Zavrieť

Porady

Rozvedený priateľ - platenie výživného a iné povinnosti voči deťom

Ahoj.Chcela by som Vas poprosit o radu.Mam priatela ktori je rozvedeny jeho ex je riadna zmykacka penazi!!!Ked sa zoberieme ma nejaky narok na jeho majetok???napr- aj v pripade nejakeho nestastia.Maju spolu 2 deti.Vopred Dakujem.A aj čo sa tyka vyzivneho ktore plati.
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Presne tak Iwet, tieto vzťahové záležitosti sú kolotočom.
Najlepším liekom je keď sa dvaja rozvedú a obaja si nájdu nových partnerov - kde to funguje citivo aj materiálne a noví partneri vedia akceptovať deti z predchádzajúcich vzťahov. Ak je jeden sám a ten druhý si založí novú rodinu, vždy tam ten pocit vo vzduchu visí, že jednému je lepšie a druhému horšie. Kto ide do takého rizika, musí rátať s následkami.
Rozvodom nič nekončí. Starosti s deťmi sú keď sú malé, sú keď sú veľké a rodičia detí, či sú spolu alebo nie - stále majú čo riešiť okolo svojich potomkov.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Presne tak. Len ten druhý krát to už málokomu vyjde. To je veľmi malá pravdepodobnosť. A to práve preto, že druhá rodina sa okrem bežných problémoch musí pasovať aj s takýmito tak je oveľa viac skúšaná. A ťažko sa hľadá pravda, lebo tú má každý svoju.
Preto Flower, nemám opačné názory ako ty, len sa snažím povedať, že to nieje nikdy jednoznačné. A držím ti palce, nech tie skúšky vydržíš.
0 0
flower1 flower1

flower1 je offline (nepripojený) flower1

Iwett Pozri príspevok
Presne tak. Len ten druhý krát to už málokomu vyjde. To je veľmi malá pravdepodobnosť. A to práve preto, že druhá rodina sa okrem bežných problémoch musí pasovať aj s takýmito tak je oveľa viac skúšaná. A ťažko sa hľadá pravda, lebo tú má každý svoju.
Preto Flower, nemám opačné názory ako ty, len sa snažím povedať, že to nieje nikdy jednoznačné. A držím ti palce, nech tie skúšky vydržíš.
No baby dakujem.Ja viem že či už to je chlap alebo žena ked zostane sam,sama ma to taške .No povecme si narovinu,vždy su nejake dvovody prečo to nefunguje a skonči.Svojim sposobom maju vždy vynu obaja.No nie vždy je to pravidlo!Vždy musi niekto začat.Svojim sposobom sme všetci strojcom vlastneho stastia.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

flower1 Pozri príspevok
No baby dakujem.Ja viem že či už to je chlap alebo žena ked zostane sam,sama ma to taške .No povecme si narovinu,vždy su nejake dvovody prečo to nefunguje a skonči.Svojim sposobom maju vždy vynu obaja.No nie vždy je to pravidlo!Vždy musi niekto začat.Svojim sposobom sme všetci strojcom vlastneho stastia.
Hej, a vždy by to malo byť o ľudskosti a zodpovednosti všetkých zainteresovaných osôb. Ja osobne som v obidvoch situáciach. Mala som manžela, ktorý bol tolálne nezodpovedný, odišla som od neho a dostávala som na dve deti /najskôr školákov potom už stredoškolákov/ po 500,- neskôr po 1000,- Sk. Z toho som ešte platila pol roka pôžičku na dom, v ktorom nebývame. A ešte si navymýšľal také klamstvá, že som sa skoro ocitla na psychiatrii. Tak sa nečuduj, že držím stranu samým ženám, lebo viem, že to majú veľmi ťažké. A teraz momentálne som aj v Tvojej situácii, že mám priateľa rozvedeného s 2 deťmi. Ale poviem Ti pravdu, keď som zažila môjho manžela, nikdy nepoviem, že som ukrivdená, že ma finančne nezabezpečí tak ako by som si to predstavovala. Lebo viem, že jeho deti potrebujú ešte viac ako ja, sú to jeho deti a mal by mať za ne zodpovednosť. A nikdy by som nechcela od neho nejaký dar na úkor toho, že by nedal svojim deťom. Ale už keď som sa s ním spoznala vedela som, aké to bude a rátala som s tým.
Preto Ti vravím, že Ti len držím palce, nech tie skúšky, ktoré ťa čakajú zvládneš. Hlavne zostaň vždy človekom.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Ľudkovia moji, ťažká téma. Preťažká. Počúvajte Vy exky, čo doma beháte okolo detí, píšete s nimi úlohy, občas vletíte do sekáča pre bundičky, lebo ten
Váš drahý ex, čo ľúbi tú 90-60-90, čo ho stretla upachteného v práci, aby Vám mohol poslať výživné, ale neposlal, lebo mladá 90-60-90 ešte potrebuje značkový parfém, vidieť Monaco, pomáčať nohy na Kanároch, kde ste? Nože, kde ste? Nemáte čas? Nevadí. Aj tak ste o nič neprišli. O pár ošúchaných drístov, aké ste všetky, Vy exky nehodné, zlé, a ony všetky, tie nežné 90-60-90 dobré, voňavé, mňam.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danila Pozri príspevok
Ľudkovia moji, ťažká téma. Preťažká. Počúvajte Vy exky, čo doma beháte okolo detí, píšete s nimi úlohy, občas vletíte do sekáča pre bundičky, lebo ten
Váš drahý ex, čo ľúbi tú 90-60-90, čo ho stretla upachteného v práci, aby Vám mohol poslať výživné, ale neposlal, lebo mladá 90-60-90 ešte potrebuje značkový parfém, vidieť Monaco, pomáčať nohy na Kanároch, kde ste? Nože, kde ste? Nemáte čas? Nevadí. Aj tak ste o nič neprišli. O pár ošúchaných drístov, aké ste všetky, Vy exky nehodné, zlé, a ony všetky, tie nežné 90-60-90 dobré, voňavé, mňam.
Prepáč Danila,
ale nesúhlasím s tebou.
Teraz urážaš kopu žien, mnoho tých čo lúbia rozvedených chlapov.

Mám kamarátku, lúbi rozvedého chlapa. Chcú mať spolu bábo, ale...
Neboli na dovolenke na Kanároch, nevideli Monaco, nemá značkové parfemy. Robí od rána do večera, soboty, nedele aby mali s partnerom z čoho žiť.
On ešte ako ženatý s terajšou ex mal hypotéku, ktorú spláca. Po rozvode musel vziať další úver lebo ex nemohla počkať a chcela vyplatiť hned z domu. Platí výživné na 7 ročné dieťa 4500 sk , ( a je len obyčajný robotník ). A keby kamarátka náhodou otehotnela, tak im mesačne na výživné , živobytie a splátky úverov bude chýbať 6000 sk, tak dám otázku .... ako môže mať dieťa?

Milé rozvedené pozrite sa na to aj z druhej strany, pozrite sa na problémy tých po vás ich očami. Ked žiadate, aby sa oni pozreli na Vaše problémy Vašimi očami.

Znova opakujem , výživné nie je bohužial druhý príjem do rodiny. Vždy rodine budú chýbať peniaze.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Xanti, ja nie som rozvedená. Nie som teda ex. Aj keď ten vedľa mňa by si zaslúžil Nobelovku, nesťažuje si. Teda vždy. Ale či Ty so mnou teraz súhlasíš, alebo nie, nie je podstatné. Ja som písala tým ex, ktoré sa ocitli v mnou oslovenom košiari. Ja nepaušalizujem. Ja len pozerám na svet bez ružových okuliarov. A veľmi mi prekáža, ak tá, čo obalamutila, či úprimne ľúbi toho ex, zo samej lásky ide vyškrabať oči jeho ex, lebo chce vychovávať deti a po ňom, teda po tom milovanom tou milovanou chce len takú praobyčajnú almužnu. To mi veľmi prekáža. Nestretla som tu ešte tú ľubiacu toho rozvedeného aby prišla s návrhom pre milovaného, odrieknúť si nadbytok a poskytnúť jeho milovaným deťom. Nad súdom stanovenú almužnu. Éto vsjo.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danila Pozri príspevok
Xanti, ja nie som rozvedená. Nie som teda ex. Aj keď ten vedľa mňa by si zaslúžil Nobelovku, nesťažuje si. Teda vždy. Ale či Ty so mnou teraz súhlasíš, alebo nie, nie je podstatné. Ja som písala tým ex, ktoré sa ocitli v mnou oslovenom košiari. Ja nepaušalizujem. Ja len pozerám na svet bez ružových okuliarov. A veľmi mi prekáža, ak tá, čo obalamutila, či úprimne ľúbi toho ex, zo samej lásky ide vyškrabať oči jeho ex, lebo chce vychovávať deti a po ňom, teda po tom milovanom tou milovanou chce len takú praobyčajnú almužnu. To mi veľmi prekáža. Nestretla som tu ešte tú ľubiacu toho rozvedeného aby prišla s návrhom pre milovaného, odrieknúť si nadbytok a poskytnúť jeho milovaným deťom. Nad súdom stanovenú almužnu. Éto vsjo.
Prepáč nerozumiem celkom tej zvýraznenej veci. Ty akosi predpokladáš, že vždy je na vine chlap. Tak to vnímam z tvojich slov. Ty predpokladáš, že chlapa obalamutí nejaká 90-60-90 a on samou láskou k nej opustí svoju zákonitú a deti. Nemôže to byť ani náhodou naopak.

Uviedla som konkretny prípad, nemyslím že 4500 sk je almužna. A to navyše, darčeky, oblečenie a hlúposti čo kupuje dieťaťu to sa neráta? Tak myslíš? Či máš pocit, že v tomto konkrétnom prípade má ešte posielať nad rámec určeného asi tak 500 - 1000 Sk, šak oni nemusia jesť, oni nemusia cestovať do práce. Oni nemusia nič.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Xanti, celkom určite nie vždy je vinný muž. A nebuď, prosím, osobná. Chlapi sú občas len lepkavejší, ale sú naši, sú čarovní, len keby viac platili na deti. Ja neriešim, kto koho kedy zbalil. Ja som riešila to, že vždy je väčšia zodpovednosť na ex. Mojej vnučke som kúpila predvčerom čižmy za 57 EUR. A pokračovať asi nemusíme. Matematika nepustí. Tuším som už v tejto téme, ktorej obsah by sa mohol vliecť ako argentínska telenovela povedala všetko.

P.S. Nabudúce zdôrazni v kontexte.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danila Pozri príspevok
Xanti, celkom určite nie vždy je vinný muž. A nebuď, prosím, osobná. Chlapi sú občas len lepkavejší, ale sú naši, sú čarovní, len keby viac platili na deti. Ja neriešim, kto koho kedy zbalil. Ja som riešila to, že vždy je väčšia zodpovednosť na ex. Mojej vnučke som kúpila predvčerom čižmy za 57 EUR. A pokračovať asi nemusíme. Matematika nepustí. Tuším som už v tejto téme, ktorej obsah by sa mohol vliecť ako argentínska telenovela povedala všetko.

P.S. Nabudúce zdôrazni v kontexte.
Nemajú dávať ex celé výplaty?
Už som to pár krát napísala, a budem sa opakovať "výživné nie je druhý príjem do rodiny, ten odchodom teda rozchodom páru vždy chýba " .

