Zavrieť

Porady

Prvotné príznaky tehotenstva zmizli

Ahojte, chcem sa poradiť. 23/08 som mala poslednú menštruáciu. 29/09 som si urobila dva tehotenské testy a boli pozitívne. Boleli ma prsia, bolelo ma v podbrusku, menstruacia mi uplne vynechala. Citila som vykyvy nalad. Zajtra sa chystam k lekarovi.
Dnes rano ako som sa zobudila, zistila som, že prsia ma už takmer vôbec nebolia a brucho už nemám napäté. Pravdu povediac, prestala som sa ako tehotná cítiť. Niaktoré príznaky som ani vôbec nemala, ale tak to bolo aj pri prvom dieťati. Nemám ranné nevoľnosti, nie som unavená, bradavky mi ešte neztmavli, nemám problém s pachmi, mám len zvýšený výtok. Nemohla som o dieťatko prísť? Nekrvácam, ale veľmi sa bojím. Je možné, že mi príznaky tak veľmi poľavili, že skoro nič necítim?? Nemôže ísť o mimomaternicové tehotenstvo? Ďakujem za rady.
Naposledy upravil Dav : 28.06.10 at 14:26
Usporiadat
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
ajkaben Pozri príspevok
no neviem ci ta potesim alebo vydesim, ale moj nazor je, ze by si mohla byt tehotna... na baby testy je este priskoro, musis pockat este tyzden a kup si taky co meria od najnizsej hladiny HCG - tusim rapiclear, zeleny alebo cerveny - to je tusim jedno...
Baby test, najskôr v deň predpokladanej menštruácie, a jednoznačne Mama test, odskúšané mojou polovičkou

Rapiclear má síce lepšiu citlivosť, aspoň podľa príbalovej informácie, ale v praxi je podstatne horší a nepresnejší ako Mama Test.

P.S. Nezabudni na jedno, že druhá čiarka je postačujúca aj keď je bledá. Nezáleží na intenzite, ale na vykreslení. A ak je žena ešte len na začiatku tehotenstva, tak samozrejme a hCG je nízke, a tieto testy merajú práve hCG.

To je celé.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

adriana126 Pozri príspevok
bola som na zákroku, mala som mrtvy plod, dosť ma to vzalo, šla som na poslednú chvíľu, lebo keď som mala dohodnutý termín tak som ochorela a šla som až keď som dostala bolesti, teraz som už v poriadku, len neviem kedy by sme sa mohli pokúšať o ďalšie bábätko, resp. kedy sa môžme milovať
o vsetkom si mala byt v nemocnici poucena.neviem,v ktorom mesiaci si bola,aky velky bol ten zakrok.ale ak to bolo nieco ako kyretaz,do tych 3 mesiacov,tak ti poradim co som praktizovala ja.
dolezite je-nehrn sa do toho!!!!!lepsie neskor ako prilis zavcasu,podla seba ti nedoporucujem styk aspon tyzden,asi by ta to asi ani velmi nebavilo taku cerstvu....a o dietatko sa naozaj nepokusaj.lekari doporucuju pauzu minimalne 3 mesiace,kedy je vsetko dobre zahojene ale musis sa aj zrelaxovat,najmä psychicky.ja by som pockala taky pol rok,potom skus.bude ti lepsie ,budes sa na stratu dietata pozerat inak a tvoje telo bude odpocinute.
cim skor sa budes pokusat,tym väcsia je pravdepodobnost,ze znova potratis.nechaj si cas.
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Osky, hlavu hore, buď optimista, veď máš šancu mať zdravé krásne dieťa
Musíš veriť a ono sa to podarí!!!! Príroda je mocná čarodejka a preto treba dúfať, že to zariadi tak, aby si bola šťastná Veľmi držím palce a neboj, ja som "stará bosorka" a už teraz cítim v kostiach, že budúci rok na Vianoce, Vás bude o jedného viac
2 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

osky Pozri príspevok
vyznacila som to co mi diagnostikovali,v citate.
co je to HSG?ako zistim ze mi mozno urcili diagnozu zle?
pretoze mne to odhalili tak,ze pocas terajsej operacie ma sledovali aj laparoskopicky a operaciu robili spodom.
no a naliali mi do organov vodu a videli,ze tie vajecniky su upchate,jednoducho sa tam ta voda nedostala.a je to presne tam,kde sa to napaja na maternicu-preto sa to operovat neda.keby to bolo inde,mohli by sme o operacii uvazovat.

