.8., ponuka 30.9. s cim zase nesuhlasim ja. (odchod do zahranicia)

3. prosim o pomoc ako dosiahnut ukoncenie prac.pomeru k 31.8.? Mozem svoju ziadost o rozviazanie stornovat aj ked je tam ta formulka ze ak sa nevyhovie mojej ziadosti ze maju tu ziadost povazovat za vypoved ?

Velmi pekne Vam dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Ukončiť pracovný pomer k 31.8. nie je možné, ak nesúhlasia obidve strany. Ak chceš stronovať výpoveď, rovnako musia súhlasiť obidve strany, čiže aj zamestnávateľ. V opačnom prípade Ti začne od 1.9.2005 plynúť výpovedná doba.

    kochones je offline (nepripojený) kochones

    kochones
    a co mozem v tejto situacii urobit? Ako dosiahnut skoncenie pracovneho pomeru k 31.8.???
    Dakujem.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Môžeš nenastúpiť do práce a tým prinútiť zamestnávateľa aby Ťa prepustil on, ale riskuješ náhradu škody, ktorú môže od Teba vymáhať. Závisí od toho, čo robíš a akú škodu mu môžeš spôsobiť nenastúpením do práce.

    kochones je offline (nepripojený) kochones

    kochones
    Praveze to je ten problem, toto som zavrhol ako prve. Pracujem ako riaditel pobocky v jednej banke.
    Rozmyslal som nad jednou vecou, v pracovnom poriadku mame bod o vyuzivani internetu a mailu na sukromne ucely. Dalo by sa to pouzit? Tiez by my tam mohla hrozit nahrada nejakej "potencialnej" skody???

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Pri využívaní internetu nie ale zase kvôli tomu ťa nemusia vyhodiť-jednoducho používaš to na súkromné účely a koniec.Iba ak by si spôsobil úmyselne škodu tak môžu dať okamžité skončenie ale nedopadneš dobre.Takže ak nesúhlasí zamestnávateľ máš skoro nulové šance ako riaditeľ skončiť PP bez následkov.

    magnum je offline (nepripojený) magnum

    magnum
    co tak sa riadne opit v praci... nahrada skody tak max za 1 den a mas okamzitu vypoved... ...

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    A v podnapitom stave si pod hrozbou ublíženia na zdraví daj podpísať rozviazanie pracovného pomeru dohodou.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Hneď si daj podpísať hrubé porušenie pracovnej disciplíny a na druhý deň to sprav znova.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    A bez srandy: nevidím veľa možností, ak nechceš porušiť pracovnú disciplínu a tú by si musel iba "zvlášť hrubým spôsobom", lebo iba vtedy platí možnosť okamžitého zrušenia pracovného pomeru.

    A dohoda je prejavom vôle oboch zúčastnených strán, t.j. zamestnávateľa aj zamestnanca.

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Ja by som sa pokúsila ešte raz slušne za ním ísť a vysvetliť mu svoje príčiny.Hrubé porušenie a opilosť v práci Ti môže dať do zápočtu/§/ a keď prídeš zo zahraničia nemáš šancu sa zamestnať.Ak by si išiel na trvalo alebo perspektívne na dlho tak by som neváhala a asi odišla bez výpovede.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Robotník sa môže ožrať jak dalmatínsky cap ale vo vyššej pozícii by som neriskoval-tam sa veľa vecí sleduje a pamätá

    kochones je offline (nepripojený) kochones

    kochones
    bepo
    Pri využívaní internetu nie ale zase kvôli tomu ťa nemusia vyhodiť-jednoducho používaš to na súkromné účely a koniec.Iba ak by si spôsobil úmyselne škodu tak môžu dať okamžité skončenie ale nedopadneš dobre.Takže ak nesúhlasí zamestnávateľ máš skoro nulové šance ako riaditeľ skončiť PP bez následkov.
    sorry som zle napisal, internet mame na sukromne ucely zakazany, charakterizuje sa to ako hrube oprusenie pracovnej discipliny.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ja viem že to máte zakázané ale keď niekoho nechcem prepustiť tak jednoducho ignorujem že používa internet na súkromné účely-alebo im chceš každý tretí deň písať že používaš súkromne internet a aby ťa už konečne vyhodili?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.