Zavrieť

Porady

Prvotné príznaky tehotenstva zmizli

Ahojte, chcem sa poradiť. 23/08 som mala poslednú menštruáciu. 29/09 som si urobila dva tehotenské testy a boli pozitívne. Boleli ma prsia, bolelo ma v podbrusku, menstruacia mi uplne vynechala. Citila som vykyvy nalad. Zajtra sa chystam k lekarovi.
Dnes rano ako som sa zobudila, zistila som, že prsia ma už takmer vôbec nebolia a brucho už nemám napäté. Pravdu povediac, prestala som sa ako tehotná cítiť. Niaktoré príznaky som ani vôbec nemala, ale tak to bolo aj pri prvom dieťati. Nemám ranné nevoľnosti, nie som unavená, bradavky mi ešte neztmavli, nemám problém s pachmi, mám len zvýšený výtok. Nemohla som o dieťatko prísť? Nekrvácam, ale veľmi sa bojím. Je možné, že mi príznaky tak veľmi poľavili, že skoro nič necítim?? Nemôže ísť o mimomaternicové tehotenstvo? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Dav : 28.06.10 at 14:26
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

maryann.b Pozri príspevok
Ja mám 32, v marci mám 33. Je medzi nami 13 ročný vekový rozdiel. Nikdy som to nepociťovala ako "hendikep", až keď sa začalo hovoriť o druhom dieťati. Bojovala som oň 4 roky. Rok sme sa snažili a podarilo sa. V pondelok budem múdrejšia Sme spolu už jedenásť rokov a vôbec sa na neho nehnevám, že sa cíti byť starý. Po 40tke sa to u neho nejak zlomilo. Viac sa venujeme rodine, už toľko nežúrkujeme, nestretávame sa s kamarátmi. Ľudia sú iní ... Hypotéka so 6% úrokom, strata zamestnania manžela ... to sú teraz naše starosti. A teraz príde bábo. Štát nám ale moc nepomáha ...
no,koli veku by som to jednoznacne neriesila,ved muzi mozu plodit deti este dlho po nas....
a ty si este mlada,zvladnes este aj dve tehotenstva.ale prekvapil ma taky vekovy rozdiel,ja povazujem uz tych nasich 8 za dost velky odstup,hoci moj muz je ako velke decko,niekedy by som ho prefackala...
ale tak ako vy,ani my nechodime veru casto von pre rovnake veci-prerabame dom,sice nemame pozicky ale mozno este daku vezmeme.chvalabohu manzel pracu ma,a dobru.ja budem cely cas az do porodu dostavat svoj plny plat,tak sa da.ale chapem,ze premyslate aj prakticky a dieta nie je lacna zalezitost.na Slovensku je to veru tazke.

ale spomeniem ti len jedno: ja som jedinacik,nie preto,ze by moji rodicia nechceli viac deti,ale moja mama tiez mala problemy.ked vybuchol Cernobyl,babo co sa prave narodilo,po 3 dnoch zomrelo-nevyvinute srdiecko.po roku mala mimomaternicove a potom sa to uz nepodarilo.
nestazujem sa,mala som krasne detstvo.rodicia ma vychovavali prisne ale s laskou,a vo viere,umoznili mi studia,cestovanie.....ale surodenec mi chybal a chyba.je to nieco,co sa nahradit neda.takze drzim palce nech to co nosis v sebe,pride uspesne,lebo tvoj syn ti raz iste bude vdacny,ze neostal jedinacik.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak a este nove spravy:
vcera som uz vobec nespinila a predvcerom tiez nie,len taky zltsi vytok.dnes uplne ciste spodne pradlo,ani naznak predoslych potiazi.
dnes som bola prizvana na prehliadku do Viedne,tak sme rano bezali plni strachu-ked vam nic nechcu povedat do telefonu.....
nakoniec vysledky krvi potvrdili tehotenstvo-no to mi je ale novina.ved to uz viem davno-som neni slepa....
ale chceli to este vidiet.bola ina lekarka a ta uplne vylucila mimomaternicove tehotenstvo.moje tehotenstvo je podla nej uplne v poriadku ,dokonca i to ze plod este nevidno.povedala,ze k tomu aby sa zistilo ci je tehotenstvo nahodou porusene,defektne, je este priskoro,je male,treba este spravit kontrolu o tyzden.ale neznepokojovala sa.spytala som sa z coho mohlo byt spinenie,ale nevie.bolo to prilis nepatrne.
ale predpisala mi duphaston,na udrzanie plodu-preistotu.tak som kludnejsia,lebo doteraz som brala len vitaminy.
tak mi odlahlo a ja sa modlim este viac.z vdacnosti.konecne si mozem trosku vydychnut.