uz som uvazovala,ze by som zasla za dakym liecitelom-cast zistia ozajstnu diagnozu.neporadite mi dakeho,co by vedel poradit?
som uz vazne schopna vyskusat vsetko.pokym je este cas.moja svagrina mi stale tvrdila,ze sa tym prilis zaoberam,som este mlada-32 rokov.
no,chvalabohu,ze na nu nedam,cakali by sme aj do 35 nez by som zistila,preco sa nam v poslednom case otehotniet nedarilo.....
HSG je hysterosalpinografia = oproti chemopertubácii (čo Ti robili) je to staršia metóda: Bez uspatia si ľahneš pod rontgen a kontrastnou látkou Ťa naplnia odspodu - tam býva dosť falošných výsledkov kvôli kŕčom.

Rada by som Ti dala dobré rady, povzbudenia a nerada by som Ťa zavádzala. Nám trvalo 7 rokov, kým sa narodil syn. Keď som sa po 3 rokoch neúspešného snaženia dala vyšetriť, tvrdili mi, že mám nepriechodné vajcovody. Okrem spomínaného HSG zohralo rolu, že mi v detstve praskol slepák a celý obsah sa vylial do brušnej dutiny. (Lekári sa tvárili, že to sú na 100% zrasty.) IVF mi nie je sympatické, tak sa mi podarilo nájsť exotickú metódu na spriechodnenie (kvôli ktorej ma tu v inej otázke skoro zožrali). Spomínam si, ako som týmto problémom vtedy žila: Cvičila som, zhodila 15kg, stravovala sa podľa knižky Plodnosť, cykly a výživa a nakoniec som sa pred exotickou metódou dala napraviť podľa Mojžíšovej. Super ma prestal bolieť chrbát! Tešila som sa na výlet na exotickú metódu a čakala som menštruáciu, aby som o mesiac mohla načasovať letenky, víza a liečbu. Menštruácia neprišla a bola som tehotná prvý krát. A ďaľší krát... Nakoniec sa prišlo na to, že problémom bol myóm, ktorý deformoval dutinu maternice a k tehotenstvu by mi nepomohlo ani IVF. Po operácii som otehotnela hneď ako mi bolo dovolené a tehotenstvo i pôrod sledované ako rizikové boli úplne bez problémov.
Myslím si, že tá švagriná má pravdu: To trápenie sa a nespávanie kvôli túžbe po bábätku nepomáha, len škodí. Vtedy som rozmýšlala tak, že neviem, čo je predo mnou - či raz budem alebo nebudem mať deti (tie 3 posledné slová mi zneli ako rozsudok smrti), ale v každom prípade mám v rukách súčasnosť. Je dôležité vidieť perspektívy v rôznych oblastiach života, stanoviť si ciele - napr. vzdelávanie, šport... Človek potrebuje postupovať, nesmie mať pocit, že sa "zasekol". Mne veľmi pomohol kurz, kde som si porobila skúšky.
Či sa rozhodneš pre to doporučované IVF alebo nie, myslím, že je dôležité bojovať na všetkých frontoch: pohyb, výživa, metóda Mojžíšovej. Keby si potrebovala názory ďaľších odborníkov, skús:
http://www.porodnice.cz/prehled-poraden
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Zaujali ma informácie o včelej materskej kašičke, ktorá je nápomocná pri podpore plodnosti.

Základne pravidlá na podporu plodnosti:

ženám sa odporúča upraviť váhu (zvýšiť/znížiť) - ak je to nutné, spať v
úplnej tme, obmedziť kofein na prijateľné množstvo, príp. doplniť
organizmus o niektoré vitamíny a minerály (napr. zo skup.vit.B, C...
príp. vit.komplex na to určený napr. velmi dobry je Pre-natal
http://www.magister.sk/product_info....oducts_id=1684

alebo Sarapis (resp. iny s obsahom materskej kasicky)
http://www.magister.sk/-p-5623.html

Sarapis , je prírodný produkt na báze materskej kašičky, pôvodne určený ženám v prechode, ale keďže ich problémy tiež súvisia so stratou plodnosti, je veľmi efektívny aj u žien v plodnom veku pri nepravidelnostiach v cykle.

Odporúča sa začať užívať spolu s novým cyklom v dávkovaní prvých 10dní
3x1, nasledujúcich 10dní 2x1, a potom až do vysadenia 1x1. Väčšinou sa
odporúča užívať ho aspoň 3-4cykly. Materská kašička sa však neodporúča
počas tehotenstva, preto je vhodné po zistení tehotenstva ho vysadiť
/prípadne nahradiť iným kvalitným prípravkom odporúčaným pre tehotné/.


Na podporu plodnosti u muža je vhodné vyhýbať sa saune a horúcim
kúpeľom, nosiť voľné oblečenie, odbúrať stres, vyvážene sa stravovať, a
doplniť stravu najmä o selén, zinok, vit.C, A a skupinu vit.B. Vhodné je
užívať niektorý vit. komplex, ktorý by mal obsahovať tieto základné
prvky (napr. Selén plus )

http://www.vegall.cz/nas-sortiment/selen-plus/

http://www.lekarna.cz/hema-selen-plus-tbl-28/

ale dobry je aj Profertil

http://www.magister.sk/-p-6535.html


Keď som pogooglila, tak ma nasmerovalo na pár fór, kde tehuľky spomínali Sarapis ako taký zázrak, ktorý im dopomohol k vytúženému stavu.
2 0
mili73 mili73

mili73 je offline (nepripojený) mili73

Ivka161172 Pozri príspevok
Ahojte!
No tak po dlhšom čase som tu. Mám výsledky z genetiky. Zistili mi mutáciu MTHFR C677T v homozygotnom stave. Vysvetlili mi to tak, že mi chýba kyselina listová, preto som vraj potratila. Navyše mi hrozí trombóza. Poraďáčky, aký máte na to názor, či by ste na mojom mieste ešte riskli tehotenstvo? Ja sa bojím hlavne kvôli tej trombóze. Kyselina listová sa dá užívať to viem. S tým by nemal byť problém ak by som užívala najmenej tri mesiace pred otehotnením.
Som zvedavá na Vaše názory. Ďakujem za odpovede

Ahoj Ivka,
ja som sem písala asi pred rokom.
Rovnakú mutáciu mám aj ja, len s tým rozdielom, že trombofilný stav mám ja negatívny. Treba užívať kyselinu listovú. Nakoľko mne mutáciu zistili tesne pred mojim terajším tehotenstvom (predtým som v dec. 2009 mala MA v 9 tt), tak som kyselinu listovú začala užívať asi iba necelý mesiac pred tehu, a užívam ju doteraz (som v 6. mesiaci).
A k tej trombofílii - počas tehu sa podáva nízkonukleárny heparín - injekcie - jeden z druhov : fragmin, fraxiparin, clexane - na riedenie krvi, aby sa k bábätku dostávala výživa a nehustla krv. Lebo to môže byť príčina neúspechov, keď máš hustejšiu krv a vlastne sa upchajú cievy, ktoré prinášajú výživu do placenty a potom k bábätku.
Ja si tieto injekcie pichám raz denne sama - do bruška viac do bokov, lebo už bruško rastie.
Ivka - držím palce , nech sa vám čím skôr zadarí a dotiahnete tehotenstvo do úspešného konca
A pozdravujem aj ostatné žienky - ako som spätne čítala - osky - máš toho za sebou dosť a verím, že úspech nenechá na seba dlho čakať .

