Zavrieť

Porady

sudove vino...ako zacat? tipy a rady?

dobry den, chcel by som sa opytat co vsetko zhruba potrebujem na rozbehnutie sudoveho vinecka, jasne su mi veci ako voda tepla studena, chladiace zariadenie na vino ale neviem ci treba na to daky kurz ako napr. hygienicke minimum a vobec ako to cele funguje.ak by sa tu niekto nasiel kto si uz otvaral predajnu so sudovym vinom bol by som mu velmi vdacny ak by mi poradil. dakujem za vsetky prispevky uz teraz
Naposledy upravil ivka70 : 13.03.17 at 13:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kubose je offline (nepripojený) kubose

    kubose
    misomiso Pozri príspevok
    Hlavne potrebujes dobrych stamgastov.
    no to myslim ze tam budu a dost lebo siroko daleko neni ziadne sudove vinko, akurat len kusocek je predajna jednoty ale ta ma netrapi

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Pozri tiež a poriadne zákon č. 313/2009 Z. z. o vinohradníctve a vinárstve.

    kubose je offline (nepripojený) kubose

    kubose
    Excise Duty Pozri príspevok
    Pozri tiež a poriadne zákon č. 313/2009 Z. z. o vinohradníctve a vinárstve.
    no dik ale kde kuknem ten zakon? lebo ten odkaz co si ty dal nefunguje a o com vlastne pojednava ten zakon zhruba? lebo to prvy krat o nom pocujem

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Z tvojich príspevkov som pochopil, že chceš predávať sudové víno, nikde ale nepíšeš, či ide o víno tvojej vlastnej výroby alebo víno nakúpené, v každom prípade ide o uvádzanie vína na trh, takže si pozri najmä § 25. Zákon nájdeš na stránke www.zbierka.sk

    kubose je offline (nepripojený) kubose

    kubose
    [QUOTE=Excise Duty;1165571]Z tvojich príspevkov som pochopil, že chceš predávať sudové víno, nikde ale nepíšeš, či ide o víno tvojej vlastnej výroby alebo víno nakúpené, v každom prípade ide o uvádzanie vína na trh, takže si pozri najmä § 25. Zákon nájdeš na stránke

    nie nie ja urcite nevyrabam vino len ho budem brat od dakeho vyrobcu (este neviem presne od koho ale bude to kontakt od jednej znamej co predava dlhe roky takto vinecko)no preto si myslim aj po prestudovani konkretneho paragrafu ze sa ma tento zakon moc netyka lebo to co je v nom pisane si myslim ze by mal v prvom rade zabezbecit vyrobcat a distributor nie?

    kubose je offline (nepripojený) kubose

    kubose
    neviete kde by som zohnal cele zariadenie na vycap toho vina alebo dake take velke chladnicky? uz som presiel hadam cely net a nic som nenasiel.

    belo72 je offline (nepripojený) belo72

    belo72
    A co tak keby sme sa tam zopar ludi z porady zisli pokostovali a pripadne temu KUBOSE ocenili ?

    kubose je offline (nepripojený) kubose

    kubose
    kludne vsetci pridite ale az ked budem mat otvorene neporadi mi nikto s tymto ako to rozbehnt?????????? to tu nikto nikdy neotvarala stanok so sudovim vinom????

    belo72 je offline (nepripojený) belo72

    belo72
    Tak sa zda ze sme tie stanky videli len z opacnej strany Zivnost. urad, DU, SP, ZP, pokladna a samozrejme stanok s vinom to vsetko potrebujes. Problem ti bude robit hygiena takze najlepsie urobis ak sa budes informovat priamo tam.Hyg. minimum budes potrebovat urcite .

    janoskarvay je offline (nepripojený) janoskarvay

    janoskarvay
    belo72 Pozri príspevok
    Tak sa zda ze sme tie stanky videli len z opacnej strany Zivnost. urad, DU, SP, ZP, pokladna a samozrejme stanok s vinom to vsetko potrebujes. Problem ti bude robit hygiena takze najlepsie urobis ak sa budes informovat priamo tam.Hyg. minimum budes potrebovat urcite .
    Ani nie že informovať na hygiene, ale porozprávať sa o tvojich predstavách, či sa "zmestia" do hyg. predpisov.

    kubose je offline (nepripojený) kubose

    kubose
    janoskarvay Pozri príspevok
    Ani nie že informovať na hygiene, ale porozprávať sa o tvojich predstavách, či sa "zmestia" do hyg. predpisov.
    hygiena ma az tak netrapi to sa vsetko da vybavit staci sa ich naozaj len opitat ake maju predstavy ale co ma skor zaujma ci je tam dobra navratnost alebo kolko % sa ide napr na 1L vinka a ci vobec sa dnes oplati ist do takehoto biznisu aj ked siroko daleko neni ziadna konkurencia?

    belo72 je offline (nepripojený) belo72

    belo72
    Ci sa ti to oplati musis vediet ty. Ty vies za kolko vino nakupujes alebo vyrabas. Zisti si ceny za kolko sa predava a rozdiel medzi nakupom a predajom mas hruby zisk. Spocitaj si odvody a najom a budes vediet kolko budes musiet toho vina predat aby si nesiel do straty. Vsetko co predaz naviac je tvoj zisk. A kolko toho vina predas je vo hviezdach. Zalezi od kvality vina, polohy kde budes to vino predavat ci niekde v centre alebo niekde mimo na poschodi, dalej od ludi pocet obyvatelov ti zvysuje pravdepodobnost ze toho viac predas. Dalej ci v tom meste ci obci ludia radi piju a co.Poznam malu obec co ma 2 krcmy a aj vpotravinach nalievaju a vseci prosperuju a obec pomerne velku kde je jedna krcma a je furt prazdna. Takze s tym ti neporadi asi nikto - pomohol by nejaky mensi prieskum trhu .

    janoskarvay je offline (nepripojený) janoskarvay

    janoskarvay
    kubose Pozri príspevok
    hygiena ma az tak netrapi to sa vsetko da vybavit staci sa ich naozaj len opitat ake maju predstavy ale co ma skor zaujma ci je tam dobra navratnost alebo kolko % sa ide napr na 1L vinka a

    ci vobec sa dnes oplati ist do takehoto biznisu aj ked siroko daleko neni ziadna konkurencia?
    Budeš podnikať za SVOJE ? Potom sa musíš (podostatočnom množstve informácií) rozhodnúť ty : skočím / neskočím do toho (a ak áno tak potom rázne).

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    kubose Pozri príspevok
    no dik ale kde kuknem ten zakon? lebo ten odkaz co si ty dal nefunguje a o com vlastne pojednava ten zakon zhruba? lebo to prvy krat o nom pocujem
    Ten zakon netreba ani privelmi poznať. V podstate ide o to, že ak budes predavat ryzlink rynsky a dojde ti kontrola a zisti, že to nie je ryzlink, tak maš problem. Takže ak budes nakupovať, tak jedine certifikovane vína, žiadne patoky cez ulicu.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    kubose Pozri príspevok
    neviete kde by som zohnal cele zariadenie na vycap toho vina alebo dake take velke chladnicky? uz som presiel hadam cely net a nic som nenasiel.
    Naco chladnicky?
    Vsetky dobre predajne maju zasobniky (tanky) s vínom pod úrovňou zeme, kde je teplota pod 10st.C . Stade sa to prečerpava podla potreby do čapovacích zariadení, vždy iba množstvo, ktore predáš v ten deň. Ak to nechaš rozčapované v polopradnej nádobe (valcova sklena nadoba o cca 100 litroch) v miestnosti pri teplote 20-24 st. tak vínko pekne zoxiduje a mas po srande.
    Vies co, byt tebou pekne si vycestujem do najblizsej obce, mesta, kde predavaju sudove vinka na urovni a popytaj sa tych tiet, čo to predavaju. Daj si 2 deci, popozeraj miestnost, a rozmysli si, či tam chces mat aj predaj flaškovaneho vina s vignetou a plus ochutnavku na mieste. Byt tebou, tak sa orientujem na seriozneho dodavatela + jeho flaškovane vina. Nie x dodavatelov vina pochybnych kvalit. Nebudes mat problemy so skladovaním, lebo x dodavatelov znamena taky x počet tankov na skladovanie sudoveho vina.
    A hlavne vela čítaj na nete!
    http://wineofslovakia.sk/index.php/h...anie-vina.html
    Naposledy upravil duves : 09.10.09 at 15:40
    vicktor Ked si to uz po 7 rokoch vynural, tak aj ja prispejem.
    Autor sa pyta co vsetko k vinu potrebuje a na prvom mieste VODU.
    Marian Labuda kedysi spieval "O, sudove, osudove, kto ta proti srsti cistou vodou krsti? Povedz mi, pezinske, povedz mi, limbasske, povedz mi, aj modranske...".

    (Tie "znacky" som mozno poplietol.)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.