silvia,obdivujem tvoju silu zit.myslim ze ja by som to po tolkych zlyhaniach nedokazala.zelam ti,aby si nasla zmysel zivota v niecom inom,krasnom.
nerozmyslala si nad adopciou?moj bratranec si adoptoval dvojicky,ked boli este 2 mesacne babätka.ani mi nepride,ze nie su nase,uz su stvrtacky,baby jedny.
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

maryann.b Pozri príspevok
Silvia, obdivujem Ťa ako tak o tom dokážeš rozprávať. Vyzeráš, ze si nad vecou. Aj keď si myslím, že s takým niečim sa asi ani nedá vyrovnať. Je mi to ľúto.
Môžem sa spýtať na to donosené diaťatko? Ale len keď vládzeš o tom hovoriť. Písala si, že sa narodilo postihnuté. A to lekári nezistili ešte počas tehotenstva?? Prežilo? Maja
Tobiasko tu bol kratko.
Prepac mozno niekedy v ss nie az tak verejne.
A mas pravdu neda sa s tym vyrovnat. Som vdacna osudu a mojej naj kamaratke ze som nezosalela. Myslim ze cast zo mna vredy odisla s nim. Neviem to posudit takto ja ale ludia co ma poznali predtym hovoria ze som stale take slniecko akurat aj ked sa smejem oci sa mi uz nikdy nesmeju.
A teda rozhodne niesom nad vecou aj ked by som rada jedneho dna bola. Ale z psychologie viem ako by som si mohla s tou bolestou pomoct a komunikacia je jedna z nich. Proste sa uz roky ucim neschovavat sa pred tym, Inak tato skusenost bol dovod preco som prestala robit psychologiu.
Naposledy upravil silviaz : 16.10.09 at 18:01
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

[QUOTE=osky;1180473]tak a este nove spravy:
vcera som uz vobec nespinila a predvcerom tiez nie,len taky zltsi vytok.dnes uplne ciste spodne pradlo,ani naznak predoslych potiazi.
dnes som bola prizvana na prehliadku do Viedne,tak sme rano bezali plni strachu-ked vam nic nechcu povedat do telefonu.....
nakoniec vysledky krvi potvrdili tehotenstvo-no to mi je ale novina.ved to uz viem davno-som neni slepa....
ale chceli to este vidiet.bola ina lekarka a ta uplne vylucila mimomaternicove tehotenstvo.moje tehotenstvo je podla nej uplne v poriadku ,dokonca i to ze plod este nevidno.povedala,ze k tomu aby sa zistilo ci je tehotenstvo nahodou porusene,defektne, je este priskoro,je male,treba este spravit kontrolu o tyzden.ale neznepokojovala sa.spytala som sa z coho mohlo byt spinenie,ale nevie.bolo to prilis nepatrne.
ale predpisala mi duphaston,na udrzanie plodu-preistotu.tak som kludnejsia,lebo doteraz som brala len vitaminy.
tak mi odlahlo a ja sa modlim este viac.z vdacnosti.konecne si mozem trosku vydychnut.