Maryanbb - verím, že babuľka je v poriadku

zatiaľ sa majte a prajem Vám krásne jarné slnečné dni
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak sa hlasim.
ubolena nie som,niet z coho.este mozno tak na dusi.
ale nahnevana a sklamana som teda poriadne!!!!!!!!!!!
podstupila som dalsiu narkozu pre odstranenie problemu a oni mi nakoniec nic nerobili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!skoro som tam odpadla,ked mi to vecer doktorka,ktora ma "operovala",oznamila.
jednoducho iba skumala,co je vo veci a najlepsie na tom je,ze moja diagnoza urcena pred tym,sa nepotvrdila!!!!
mam sice uterus septus,ale tak maly a na takom mieste,kedy nemoze byt pricinou potratu alebo nejakej vady v tehotenstve-tvrdi ona.ja vsak nechapem,preco,ked uz som bola uspata a na sale,neodstranili aspon ten kusok,co tam nema co robit.ona tvrdi ze to je len do tretiny maternice a preto pricinu treba hladat inde.
zda sa jej ale ze mam dvojrohu maternicu-v tvare srdca,ale ani tym nie je si celkom ista-muselo by sa to zistit laparoskopiou,ale ona tvrdi,ze ak sa to nepotvrdi,bude potom materbnica celkom normalneho tvaru a tak,ci uz je normalna a ci srdcova,nevidi v tom problem.
ked si to tak zhrniem,nevidi problem v nicom..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
neodporuca mi skusat otehotniet.mam skusit najprv vysetrenie hormonov,stitnej zlazy a vela veci,ktore vraj napise pre doktora na sprievodny list.
na prepustacej sprave vsak je len tolko,ze sa mam cca do 4 tyzdnov hlasit u zenskeho a potvrdenie o vykonanych zakrokoch.
ziadne odporucania,co treba robit.
pytala som sa na to sestricky a ta povedala,ze mi to pride postou tak do 4 tyzdnov!!!!takze mam na to 4 tyzdne cakat,potom ist k zenskemu......no vazne ,jak u blbych.len stracam cas.mam 32 rokov.nemam tolko casu aj ked ho mam este dost ale mozno sa budem musiet liecit....kazdy den je drahy.
vajecniky su iste v poriadku,inak by som neotehotnela.
vzala som teda vsetko do vlastnych ruk a hned z nemocnice som isla do inej nemocnice,kde je specialna ambulancia na taketo veci a dojednala som si uz aj termin na 13.4. a budeme zistovat pricinu a hotovo.
ked mi neporadia v jednej nemocnici,skusim v druhej.
som tak vycerpana z tolkeho stresu,ze neviem ci zaspim od nerozity.
veru som si nepomyslela,ze aj ja budem patrit k problemovym "mamickam?".
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
osky nezúfaj.
Dobre si sa rozhodla pre inú nemocnicu, iného doktora.
Uvidíš že všetko dobre dopadne. Inak ja som celý život vedela, že budem patriť k problémovým mamičkám, napriek tomu boli ešte ďalšie zdravotné problémy, ktoré som nečakala. Ale neprestala som dúfať, a riskla som. O dva týždne bude mať synček 2roky. čakala som v podstate 3 roky, rodila som trošku v neskoršom veku. Všetko som si patrične užila, aj si malého užívame stále. A je dosť možné, že riskneme ešte raz, aj keď už viem, že tiež budú problémy. Ale veriť treba stále.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

osky Pozri príspevok
tak sa hlasim.
ubolena nie som,niet z coho.este mozno tak na dusi.
ale nahnevana a sklamana som teda poriadne!!!!!!!!!!!
podstupila som dalsiu narkozu pre odstranenie problemu a oni mi nakoniec nic nerobili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!skoro som tam odpadla,ked mi to vecer doktorka,ktora ma "operovala",oznamila.
jednoducho iba skumala,co je vo veci a najlepsie na tom je,ze moja diagnoza urcena pred tym,sa nepotvrdila!!!!
mam sice uterus septus,ale tak maly a na takom mieste,kedy nemoze byt pricinou potratu alebo nejakej vady v tehotenstve-tvrdi ona.ja vsak nechapem,preco,ked uz som bola uspata a na sale,neodstranili aspon ten kusok,co tam nema co robit.ona tvrdi ze to je len do tretiny maternice a preto pricinu treba hladat inde.
zda sa jej ale ze mam dvojrohu maternicu-v tvare srdca,ale ani tym nie je si celkom ista-muselo by sa to zistit laparoskopiou,ale ona tvrdi,ze ak sa to nepotvrdi,bude potom materbnica celkom normalneho tvaru a tak,ci uz je normalna a ci srdcova,nevidi v tom problem.
ked si to tak zhrniem,nevidi problem v nicom..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
neodporuca mi skusat otehotniet.mam skusit najprv vysetrenie hormonov,stitnej zlazy a vela veci,ktore vraj napise pre doktora na sprievodny list.
na prepustacej sprave vsak je len tolko,ze sa mam cca do 4 tyzdnov hlasit u zenskeho a potvrdenie o vykonanych zakrokoch.
ziadne odporucania,co treba robit.
pytala som sa na to sestricky a ta povedala,ze mi to pride postou tak do 4 tyzdnov!!!!takze mam na to 4 tyzdne cakat,potom ist k zenskemu......no vazne ,jak u blbych.len stracam cas.mam 32 rokov.nemam tolko casu aj ked ho mam este dost ale mozno sa budem musiet liecit....kazdy den je drahy.
vajecniky su iste v poriadku,inak by som neotehotnela.
vzala som teda vsetko do vlastnych ruk a hned z nemocnice som isla do inej nemocnice,kde je specialna ambulancia na taketo veci a dojednala som si uz aj termin na 13.4. a budeme zistovat pricinu a hotovo.
ked mi neporadia v jednej nemocnici,skusim v druhej.
som tak vycerpana z tolkeho stresu,ze neviem ci zaspim od nerozity.
veru som si nepomyslela,ze aj ja budem patrit k problemovym "mamickam?".
Musela si natrafiť na niekoho neschopného. Dobre si urobila, že si išla inde. Netreba sa vzdávať.Držím ti palce.
1 0
maryann.b maryann.b

maryann.b je offline (nepripojený) maryann.b

Osky, to mi je veľmi ľúto

A zatiaľ si chodila len k normálnemu ženskému lekárovi? Neskúšala si ešte odborníkov v centre pre asistovanú reprodukciu? Tam by Ťa prevetrali sprava aj zľava. Ja som tam bola len na vstupnej konzultácii, kde mi vyšetrili vaječníky a vzali nejaké výtery. Potom som mala ísť na vyšetrenia počas menštruácie, no tie som už nestihla, keďže som otehotnela. Ale boli tam fakt veľmi milí.
Odporučila ma tam moja suseda, ktorá má 8 mesačnú dcérku. Nemá v poriadku vaječníky a tak tam bola na umelom oplodnení. Patrí však k tej hŕstke šťastných, ktorým sa to podarilo na prvý krát.

Maja
1 0
ajkaben ajkaben

ajkaben je offline (nepripojený) ajkaben

ahojte dievcata,
tak som dnes bola na tej kontrole... a doktorka mi povedala ze CAKAM DVOJICKY !!!!!!!!!!!!!!
moja prva reakcia bola ze nech si utrie ten druhy fliacik na monitore ale nepomohlo proste su tam dve babatka :-) akurat ze srdiecko bije zatial len jednemu, ale som siesty tyzden tak snad sa rozbucha aj to druhe ...a ak nie vraj sa ten plodik vstrebe ale neohrozi to ten plodik co mu uz bije srdiecko...
normalne som v soku ... som sa zmierovala s tym ze nahodou nebude to jedno a oni su tam dve...
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ajkaben Pozri príspevok
ahojte dievcata...
tak budem mat len jedno babo... druhy plodik , sa neprebral k zivotu a dokonca sa uz stihol aj vstrebat do maternice...
trosku mam problem to predychat, ale snazim sa mysliet na drobca - ktoremu sa chce zit... som vdacna a stastna ze to v dannej sytuacii prebieha "v pohode" - teda ani neviem ako to mam pomenovat, skratka ze mrtvi plodik neohrozil zivy a ani mna...

ada
je mi to luto,viem si predstavit ako sa citis.ale skus to vziat z tej lepsej stranky.
ked som lezala v nemocnici po kyretazi,neschopna normalne rozmyslat pre smutok v dusi,pacientka ktora bola so mnou na izbe mi to vysvetlila takto-"vezmi si,ze priroda sa o to postarala sama.plod neprospieval,trapil sa.a tak sa postarala o jeho odchod.
ved predsa nikto netuzi po chorom alebo postihnutom dietatku.je lepsie ,ked sa strati v zarodku,akoby zomrelo pre chorobu,ked si nan uz zvykneme alebo by sme sa cely zivot pasovali s jeho postihnutim......"

mozno to znie teraz trosku surovo,ale ja myslim ze je to pravda.
priroda sa postarala aj o teba a bud stastna ze tvoje druhe babo je bez ujmy na zdravi a ze pekne napredujete.drzim ti strasne päste,aby ste to dotiahli do statneho konca.
1 0
ajkaben ajkaben

ajkaben je offline (nepripojený) ajkaben

jana_bariencikova Pozri príspevok
Ahoj, ďakujem za názor veľmi si to vážim. Mňa skôr potešíš ako vydesíš no polovička má iný názor... (((
Strašne ma začali bolieť kríže a svrbieť prsia - v piatok si asi skúsim urobiť test (mám kúpený Woman secret 2 ks v balení) a ak náhodou nedostanem cez víkend m. tak v utorok pôjdem ku dr. Šla by som už v pondelok ale mám vybavovačky u iných dr. tak mi to nevydá. Potom napíšem ako som dopadla, ok?! Držte palce prosím... D
drzime :-)

az to budes mat iste, tak to mlademu skratka oznam a hotovo. ak ta ma rad tak sa potesi, mozno ma len obavy ako to vsetko s vami bude...
ale povedzme si na rovinu ze idealne podmienky (peniaze, byvanie atd) ma len maloktory par. moj manzel chcel stale cakat kym nenasetrime na byt,(obaja sme mali "hole zadky")... - a to by som deti v tomto zivote nemala. a nakoniec som sa "obsluzila sama" a mam doma krasnu 4r. dcerku, manzel dobre zaraba, mam byt v BA a dom na zahori ... vsetko sa casom nejako utrasie, ved ku stastiu vam staci aby ste sa mali radi a mali aspon nejake to malicke zazemicko - hoc aj jednu izbicku ako sme mali my.
1 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Osky neboj, čo má byť bude, dočkáš sa. Možno teraz nie si tehotná, možno len zle test ukázal, si len netrpezlivá a veľmi sa sleduješ. Všetko je to o psychike. Možno aj MS Ti mešká len kvôli tomu.

Ja som pred dvoma mesiacmi tiež mala divné pocity akoby som bola v tom.....no test bol negatívny a ešte v ten deň mi MS prišla. Naposledy mi pre istotu prišla skôr o dva dni ako som čakala. Ja to už nechávam na náhodu a aj som rada,že zatiaľ nie som tehotná, lebo sa budeme sťahovať, tak potrebujem byť fit. Ale keď sa to všetko ukľudní tak určite do nového domu chceme druhé dieťa.

Keď budeš najmenej čakať a dáš tomu voľný priebeh tak to príde.
Určite daj vedieť ako si dopadla.
1 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Adriana je mi ľúto čo sa Ti stalo, drž sa, všetko chce svoj čas. Ja som od potratu 5 mesiacov. Už dva mesiace dávame voľný priebeh k otehotneniu, no zatiaľ sa nedarí. Všetko chce svoj čas.

Osky, Ty si ako na tom?Mala si ísť na vyšetrenie, si tehotná????? Už týždeň čakám dobré správy od Teba.
1 0
DominikaDominika DominikaDominika

DominikaDominika je offline (nepripojený) DominikaDominika

osky Pozri príspevok
o vsetkom si mala byt v nemocnici poucena.neviem,v ktorom mesiaci si bola,aky velky bol ten zakrok.ale ak to bolo nieco ako kyretaz,do tych 3 mesiacov,tak ti poradim co som praktizovala ja.
dolezite je-nehrn sa do toho!!!!!lepsie neskor ako prilis zavcasu,podla seba ti nedoporucujem styk aspon tyzden,asi by ta to asi ani velmi nebavilo taku cerstvu....a o dietatko sa naozaj nepokusaj.lekari doporucuju pauzu minimalne 3 mesiace,kedy je vsetko dobre zahojene ale musis sa aj zrelaxovat,najmä psychicky.ja by som pockala taky pol rok,potom skus.bude ti lepsie ,budes sa na stratu dietata pozerat inak a tvoje telo bude odpocinute.
cim skor sa budes pokusat,tym väcsia je pravdepodobnost,ze znova potratis.nechaj si cas.
Pohlavný styk sa po kyretáži neodporúča minimálne do prvej menštruácie, ktorá by mala prísť za 4-6 týždňov. Po tejto menštruácii by si mala absolvovať kontrolné vyšetrenie u svojho gynekológa (aj s UZV) a keď bude všetko O.K., tak až potom je vhodné mať pohlavný styk. Pri veľmi skorom p.s. hrozia zdravotné komplikácie (hygienické dôvody)...
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

osky Pozri príspevok
ja som tak dlho necakala a problemy neboli ziadne.ale kazdemu individualne-ako je citlivy.

Ivka,co sa toho tyka,aby som to popisala,budem trochu dlha.....
tehotna nie som.predstav si ze mi moje dnicky prisli po neuveritelnych 59 dnoch!!!!!!!!!!!!!!!.
17.6.na 3D sone som aj krasne videla aka som plna a lekari tomu nechali volny priebeh,vraj sa to uz kazdu chvilu pusti-no a trvalo to este tyzden......nemam k tomu slov,lebo aj ked test najskor vysiel negativne,bol som si ista ze som v tom.tie priznaky boli tak neuveritelne.......nerozumiem tomu.lekari sa vyjadrili ze moja maternica sa sprava ako v druhom mesiaci gravidity ale inak nic.plany poplach-ale ja som uz vedela pred navstevou nemocnice ze nie som,lebo aj dalsi test bol uz negat. no a v nemocnici spravili este jeden.....to by nebola nahoda.
no a potom to sono a bolo to jasne.
teraz moj muz ma ist na spermiogram a o druhy den sa stretneme vsetci a urobime uzaver,co dalej.
doktor na sone porovnal maternicu na konci menstruacie a na konci cyklu-teda taku plnu,pred menstruaciou a kontrastne sa ukazalo,ze asi predsa je to ta celkom prva diagnoza -uterus septus a budu ma operovat.
to sa ale odklepne az po vysetreni mojho muza.ak nie,konecne mi nasadia nejaku vhodnu iecbu aby ma uspesne priviedli nielen k tehotenstvu ale aj k zdravemu babätku.
doteraz ma totiz stale len vysetrovali aby zistili co funguje a co nie.zaujimave je,ze mam vsetko v poriadku len jeden hormon zvyseny a ten vraj sa nebude upravovat,lebo skodu nenarobi,ak nie je v kombinacii este s niecim inym.
tak nechapem,preco mam cely zivot nepravidelnu MS a problem udrzat plod.no a teraz uz asi aj otehotniet,lebo pozor si nedavame uz cca 2 mesiace a zatial nic.....
Prajem ti ,nech už konečne lekári určia diagnózu, a potom sa problém vyrieši.
1 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

Osky, je mi ľúto čo sa Ti stalo. Ani neviem čo Ti na to odpísať.Si teraz veľmi nešťastná, ale to prebolí a ver tomu, že bude ešte dobre. Ešte máš šancu mať dieťa, keď je maternica v poriadku.Horšie by bolo keby Ti ju vybrali. Neboj budeš sa tešiť z tehotenstva aj keď na umelo. Nevadí. Naozaj neviem čo Ti napísať v týchto chvíľach čo by Ťa povzbudilo a trochu rozveselilo..............

Ozvi sa niekedy, kľudne môžeš aj na email alebo skype.Budem rada
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

No je to smutný príbeh, ale najdôležitejšie je, že maternica je OK. To je pozitívne. U nás tiež jedna pani/ má myslím po40 tke./ Je lekárka, s mužom sa rozviedla, nemali deti. Vydala sa za iného, dala sa umelo oplodniť a narodili sa jej dvojičky asi pred 3 mesiacmi. Chlapček a dievčatko.Držím palce , uvidíš čas zahojí rany a porozmýšľaj nad tým umelým oplodnením.
1 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

osky Pozri príspevok
ahojte.hlasim sa po operacii-moj muz mi dnes doniesol do nemocnice pocitac,lebo uz som vsetko co bolo po ruke precitala.
ako vsetky moje pribehy,aj tento bude dlhsi:

som zlomena,nestastna a zufala........
stalo sa mi to najhorsie,co som mohla ocakavat......
najskor som ani nechcela viac chodit na tuto poradu,ale dnes som sa pozviechala a pomyslela som si ze uz to nezmenim a tak pisem,nech sa ine zeny poucia,co vsetko sa moze v nemocnici stat....

do nemocnice som nastupila vo stvrtok a uz to bolo zle.pretoze uz som citila,ze mi istotne pridu moje dni-menzes.
no ale bolo to len trosickave spinenie,ktore nestalo za rec.....
v piatok sa to ale rozblilo naplno,uz pred obedom-lekari vsak povedali,ze nie je problem.....
pripravili ma na operaciu a operovali.
na 2.den bol doktor co ma operoval na vizite a povedal mi,ze to bola velmi komplikovana operacia,lebo prave pre ten menzes ma museli najskor vykyretovat,kedze septum ani nevidel pre tu krv,a az potom mohol pristupit k zakroku pre ktory som tam vlastne bola....
povedal,ze sa to podarilo a moja maternica bude v poriadku.
bola som nadsena ale nebolo to vsetko,co som sa musela dozvediet.

problem,ktory sa vynoril ako zly sen-nepriechodne vajecniky!!!!!!!!!

nechapavo som na neho pozerala-ako?preco?nemozne!!!!!ved som 2 razy uplne prirodzene otehotnela.....
tu sa zacalo vysvetlovanie:
po operaciach ktore som podstupila/cisarsky rez-2005 a kyretaz -2009/ nastali zapalove procesy ,ktore neboli liecene.dokonca v mojej maternici nasli este dake pozostatky z toho cisarskeho rezu!!!!!!!!,vraj nieco nazltle,vraj to ale nie je problem.... uz vtedy sa mi zablokoval jeden vajecnik ,no a ked som v oktobri min.roku otehotnela ,po kyretazi sa zablokoval i ten druhy-nikto to neliecil,alebo ani nespozoroval.....nechapem to.
najhorsie na tom vsetkom je ze to je v takom stave,ze mi to nemozu ani operovat!!!!!!
zaver:jedina moznost,ktoru mam ,je umele oplodnenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dnes viem a chapem,preco ma v marci neoperovali.ta doktorka to iste vedela a videla pocas hysteroskopie.povedala ,ze operovat sa nemusi a vajecniky sa skumat nemusia,ved inak by som nebola otehotnela.ale prave v Rudofstiftug ma nechali napospas a vdaka nim sa mi zablokoval aj ten vajecnik,ktory bol este funkcny.
nechapem,preco mi to nikto nepovedal.ani na slovensku,ked som bola po cisarskom-som roky ostro sledovana,primana do ambulancii taktrochu ako prominentny pacient a predsa na nic neprisli.co su to na svete za babrakov !!!!?????
keby mi boli dali antibiotika alebo dake ine lieky,neprechodila by som predsa zapaly!!!!tie sa predsa daju liecit!!!
prave ja,co v zime nosim hrube puncochy,spim v ponozkach,davam si pozor na krize,na hlasivky.......ja co nefajcim,nepijem,nevlacila som sa po diskotekach a zila som odhliadnuc od sladkosti zdravo....prave ja som neplodna!!!!!!!!!
co som komu urobila????som hrozne nestastna.uz nikdy nezazijem ten pocit,ked mi zmeska menzes a ja uvidim 2 ciarky na teste.uz nikdy to nebude prekvapenie.uz nikdy to nebude to prave milovanie ,nikdy to nebude to jedicne tehotenstvo........
lekari mi sice tvrdia ze o pol roka to skusime a je vysoka sanca na uspech uz na prvy sup,ale ja tomu neverim.ved,co mi maju povedat?maju ma este viac deptat.jasne ze ma budu utisovat vsemozne.len aby som sa cez to dako prehryzla.som zo vsetkeho vycerpana a nemam chut zit.zrutil sa mi svet a neviem co si pocat.
moje spolupacientky na izbe ma hresia,ze som pesimistka.vraj sa mam pozviechat a pripravit sa na to umele.....
moj muz ma hresi,ze co by som robila,keby povedali,ze mam nieco s maternicou a deti mat nemozem ani umelo.
ja mam vsak strach.viem ze su tam velke rizika,okrem toho,ked sa to podari,je riziko ze sa uchyti viac deti-dvojicky by som zvladla ale co ak to bude viac.....
a co ak sa to nepodari vobec????mam iba tri pokusy.
okrem toho,myslim ze k tym detom nikdy nebudem citit to co k tym normalne pocatym.budu pre mna ako stroje-umele
neviem co so sebou.som taka sklamana a nahnevana.nestastna a bezmocna.vobec neviem co si pocnem.plakala by som,kade by som chodila.
ked si pomyslim na ciganky,prostitutky a vseljake zeny ktore deti ani nechcu.......
a ja,tuzim byt tak strasne matkou ,a nemozem.
sory ze som smutna,pesimisticka,ale vidim,ze sa mi nedari a preto neverim,ze to vyjde.som v troskach a nevladzem uz dalje bojovat.
toto je nieco,co by som nebola cakala ani v najhorsom sne.
tesila som sa na tu operaciu,ze sa vsetko vyriesi......
teraz uz mi zostal len pozitivny test z oktobra 2009 a fotka zo sono 2005...
Držím palce, Osky, aby ste sa dočkali zdravého bábätka! Prešla som niečím podobným a tiež mi tvrdili (na 100%), že mám nepriechodné vajcovody - avšak na základe HSG (kde je vyššie % nesprávnych výsledkov). Otázka je, v ktorej časti boli vajcovody nepriechodné: Typickým miestom bývajú rohy = cornua, miesto kde sa vajcovody napájajú na maternicu. Tam býva väčšinou kŕč (a tým aj výsledok nesprávny). Proximálna (bližšie k maternici) časť je typická pre zrasty pre endometriózu, distálna (bližšie k vaječníkom) pre infekcie (napr. chlamýdie). Nakoniec som otehotnela - a dokonca niekoľkokrát, ale o dieťatko aj prišla a musela podstúpiť nejednu kyretáž. Žiaľ, takých je nás viac a mám dojem, že je to rutínny zákrok. Šokuje ma, že po jednom zákroku je hneď nepriechodný vajcovod!?
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

profesor tvrdi,ze je lepsie byt pod kontrolou,aby sa nieco nepokazilo.[/QUOTE]
Osky, vydrž, ani sa nenazdáš a budeš doma. Vidíš, moje predpovede sa už začali napĺňať
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať