Zavrieť

Porady

Prvotné príznaky tehotenstva zmizli

Ahojte, chcem sa poradiť. 23/08 som mala poslednú menštruáciu. 29/09 som si urobila dva tehotenské testy a boli pozitívne. Boleli ma prsia, bolelo ma v podbrusku, menstruacia mi uplne vynechala. Citila som vykyvy nalad. Zajtra sa chystam k lekarovi.
Dnes rano ako som sa zobudila, zistila som, že prsia ma už takmer vôbec nebolia a brucho už nemám napäté. Pravdu povediac, prestala som sa ako tehotná cítiť. Niaktoré príznaky som ani vôbec nemala, ale tak to bolo aj pri prvom dieťati. Nemám ranné nevoľnosti, nie som unavená, bradavky mi ešte neztmavli, nemám problém s pachmi, mám len zvýšený výtok. Nemohla som o dieťatko prísť? Nekrvácam, ale veľmi sa bojím. Je možné, že mi príznaky tak veľmi poľavili, že skoro nič necítim?? Nemôže ísť o mimomaternicové tehotenstvo? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Dav : 28.06.10 at 14:26
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Držím palce, nech je to vyriešené, nech je to čokoľvek!
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

dakujem za ohlasy,skusim tu rubriku,co ste mi radili...dnes som bola v praci,no bolo to dost tazke,som mrtva,ale aj tak nikto netusi a ani tak skoro neprezradim,ze som tehu
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

erin erin,tak test som nerobila-ale dnes uz sa to asi zacina-sice veeeeelmi malinko,ale uz spinenie,len poobede taky maly fliacik.....ako som vravela,bolo to asi volakde zablokovane.takze ziadne tehotenstvo.ale ako tak sledujem,tak teraz zase nic...
mohla by si mi prezradit,preco mi povedal lekar ze mam vajcovody nepriechodne,ak by to tak nebolo.dost nad tym premyslam.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

...možno aby si sa nenervovala, uvoľnila a otehotnela.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mozno mas aj pravdu,ale ked ma tam videl taku sklesnutu-uplne som sa tam zosypala,pochybujem zeby takto spasoval.
ale ani nevies ako si zelam aby si mala pravdu.viem ze myslis pozitivne-snazim sa aj.....
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

osky Pozri príspevok
moje dni este stale neprisli,ale test som si nerobila.
mam dojem ze sa mi kazdu chvilu spustia,prsia ma bolia,nezblaznenie.doslova ma stipu bradavky,a podbrusko je take napäte,ide to az do krizov.pijem len earl grey caj,a mineralku lebo kava mi nerobi dobre.unavena som dost.napriek tomu neverim,zeby som mohla byt tehotna.ved mam nepriechodne vajecniky.napokon,ani sme sa nesnazili,skor sme si davali pozor....este pockam.v jednej poradni mi odpisali,ze to moze byt cysta alebo folikul na vajecniku.....som zvedava ale test si neurobim.jednoducho je nemozne ze by som bola v tom.bude to nieco ine.nechcela by som snivat o niecom nemoznom.
OSKY, aj my sme si dávali pozor, a do 3,5 roka sa nám narodili 3 deti ....
Ja si proste myslím, že sa staneš matkou ! Mám jednu známu a tej tiež lekári povedali, že deti nikdy mať nebude, má nepriechodné vaječníky, atď... a keď sa už s manželom s tým zmierili - otehotnela a potom ešte raz...
Má dvoch zdravých, krásnych a šikovných chalanov !
P.s. OSKY, neskúšala si náhodou recepty od Márie Trebenovej ?!
1 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Mojej známej v 20r.diagnostikovali sklerózu multiplex - že vraj konečná - invalidka. Deti,nehrozí, bude rada ak neskončí na inv.vozíku. Dnes 9r.krásne dievčatko.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ked citam vsetky tieto vase prispevky pre mna,je mi skoro az do placu,citit z vas ze mi to dieta prajete a ja by som ho tak straaaaaasne chcela.
dakujem vam vsetkym za podporu,velmi mi to pomaha dufat.
ani mne sa nechce verit zeby boh zabudol prave na mna,ale vselico sa stava.
v januari alebo februari by som mala zacat pripravu na umele.
momentalne sa moj cyklus tak spustil,ze neviem,kde to tolko stalo.ale som rada ze to aspon ide konecne von,uz som bola na prasknutie.
hlavne takyto rozhadzany cyklus je pri otehoneni asi tiez dost problem-ved neni normalne,aby mi to prislo po 2 mesiacoch.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

evuš Pozri príspevok
OSKY, aj my sme si dávali pozor, a do 3,5 roka sa nám narodili 3 deti ....
Ja si proste myslím, že sa staneš matkou ! Mám jednu známu a tej tiež lekári povedali, že deti nikdy mať nebude, má nepriechodné vaječníky, atď... a keď sa už s manželom s tým zmierili - otehotnela a potom ešte raz...
Má dvoch zdravých, krásnych a šikovných chalanov !
P.s. OSKY, neskúšala si náhodou recepty od Márie Trebenovej ?!