Boze to je super sprava dufam ze vsetko bude prebiehat ok a ze si aj tehotenstvo uzijes
mavas nevolnosti ?
Inak mozno to aj bolo dobre ze tam bol iny lekar aj ja som sa stretla s protichodnymi nazormi nechcem hodnotit lekarov ale su to ludia ako my a viac oci viac vidi.
Este raz vsetko vsetko dobre.
A inak vobec ste sa nezatulali sami ja zijem kusok od Viedne smerom na Cechy.
Naposledy upravil silviaz : 16.10.09 at 17:20
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Hlási sa Maja (maryann.b), aj ja sa chcem pochváliť dobrými správami. Som v 7tt. podľa veľkosti a 8+1 podľa poslednej menštruácie. Termín pôrodu mám na 30/05/2010. Ešte šťastne prežiť tých "zopár" mesiacov ... Videla som už aj srdiečko. V pondelok idem na krv a o 5 týždňov do poradne. Potom už dostanem materskú knižku .
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

maryann.b Pozri príspevok
Hlási sa Maja (maryann.b), aj ja sa chcem pochváliť dobrými správami. Som v 7tt. podľa veľkosti a 8+1 podľa poslednej menštruácie. Termín pôrodu mám na 30/05/2010. Ešte šťastne prežiť tých "zopár" mesiacov ... Videla som už aj srdiečko. V pondelok idem na krv a o 5 týždňov do poradne. Potom už dostanem materskú knižku .
Maji gratulujem,tak nech sa dari.som prave vcera pozerala,ze si sa uz dlho neozvala.
ja nic nove,na kontrolu idem az v piatok.obavam sa len, ze moj plod stale nebude vidno.to by ma poslali do nemocnice na pozorovanie.ale nespinim a ani ine problemy uz nemam.len hroznu zahu.uz neviem cim by som upokojila svoj zaludok,pritom mi nie je na zvracanie,len to pali.
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Ja som včera ráno dostala hroznú chuť na sardinkovú pomazánku. "Zožrala" som k nej dva rožky, čo ja normálne jedávam jeden. Potom sme išli mame, tá urobila jablkový koláč. Aj ten som si dala. Ale stále sa mi grgala tá cibuľa z rána. Začalo mi byť fest zle, tak som sa poriadne napila vody a šup s tým von ... samá kyselina. Musím si kúpiť mandle. Sú vraj dobré proti záhe. Mne zaberá aj pohár mlieka. Ale včera nezabralo. Nech sa nám len nič horšie nestane
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

No ja som pri druhom vracala od 2m do 7m. Najhoršie bolo, keď mi bolo treba ísť do chladničky. A na vracanie mi bolo aj pri pôrode ale nezvracala som.
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

maryann.b Pozri príspevok
Ja som včera ráno dostala hroznú chuť na sardinkovú pomazánku. "Zožrala" som k nej dva rožky, čo ja normálne jedávam jeden. Potom sme išli mame, tá urobila jablkový koláč. Aj ten som si dala. Ale stále sa mi grgala tá cibuľa z rána. Začalo mi byť fest zle, tak som sa poriadne napila vody a šup s tým von ... samá kyselina. Musím si kúpiť mandle. Sú vraj dobré proti záhe. Mne zaberá aj pohár mlieka. Ale včera nezabralo. Nech sa nám len nič horšie nestane
no vy ste mi podarene babenky
Som rada ze ste v poriadku aj vy aj maly buduci clenovia vasich rodiniek
S tymi mandlami opatrne. Mne lekar povedal ze len malo lebo mozu posobit ako jed ked sa ich v tehotenstve prejem.
0 0
burianekovai burianekovai

burianekovai je offline (nepripojený) burianekovai

Ahojte!Ja sa chcem opýtať či máte skúsenosť aby žena otehotnela po pohlavnom styku počas menštruácie. Niekde som počula že je to pravda ale neviem či mám tomu veriť.
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Ahoj, ja osobne som sa s takou babou nestretla, ale tiez som to pocula. Bojis sa, ci si neotehotnela?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

burianekovai Pozri príspevok
Ahojte!Ja sa chcem opýtať či máte skúsenosť aby žena otehotnela po pohlavnom styku počas menštruácie. Niekde som počula že je to pravda ale neviem či mám tomu veriť.
Medzi ľuďmi panuje mylný názor, že žena vtedy otehotnieť nemôže.
Ale každý gynekológ Vám povie, že môže...
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

burianekovai Pozri príspevok
Ahojte!Ja sa chcem opýtať či máte skúsenosť aby žena otehotnela po pohlavnom styku počas menštruácie. Niekde som počula že je to pravda ale neviem či mám tomu veriť.
Ano ja tu skusenosť mám. Počas menzesu som otehotnela až dva krát. Prvý krát v predposledný den menzesu a druhý krát v posledný den menzesu.
To ze žena môže otehotnieť iba v strede cyklu nieje pravda. Všetko záleží od pravidlnosti menzesu od ovulačných cyklov a od hladiny hormonov.
Su naozaj ženy ktoré možu otehotnieť iba počas dvoch dni v mesiaci ale takých je velmi málo teda v porovnaní s tými ostatnými. Moja kamoška napriklad nemohla otehotnie sest rokov potom jej lekárka robila nejake spacialne sledovanie vajecnikov a zistila že ma totalne posunuty ovulacný cyklus, povedala jej aby mala styk vzdy prve dva dni menzesu. Na prvý pokus ostala tehotná a má nadherne dvojčata
Takže aj ked je otehotnenie pocas menzesu menej pravdepodobne, može sa to stať.
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Možno som to hneď mala skúsiť cez menzes)) Také som ale robila za mlada a priznám sa, že ma táto možnosť ani nenapadla. Mne sa teraz podarilo otehotnieť na cca 25 deň cyklu. Ale ja to mám rozhodené od kedy menzes mávam. A to, že sa to po dieťati upraví, to na mňa tiež nezabralo. Ale zdá sa mi, že bolesti pri menzese sú menšie ako kedysi. Alebo som si len zvykla?
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

maryann.b Pozri príspevok
Možno som to hneď mala skúsiť cez menzes)) Také som ale robila za mlada a priznám sa, že ma táto možnosť ani nenapadla. Mne sa teraz podarilo otehotnieť na cca 25 deň cyklu. Ale ja to mám rozhodené od kedy menzes mávam. A to, že sa to po dieťati upraví, to na mňa tiež nezabralo. Ale zdá sa mi, že bolesti pri menzese sú menšie ako kedysi. Alebo som si len zvykla?

alebo tak
inak bolesti mavam aj ja a lekarka mi povedala bud sa to spravi alebo si zvyknete alebo pockate do prechodu
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

No do prechodu máme ešte dúfam ďaleko Veď naše telá fungujú najlepšie vtedy, keď tú potvoru každý mesiac máme. Potom to už ide dolu vodou ...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak so mnou to ide dolu vodou uz teraz.
dnes som mala prehliadku a nasledne som bola odporucena do nemocnice.tam potvrdili diagnozu mojho lekara a v stredu ma caka kyretaz.
ide o to,ze moj plodovy vak,hoci krasne rastie,podla velkosti som uz v 7.tyzdni a 4.dni,je prazdny.nemam v nom anilen zlte teliesko ani zarodok.je prazdny.je to sok.uz neviem co si mam mysliet,naozaj spravodlivost neexistuje??!!
budu mi to robit az v stredu,lebo nemaju skorsi termin,ale musi to ist von,vraj ma to moze ohrozovat.mozno to zo mna dovtedy vyjde,ale ja sa citim vyborne,takze tomu neverim.
takze dalsi nuteny potrat.
aku nadej budem mat na otehotnenie a donosenie,ked uz mam rez po cisarskom a teraz mi umelo otvoria krcok maternice?
ved to bude ako potrat.....myslim ze potom krcok uz nikdy nebude uzavrety tak ako teraz.
uz nemam ani chut snazit sa.pri tom prvom sa mi chcelo zomriet a veru dnes ma uz nic nefascinuje.
sora ze som tak skepticka.ale ked si pomyslim ze akakolvek ciganka alebo prostitutka porodi kopu detvak a pohodi ich kade tade.......je to nespravodlive!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

osky, drž sa, v stredu budem na Teba myslieť, nech to máš v pohode za sebou a nech sa s tým čo najskôr vyrovnáš.
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

osky Pozri príspevok
tak so mnou to ide dolu vodou uz teraz.
dnes som mala prehliadku a nasledne som bola odporucena do nemocnice.tam potvrdili diagnozu mojho lekara a v stredu ma caka kyretaz.
ide o to,ze moj plodovy vak,hoci krasne rastie,podla velkosti som uz v 7.tyzdni a 4.dni,je prazdny.nemam v nom anilen zlte teliesko ani zarodok.je prazdny.je to sok.uz neviem co si mam mysliet,naozaj spravodlivost neexistuje??!!
budu mi to robit az v stredu,lebo nemaju skorsi termin,ale musi to ist von,vraj ma to moze ohrozovat.mozno to zo mna dovtedy vyjde,ale ja sa citim vyborne,takze tomu neverim.
takze dalsi nuteny potrat.
aku nadej budem mat na otehotnenie a donosenie,ked uz mam rez po cisarskom a teraz mi umelo otvoria krcok maternice?
ved to bude ako potrat.....myslim ze potom krcok uz nikdy nebude uzavrety tak ako teraz.
uz nemam ani chut snazit sa.pri tom prvom sa mi chcelo zomriet a veru dnes ma uz nic nefascinuje.
sora ze som tak skepticka.ale ked si pomyslim ze akakolvek ciganka alebo prostitutka porodi kopu detvak a pohodi ich kade tade.......je to nespravodlive!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

Bože to mi je strašne lúto
Viem ako sa citiš ale aj ked sa to tak teraz nezdá, neboj pridu lepšie dni, zotavíš sa a budeš sa opat snažiť mať bábo. Ako hovorí moja lekárka kým máte maternicu nič nieje stratené
Mne tiež robili kyret ked som prišla o bábo a časť placenty ešte ostala. A neboj poznám kopu žien ktoré mali potrat či už nutený alebo nie a na možnosti donosiť bábo im to neubralo. Oni ten zákrok musia spraviť ked ho nespravia može ťa to naozaj ohroziť. Ked to budeš mať za sebou maternica bude čistá a po 4 až 6 mesiacoch to možete znova skusať aspon tak to povedali mne po kyrete že skor by som nemala ostať tehotná ale potom v pohode.
Drž sa a vela vela sil ti prajem.
0 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

osky Pozri príspevok
tak so mnou to ide dolu vodou uz teraz.
dnes som mala prehliadku a nasledne som bola odporucena do nemocnice.tam potvrdili diagnozu mojho lekara a v stredu ma caka kyretaz.
ide o to,ze moj plodovy vak,hoci krasne rastie,podla velkosti som uz v 7.tyzdni a 4.dni,je prazdny.nemam v nom anilen zlte teliesko ani zarodok.je prazdny.je to sok.uz neviem co si mam mysliet,naozaj spravodlivost neexistuje??!!
budu mi to robit az v stredu,lebo nemaju skorsi termin,ale musi to ist von,vraj ma to moze ohrozovat.mozno to zo mna dovtedy vyjde,ale ja sa citim vyborne,takze tomu neverim.
takze dalsi nuteny potrat.
aku nadej budem mat na otehotnenie a donosenie,ked uz mam rez po cisarskom a teraz mi umelo otvoria krcok maternice?
ved to bude ako potrat.....myslim ze potom krcok uz nikdy nebude uzavrety tak ako teraz.
uz nemam ani chut snazit sa.pri tom prvom sa mi chcelo zomriet a veru dnes ma uz nic nefascinuje.
sora ze som tak skepticka.ale ked si pomyslim ze akakolvek ciganka alebo prostitutka porodi kopu detvak a pohodi ich kade tade.......je to nespravodlive!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
Osky, je mi to fakt ľúto ... veľmi som sa preľakla ... veď to vyzeralo fakt dobre. Držím Ti palce, akékoľvek iné slová, by vyzneli hlúpo . V stredu na Teba budem myslieť. A je to na 100%???

Naozaj je to nespravodlivé. Tí ľudia, väščinou s s inteligenciou húpacieho koníka, ktorí si tento dar nevážia, majú kopec detí. A ľudia, ktorí po deťoch túžia, sú na ne pripravení, vedia im dať zázemie, tí nemajú šťastie. Mám kamarátku, ktorá bola teraz na druhom umelom oplodnení a znovu to nevyšlo. S manželom tvoria krásny pár, postavili domček s dvoma izbičkami pre deti a zatiaľ im zostali len oči pre plač.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať