Zavrieť

Porady

Mrzne PC

Ahojte, neviete nam prosim pomoct. Uz asi pol roka, mozno aj dlhsie nam mrzne pocitac na internete. Zaujimave je, ze nemrzne pri narocnych hrach. Deje sa to na roznych strankach, pocas 2 hodinovej navstevy internetu aj 3 krat, niekedy viac, niekedy zase vobec. Pocitac len zamrzne - zrazu sa neda hybat s myskou, a ak sa aj nahodou hybat s myskou da, obrazovka nereaguje neda sa na nic kliknut. Niekedy pri tom pocitac pipne, niekedy ani to nie. Bud sa sam restartuje, alebo pomoze tvrdy restart. Potom bezi pocitac normalne az do dalsieho zaseknutia.

Neviete cim by to mohlo byt, uz sme aj preinstalovali windows, vycistili cele vnutro pocitaca od prachu a nepomohlo. Moze to byt sposobene nejakou nekompatibilitou casti pocitaca. Priatel tam totiz casto nieco meni, ramku, graficku kartu, zdroj a podobne. Je mozne, ze sa to deje od kedy mame novu graficku kartu. PC ma cca. 2 roky znacky shark, a dali sme si ho poskladat z celkom kvalitnych veci.

Este mozno pre doplnenie, nova graficka je Gforce 9800GT, a zakladova doska AMD via AV890-10b. A chladice mame aj na procaku aj na grafickej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Mrznutie PC môže byť spôsobené viacerými javmi. Chyba v hardware, alebo software (vrátane nekompatibility dielov, software, konflikty v priraďovaní pamäte a podobne).
    Ak píšeš, že daný jav sa deje iba pri návšteve netu, tak chyba môže byť:

    • chybný ovládač modemu
    • chybný modem (router)
    • chybný ovládač sieťových pripojení
    • chybné nastavenie
    • chybný prehliadač, zlá práca s pamäťou
    • konflikt software (napr. sa môže biť Firewall s antivírusom - môj obľúbený problém pri Paranoidnom firewalle, keď po preinštalovaní zabudnem povoliť AV, resp. nebežia Ti dva Antivírusy?)

    ak máš pripojený PC k netu cez pevnú linku (nie WIFI):

    • chyba v kábli
    • chyba v zástrčke

    ak WIFI

    • chyba v wifi module (môže byť aj zle nastavený)
    • chyba v USB porte, kábli
    • chyba v USB drivery

    Keďže sa chyba vyskytuje aj po preinštalovaní Windowsu, nejedná sa o chybu v registroch, alebo v driveroch.

    Teda predpokladám, že sa jedná o hardwarovú chybu, alebo ak pri preinštalovaní boli zálohované nastavenia napr. prehliadača aj s pluginmi, tak konflikt môže robiť prehliadač.

    Rada:
    Zmeň prehliadač (ak používaš IExlorer, použi niečo iné) a naopak.

    Ak to bude pokračovať, pozri káble, skús iný modem (napr. si požičať od kamoša)

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    Diky za taku obsiahlu odpoved. V pripojeni na net to asi nebude, lebo nam to robilo aj v predchadzajucom podnajme, pricom teraz mame chello a predtym sme mali netlab. A to by bola vela nahoda keby bola aj tam aj tu chyba v pripojeni.

    Skusali sme aj ine pehliadace, robilo to aj cez mozilu aj cez explorer.

    Nemoze to byt tou nekompatibilitou grafickej a zkaldovej dosky? Kde by som mohla najst info, ci je dana graficka kompatibilna so zakladovou doskou?

    Diky

    js

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Ahoj ... Nie je to v pripojení, teda prevádzkovateľom siete. To myslím, že ani nemôže byť (sieť Ti nemôže zhodiť Comp - ak tak to je nejakým "deravým" programom u Teba v Compe).
    Testy počítačov sa vykonávajú na základe zaťaženia procesora, grafickej karty a podobne pričom sa simulujú zaťaženia podobné hrám. Teda ak Ti Comp beží pri náročných hrách, tak to nebude grafikou a ani systémom.

    Je to ničo medzi systémom a internetom (sieťou). Teda predpokladám (ak vylúčime prehliadač), že sa jedná o sieťovú kartu, alebo modem, alebo zástrčka v compe, kde sa pripája modem, alebo sieťový kábel. Poprípade ovládač pre modem, sieť a podobne. Mohol byto byť aj programom, ktorý sa zvykne inštalovať k modemom.

    Skontroluj túto časť.

    Duchanito je offline (nepripojený) Duchanito

    Duchanito
    Neviem sice aky operacny system pouzivas, ale kedze sa aj vela hravate, asi windows.

    skusali ste pozriet do Event Logu ci sa tam po zamrznuti neobjavil zapis o chybe?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zmurka Pozri príspevok
    Ahojte, neviete nam prosim pomoct. Uz asi pol roka, mozno aj dlhsie nam mrzne pocitac na internete. Zaujimave je, ze nemrzne pri narocnych hrach. Deje sa to na roznych strankach, pocas 2 hodinovej navstevy internetu aj 3 krat, niekedy viac, niekedy zase vobec. Pocitac len zamrzne - zrazu sa neda hybat s myskou, a ak sa aj nahodou hybat s myskou da, obrazovka nereaguje neda sa na nic kliknut. Niekedy pri tom pocitac pipne, niekedy ani to nie. Bud sa sam restartuje, alebo pomoze tvrdy restart. Potom bezi pocitac normalne az do dalsieho zaseknutia.

    Neviete cim by to mohlo byt, uz sme aj preinstalovali windows, vycistili cele vnutro pocitaca od prachu a nepomohlo. Moze to byt sposobene nejakou nekompatibilitou casti pocitaca. Priatel tam totiz casto nieco meni, ramku, graficku kartu, zdroj a podobne. Je mozne, ze sa to deje od kedy mame novu graficku kartu. PC ma cca. 2 roky znacky shark, a dali sme si ho poskladat z celkom kvalitnych veci.

    Este mozno pre doplnenie, nova graficka je Gforce 9800GT, a zakladova doska AMD via AV890-10b. A chladice mame aj na procaku aj na grafickej.
    AK to robí len vtedy, keď si na nete, tak skús kúpiť samostatnú rozširujúcu sieťovú kartu, nie je to veľká investícia, sú dostať už od pár euráčov:

    http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=001080066901662

    Ak to bude robiť naďalej, tak chybu treba hľadať inde.

    Ako ďalšie by som skontroloval teplotu procesora. Je možné, že sa prehrieva. AK nie procesor, tak čip na GK - máte dosť výkonnú GK, tá potrebuje dobrý zdroj a dobré chladenie.

    A už sme pri zdroji - koľko wattový zdroj tam máš? Možno ten nestíha a prehrieva sa.

    Ďalšie by boli pamäte - aké moduly tam sú? Je len jeden, alebo sú v páre? Ak sú v páre, tak by som vyskúšal každý osobitne (vždy jeden vybrať).

    Poslednou možnosťou by bola základná doska.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Ja by som skúsil povyťahovať komponenty po jednom a skúsil ich v druhom, podobnom PC, A keďže priateľ robí často výmeny ako píšeš nech sa pobaví

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    Dakujem vsetkym za info.

    System pouzivame windows. Teplotu sme kontorlovali bola po zamrznuti 56 stupnov, vraj to sa este da.

    Zdroj mame 480 W

    Ramky mame cisto nove menili sme ich pred tyzdnom a nepomohlo su inak 2 rovnake.

    A co pisu v ecent logu neviem - pretoze neviem ako sa tam dostat.Poradis?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zmurka Pozri príspevok
    Dakujem vsetkym za info.

    System pouzivame windows. Teplotu sme kontorlovali bola po zamrznuti 56 stupnov, vraj to sa este da.

    Zdroj mame 480 W

    Ramky mame cisto nove menili sme ich pred tyzdnom a nepomohlo su inak 2 rovnake.

    A co pisu v ecent logu neviem - pretoze neviem ako sa tam dostat.Poradis?
    Cez Start > Nastavenie > Ovládací panel > tam vybrať Nástroje na správu > Zobrazovač udalostí (alebo môžeš vybrať aj Správa počítača a v rámci toho je aj Zobrazovač udalostí plus ďalšie nástroje na správu)

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    Nasla som tam aj nejake zapisy o chybe, vyzeraju takto:

    ID event logu 7000 - ale neviem ci to neznamena len to, ze sa nam niekedy po tvrdom restarte neda spustit internet a musime ho opat restartovat.

    Su tam potom dalsie info, ale neviem co ktora znamena.

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    Prave sa mi to stalo oapt. PC zamrzol a v chybe je uvedene:

    Ovladač nv4_disp pro zařízení display \Device\Video0 se dostal do nekonečné smyčky. Tato situace obvykle nastává v případě problému se zařízením nebo v případě, kdy ovladač zařízení naprogramuje hardware chybně. Obraťte se na dodavatele hardwaru a vyžádejte si poslední verzi ovladače.

    Neviem co to v praxi znamena, ktory je to ovladac? Chyba ma ID 108. Navies mi poradit?

    A este tam je napr. aj tato info:
    Počítač se znovu spustil z kontroly chyb. Kontrola chyb byla: 0x000000ea (0x88d9cbd0, 0x8973a820, 0x898e6090, 0x00000001). Výpis se uložil do: C:\WINDOWS\Minidump\Mini100109-01.dmp.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vyzerá to na problém, resp. chybnú knižnicu ovládania graf. výstupu pre monitor. Skús http://www.dll-files.com/dllindex/dl...shtml?nv4_disp , kde si môžeš stiahnuť túto knižnicu a prekopírovať miesto poškodenej.
    Tá sa nachádza (ak máš Win XP) v adresári Windows\system32\ a tiež v Windows\ServicePackFiles\i386\

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    zmurka Pozri príspevok
    Super, skusime to a uvidime to by bolo tak super keby sa to odstranilo
    AK to bude pretrvávať tak skús preinštalovať ovládač grafickej karty, ak to nepomôže tak môže byť na vine grafická karta ako hardver. Potom nezostane nič iné, len kúpiť novú grafickú kartu.

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    No to ani nestraste lebo grafcka karta je nova, mame ju neceleho pol roka.

    Subor co sme si stiahli, ale neda sa nam prepisat ten co tam je.

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    Teraz ked mi to zamrzlo tak mi uviedlo toto:

    Služba adfs neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
    Systém nemůže nalézt uvedený soubor.

    ID 7000

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    Teraz sa mi to stalo opat, pozeram cez net telku.

    A v tom spravcovi uviedlo okrem predchadzajucej chyby aj toto:

    System eror 1003 - Kód chyby 000000ea, parametr1 88d9cbd0, parametr2 8973a820, parametr3 898e6090, parametr4 00000001.

    Uz som z toho fakt blbec, mam pocit ze je tam po kazdom zamrznuti uvedene nieco ine.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    zmurka
    Služba adfs neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
    Systém nemůže nalézt uvedený soubor.
    niečo som vygooglil: http://technet.microsoft.com/cs-cz/l...8WS.10%29.aspx

    zmurka je offline (nepripojený) zmurka

    zmurka
    Vcera mi to nedalo, ked mi to zamrzlo uz neviem po kolky raz tak som fakt sledovala presny cas zamrznutia. Po zamrznuti som pockala niekolko minut a az potom som dala restart. A prisla som na to, ze v case zamrznutia nebol absolutne ziadny zaznam ani informacia, ani chyba. A az po restarte sa objavila chyba a informacie. Chyba vacsinou o tom asdf a info o tom, ze sa nieco spusta.

    Predtym som robila restart v zapati po zamrznuti tak som si myslela ze tie chyby s tym suvisia. To nespustenie asdf moze znamenat aj to, ze niekedy po restarte mi nenabehne internet a je potrebne znovu restartovat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.