mam doma knizku zdravie z bozej lekarne-myslis to?
ak nie tak porad co od trebenovej myslis-neskusala som nic.
ak mi poradite cokolvek na zlepsenie mojho predpokladu na uspech,budem vam len vdacna.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

osky Pozri príspevok
[/B]

mam doma knizku zdravie z bozej lekarne-myslis to?
ak nie tak porad co od trebenovej myslis-neskusala som nic.
ak mi poradite cokolvek na zlepsenie mojho predpokladu na uspech,budem vam len vdacna.
OSKY, presne tá knižka! Myslím, že na problémy s otehotnením tam bol spomínaný rebríček obyčajný a alchemilka, ja som dostala menzes dosť neskoro, mala som nepravidelný cyklus.... a vidíš, doma mám 3 loptošov, teda 2 loptošky + 1 loptoša
Naposledy upravil evuš : 30.11.10 at 08:50
0 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Ahojte!
No tak po dlhšom čase som tu. Mám výsledky z genetiky. Zistili mi mutáciu MTHFR C677T v homozygotnom stave. Vysvetlili mi to tak, že mi chýba kyselina listová, preto som vraj potratila. Navyše mi hrozí trombóza. Poraďáčky, aký máte na to názor, či by ste na mojom mieste ešte riskli tehotenstvo? Ja sa bojím hlavne kvôli tej trombóze. Kyselina listová sa dá užívať to viem. S tým by nemal byť problém ak by som užívala najmenej tri mesiace pred otehotnením.
Som zvedavá na Vaše názory. Ďakujem za odpovede
0 0
mili73 mili73

mili73 je offline (nepripojený) mili73

Ivka161172 Pozri príspevok
Ahojte!
No tak po dlhšom čase som tu. Mám výsledky z genetiky. Zistili mi mutáciu MTHFR C677T v homozygotnom stave. Vysvetlili mi to tak, že mi chýba kyselina listová, preto som vraj potratila. Navyše mi hrozí trombóza. Poraďáčky, aký máte na to názor, či by ste na mojom mieste ešte riskli tehotenstvo? Ja sa bojím hlavne kvôli tej trombóze. Kyselina listová sa dá užívať to viem. S tým by nemal byť problém ak by som užívala najmenej tri mesiace pred otehotnením.
Som zvedavá na Vaše názory. Ďakujem za odpovede

Ahoj Ivka,
ja som sem písala asi pred rokom.
Rovnakú mutáciu mám aj ja, len s tým rozdielom, že trombofilný stav mám ja negatívny. Treba užívať kyselinu listovú. Nakoľko mne mutáciu zistili tesne pred mojim terajším tehotenstvom (predtým som v dec. 2009 mala MA v 9 tt), tak som kyselinu listovú začala užívať asi iba necelý mesiac pred tehu, a užívam ju doteraz (som v 6. mesiaci).
A k tej trombofílii - počas tehu sa podáva nízkonukleárny heparín - injekcie - jeden z druhov : fragmin, fraxiparin, clexane - na riedenie krvi, aby sa k bábätku dostávala výživa a nehustla krv. Lebo to môže byť príčina neúspechov, keď máš hustejšiu krv a vlastne sa upchajú cievy, ktoré prinášajú výživu do placenty a potom k bábätku.
Ja si tieto injekcie pichám raz denne sama - do bruška viac do bokov, lebo už bruško rastie.
Ivka - držím palce , nech sa vám čím skôr zadarí a dotiahnete tehotenstvo do úspešného konca
A pozdravujem aj ostatné žienky - ako som spätne čítala - osky - máš toho za sebou dosť a verím, že úspech nenechá na seba dlho čakať .

Maryanbb - verím, že babuľka je v poriadku

zatiaľ sa majte a prajem Vám krásne jarné slnečné dni
2 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Ivka161172 Pozri príspevok
Ahojte!
No tak po dlhšom čase som tu. Mám výsledky z genetiky. Zistili mi mutáciu MTHFR C677T v homozygotnom stave. Vysvetlili mi to tak, že mi chýba kyselina listová, preto som vraj potratila. Navyše mi hrozí trombóza. Poraďáčky, aký máte na to názor, či by ste na mojom mieste ešte riskli tehotenstvo? Ja sa bojím hlavne kvôli tej trombóze. Kyselina listová sa dá užívať to viem. S tým by nemal byť problém ak by som užívala najmenej tri mesiace pred otehotnením.
Som zvedavá na Vaše názory. Ďakujem za odpovede
Existuje aj forma kyseliny listovej dostupná ihneď po užití.
http://www.femibion.sk/index.php?pid=metafolin
Ale radšej sa poraď s lekárom pred investíciou do tabletiek, či sa tvoj problém tohto týka:
http://www.femibion.sk/index.php?pid=kyselina

[hore]Jedna žena z dvoch nemôže úplne premeniť kyselinu listovú na jej telu vlastnú formu folátu. Je to spôsobené obmedzenou enzýmovou aktivitou!

0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Jaj dievčatá, moja materská je ako zlý sen! Už 7 mesiacov bojujeme s epilepsiou ... a mám pocit, že naši lekári sú neschopní. Malej sa stav naďalej len zhoršuje. Včera mala 6 záchvatov! Berieme dvojkombináciu liekov (Convulex + Keppra), no mám pocit, že keby som jej dávala cukríky, tak to bude mať rovnaký efekt. Oni sa len uspokojili s tým, že na EEG nám natočili EPI vlny a tak liečia epilepsiu (parciálne komplexné záchvaty). Nevedia, kde je príčina. Nič neobjavili. MRI je čisté. Čo mám robiť?????? Malá má 10 mesiacov, motoricky je na 5 a psychicky na 3 mesiace. Nesedí, je ako handrová bábika. Včera som znovu celý deň preplakala. V nemocnici mi povedali, že už mi nemajú urobiť aké vyšetrenia. Metabolické testy jej robili dva krát a sú negatívne. V nemocnici sme ležali už 4x a stále je to horšie. Ich to netrápi, že lieky nezaberajú, že dieťa je pre život nepoužiteľné ... veď to nie je ich dieťa, je to len ďalší pokusný králik! Viete mi niekto poradiť, na koho sa mám obrátiť, koho už konečne bude zaujímať moja Mia, veď je to živý človiečik a trápi sa ...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

maryann.b Pozri príspevok
Jaj dievčatá, moja materská je ako zlý sen! Už 7 mesiacov bojujeme s epilepsiou ... a mám pocit, že naši lekári sú neschopní. Malej sa stav naďalej len zhoršuje. Včera mala 6 záchvatov! Berieme dvojkombináciu liekov (Convulex + Keppra), no mám pocit, že keby som jej dávala cukríky, tak to bude mať rovnaký efekt. Oni sa len uspokojili s tým, že na EEG nám natočili EPI vlny a tak liečia epilepsiu (parciálne komplexné záchvaty). Nevedia, kde je príčina. Nič neobjavili. MRI je čisté. Čo mám robiť?????? Malá má 10 mesiacov, motoricky je na 5 a psychicky na 3 mesiace. Nesedí, je ako handrová bábika. Včera som znovu celý deň preplakala. V nemocnici mi povedali, že už mi nemajú urobiť aké vyšetrenia. Metabolické testy jej robili dva krát a sú negatívne. V nemocnici sme ležali už 4x a stále je to horšie. Ich to netrápi, že lieky nezaberajú, že dieťa je pre život nepoužiteľné ... veď to nie je ich dieťa, je to len ďalší pokusný králik! Viete mi niekto poradiť, na koho sa mám obrátiť, koho už konečne bude zaujímať moja Mia, veď je to živý človiečik a trápi sa ...
Majka tvoje slová sú plné beznádeje, myslela som si, že už to ide len k lepšiemu naposledy som o Vás počula v novembri priznám sa netuším čo by bolo v tomto tvojom prípade najlepším riešením skúsila som nájsť aspoň pár linkov:
http://www.epilepsiask.sk/
http://camelot2.lf2.cuni.cz/tomasekm.../epilepsie.htm
http://www.clpe.cz/centraproepilepsie.htm
http://www.fnspfdr.sk/index.php/nemocnica/kliniky/53
http://www.zivotsepilepsiou.sk/
http://www.epilepsie-netz.de/5/Adressen__Kliniken_.htm

v tom poslednom sú nemocnice v Nemecku a Rakúsku a ešte pri hľadaní som narazila na jednu kliniku vo Švajčiarsku o ktorej sú na nete tie najlepšie recenzie od samotných pacientov a rodičov pacientov:

Schweize. Epilepsie-Zentrum (EPI-Klinik)
Bleulerstrasse 60
8008 Zürich

Zentrale +41 44 387 61 11
Fax +41 44 387 62 49

http://www.swissepi.ch
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mili73 Pozri príspevok
Ahoj Ivka,
ja som sem písala asi pred rokom.
Rovnakú mutáciu mám aj ja, len s tým rozdielom, že trombofilný stav mám ja negatívny. Treba užívať kyselinu listovú. Nakoľko mne mutáciu zistili tesne pred mojim terajším tehotenstvom (predtým som v dec. 2009 mala MA v 9 tt), tak som kyselinu listovú začala užívať asi iba necelý mesiac pred tehu, a užívam ju doteraz (som v 6. mesiaci).
A k tej trombofílii - počas tehu sa podáva nízkonukleárny heparín - injekcie - jeden z druhov : fragmin, fraxiparin, clexane - na riedenie krvi, aby sa k bábätku dostávala výživa a nehustla krv. Lebo to môže byť príčina neúspechov, keď máš hustejšiu krv a vlastne sa upchajú cievy, ktoré prinášajú výživu do placenty a potom k bábätku.
Ja si tieto injekcie pichám raz denne sama - do bruška viac do bokov, lebo už bruško rastie.
Ivka - držím palce , nech sa vám čím skôr zadarí a dotiahnete tehotenstvo do úspešného konca
A pozdravujem aj ostatné žienky - ako som spätne čítala - osky - máš toho za sebou dosť a verím, že úspech nenechá na seba dlho čakať .

Maryanbb - verím, že babuľka je v poriadku

zatiaľ sa majte a prajem Vám krásne jarné slnečné dni
dakujeme
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

maryann.b Pozri príspevok
Jaj dievčatá, moja materská je ako zlý sen! Už 7 mesiacov bojujeme s epilepsiou ... a mám pocit, že naši lekári sú neschopní. Malej sa stav naďalej len zhoršuje. Včera mala 6 záchvatov! Berieme dvojkombináciu liekov (Convulex + Keppra), no mám pocit, že keby som jej dávala cukríky, tak to bude mať rovnaký efekt. Oni sa len uspokojili s tým, že na EEG nám natočili EPI vlny a tak liečia epilepsiu (parciálne komplexné záchvaty). Nevedia, kde je príčina. Nič neobjavili. MRI je čisté. Čo mám robiť?????? Malá má 10 mesiacov, motoricky je na 5 a psychicky na 3 mesiace. Nesedí, je ako handrová bábika. Včera som znovu celý deň preplakala. V nemocnici mi povedali, že už mi nemajú urobiť aké vyšetrenia. Metabolické testy jej robili dva krát a sú negatívne. V nemocnici sme ležali už 4x a stále je to horšie. Ich to netrápi, že lieky nezaberajú, že dieťa je pre život nepoužiteľné ... veď to nie je ich dieťa, je to len ďalší pokusný králik! Viete mi niekto poradiť, na koho sa mám obrátiť, koho už konečne bude zaujímať moja Mia, veď je to živý človiečik a trápi sa ...
majka,boze moj,som sokovana.neviem ako ti pomoct ale je to svinstvo,ze lekari dokazu odbit so studenou tvarou take babätko.
samozrejme,ze do zahranicia ist mozete,keby ste prisli do viedne,pomohla by som ako viem,hlavne recovo,ale ako by ste to utiahli financne?mate dake moznosti?tu je pre ludi co nie su tu poiszeni vsetko strasne drahe,ved aj my poisteni doplacame za vsetko mozne.....hroza.neviem ako je to v nemecku ale vo svajciarsku je to iste este drahsie.
v kazdom pripade,mozem sa dakde poinformovat ak by si chcela.
alebo mozno ludmila by nam vedela povedat ako je to s poplatkami,robi predsa v rakuskej nemocnici.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
osky Pozri príspevok
[/B]...ak mi poradite cokolvek na zlepsenie mojho predpokladu na uspech,budem vam len vdacna.
...mám svoje dôvody pre ktoré tento zdroj uznávam... začítaj sa, možno aj Teba osloví http://moje-pravdy.cz/index.php?opti...vdach&Itemid=2 ......
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ajuška Pozri príspevok
...mám svoje dôvody pre ktoré tento zdroj uznávam... začítaj sa, možno aj Teba osloví http://moje-pravdy.cz/index.php?opti...vdach&Itemid=2 ......
dakujem.stranka vyzera veeeelmi zaujimavo,vsetko duchovne a neviditelne ma neskutocne inspiruje.
istotne ju preluskam od a po z.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať