Zavrieť

Porady

ČO MI TREBA PRI OBCHODE Z POLSKOM?

Ahojte dobrý ľudkovia. No chcel by som začať podnikať. Mám záujem nakupovať určité produkty. Jednalo by sa o masť na bolesti klbov...atď
Ido o to že dodávateľ je z polska. Avšak výrobca z nemecka. Nemám ešte ani živnosť a jediné čo viem je že mi treba živnosť obchod a sprostredkovanie. Všetky z týchto štítov sú v EU. Dodávatel z polska mi normálne dá faktúru. Ako a čo mi treba k takémuto obchodu? Mám zálusk predávať potom danú mastičku tu na Slovensku konečným spotrebiteľom. Viete mi poradiť poraďáci prisim Vás? Ako je to z daňami? tvárim sa akoby to bol dodávatel z SR? kedže sme v EU? poraďte mi prosím. Resp. môžete mi niekto napísať nejaký súvislý príklad, kúpim, predám a čo z toho vyplíva pre mňa. Poprosím oba prípady. Aj ak by som bol platca alebo ak by som nebol platca DPH. Čo je v tomto prípade pre mňa výhodnejšie? Za skoré odpovede všetkým vrúcne Ďakujem.

S pozdravom Andrej

PS: kľudne sa rozpíšte potrebujem detaili
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    ČO MI TREBA PRI OBCHODE Z POLSKOM?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.