Naozaj nemám k tomu viac čo povedať. A samozrejme matika nepustí, kamoška si také boty môže nechať zdať pritom zarába ale to je už .
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

XAnti, nerozčuľuj sa.
Som druhý raz vydatá a často musím odpustiť sebe aj mojim deťom, aby bolo pre manželovho dospeláka /ktorý už neštuduje/ z prvého manželstva.
Vedela som do čoho idem, manželovi to nezazlievam.
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

ale ste sa rozvasnili!ja len kratko vstupim.myslim si,ze svovne spojenie"nemozme mat vlastne deti,lebo priatel plati vyzivne ex" je vysoky alibizmus.co to tu rozpravate zenusky s tym vyzivnym,ze ex pyta na svoje dieta,a terajsie s tym mate problem?!podla toho ako tu obhajujete svoje a priatelove postoje k peniazom a k vyzivnemu,tak mam pocit,ze psychicky ste sa este nevyrovnali s tym,ze ten vas priatel(ci uz stedry alebo nie),mal nejaku minulost a uz nikdy sa jej nezbavi.aj ked ako tak citam,najradsej by ste mu vymazali spomienky. a inak ak sa vezmete,vy nemusite platit jeho ex,ani deti.a ked budete mat vlastne,manzel to jednoducho na sude podlozi,ze ma dalsiu vyzivovaciu povinnost.a ked sme pri vyzivnom 4500 sk,zrejme ho sud urcil podla predlozenych potvrdeni,a usudili,ze otec je schopny to platit.
nechcem sa nikoho dotknut,ale ozaj sa pozrite na vec aj z tej druhej strany,nielen z pohladu "zajtra nemozme ist do restiky,lebo milacik musi zaplatit tej mrche vyzivne! "
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

danushka Pozri príspevok
XAnti, nerozčuľuj sa.
Som druhý raz vydatá a často musím odpustiť sebe aj mojim deťom, aby bolo pre manželovho dospeláka /ktorý už neštuduje/ z prvého manželstva.
Vedela som do čoho idem, manželovi to nezazlievam.
Ja sa nerozčulujem,
ja som absolútne kludná. Viem diskutovať vecne. Len vy babenky vyzývate "pozerajte sa na nás našimi očami". Ale vy sa nepozriete na problém očami tých druhých.
To mi vadí a na to upozorňujem.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jana987 Pozri príspevok
ale ste sa rozvasnili!ja len kratko vstupim.myslim si,ze svovne spojenie"nemozme mat vlastne deti,lebo priatel plati vyzivne ex" je vysoky alibizmus.co to tu rozpravate zenusky s tym vyzivnym,ze ex pyta na svoje dieta,a terajsie s tym mate problem?!podla toho ako tu obhajujete svoje a priatelove postoje k peniazom a k vyzivnemu,tak mam pocit,ze psychicky ste sa este nevyrovnali s tym,ze ten vas priatel(ci uz stedry alebo nie),mal nejaku minulost a uz nikdy sa jej nezbavi.aj ked ako tak citam,najradsej by ste mu vymazali spomienky. a inak ak sa vezmete,vy nemusite platit jeho ex,ani deti.a ked budete mat vlastne,manzel to jednoducho na sude podlozi,ze ma dalsiu vyzivovaciu povinnost.a ked sme pri vyzivnom 4500 sk,zrejme ho sud urcil podla predlozenych potvrdeni,a usudili,ze otec je schopny to platit.
nechcem sa nikoho dotknut,ale ozaj sa pozrite na vec aj z tej druhej strany,nielen z pohladu "zajtra nemozme ist do restiky,lebo milacik musi zaplatit tej mrche vyzivne! "
Prepáč nedá mi na teba nereagovať, ja nepíšem o sebe.
Ja také problémy nemám, mám známych s rôznymi problémami. Mám známe rozvedené, slobodné matky , rozvedených otcov ktorým matky bránia sa stretávať s deťmi a chcú len ich prachy, mám známych čo sa chcú zbaviť vyživovacej povinnosti. Preto sa snažím chápať všetkých.

A ked si vypichla tú info čo som tam dala, tak to výživné bolo stanovené ked bol ešte ženatý, a nemal další úver ktorým musel vyplatiť ex po rozvode, lebo bola nedočkavá a hned chcela peniaze ( nedivím sa jej, chcela si kúpiť vlastný byt ). A potom začali problémy, prišla kríza ups zrazu bol doma na 60%, nemohol brať nadčasy lebo roboty nebolo, ale výdavkov mal stejne.
Požiadal súd o zníženie, a súd nepristál neznížil lebo na prvom mieste je dieťa a až tak úver a ostatné veci. Súd nezaujímalo, že ten úver musel vziať lebo to chcela jeho ex. Súd nezaujímalo, že je kríza, že nie je roboty a že nemá šancu zarobiť toľko aby dokázal všetko platiť.

Naozaj nie každý má šťastie v živote, a skús sa aj ty pozrieť na to očami tých druhých, ktorých tu odsudzuješ.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
V každom príspevku je kusisko pravdy a preto nedávam súhlasy, lebo nesúhlasím s celým príspevkom, ale iba jeho časťou.
Dievčatáááááááááááá sledujem vás spoza rohu či ste slušnéééé.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Melnick Pozri príspevok
V každom príspevku je kusisko pravdy a preto nedávam súhlasy, lebo nesúhlasím s celým príspevkom, ale iba jeho časťou.
Dievčatáááááááááááá sledujem vás spoza rohu či ste slušnéééé.
Sleduj dalej a sme?
A prispej aj svojou troškou do mlyna.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Keď to pôjde do ostrejšej výmeny názorov , vyberiem zo zásuvky "makarenka" a naložím vám po päť na zadok.
0 0
flower1 flower1

flower1 je offline (nepripojený) flower1

Xanti Pozri príspevok
Prepáč nedá mi na teba nereagovať, ja nepíšem o sebe.
Ja také problémy nemám, mám známych s rôznymi problémami. Mám známe rozvedené, slobodné matky , rozvedených otcov ktorým matky bránia sa stretávať s deťmi a chcú len ich prachy, mám známych čo sa chcú zbaviť vyživovacej povinnosti. Preto sa snažím chápať všetkých.

A ked si vypichla tú info čo som tam dala, tak to výživné bolo stanovené ked bol ešte ženatý, a nemal další úver ktorým musel vyplatiť ex po rozvode, lebo bola nedočkavá a hned chcela peniaze ( nedivím sa jej, chcela si kúpiť vlastný byt ). A potom začali problémy, prišla kríza ups zrazu bol doma na 60%, nemohol brať nadčasy lebo roboty nebolo, ale výdavkov mal stejne.
Požiadal súd o zníženie, a súd nepristál neznížil lebo na prvom mieste je dieťa a až tak úver a ostatné veci. Súd nezaujímalo, že ten úver musel vziať lebo to chcela jeho ex. Súd nezaujímalo, že je kríza, že nie je roboty a že nemá šancu zarobiť toľko aby dokázal všetko platiť.

Naozaj nie každý má šťastie v živote, a skús sa aj ty pozrieť na to očami tých druhých, ktorých tu odsudzuješ.
Xanti všetko čo tu pišeš je pravda,či sa to tyka jednej strany alebo druhej .Nemam vyhrady ani k jednej tvojej rade a odpovedi !!!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Melnick Pozri príspevok
Keď to pôjde do ostrejšej výmeny názorov , vyberiem zo zásuvky "makarenka" a naložím vám po päť na zadok.
Ešte dobre , že nie " Makarova " ...to by bolo iné kafe...
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

tak ja hovorim z vlastnej skusenosti:ex 6 mesiacov po skonceni sudu poziadal o znizenie vyzivneho,lebo sa nemoze zamestnat,a zobral si byt do prenajmu,aby nemusel zit s rodicmi.samozrejme taxikarcil nacierno,kym mu nezobrali vodicak za neplatenie vyzivneho.sud mu bez vsetkeho vyhovel a teraz mame vyzivne 30 eur a spatne!a teraz vasim pohladom:mam trpnut kedy jeho 18 frajerka ostane tehotna a on poziada o dalsie znizenie?
myslim,ze tadial cesta nevedie!robim vsetko preto(aj sa tu radim),aby sme dostali viac,aby ma nemuseli zivit moji rodicia aj s dietatom,lebo ja na samostatny byt nemam.ale tieto pohlady terajsich priateliek na ex,matere,a byvale,ma teda poriadne rozcarovali!a este ani jedna terajsia mi neodpovedala na otazku:kolko by ste investovali do vlastneho dietata?dali ste si to uz aspon z casti na papier?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať