Zavrieť

Porady

"Bezcenné " cenné papiere - ako sa ich zbaviť

bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Možno Vás bude zaujímať, že Fond národného majetku (FNM) SR od 1. októbra umožnil všetkým občanom bezodplatne previesť na účet FNM takzvané "bezcenné" cenné papiere, ktoré im ostali z prvej vlny kupónovej privatizácie.
Viac:
http://ekonomika.sme.sk/c/5049497/ob...vatizacie.html

http://www.rmsmarket.sk/BezcenneCP.aspx
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Dnes som sa bola zbaviť svojich "bezcenných" akcií a odporúčam urobiť to čím skôr, keď máte záujem. V Bratislave na pracovisku RM – S Market na nám. SNP sú len 2 pracovníčky (teda zatiaľ), ktoré sa tým zaoberajú a je to "na dlhé lakte". Vybavenie jedného klienta trvá určite min. 30 min. U mňa to trvalo 45 min. A keď tam bude už veľa záujemcov, tak si ani neviem predstaviť, čo tam bude.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

bea Pozri príspevok
Dnes som sa bola zbaviť svojich "bezcenných" akcií a odporúčam urobiť to čím skôr, keď máte záujem. V Bratislave na pracovisku RM – S Market na nám. SNP sú len 2 pracovníčky (teda zatiaľ), ktoré sa tým zaoberajú a je to "na dlhé lakte". Vybavenie jedného klienta trvá určite min. 30 min. U mňa to trvalo 45 min. A keď tam bude už veľa záujemcov, tak si ani neviem predstaviť, čo tam bude.
bea, čo k tomu treba? (občiansky...?)
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Keď nemáš výpis z Tvojho účtu, tak stačí prísť s OP. Tam Ti vytlačia stav a aj povedia, či sú tie akcie obchodované. Podľa toho sa môžeš rozhodnúť, čo urobíš.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Nie su ziadne poplatky pri vrateni bezcennych papierov?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

AnitaMartinska Pozri príspevok
Nie su ziadne poplatky pri vrateni bezcennych papierov?
Žiadne.
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Vraj sa da niekde najist zoznam cennych papierov , ktoré boli zrušené. Teda bol aj vykonaný výmaz cenných papierov z účtu majiteľov.
Neviete poradiť, kde to hľadať?
Vďaka
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

AnitaMartinska Pozri príspevok
Vraj sa da niekde najist zoznam cennych papierov , ktoré boli zrušené. Teda bol aj vykonaný výmaz cenných papierov z účtu majiteľov.
Neviete poradiť, kde to hľadať?
Vďaka
Myslíš toto?:

http://www.cdcp.sk/general/zruseneemisie.php
1 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska


Presne to, vdaka
Pekny den
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Akcionár, ktorý sa domnieva, že jeho akcie majú hodnotu, si podľa premiéra Fica bude môcť aj naďalej svoje cenné papiere ponechať. "Musí potom rátať aj s tým, že v budúcnosti bude jeho účet spoplatený, pretože depozitár má nejaké výkony ktoré súvisia s vedením takéhoto účtu," doplnil premiér. Prípravu riešenia vzniknutej situácie okolo majiteľov bezcenných cenných papierov potvrdil pre agentúru SITA aj FNM. "Toto riešenie by malo byť prijaté v krátkej dobe a bude sa týkať nielen poplatkov do budúcnosti, ale aj poplatkov, ktorých výzvu k zaplateniu už majitelia bezcenných akcií dostali, ako aj poplatkov, ktoré už zaplatili," uvádza v stanovisku k pripravovanému riešeniu FNM.

Centrálny depozitár cenných papierov rozposlal v tomto roku viacerým majiteľom akcií z prvej vlny kupónovej privatizácie faktúry za vedenie účtu. Niektorí majitelia akcií však namietajú proti výške stanovených poplatkov tým, že trhová hodnota ich akcií je prakticky nulová. Depozitár pritom argumentuje výpočtom poplatkov z nominálnej hodnoty akcií nie z ich trhovej ceny. V marci 2006 sa 100-percentným akcionárom CDCP stala Burza cenných papierov v Bratislave. Tú kontroluje Fond národného majetku.
Moja otazka:
Tento clanok hovori o poplatkoch aj za predchadzajuce roky.
Je mozne, ze ked budu bezcenne papiere vratene, ze i po tomto termine moze prist faktura za predchadzajuce roky?
Naposledy upravil AnitaMartinska : 14.10.09 at 07:21
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

AnitaMartinska Pozri príspevok
Akcionár, ktorý sa domnieva, že jeho akcie majú hodnotu, si podľa premiéra Fica bude môcť aj naďalej svoje cenné papiere ponechať. "Musí potom rátať aj s tým, že v budúcnosti bude jeho účet spoplatený, pretože depozitár má nejaké výkony ktoré súvisia s vedením takéhoto účtu," doplnil premiér. Prípravu riešenia vzniknutej situácie okolo majiteľov bezcenných cenných papierov potvrdil pre agentúru SITA aj FNM. "Toto riešenie by malo byť prijaté v krátkej dobe a bude sa týkať nielen poplatkov do budúcnosti, ale aj poplatkov, ktorých výzvu k zaplateniu už majitelia bezcenných akcií dostali, ako aj poplatkov, ktoré už zaplatili," uvádza v stanovisku k pripravovanému riešeniu FNM.

Centrálny depozitár cenných papierov rozposlal v tomto roku viacerým majiteľom akcií z prvej vlny kupónovej privatizácie faktúry za vedenie účtu. Niektorí majitelia akcií však namietajú proti výške stanovených poplatkov tým, že trhová hodnota ich akcií je prakticky nulová. Depozitár pritom argumentuje výpočtom poplatkov z nominálnej hodnoty akcií nie z ich trhovej ceny. V marci 2006 sa 100-percentným akcionárom CDCP stala Burza cenných papierov v Bratislave. Tú kontroluje Fond národného majetku.
Moja otazka:
Tento clanok hovori o poplatkoch aj za predchadzajuce roky.
Je mozne, ze ked budu bezcenne papiere vratene, ze i po tomto termine moze prist faktura za vedenie účtu za predchadzajuce roky?
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

AnitaMartinska Pozri príspevok
[/U]

Nik sa neodvazi dat odpoved na podciarknuty text v predchadzajucom prispevku?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

To nie je o odvahe. Myslím, že to nikto ešte nemôže s istotou vedieť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

AnitaMartinska Pozri príspevok
Nik sa neodvazi dat odpoved na podciarknuty text v predchadzajucom prispevku?
Musíš zavolať Ficovi, ako to s tými poplatkami myslel.

VLastne už nemusíš, vyšlo to medzičasom aj v zákone, našiel som to.

Je to v zákone 92/1991 o podmienkach prevode majetku štátu na iné osoby § 29 nový odsek č. 11

(11) Ak fyzická osoba ponúkne bezodplatne fondu zaknihované cenné papiere, je fond povinný takúto ponuku prijať a na tento účel
a) uzatvárať s fyzickými osobami zmluvy, predmetom ktorých je
1. prevod zaknihovaných cenných papierov na fond,
2. prípadne prevzatie alebo pristúpenie k záväzkom prevodcu zaplatiť poplatky spojené s evidenciou cenných papierov podľa osobitného zákona8i) za kalendárny rok, v ktorom došlo k prevodu cenných papierov, a za kalendárny rok predchádzajúci tomuto roku, a s registráciou prevodu v tejto evidencii, 8j)
3. prípadne záväzok nahradiť poplatky podľa druhého bodu, ak už boli prevodcom zaplatené,


Takže ak prevedieš bezcenné cenné papiere na FNM, tak FNM sa zaväzuje uhradiť poplatky za vedenie účtu za ten rok, kedy sa akcie previedli plus za rok predchádzajúci. Nevylučuje to však možnosť, že CDCP bude vymáhať poplatok za roky prechádzajúce.
Naposledy upravil Chobot : 26.10.09 at 09:29
0 0
veva125 veva125

veva125 je offline (nepripojený) veva125

Ak sa chcem zbavit bezcennych akcii, musim poslat Ziadost o vypis z uctu F11 http://www.cdcp.sk/general/formulare.php.
Je tam ale cislo uctu, ktore samozrejme neviem, ziadne vypisy mi nechodili... Chcem to vybavit postou, ale bez toho cisla to asi nepojde... Neviete niekto nieco blizsie ? Treba tam ist osobne, alebo akceptuju aj ziadost bez cisla uctu ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

veva125 Pozri príspevok
Ak sa chcem zbavit bezcennych akcii, musim poslat Ziadost o vypis z uctu F11 http://www.cdcp.sk/general/formulare.php.
Je tam ale cislo uctu, ktore samozrejme neviem, ziadne vypisy mi nechodili... Chcem to vybavit postou, ale bez toho cisla to asi nepojde... Neviete niekto nieco blizsie ? Treba tam ist osobne, alebo akceptuju aj ziadost bez cisla uctu ?
A prečo sa pýtaš nás? Prečo tam rovno nezavoláš?
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Tá otázka je tu asi aj preto, že na tej adrese nie sú akosi ochotní odpovedať na podobné otázky. Aspoň ja mám takú skúsenosť.
Asi u nich neplatí, že sú služba pre nás, myslia si, že my, ich klienti sme tu pre nich. Hoci aj chceme vzťah s nimi ukončiť.
Aj keď je mi čudné, že im niekto chce dať niečo zadarmo a oni nemajú záujem. To, čo je pre niekoho bezcenné, môže byť pre iného slušný zisk.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dad111 Pozri príspevok
Tá otázka je tu asi aj preto, že na tej adrese nie sú akosi ochotní odpovedať na podobné otázky. Aspoň ja mám takú skúsenosť.
Asi u nich neplatí, že sú služba pre nás, myslia si, že my, ich klienti sme tu pre nich. Hoci aj chceme vzťah s nimi ukončiť.
Aj keď je mi čudné, že im niekto chce dať niečo zadarmo a oni nemajú záujem. To, čo je pre niekoho bezcenné, môže byť pre iného slušný zisk.
Ja mám s CDCP len dobré skúsenosti. Aj cez telefón som pozisťoval veľa vecí (služobne). Možno nie každý zamestnanec je ochotný pomôcť cez telefón, ale netreba sa nechať odbiť, treba to len skúšať.
0 0
Kennard Kennard

Kennard je offline (nepripojený) Kennard

Ma nahodou niekto informacie ako mozem splnomocnit matku aby urobila tento prevod ak som v zahranici?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Kennard Pozri príspevok
Ma nahodou niekto informacie ako mozem splnomocnit matku aby urobila tento prevod ak som v zahranici?
Je to komplikované a vyjde ťa to draho. Budeš musieť najprv napísať splnomocnenie v miestnom jazyku, aby ti nejaký notár overil tvoj podpis, potom budeš musieť vybaviť na konzuláte apostil, potom to celé úradne dať preložiť do SJ.

Alebo ak ti miestny notár overí podpis na plnej moci písanej po slovensky, tak ti stačí len apostil, úradný preklad nemusíš mať.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Najprv treba overit či tieto papiere sú skutočne bezcenné-moja skusenost je že cez poštovú banku bola jedna pracovnička velmi ochotná a ustredova,až pokial sa nevysvetlilo nedorozumenie,že nejdem bezplatne odovzdat akcie z prvej vlny ale mam zaujem o odpredaj iných cenných papierov,tieto poplatky sú už vrcholom totálnej arogantnej ironie-najprv velký humbung ako rozdavajú ludom hodnoty,potom masívna kampan privatizačných fondov,vymahanie poplatkov v exekuciach,cez bezpredentné a beztrestné vytunelovanie desiatky miliard prostrednictvom fondov až po drzé zavedenie poplatkov pre obete tejto zlodejiny tisicročia,podobné svinstva sú aj pri reštucii pôdy drobných rolnikov,rôzné zaplatené poplatky a dane,pričom družstva sa rozkradli a pôdu neraz uživajú špekulanti bez najomných zmlúv alebo štatné lesy šafaria pardon spravujú lesy drobných podielnikov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať