Zavrieť

Porady

Nárok zamestnanca na ošetrenie u lekára

Prosím o pomoc - zamestnanec išiel na celodenné vyšetrenie k lekárovi, do dochádzky som mu zadala návšteva u lekára celý deň...výplata by mu mala zostať nezmenená...zamestnanec má nárok na 7 Péčok za rok? alebo sa mýlim???
ďakujem...
Naposledy upravil Dav : 09.03.10 at 15:43
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Babulica Pozri príspevok
Prosím o pomoc - zamestnanec išiel na celodenné vyšetrenie k lekárovi, do dochádzky som mu zadala návšteva u lekára celý deň...výplata by mu mala zostať nezmenená...zamestnanec má nárok na 7 Péčok za rok? alebo sa mýlim???
ďakujem...
Ak pracuje v súkromnej sfére, tak preplácaš tzv. dovolenkovým priemerom (priemernou hod. mzdou), ak ste napr. verejný záujem, tak výplata je nezmenená.
Áno, má nárok na 7 dní.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

mzdarka renca Pozri príspevok
Ak pracuje v súkromnej sfére, tak preplácaš tzv. dovolenkovým priemerom (priemernou hod. mzdou), ak ste napr. verejný záujem, tak výplata je nezmenená.
Áno, má nárok na 7 dní.
Sme nezisková organizácia, takže výplata by mala byť nezmenená, ale keď som si dala vyrátať mzdu s ošetrením a bez, tak mám rozdiel cca 3€
tak tomu nerozumiem...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Babulica Pozri príspevok
Sme nezisková organizácia, takže výplata by mala byť nezmenená, ale keď som si dala vyrátať mzdu s ošetrením a bez, tak mám rozdiel cca 3€
tak tomu nerozumiem...
a ak nahráš dovolenku, tak tam rozdiel nemáš?
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

mzdarka renca Pozri príspevok
a ak nahráš dovolenku, tak tam rozdiel nemáš?
ako namiesto ošetrenia?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Babulica Pozri príspevok
ako namiesto ošetrenia?
pýtam sa preto, lebo je to také isté preplácanie ako pri dovolenke. Ja mám napr. taký problém, že mne to dáva o 0,01 - 0,02 € pri dovolenkách a péčkach viac a natvrdo to opravujem tak, že nahrám ich kódmi napr. -0,01 €, aby im vyšiel ich funkčný plat.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Babulica Pozri príspevok
ako namiesto ošetrenia?
Ošetrenie je preplácané tak, ako dovolenka - priemerkou.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

Dala som si vyrátať mzdu s celodenným ošetrením a s 1 dňom dovolenky a výsledná suma je rovnaká...
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

chcem sa spýtať ako vypočítam na kolko má nárok zamestnanec vo na návštevy u lekára ak nastupil 22.mája 2008 možno hlupa otázka ale ako to vyopčítaM?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

timejka200 Pozri príspevok
chcem sa spýtať ako vypočítam na kolko má nárok zamestnanec vo na návštevy u lekára ak nastupil 22.mája 2008 možno hlupa otázka ale ako to vyopčítaM?
A prečo to chceš vypočítavať? Zákon nehovorí o nijakej alikvotnej časti z nároku.
0 0
ajka5 ajka5

ajka5 je offline (nepripojený) ajka5

Ma nárok na 7 dni v roku. To je ošetrenie u lekára a nezalezi od kedy je zamestnancom. Ak nastupi od napr. aprila 2009 tak tiez do konca roka alebo do konca zamestnania(ak ukonci PP v tom istom roku) ma stále nárok rovnaký. Ak sa mýlim opravte ma. Pozor este môze byt ak je zena tehotná tak nárok na ošetrenie u lekára nie je obmedzený. Ak zdokladuje ze bola u gynekologa.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

no tak to som nevedela takže je jedno že kedy prišiel aj ked od mája aj tak má 7 dní? dakujem
0 0
dada111 dada111

dada111 je offline (nepripojený) dada111

večná optimistka
Prosím o odpoved poraďaci mám uznať zzamestnancovi 3 dni ošetrenia, ked mi doniesol potvrdenie od všeobecného lekára dnes s dátumom vystavenia dnes a potvrdenie je na dni 16-20. 10. Možno hlúpa otázka, ale som z toho mimo.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

dada111 Pozri príspevok
Prosím o odpoved poraďaci mám uznať zzamestnancovi 3 dni ošetrenia, ked mi doniesol potvrdenie od všeobecného lekára dnes s dátumom vystavenia dnes a potvrdenie je na dni 16-20. 10. Možno hlúpa otázka, ale som z toho mimo.
Pokiaľ nemá nárok 7 dní vyčerpaný, tak áno.
0 0
dada111 dada111

dada111 je offline (nepripojený) dada111

večná optimistka
Ďakujem už mi je to jasné
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dada111 Pozri príspevok
Prosím o odpoved poraďaci mám uznať zzamestnancovi 3 dni ošetrenia, ked mi doniesol potvrdenie od všeobecného lekára dnes s dátumom vystavenia dnes a potvrdenie je na dni 16-20. 10. Možno hlúpa otázka, ale som z toho mimo.
A bol skutočne celé 3 dni u svojho všeobecného lekára na vyšetrení? TO silno pochybujem. Podľa mňa ide z jeho strany o špekuláciu, ako si vykryť 3 dni voľna a lekár ho v tom podporil. Ale ty, ako zamestnávateľ to nemusíš riešiť, ak nechceš. Ak ale chceš, môžeš si to preveriť, či skutočne bol všetky 3 dni u lekára a ešte k tomu celý deň.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Chobot Pozri príspevok
A bol skutočne celé 3 dni u svojho všeobecného lekára na vyšetrení? TO silno pochybujem. Podľa mňa ide z jeho strany o špekuláciu, ako si vykryť 3 dni voľna a lekár ho v tom podporil. Ale ty, ako zamestnávateľ to nemusíš riešiť, ak nechceš. Ak ale chceš, môžeš si to preveriť, či skutočne bol všetky 3 dni u lekára a ešte k tomu celý deň.
Zamestnanci mi bežne nosia paragraf na 2-3 dni. Necíti sa dobre, nedá sa vypísať na DPN ale mu lekár vypíše § na 2-3 dni. Samozrejme, že to niektorí aj využívajú a lekár ich v tom podporuje.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

VERONIKA6 Pozri príspevok
Zamestnanci mi bežne nosia paragraf na 2-3 dni. Necíti sa dobre, nedá sa vypísať na DPN ale mu lekár vypíše § na 2-3 dni. Samozrejme, že to niektorí aj využívajú a lekár ich v tom podporuje.
Myslím, že by už raz mali spraviť poriadok medzi lekármi, poučiť ich, kedy aké potvrdenie dávať (ošetrenie, PN, OČR), aby to nevypisovali od buka do buka. Spôsobujú tým problémy a finančné škody zamestnávateľom.

Raz som to už rozoberal - tu:

http://www.porada.sk/t87722-osetreni...m-poradte.html
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Chobot Pozri príspevok
Myslím, že by už raz mali spraviť poriadok medzi lekármi, poučiť ich, kedy aké potvrdenie dávať (ošetrenie, PN, OČR), aby to nevypisovali od buka do buka. Spôsobujú tým problémy a finančné škody zamestnávateľom.

Raz som to už rozoberal - tu:

http://www.porada.sk/t87722-osetreni...m-poradte.html
To je pravda, no my obyčajné mzdárky a personalistky s tým asi nič nenarobíme.
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

ak to lekar vypisal a podpisal tak to potvrdi aj do telefonu aj na sude inak by sam seba dotal do problemov...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ajka5 Pozri príspevok
Ma nárok na 7 dni v roku. To je ošetrenie u lekára a nezalezi od kedy je zamestnancom. Ak nastupi od napr. aprila 2009 tak tiez do konca roka alebo do konca zamestnania(ak ukonci PP v tom istom roku) ma stále nárok rovnaký. Ak sa mýlim opravte ma. Pozor este môze byt ak je zena tehotná tak nárok na ošetrenie u lekára nie je obmedzený. Ak zdokladuje ze bola u gynekologa.
Aj tehotna zenam a narok na 7 dni, ale vysetrenia u gynekologa a pod. kvoli tehotenstvu sa jej do 7 dni nerataju.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať