Zavrieť

Porady

Termoizolačný náter v interiéri - skúsenosti,rady

Dobrý deň, v obývačke (8x4,5) s kozubom orientovanej na severozápad je severná stena veľmi studená, a preto sme sa rozhodli, že ju natrieme, resp. nastierkujeme termoizolačným náterom. Dom je z r.1955 z nepálenej tehly, rekonštruovaný, plastové okná, uteplený z vrchu aj zo spodu, suchý. Na internete som našla dosť veľa značiek, ktoré sa vyrábajú. Ich výrobcovia udávajú vynikajúce termoizolačné vlastnosti k svojím výrobkom, avšak referencie zákazníkov som našla len veľmi málo. Prosím, môžete sa podeliť so svojími skúsenosťami alebo radami s týmto spôsbom zateplenia? Podotýkam, že vonkajšie zateplenie neprichádza do úvahy, preto je zbytočné o tomto spôsobe zateplenia diskutovať. Srdečne Vám ďakujem a prajem pekný deň.
Naposledy upravil Dav : 30.09.09 at 19:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nepálená tehla sa nezatepluje.Termoiolačný náter na hlinenej stene sú de facto vyhodené peniaze.

    rede je offline (nepripojený) rede

    rede
    Tu nejde o celkové zateplenie, ale o to, aby sa vnútorný priestor v miestnosti tepelne odizoloval od chladnej severnej obvodovej steny. Termoizolácia vraj (udávané výrobcami) odráža viac ako 80% (Q-THERM) vyprodukovaného tepla naspäť do miestnosti a tým zabraňuje úniku a priestupu tepla, je dokonale paropriepustný. Len či je to naozaj tak? Lebo neviem ako sa inak zbaviť chladu zo studenej steny.
    Čo sa týka celkového zateplenia domu z nepálenej tehly z exteriéru, na to som nikde nedostala jednoznačnú odpoveď. Vraj sa to robí. Vždy sa nájdu dve strany, jedna je za, druhá proti. Ozaj našla sa aj treti skupina, ktorá tvrdí zbúrať. Tak som z toho fakt jelen.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Aj termobielizeň nefunguje dlho, pripájam sa k tretej skupine, alebo pristaviť z vonka konštrukciu do ktorej vložiť "izolačný materiál" so vzduchovou medzerou medzi priečkou a pôvodným múrom, niečo podobné som videl na železničnej stanici

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Hlinená stena nemôže byť studená.Hlina je vynikajúci izolant tepla.V súčastnosti pozorujem určitý trend návratu k hlineným omietkam.Sú čoraz žiadanejšie.Tá stena sa vám zdá byť studená asi preto že je na náprotivnej strane radiátoru.Neverte žiadnym temonáterovým obchodným praktikám.Z 90% sú to podvody a polopravdy,keď vychvália jednu vlastnosť a zabudnú pripomenúť daľších 10negatívnych.Ak aj niečo takýto náter vyrieši tak určite to nebude pocit chladu vychádzajúci zo steny.

    Termoizolačný náter v interiéri - skúsenosti,rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.