Zavrieť

Porady

Ciastocny-plny invalidny dochodok

Ako to komisia prideluje? Je mi jasne, ze podla vysky % postihnutia. Ale do kolko je ciastocny inval. dochodok a od kolko je plny? Ci je to rozne podla diagnozy??? Vdaka za rady.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

trisestri Pozri príspevok
percenta sa my zdá že čiastočne ovplyvnujú aj výšku dochodku
No nielen sa TI zdá ale je to pravda. Percentá ovplyvňujú výšku dôchodku.

Pr. máme dvoch invalidov, mali rovnaký príjem zo zamestnania rovnaký počet odpracovaných rokov a rovnakú výšku OMB - osobného mzdového bodu.

Prvý invalid, má priznanú ZPS v miere 71 % .... u neho to znamená, že dostane 100% výšku dôchodku .... napr. 200 eur.
Druhý invalid, má priznanú ZPS v miere 70% ... u neho to znamená, že dostane 70% zo 100% výšky dôchodku.... teda 70% z 200 € tj. 140 €.

Takže to jedno percento rozdielu, má úžasne obrovský vplyv na výšku dôchodku.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mihaličko Pozri príspevok
dobrý deň ma 34 rokou a som dlhodobo nezamestnaný cca 9 rokou a pred dvoma mesiacmi mi zistili parkinsonovu chorobu chcel by som sa informovať či mam narok na invalidny dôchodok aj keď nemam platene soc.poistenie za odpoveď ďakujem
No neviem,

[hore]Potrebný počet rokov dôchodkového poistenia


Počet rokov dôchodkového poistenia na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca vo veku

  • do 20 rokov je menej ako jeden rok,
  • nad 20 rokov do 24 rokov je najmenej jeden rok,
  • nad 24 rokov do 28 rokov je najmenej dva roky,
  • nad 28 rokov do 34 rokov je najmenej päť rokov,
  • nad 34 rokov do 40 rokov je najmenej osem rokov,
  • nad 40 rokov do 45 rokov je najmenej 10 rokov,
  • nad 45 rokov je najmenej 15 rokov.

Počet rokov dôchodkového poistenia na vznik nároku na invalidný dôchodok sa zisťuje z obdobia pred vznikom invalidity.



ale ak nenájdeš 8 rokov poistenia, tak nárok mať nebudeš.
Podaj žiadosť hned. Si narodený v ročníku, kedy dôchodkové poistenie platil za študentov štát a tuším od 16 rokov. To by Ti to mohlo pár rokov narátať.
zdroj : http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=198
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

a doplním .. dá sa aj spätne doplatiť potrebné obdobie (viď zák o SP)
a škola sa počítala do konca roku 2003.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mihaličko Pozri príspevok
a pocita sa mi aj to keď som mal 8 rokov odrobene po škole a potom som bol nezamestnany až doteraz
Ano počíta sa to do dnešného dňa musíš mať 8 rokov ak nemáš nedostaneš ak máš dostaneš ID ak ho priznajú.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Ako to komisia prideluje? Je mi jasne, ze podla vysky % postihnutia. Ale do kolko je ciastocny inval. dochodok a od kolko je plny? Ci je to rozne podla diagnozy??? Vdaka za rady.
Stanco ty si zo štátnej správy. Tam je to trošku iné. Ako nechaj to na nich na tom ako posúdia. Ty nebudeš mať zlý ID si myslím.

SP má podmienky
"tzv. čiastočný ID " je v % zps .... od 41 - 70%
a tzv. plný ID je ................ ..............nad 71%
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Stanco ty si zo štátnej správy. Tam je to trošku iné. Ako nechaj to na nich na tom ako posúdia. Ty nebudeš mať zlý ID si myslím.

SP má podmienky
"tzv. čiastočný ID " je v % zps .... od 41 - 70%
a tzv. plný ID je ................ ..............nad 71%
Presne som si myslel, ze niekto pride s tym, ze som v stat. sprave. Mna to zaujima ako to prisudzuje soc. poist. Ja mam 40% na koleno. Malo ci akurat?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Presne som si myslel, ze niekto pride s tym, ze som v stat. sprave. Mna to zaujima ako to prisudzuje soc. poist. Ja mam 40% na koleno. Malo ci akurat?
No to je málo ... čiastočný ID získaš ak Ti prisúdia 41% tj. treba ti hladať ešte nejakú dalšiu diagnozu aby Ti to aspon 1% pridali.

Jasne že som s tým musela vyrukovať, hádam ťa neposudzuje invaliditu SP? Či áno?
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
No to je málo ... čiastočný ID získaš ak Ti prisúdia 41% tj. treba ti hladať ešte nejakú dalšiu diagnozu aby Ti to aspon 1% pridali.

Jasne že som s tým musela vyrukovať, hádam ťa neposudzuje invaliditu SP? Či áno?
40 je ciastocny a 41 je plny?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
40 je ciastocny a 41 je plny?
Nie 40% neni žiaden dôchodok
Od 41 - 70 % je "čiastočný "
a nad 71 % je plný ID
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Nie 40% neni žiaden dôchodok
Od 41 - 70 % je "čiastočný "
a nad 71 % je plný ID
Dik za info. Nemam o tom ani sajnu a teraz som rad, ze som robil v statnej sprave
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Dik za info. Nemam o tom ani sajnu a teraz som rad, ze som robil v statnej sprave
Nemáš začo, ináč o týchto veciach je tu kopec tém, trebalo trošku pohladať. Veľa krát aj ja píšem len o tomto a odporúčam zákony. Nikdy nevieš kedy sa čo môže zísť.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Nemáš začo, ináč o týchto veciach je tu kopec tém, trebalo trošku pohladať. Veľa krát aj ja píšem len o tomto a odporúčam zákony. Nikdy nevieš kedy sa čo môže zísť.
No, to mas pravdu ale ked tie temy maju milion prispevkov a kym clovek najde co hlada, tak prejde aj den, a takto to mam hned xi
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
No, to mas pravdu ale ked tie temy maju milion prispevkov a kym clovek najde co hlada, tak prejde aj den, a takto to mam hned xi
No len to nie je správne, a v podstate ak si zadáš ID do vyhladávača nájde Ti aj kratšie témy. A dalšia vec, čo ak sa mýlim? Nemáš protinázor. Lebo nikto tu neprispel (btw nemýlim sa mám dôchodok to na okraj ).
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
No len to nie je správne, a v podstate ak si zadáš ID do vyhladávača nájde Ti aj kratšie témy. A dalšia vec, čo ak sa mýlim? Nemáš protinázor. Lebo nikto tu neprispel (btw nemýlim sa mám dôchodok to na okraj ).
Ja som len chcel vediet ako to robi soc. poistovna. Moj zakon poznam
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Chcem sa este opytat, ci je dost 40% co mi priznala komisia za moje poskodene koleno? Pre tych co nevedia co s nim mam, tak v rychlosti zopakujem. Predny skriz. väz roztrhnuty, operovany-uplne nefunkcny, menisky poskodene, 1 skoro cely vonku, druhy ciastocne, chrupavka rozbita a uplne poskodena-vraj ju uz skoro ani nemam, artroza 3 stupen a osteoporoza, nezohnem a ani nevystriem ho celkom a stalee je opuchnute a velmi v nom praska. Mam v nom aj kostnu mysku-ulomok z kosti, ktory mi nechcu vybrat aj ked asi budu musiet. Mam 26 rokov a problemy s tym kolenom 5 rokov od vzniku urazu. Mal som 4 operacie, dalsiu mi uz lekari neodporucaju, az neskor umele koleno. Nerobia mi uz ani punkcie aby nevznikla infekcia....
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Treba si pozrieť socpoist.sk/invalidny-dochodok/ treba sa poradit s lekárom, ktorý určoval mieru poškodenia a vypisoval správu , a bolo sa treba viac sťažovať na posudkovej komisii...Ja by som sa odvolala, ak nie je neskoro
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

58vlasta Pozri príspevok
Treba si pozrieť socpoist.sk/invalidny-dochodok/ treba sa poradit s lekárom, ktorý určoval mieru poškodenia a vypisoval správu , a bolo sa treba viac sťažovať na posudkovej komisii...Ja by som sa odvolala, ak nie je neskoro
Lenze ja co som si pozeral tabulku na mieru poklesu zdravia, tak aj tych 40% co mam je dost. Skusim este viac pozriet. Neviem ci by si dokazala viac vybojovat. A na komisii som este nebol. Taky papier poslali len mojmu lekarovi. Ja este len pojdem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stanco007 Pozri príspevok
Lenze ja co som si pozeral tabulku na mieru poklesu zdravia, tak aj tych 40% co mam je dost. Skusim este viac pozriet. Neviem ci by si dokazala viac vybojovat. A na komisii som este nebol. Taky papier poslali len mojmu lekarovi. Ja este len pojdem
Stanco, už ti odpovedal niekde p. Mihál, že tvoja invalidita sa neposudzuje podľa zákona o sociálnom poistení ale podľa nejakého iného zákona, ktorý poraďáci neovládajú.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

veronikasad Pozri príspevok
Stanco, už ti odpovedal niekde p. Mihál, že tvoja invalidita sa neposudzuje podľa zákona o sociálnom poistení ale podľa nejakého iného zákona, ktorý poraďáci neovládajú.
Pane boze! Ja svoj zakon viem. Mna zaujima ako to riesi soc. poistovna... V soc. poist. by som nepochodil ale v zakone co sa mna tyka uplne v pohode Takze sa pytam na soc. poistovnu
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Pane boze! Ja svoj zakon viem. Mna zaujima ako to riesi soc. poistovna... V soc. poist. by som nepochodil ale v zakone co sa mna tyka uplne v pohode Takze sa pytam na soc. poistovnu
Tak nebud zvedavý
Bud rád, že si dopadol ako si dopadol, a nerobia TI problém s priznaním ID. Ale zvedavosť je silnejšia čo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať