Zavrieť

Porady

Prvotné príznaky tehotenstva zmizli

Ahojte, chcem sa poradiť. 23/08 som mala poslednú menštruáciu. 29/09 som si urobila dva tehotenské testy a boli pozitívne. Boleli ma prsia, bolelo ma v podbrusku, menstruacia mi uplne vynechala. Citila som vykyvy nalad. Zajtra sa chystam k lekarovi.
Dnes rano ako som sa zobudila, zistila som, že prsia ma už takmer vôbec nebolia a brucho už nemám napäté. Pravdu povediac, prestala som sa ako tehotná cítiť. Niaktoré príznaky som ani vôbec nemala, ale tak to bolo aj pri prvom dieťati. Nemám ranné nevoľnosti, nie som unavená, bradavky mi ešte neztmavli, nemám problém s pachmi, mám len zvýšený výtok. Nemohla som o dieťatko prísť? Nekrvácam, ale veľmi sa bojím. Je možné, že mi príznaky tak veľmi poľavili, že skoro nič necítim?? Nemôže ísť o mimomaternicové tehotenstvo? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Dav : 28.06.10 at 14:26
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Majka, aj ja gratulujem k narodeniu Mie a teším sa s Vami. Prajem Vám obom veľa zdravíčka a tiež budem na Vás myslieť pri modlitbe. Aj moja dcérka sa narodila maličká (2950 g) a potom nám v nemocnici schudla na 2500 g, lebo nevládala dobre papať. Teraz je z nej krásavica ako z reklamy (7r).
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Osky, Zdenka, Jarka, ďakujem za podporu! Určite sa ozvem a pridám aj nejaké to foto. Keď som túto tému založila, neverila som, že sa dočkám úspešného konca. Preto aj Vám "snažilkám" držím palce, bojujte, myslím na Vás. Budem len rada, keď sem raz pribudnú aj iné fotky detičiek Maja
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

bola som na zákroku, mala som mrtvy plod, dosť ma to vzalo, šla som na poslednú chvíľu, lebo keď som mala dohodnutý termín tak som ochorela a šla som až keď som dostala bolesti, teraz som už v poriadku, len neviem kedy by sme sa mohli pokúšať o ďalšie bábätko, resp. kedy sa môžme milovať
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

adriana126 Pozri príspevok
bola som na zákroku, mala som mrtvy plod, dosť ma to vzalo, šla som na poslednú chvíľu, lebo keď som mala dohodnutý termín tak som ochorela a šla som až keď som dostala bolesti, teraz som už v poriadku, len neviem kedy by sme sa mohli pokúšať o ďalšie bábätko, resp. kedy sa môžme milovať
o vsetkom si mala byt v nemocnici poucena.neviem,v ktorom mesiaci si bola,aky velky bol ten zakrok.ale ak to bolo nieco ako kyretaz,do tych 3 mesiacov,tak ti poradim co som praktizovala ja.
dolezite je-nehrn sa do toho!!!!!lepsie neskor ako prilis zavcasu,podla seba ti nedoporucujem styk aspon tyzden,asi by ta to asi ani velmi nebavilo taku cerstvu....a o dietatko sa naozaj nepokusaj.lekari doporucuju pauzu minimalne 3 mesiace,kedy je vsetko dobre zahojene ale musis sa aj zrelaxovat,najmä psychicky.ja by som pockala taky pol rok,potom skus.bude ti lepsie ,budes sa na stratu dietata pozerat inak a tvoje telo bude odpocinute.
cim skor sa budes pokusat,tym väcsia je pravdepodobnost,ze znova potratis.nechaj si cas.
2 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

bolo to asi v desiatom týždni, veľmi som sa tešila keď som zistila že som tehotná, lebo asi pol rok sa nám vôbec nedarilo. Chcem si dať čas, ale nie veľmi dlho nakoľko máme 3 ročnú dcérku a mám už cez 40 rokov takže veľmi čakať nemôžem a už aj uvažujem nad tým, či sa vôbec pokúšať o ďalšie, či to nebude trocha nezodpovedné. Teraz je týždeň po zákroku, v nemocnici ma veľmi neinformovali, nakoľko ma brali mimo plánu a na kontrolu mám ísť o dva týždne, trocha mi to milovanie chýba, nakoľko pred zákrokom som sa neodvážila a potom ma brali asi na poslednú chvíľu, už keď mi bolo veľmi zle, pritom som ani nechcela ísť nakoľko som mala záchvaty kašľa a anesteziologička mi predtým povedala, že pri prebúdzaní sa im môžem zadusiť. Keď som už musela ísť nakoľko mi bolo celý deň a noc zle tak tam bola iná anasteziologička - staršia a tá ma dosť ukľudnila, že nič sa nemôže stať a keď ma brali na izbu bola som pri plnom vedomí a dokonca som sa opýtala sestričky či mi vôbec urobili ten zákrok, boli všetci vešmi milí a môj strach bol neopodstatnený, asi pozerám veľa filmov v telke.
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Adriana je mi ľúto čo sa Ti stalo, drž sa, všetko chce svoj čas. Ja som od potratu 5 mesiacov. Už dva mesiace dávame voľný priebeh k otehotneniu, no zatiaľ sa nedarí. Všetko chce svoj čas.

Osky, Ty si ako na tom?Mala si ísť na vyšetrenie, si tehotná????? Už týždeň čakám dobré správy od Teba.
1 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

osky Pozri príspevok
o vsetkom si mala byt v nemocnici poucena.neviem,v ktorom mesiaci si bola,aky velky bol ten zakrok.ale ak to bolo nieco ako kyretaz,do tych 3 mesiacov,tak ti poradim co som praktizovala ja.
dolezite je-nehrn sa do toho!!!!!lepsie neskor ako prilis zavcasu,podla seba ti nedoporucujem styk aspon tyzden,asi by ta to asi ani velmi nebavilo taku cerstvu....a o dietatko sa naozaj nepokusaj.lekari doporucuju pauzu minimalne 3 mesiace,kedy je vsetko dobre zahojene ale musis sa aj zrelaxovat,najmä psychicky.ja by som pockala taky pol rok,potom skus.bude ti lepsie ,budes sa na stratu dietata pozerat inak a tvoje telo bude odpocinute.
cim skor sa budes pokusat,tym väcsia je pravdepodobnost,ze znova potratis.nechaj si cas.
Pohlavný styk sa po kyretáži neodporúča minimálne do prvej menštruácie, ktorá by mala prísť za 4-6 týždňov. Po tejto menštruácii by si mala absolvovať kontrolné vyšetrenie u svojho gynekológa (aj s UZV) a keď bude všetko O.K., tak až potom je vhodné mať pohlavný styk. Pri veľmi skorom p.s. hrozia zdravotné komplikácie (hygienické dôvody)...
1 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

ďakujem za informácie, budem sa podľa toho držať, viem, že všetko chce čas, moja lekárka mi doporučila pol roka počkať, v nemocnici mi zatiaľ nepovedali nič, možno mi povedia až pri prvej kontrole, ktorá má byť po dvoch týždňoch
0 0
Eva333 Eva333

Eva333 je offline (nepripojený) Eva333

Zdenka175 Pozri príspevok
Moja jedna kámoška 23r. tiež by chcela babo, ale ako si sa jej nedarí.Minule jej doktor diagnostikoval cistu. A povedal, keď budú bolesti, že sa to vypaľuje. Minule začala krvácať išla k doktorovi. A zistil, že má mimomaternicové tehotenstvo. To predtým nevedel.Ja to mu nechápem
Na cystu by mohlo pomoct aj uzivanie hormonalnej antikoncepcie, ak je mala a na vajecniku, za par mesiacov uzivania moze sama zmiznut... Nech sa na to popyta doktora.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

DominikaDominika Pozri príspevok
Pohlavný styk sa po kyretáži neodporúča minimálne do prvej menštruácie, ktorá by mala prísť za 4-6 týždňov. Po tejto menštruácii by si mala absolvovať kontrolné vyšetrenie u svojho gynekológa (aj s UZV) a keď bude všetko O.K., tak až potom je vhodné mať pohlavný styk. Pri veľmi skorom p.s. hrozia zdravotné komplikácie (hygienické dôvody)...
ja som tak dlho necakala a problemy neboli ziadne.ale kazdemu individualne-ako je citlivy.

Ivka,co sa toho tyka,aby som to popisala,budem trochu dlha.....
tehotna nie som.predstav si ze mi moje dnicky prisli po neuveritelnych 59 dnoch!!!!!!!!!!!!!!!.
17.6.na 3D sone som aj krasne videla aka som plna a lekari tomu nechali volny priebeh,vraj sa to uz kazdu chvilu pusti-no a trvalo to este tyzden......nemam k tomu slov,lebo aj ked test najskor vysiel negativne,bol som si ista ze som v tom.tie priznaky boli tak neuveritelne.......nerozumiem tomu.lekari sa vyjadrili ze moja maternica sa sprava ako v druhom mesiaci gravidity ale inak nic.plany poplach-ale ja som uz vedela pred navstevou nemocnice ze nie som,lebo aj dalsi test bol uz negat. no a v nemocnici spravili este jeden.....to by nebola nahoda.
no a potom to sono a bolo to jasne.
teraz moj muz ma ist na spermiogram a o druhy den sa stretneme vsetci a urobime uzaver,co dalej.
doktor na sone porovnal maternicu na konci menstruacie a na konci cyklu-teda taku plnu,pred menstruaciou a kontrastne sa ukazalo,ze asi predsa je to ta celkom prva diagnoza -uterus septus a budu ma operovat.
to sa ale odklepne az po vysetreni mojho muza.ak nie,konecne mi nasadia nejaku vhodnu iecbu aby ma uspesne priviedli nielen k tehotenstvu ale aj k zdravemu babätku.
doteraz ma totiz stale len vysetrovali aby zistili co funguje a co nie.zaujimave je,ze mam vsetko v poriadku len jeden hormon zvyseny a ten vraj sa nebude upravovat,lebo skodu nenarobi,ak nie je v kombinacii este s niecim inym.
tak nechapem,preco mam cely zivot nepravidelnu MS a problem udrzat plod.no a teraz uz asi aj otehotniet,lebo pozor si nedavame uz cca 2 mesiace a zatial nic.....
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

osky Pozri príspevok
ja som tak dlho necakala a problemy neboli ziadne.ale kazdemu individualne-ako je citlivy.

Ivka,co sa toho tyka,aby som to popisala,budem trochu dlha.....
tehotna nie som.predstav si ze mi moje dnicky prisli po neuveritelnych 59 dnoch!!!!!!!!!!!!!!!.
17.6.na 3D sone som aj krasne videla aka som plna a lekari tomu nechali volny priebeh,vraj sa to uz kazdu chvilu pusti-no a trvalo to este tyzden......nemam k tomu slov,lebo aj ked test najskor vysiel negativne,bol som si ista ze som v tom.tie priznaky boli tak neuveritelne.......nerozumiem tomu.lekari sa vyjadrili ze moja maternica sa sprava ako v druhom mesiaci gravidity ale inak nic.plany poplach-ale ja som uz vedela pred navstevou nemocnice ze nie som,lebo aj dalsi test bol uz negat. no a v nemocnici spravili este jeden.....to by nebola nahoda.
no a potom to sono a bolo to jasne.
teraz moj muz ma ist na spermiogram a o druhy den sa stretneme vsetci a urobime uzaver,co dalej.
doktor na sone porovnal maternicu na konci menstruacie a na konci cyklu-teda taku plnu,pred menstruaciou a kontrastne sa ukazalo,ze asi predsa je to ta celkom prva diagnoza -uterus septus a budu ma operovat.
to sa ale odklepne az po vysetreni mojho muza.ak nie,konecne mi nasadia nejaku vhodnu iecbu aby ma uspesne priviedli nielen k tehotenstvu ale aj k zdravemu babätku.
doteraz ma totiz stale len vysetrovali aby zistili co funguje a co nie.zaujimave je,ze mam vsetko v poriadku len jeden hormon zvyseny a ten vraj sa nebude upravovat,lebo skodu nenarobi,ak nie je v kombinacii este s niecim inym.
tak nechapem,preco mam cely zivot nepravidelnu MS a problem udrzat plod.no a teraz uz asi aj otehotniet,lebo pozor si nedavame uz cca 2 mesiace a zatial nic.....
Prajem ti ,nech už konečne lekári určia diagnózu, a potom sa problém vyrieši.
1 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

osky Pozri príspevok
ja som tak dlho necakala a problemy neboli ziadne.ale kazdemu individualne-ako je citlivy.
Možno by som to len upresnila - akonáhle prestane krvácanie a výtok.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Zdenka175 Pozri príspevok
Prajem ti ,nech už konečne lekári určia diagnózu, a potom sa problém vyrieši.

tak som tu znova-a konecne uz mam tu diagnozu urcenu-uterus subseptus.a dospeli sme k tomu istemu zaveru ako v prvej nemocnici na zaciatku-OPEROVAT!!!!!!
termin operacie mam 6.8.
ide ma z toho rozdrapit od hnevu,ze to uz nemam za sebou,ved 23.3.ma koli tomu mali na stole a doktorka ma neoperovala!!!!!!!pritom to uz bolo rozobrane zo vsetkych stran a odsuhlasene a ona si len tak vyhlasila,ze je to zbytocne.
ved to bolo jasne.vseko ostatne sa zdy byt v poriadku.
stratila som koooooooopu zbytocneho casu.po operacii treba minimalne 3 mesiace cakat,takze skusat mozeme dakedy v novembri.
prejde dalsi rok a ja nebudem mat este ani brusko.do kelu......
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

osky Pozri príspevok
tak som tu znova-a konecne uz mam tu diagnozu urcenu-uterus subseptus.a dospeli sme k tomu istemu zaveru ako v prvej nemocnici na zaciatku-OPEROVAT!!!!!!
termin operacie mam 6.8.
ide ma z toho rozdrapit od hnevu,ze to uz nemam za sebou,ved 23.3.ma koli tomu mali na stole a doktorka ma neoperovala!!!!!!!pritom to uz bolo rozobrane zo vsetkych stran a odsuhlasene a ona si len tak vyhlasila,ze je to zbytocne.
ved to bolo jasne.vseko ostatne sa zdy byt v poriadku.
stratila som koooooooopu zbytocneho casu.po operacii treba minimalne 3 mesiace cakat,takze skusat mozeme dakedy v novembri.
prejde dalsi rok a ja nebudem mat este ani brusko.do kelu......
Aspoň už stanovili diagnozu, škoda že ťa vtedy neoperovali.Už bude hádam len lepšie
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Osky, veľmi držím palce, nech všetko dobre dopadne a konečne sa dočkáš vytúženého bábätka!!!
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Osky a kde ťa budú operovať? Zrejme to bude menší zákrok operatívna hysteroskopia HSK. Budem na teba myslieť a držať ti palce!!!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ludmilla Pozri príspevok
Osky a kde ťa budú operovať? Zrejme to bude menší zákrok operatívna hysteroskopia HSK. Budem na teba myslieť a držať ti palce!!!

hysteroskopiu mi robili prave v tom termine v Rudolstiftung,ked ma mali operovat.
teraz chodim do AKH.mam za sebou 3D sono na konci cyklu a tesne po MS-cize prazdnu maternicu a plnu,pred krvacanim.pri prazdnej sa aj zdalo ze operovat netreba,ale ked bola uz naplnena,bolo jasne vidiet,ako mi to septum blokuje cast maternice.tam je stale riziko,ze sa to na tom uchyti alebo sa daco stane.vysvetlili mi to tak,ze to budu od spodu vystikovat/asi nieco ako kyret/ a zaroven mi prevedu laparoskopiu cez brucho,takze celu operaciu mozu zhora sledovat,ako postupuju,aby mi nespravili dakde dieru.... a tiez aj ostatne organy pozru,ak sa to skomplikuje,mozno budu i rezatlebo ta moja prepazka je akasi nie velmi jednoducha-doktor dllllho zvazoval tu operaciu ale bez nej je to fakt na nahodu.
v kazdom pripade,pozru mi hned aj vajecniky a vajickovody,ci su priechodne-napustia mi tam daku modru tekutinu-vyriesi sa pri tom jednom zakroku aj vela inych otazok a pripadnych problemov.
hoci sa bojim vsetkych tychto rizik,viem ze bez toho by som sancu nemala.neviem sa uz dockat,kedy to bude za mnou.
tak mi drzte palce.som v podstate stastny clovek a tato vec s detmi mi moj zivot doslova nici.po dvoch potratoch sa s kazdym novym tehotenstvom budem strachovat viac a viac......
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Ahojte!
No, neviem či sa mám aj pochváliť hneď teraz, ale nevydržím. Od pondelku čakám menzes a nič ......nechodí....tak som si v piatok urobila test a vyšiel pozitívny. Aj sa teším, aj sa bojím aby som nedopadla tak ako v januári.
Tak trochu som pravdu povediac ani nechcela teraz zostať tehotná lebo plánujeme sťahovanie a bojím sa ako to zvládneme.Pozor sme si samozrejme od samého začiatku nedávali a keďže som doteraz nezostala tehotná tak som si myslela, že ani tak rýchlo nebudem a prekvapilo ma to. Trochu aj zaskočilo. No som rada.Držte palce.
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Osky budem čakať na správy po operácii a dúfam, že o rok sa tu budeme spolu debatovať o našich detičkách. Držím palce a myslím na Teba.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

osky Pozri príspevok
hysteroskopiu mi robili prave v tom termine v Rudolstiftung,ked ma mali operovat.
teraz chodim do AKH.mam za sebou 3D sono na konci cyklu a tesne po MS-cize prazdnu maternicu a plnu,pred krvacanim.pri prazdnej sa aj zdalo ze operovat netreba,ale ked bola uz naplnena,bolo jasne vidiet,ako mi to septum blokuje cast maternice.tam je stale riziko,ze sa to na tom uchyti alebo sa daco stane.vysvetlili mi to tak,ze to budu od spodu vystikovat/asi nieco ako kyret/ a zaroven mi prevedu laparoskopiu cez brucho,takze celu operaciu mozu zhora sledovat,ako postupuju,aby mi nespravili dakde dieru.... a tiez aj ostatne organy pozru,ak sa to skomplikuje,mozno budu i rezatlebo ta moja prepazka je akasi nie velmi jednoducha-doktor dllllho zvazoval tu operaciu ale bez nej je to fakt na nahodu.
v kazdom pripade,pozru mi hned aj vajecniky a vajickovody,ci su priechodne-napustia mi tam daku modru tekutinu-vyriesi sa pri tom jednom zakroku aj vela inych otazok a pripadnych problemov.
hoci sa bojim vsetkych tychto rizik,viem ze bez toho by som sancu nemala.neviem sa uz dockat,kedy to bude za mnou.
tak mi drzte palce.som v podstate stastny clovek a tato vec s detmi mi moj zivot doslova nici.po dvoch potratoch sa s kazdym novym tehotenstvom budem strachovat viac a viac......
Po tej "Blauprobe" budeš mať potom do modra sfarbený moč, Osky v auguste to budeš mať za sebou, podľa postupu vidieť, že lekár sa istí z každej strany a chce ti 100% pomôcť, dospieť k úspešnému záveru. Veľmi ti držím palce!!!!!!!!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať