Zavrieť

Porady

prezimovanie tuji

Rozmnozujem si tuje zo semienka, ,zacala som teraz v jari,uz su pekne cca 5-10 cm, presadila som male sadenicky do foliovnika s tym,ze na jar ich uz chcem vysadit von. Ale, mam ich v zime aj polievat alebo to proste nechat tak? -ale to sa bojim,ze mi vymrznu. Kedze do folie nepada sneh,teda tam neni ani vlahy,tak asi ich bude treba trocha polievat,nie?
A skusila som rozmnozovanie tuji z odrezkov, niekedy v auguste som ich dala zakorenit (pouzila som aj praskovy stimulator), do teraz sa mi nezda,ze by pustili nejake korienky, ale ani zatial nevyzeraju,ze by schli. Tak to mam este nechat tak,pustia nejake? Ake mate s tym skusenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Watson je offline (nepripojený) Watson

    Vylúčený člen Watson
    Erika686 Pozri príspevok
    Rozmnozujem si tuje zo semienka, ,zacala som teraz v jari,uz su pekne cca 5-10 cm, presadila som male sadenicky do foliovnika s tym,ze na jar ich uz chcem vysadit von. Ale, mam ich v zime aj polievat alebo to proste nechat tak? -ale to sa bojim,ze mi vymrznu. Kedze do folie nepada sneh,teda tam neni ani vlahy,tak asi ich bude treba trocha polievat,nie?

    Substrát musí mať každopádne dostatočnú vlhkosť, inak sadeničky môžu cez zimu vyschnúť, keďže ich koreňový systém ešte nie je dostatočne vyvinutý.

    A skusila som rozmnozovanie tuji z odrezkov, niekedy v auguste som ich dala zakorenit (pouzila som aj praskovy stimulator), do teraz sa mi nezda,ze by pustili nejake korienky, ale ani zatial nevyzeraju,ze by schli. Tak to mam este nechat tak,pustia nejake? Ake mate s tym skusenosti?


    Tie odrezky tují treba nechať tak, pokiaľ nezožltli, tak je to na dobrej ceste. Niekedy trvá aj niekoľko mesiacov, kým sa ujmú.
    Odpoveď v texte

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    U tují tak ako u všetkých prezimujúcich stromkov a kríčkov či rastlín všeobecne okrem suchomilných (napríklad mrazuodolnejšie palmy, sukulenty, pravé banánovníky, juka apod.) je dôležité najmä ak dôjde k poklesom teplôt a ak sú v nádobách to platí dvojnásobne udržiavať koreňovú sústavu vo vlhku. Veľa ľudí totiž povie často, že im stromček vymrzol, on však v skutočnosti vyschol... Najhoršie je keď dochádza k striedaniu odmäk - mráz a to platí dvojnásobne v skleníku či fóliáku, kde cez deň keď sa opre slnko môže byť aj v zime +25 a v noci zas -15, takéto striedanie dáva rastlinám dosť zabrať. Preto je dobre na zimu napustiť do skleníka do nádob a sudov vodu, ktorá vo dne naakumuluje teplotu, ktorú potom v noci vypúšťa a opačne vo dne atmosféru ochladzuje a udržuje vzdušnú vlhkosť. Tiež je dobre rastliny zatieniť netkanou textíliou alebo tieňovkou. Prípadne zasipať pilinami ktoré dokážu urdžať vlhkosť aj teplotu v ktorej boli vysypané, preto pozor, aby ste piliny vysypali ešte za tepla, vtedy udržia teplo, ak by ste ich použili už počas mrazu, zakonzervujú vám ako termoska mráz!

    Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

    osôbka so zmyslom pre humor Nachtigal
    a nemôže dať do fóliovníka sneh? ten by sa rozpustil a bola by vlaha

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Nachtigal Pozri príspevok
    a nemôže dať do fóliovníka sneh? ten by sa rozpustil a bola by vlaha
    Iste - čím viac tým lepšie, teda v rámci normy. Ĺadoborec netreba zo severného oceánu objednávať, postačí lopata pri čistení chodníka.

    Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

    osôbka so zmyslom pre humor Nachtigal
    myslím si, že sneh môže ísť aj okolo tujky, veď aj príroda si oddýchne ak je snehová perina a nemrzne nasucho. Čím viac snehu tým viac vlahy!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.