Zavrieť

Porady

Materská od 2010 pri dvoch deťoch?

Dobry deň, chcela by som sa spýtať, keď máme 1,5 ročného syna, na ktorého poberam 164 eur a plánujeme druhé dieťa, ktoré by sa, ak sa bude dariť, narodilo, keď bude mať prvé 2,5-3 roky. Aká bude výška mojho rodičovského príspevku na druhé dieťa? Materskú pol roka mi asi vypočítaju ako pri prvom tu vyššiu a čo po pol roku? Budem mať narok aj ja na vyšší rodičovský 256 eur, keď budu deti po sebe a nebudem mať odrobene pred druhým dieťaťom min. 9 mesiacov? Alebo mam isť na 9 mesiacov do práce, aby som nestratila možnosť mať vyšší rodičovský? Podotýkam, že pred prvou materskou mam odrobených asi 10 rokov. Ďakujem za odpoveď. Od tejto odpovede sa odvíja naše rozhodnutie mať druhé dieťa, lebo zo 164 eur uživiť dve deti a ešte aj mňa, no, neviem-neviem...
Usporiadat
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Hribo Pozri príspevok
aha, jasne
a ked sa dcerku nechystam dat do jasiel, tak vyska prispevku by mala byt 25% sumy rodicovskeho prispevku - mysli sa tym uz zvyseneho?
áno, 25% ale z nižšieho.
0 0
Smolko-7 Smolko-7

Smolko-7 je offline (nepripojený) Smolko-7

dobrý večer prečítala som si tu články, ale pre istotu sa spýtam aj ja. na prvú materskú som nastúpila 22.11.2006. 9.2.2009 sa mi narodilo druhé dieťa, no ešte v decembri 2008 som robila jeden mesiac. mala som potom maximálnu materskú. Moja otázka znie: mám nárok na vyšší rodičovský príspevok alebo nie? Momentálne poberám už len rodičovský príspevok. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
0 0
Micinka Micinka

Micinka je offline (nepripojený) Micinka

Dobrý večer, v 09/2007 sa mi narodilo prvé dieťa od 11/2009 sa chcem prihlásiť ako DoNP z max. vym. základu. Plánujem druhe babo tak sa chcem opýtať akú budem mať výšku materskej a rodičovského príspevku ak by sa mi podarilo mať druhe babo do 10/2010. Ako si v tom stále nemám jasno, pred narodením 1. dieťaťa som bola na úrade práce. Ďakujem
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Smolko-7 Pozri príspevok
dobrý večer prečítala som si tu články, ale pre istotu sa spýtam aj ja. na prvú materskú som nastúpila 22.11.2006. 9.2.2009 sa mi narodilo druhé dieťa, no ešte v decembri 2008 som robila jeden mesiac. mala som potom maximálnu materskú. Moja otázka znie: mám nárok na vyšší rodičovský príspevok alebo nie? Momentálne poberám už len rodičovský príspevok. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Ako pisal p. Mihal v prispevku 2,
Zvýšený RP v sume 256 € dostanú tie matky, ktoré na RP prejdú z materskej. Matersku na druhe dieta ste poberali, teda sa to tyka aj vas.
0 0
Smolko-7 Smolko-7

Smolko-7 je offline (nepripojený) Smolko-7

Ivka70 veľmi pekne ďakujem za odpoveď. potešili ste ma )) tak už len obehať všetky úrady, že?
0 0
timoza timoza

timoza je offline (nepripojený) timoza

Chcem sa este raz spytat na svoju situaciu hadam sa niekto najde,kto pochopí,čo sa pýtam.Momentálne som na RD od 02/07.Na materskú som šla ako zamestnankyňa a zamestnanie teda trvá.RD mi trvá do 13.4.2010.Na druhú materskú nastupujem 26.4.2010.Keďže som v zamestnaní mala nižší príjem kvôli vyššej materskej som sa prihlasila na DNP a to takto od 14.4.2009-15.10.2009 som si platila z min.vym.základu/295,5€/ a od 16.10.2009 si platím z najvyssieho vym.základu/1084,55€/.Z tohto najv.zakladu si budem platit poistenie minimalne 26 tyzdnov do odchodu na matersku.Vznikne mi teda nárok na najv. možnú materskú?Este jedna otazka,keby som isla v priebehu tych 26 tyzdnov na PN /co planujem po skonceni prvej to najde na odpRD,pretoze do zamestnenia v osmom mesiaci tehotenstva nehodlam nastupit,nakolko pracujem v krcme/narok na najv. matersku mi nezanikne?Dakujem krasne.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Smolko-7 Pozri príspevok
Ivka70 veľmi pekne ďakujem za odpoveď. potešili ste ma )) tak už len obehať všetky úrady, že?
Tak to je trochu predcasne, najskor musi nas parlament ten navrh novely zakona schvalit, nie ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať