Zavrieť

Porady

Rozvedený priateľ - platenie výživného a iné povinnosti voči deťom

Ahoj.Chcela by som Vas poprosit o radu.Mam priatela ktori je rozvedeny jeho ex je riadna zmykacka penazi!!!Ked sa zoberieme ma nejaky narok na jeho majetok???napr- aj v pripade nejakeho nestastia.Maju spolu 2 deti.Vopred Dakujem.A aj čo sa tyka vyzivneho ktore plati.
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

flower1 Pozri príspevok
Xanti všetko čo tu pišeš je pravda,či sa to tyka jednej strany alebo druhej .Nemam vyhrady ani k jednej tvojej rade a odpovedi !!!!
Budeš sa diviť Flower, ale aj ostatní čo tu píšu je pravda
Xanti Ti trošku pohladkala chrbátik, ale v živote to nie je len o hladkaní a dobrom pocite. Celý život je o rovnováhe, tam uberieš, tu pridáš .

Dobrú noc prajem všetkým. Je to ako Danila písala v tejto téme. Ako v argentínskej telenovele.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jana987 Pozri príspevok
tak ja hovorim z vlastnej skusenosti:ex 6 mesiacov po skonceni sudu poziadal o znizenie vyzivneho,lebo sa nemoze zamestnat,a zobral si byt do prenajmu,aby nemusel zit s rodicmi.samozrejme taxikarcil nacierno,kym mu nezobrali vodicak za neplatenie vyzivneho.sud mu bez vsetkeho vyhovel a teraz mame vyzivne 30 eur a spatne!a teraz vasim pohladom:mam trpnut kedy jeho 18 frajerka ostane tehotna a on poziada o dalsie znizenie?
myslim,ze tadial cesta nevedie!robim vsetko preto(aj sa tu radim),aby sme dostali viac,aby ma nemuseli zivit moji rodicia aj s dietatom,lebo ja na samostatny byt nemam.ale tieto pohlady terajsich priateliek na ex,matere,a byvale,ma teda poriadne rozcarovali!a este ani jedna terajsia mi neodpovedala na otazku:kolko by ste investovali do vlastneho dietata?dali ste si to uz aspon z casti na papier?
A mala si pocit, že ludí ako je tvoj ex obhajujem? Nie voči takým bojujem a píšem to aj v tejto téme, lebo nie raz som pomáhala známym s papiermi a vyjadreniami na súd.

Ja tu píšem o väčšine ( mám pocit, že väčšina rodičov je normálna ), ktorý sa nevyhýbajú plateniu. A radi dajú deťom aj niečo navyše ak je z čoho. Ale ty píšeš naozaj veľmi jednostranne, lebo si sklamaná a bolo Ti ublížené. Nie všetci sú ako tvoj ex.

Prečítaj si ešte raz tému a napíš mi čím sa previnili tie slobodné baby? Láskou k mužovi zo záväzkami, jedine tým. A dalej tým, že si dovolili napísať na poradu o radu, o radu , napr. ako to je s dedením po smrti. A namiesto rady sa na nich zosunula kopa osočovania a výkrikov, že nevedia čo to je vychovávať dieťa, že nevedia čo stojí dieťa.
0 0
flower1 flower1

flower1 je offline (nepripojený) flower1

danushka Pozri príspevok
Budeš sa diviť Flower, ale aj ostatní čo tu píšu je pravda
Xanti Ti trošku pohladkala chrbátik, ale v živote to nie je len o hladkaní a dobrom pocite. Celý život je o rovnováhe, tam uberieš, tu pridáš .

Dobrú noc prajem všetkým. Je to ako Danila písala v tejto téme. Ako v argentínskej telenovele.
No to že život nije med lizat to viem aj sama.To že som suhlasila z Xanti za tym si stojim!Mne nikto hladkat chrbatik nemusi!Ona tu pisala rady a nazori aj pre ostatných nie len premna!A boli najobjektyvnejšie.Ako možte niekoho odsudzovat a zatracovat ked neviete čo všetko je zatym.Každy mame ine skusenosti zo života.Tak si myslim že niektory tu by sa mali zamysliet a radit a nie zatracovat!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Xanti Pozri príspevok
Nemajú dávať ex celé výplaty?
Už som to pár krát napísala, a budem sa opakovať "výživné nie je druhý príjem do rodiny, ten odchodom teda rozchodom páru vždy chýba " .

Naozaj nemám k tomu viac čo povedať. A samozrejme matika nepustí, kamoška si také boty môže nechať zdať pritom zarába ale to je už .
To vôbec nie je , milá Xanti. Mojej vnučke čižmičky kúpila jej dobručká, milujúca babenka Ak má Tvoja kamoška tiež takú, má vystarané. A nedurdi sa. Niektoré by občas aj chceli byť exkami/ aspoň na chvíľu/ a nezadarí sa a nezadarí. S chlapom zle, a bez chlapa ešte horšie. A to vieš, žena si vie muža rovnako popraviť, ako pokaziť. Manželstvo je umenie, diplomacia a správny postoj na semafore. Učiť sa, učiť sa, učiť sa tu platí viac ako v škole. Škola života nedáva diplomy.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danila Pozri príspevok
To vôbec nie je , milá Xanti. Mojej vnučke čižmičky kúpila jej dobručká, milujúca babenka Ak má Tvoja kamoška tiež takú, má vystarané. A nedurdi sa. Niektoré by občas aj chceli byť exkami/ aspoň na chvíľu/ a nezadarí sa a nezadarí. S chlapom zle, a bez chlapa ešte horšie. A to vieš, žena si vie muža rovnako popraviť, ako pokaziť. Manželstvo je umenie, diplomacia a správny postoj na semafore. Učiť sa, učiť sa, učiť sa tu platí viac ako v škole. Škola života nedáva diplomy.
Tvoja vnučka má super babenku, kamoška si naozaj môže nechať zdať také topánky lebo ak by jej náhodou niekto chcel pomôcť tak potrebuje nové okno a drevo na kúrenie, aby nepomrzli. Ale to je fakt
0 0
skrecok233 skrecok233

skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac
Dámy, striedajú sa tu rôzne názory a rôzne rady a skúsenosti. Predstavte si bol som aj ja na materskej a moja teraz už EX sa vrátila do svojej práci, kde pracovala pred materskou. Jej mama tam robila majstrovú, takže to tam nemala až také ťažké. No trvalo to len dva týždne, lebo to tam nevydržala. A tak mi materská skončila. Začalo to vyzerať tak že niekto nevie čo vlastne chce.

Čítal som tu aj niečo také, že kolko je niekto ochotný dať svojmu dieťaťu. Ja si myslím, že za svoje deťi dám aj život. No keď som ja a moja priatelka (flower1) mojim deťom kúpili nejaké oblečenie, tak ho nosili len doftedy kým nešli domov. Nie kôli tomu že by sme im tieto vecičky nedali, ale kôli tomu, že im to zakázala nosiť a nakonie to vyhodila. Tak že na otázku kolko dám na svoje deti odpoviem tolko, pokial budem vidieť že tie deti do v skutočnosti dostanú tak adekvátne k mojmu platu. Teraz platím 6500 sk na dve deti. Dám aj dvojnásobok pokial na to zarobím. No je zvláštne keď moja EX nikde nerobí, moje deti chodia špinavé a v dotrhaných veciach, smrdia od cigaretového dymu lebo ich matka, síce neviem s kadial na to berie ale fajčí a ruky a krk jej zdobia šperky zo striebra. Tak keď toto vidí ten kto platí výživné, tak tu mi povedzte že či má bezhlavo platiť, alebo sa snaží si chrániť to čo ťažko nadobúda.

Chcem aj zo svojou priatelkou bojovať o moje deti. Chceme ich získať ku sebe. Je to obtiažne. Neviem čo všetko na to budem potrebovať a čo všetko ma čaká. No idem do toho, lebo chcem pre svoje deti to najlepšie, rodinu. Moja ex strieda partnerov a stahuje sa z miesta na miesto. Myslíte si že toto je to spávne pre deti? Už som to spomenul v jednom príspevku, teraz sú v Škótsku. A to len preto, že ich matku tu už každý pozná a uteká pred pravdou a hambou.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
flower1 a skrecok233 držím vám palce, aby sa vám váš zámer podaril uskutočniť skôr, ako sa stopy súčasného života Tvojich detí skrecok233 podpíšu nezmazateľnou životnou fixou do ich pamäti.
Ak je pravda čo píšeš, potom si želám, aby to bolo už včera.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Nedá mi nezpojiť sa. Žijem s jedným chlapom roky rokúce, bolo všelijako, vždy sme to ustáli. Vedeli sme totiž jedno - ak sa dvaja rozídu, ani jedna strana veľa nezíska. Viem to z prípadov v okolí.
1) Kolegyňa sa vydala pred rokmi za rozvedeného chlapa, ktorý mal deti z prvého manželstva, potom mali aj deti spoločné. Kolegyňa žila s pocitom, že manžel uprednostňuje deti z prvého manželstva. Napr. mali ušetrené na nábytok, prišla dcéra že ide stužková a ich peniaze išli tam. Takto vznikali konflikty a nakoniec skončilo aj toto manželstvo.
2) Synovec sa rozviedol, nechal ženu a dve dospelé deti, o ktoré v podstate prišiel. Dcéry o ňom nechcú počuť, nechcú sa s ním stretnúť, rodičia držia stranu exneveste, ostatná rodina tiež. Ostal v päťdesiatke v podstate sám, s terajšou partnerkou a jej deťmi. Ktovie, ako to skončí. Sú to štyri roky a postoje dospelých detí sa nezmenili.
3) Známi sa rozviedli, exmanžel žije s priateľkou a rozpráva, ako si s ňou deti rozumejú, ako ich navštevujú a pod. Stretla som jeho devätnásťročnú dcéru a medzi rečou povedala, že ide od otca. Tak som pochválila, že aké majú pekné vzťahy a dievča ma priklincovalo odpoveďou že však áno, lebo otec je bohatý a mama nie. Že až skončí školu a bude mať svoje peniaze, že o otca ani "nezavadí" a že mu to s bratom zrátajú. Že sa oňho keď bude potrebovať, ani neobzrú, nech sa o starého chlapa stará mladá.
Teraz neviem, mám dosť rokov, ale nestretla som sa s prípadom, žeby vzťahy po rozvode boli ideálne. Možno sa mýlim, možno mám nesprávnych známych. Pripúšťam že niekedy nie je iné riešenie, ale... Moja babka vždy hovorila, že radšej sa dobre "prespať" ako zle vydať.
Preto aj tej panej, ktorá zadala tému: Asi by som príliš do vzťahu priateľa s bývalou rodinou nazasahovala, snažila sa o korektné vzťahy s deťmi - až budú staršie - možno zistia samé, kde bola chyba. Možno... Ani jedna strana to nemá ľahké. Prajem všetkým, bývalým aj súčasným, aby to dopadlo v rámci možností dobre.
0 0
jana987 jana987

jana987 je offline (nepripojený) jana987

ja neodcudzujem ziadnu babu,ze si nasla chlapa, ani naopak.ako bolo pevedane kazdy ma na svoje stastie narok,ale je si ho aj strojcom!mozno si casom tiez niekoho najdem,a mozno bude rozvedeny.ja nesuhlasim s vyrokmi:ze koli ex nemozu mat vlastne deti,a ze 2000 na dieta je vela,a ze co asi tak moze stat sunar a plienky,ze si ex-ky tolko pytaju!chcela som len,aby si spocitali tie baby,kolko by dali do svojho dietata,az potom posudzovali,co je malo a co vela.a ja nie som sklamama,ze nemame otca.ja praveze som zmierena s tym,ze financovanie dietata bude na mne,ked pojdem do prace a preto musim studovat,a z ex musim "vytlct maximum" co sa da!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Xanti Pozri príspevok
Tvoja vnučka má super babenku, kamoška si naozaj môže nechať zdať také topánky lebo ak by jej náhodou niekto chcel pomôcť tak potrebuje nové okno a drevo na kúrenie, aby nepomrzli. Ale to je fakt
Daj mi adresu, a ak je v takej núdzi nie z vlastných príčin, ja sa na chvíľu uskromním a na to okno jej pošlem. Ty pridaj nejaké euro, a bude aj na drevo. Ak nemáš, verím, že aspoň takto si jej pomohla.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Melnick Pozri príspevok
flower1 a skrecok233 držím vám palce, aby sa vám váš zámer podaril uskutočniť skôr, ako sa stopy súčasného života Tvojich detí skrecok233 podpíšu nezmazateľnou životnou fixou do ich pamäti.
Ak je pravda čo píšeš, potom si želám, aby to bolo už včera.
Prsne toto sa snažím povedať Vám dvom už od začiatku, že Vás nesúdím, ani neodsudzujem, ani niesom proti tomu, aby skúsili aj rozvedení šťastie len Vám situáciu, v kotrej sa nachádzate nezávidím, čaká Vás ťažká skúška pevnosti Vášho vzťahu. Ak to čo píšete je pravda.
0 0
skrecok233 skrecok233

skrecok233 je offline (nepripojený) skrecok233

som niekto, kto si nedal pozor a popálilsa. No som niekto kto teraz našiel zmysel života a vodítko v ťažkých situáciách. ...viac
Iwett Pozri príspevok
Prsne toto sa snažím povedať Vám dvom už od začiatku, že Vás nesúdím, ani neodsudzujem, ani niesom proti tomu, aby skúsili aj rozvedení šťastie len Vám situáciu, v kotrej sa nachádzate nezávidím, čaká Vás ťažká skúška pevnosti Vášho vzťahu. Ak to čo píšete je pravda.
Ano je to pravda. Nemam dôvod si vymýšľať a ani zavádzať tu prítomných poradcov. No proste som prvý krát natrafil na tú nesprávnu a myslel somsi že je to to pravé orechové. No opak bol pravdov. Až teraz zisťujem, že čo všetko som tými rokmi v mojom prvom manželstve stratil. No na druhej strane ma to posilnilo. Moja priatelka mala pred tým než sme sa dali do hromady sedem ročný vsťach ktorý strokotal. Teraz si uvedomujeme aké je dôležíté si dôverovať, veriť a vážiť si jeden druhého.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danila Pozri príspevok
Daj mi adresu, a ak je v takej núdzi nie z vlastných príčin, ja sa na chvíľu uskromním a na to okno jej pošlem. Ty pridaj nejaké euro, a bude aj na drevo. Ak nemáš, verím, že aspoň takto si jej pomohla.
Je to od teba veľmi šlachetné, ale tu nejde o to euro dva tri... poznáš princíp varenej žaby? Tu je to veľmi pekne popísané
Keď živú žabu hodíte do hrnca s vriacou vodou, vyskočí von. Keď ju hodíte do hrnca so studenou vodou a začnete vodu zohrievať, žabu uvaríte.
zdroj : http://web.sulik.sk/index.php?section=5&id=15

Myslím, že na slovensku je veľa varených žáb čo sa spoliehajú na pomoc druhých ( finančnú pomoc ), pred pár rokmi to bolo aktuálne v oblastiach kde sa pestovali zemiaky. Spoluobčania, nesadili , nestarali sa o to ale veselo chodili zberať, lebo boli hladný. Tak sa družstevníci rozhodli im časť poľa prenechať zadarmo, mali si tam nasadiť ( neviem či im tam dokonca nenasadili zemiaky ) a postarať sa o to, no oni po zasadení vykopali, pole celý rok ležalo úhorom, a na jesen boli zase na družstevnom.

To sú už varené žaby, dostanú všetko na podnose rovno pred ústa. A ešte sa aj sťažujú. a nadávajú na gadžoch, že málo robia a im znížili sociálne dávky.

No a kamarátka takou varenou žabou nechce byť.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Vieš Xanti, nepoznám pomery Tvojej kamarátky s priateľom, takže je ťažké sa vyjadriť k nej a k im podobným.
Súd určite postupuje na základe podkladov o dosiahnutých príjmoch zúčastnených strán.
Aj človek, ktorý je úplne bez práce - musí si vyživovaciu povinnosť plniť. Čím väčší príjem, tým väčší nárok dieťaťa na výživné. Mne to príde logické a absolútne nemám voči tomu námietky. Veď rodič to dáva predsa svojmu dieťatu, nie charite.
Ak rodič, ktorému bolo dieťa zverené do opatery výživné zneužíva a neplní si povinnosti náležite, je na povinnom z vyživovacej povinnosti dokázať to a brániť práva dieťaťa.
Nebudem tvrdiť, že po rozvode človek nemá právo na ďaľší život, ale novým vzťahom nik svoju minulosť nezmaže a ani sa nestrasie zodpovednosti.

Ak by mňa osobne môj expartner akokoľvek vydieral a zatláčal do kúta, až by to došlo do situácie, že sobášom s novým partnerom by som ho zvýhodnila - no tak sa jednoducho nevydám znovu a budem fungovať ako druh a družka a vydám sa znovu až vtedy, keď bude vhodný čas. Optimalizovať sa dá vždy a s charakterom.
Na veľkú dieru veľká záplata. Nie je nič také, čo by sa rozumne nedalo vyriešiť, keď všetky predostreté dohody zlyhali, treba použiť rozum. Keď to nejde takto, tak to pôjde takto...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti Pozri príspevok
A ked si vypichla tú info čo som tam dala, tak to výživné bolo stanovené ked bol ešte ženatý, a nemal další úver ktorým musel vyplatiť ex po rozvode, lebo bola nedočkavá a hned chcela peniaze ( nedivím sa jej, chcela si kúpiť vlastný byt ). A potom začali problémy, prišla kríza ups zrazu bol doma na 60%, nemohol brať nadčasy lebo roboty nebolo, ale výdavkov mal stejne.
Požiadal súd o zníženie, a súd nepristál neznížil lebo na prvom mieste je dieťa a až tak úver a ostatné veci. Súd nezaujímalo, že ten úver musel vziať lebo to chcela jeho ex. Súd nezaujímalo, že je kríza, že nie je roboty a že nemá šancu zarobiť toľko aby dokázal všetko platiť.
danushka Pozri príspevok
Vieš Xanti, nepoznám pomery Tvojej kamarátky s priateľom, takže je ťažké sa vyjadriť k nej a k im podobným.
Súd určite postupuje na základe podkladov o dosiahnutých príjmoch zúčastnených strán. Tie pomery som uvádzala o pár príspevkov skôr, ale citujem ich aj tu vyššie.
Aj človek, ktorý je úplne bez práce - musí si vyživovaciu povinnosť plniť. Samozrejme, dokonca je to tak, že ak je človek v hmotnej núdzi a poberá dávky v hmotnej núdzi, tak súd nebazíruje na životnom minime a aj taký ludia platia výživné. Ved to platia svojim deťom aby nehladovali, logické.
Čím väčší príjem, tým väčší nárok dieťaťa na výživné. Mne to príde logické a absolútne nemám voči tomu námietky. Veď rodič to dáva predsa svojmu dieťatu, nie charite. Súhlasím, dieťa má na to právo. Ale aj na porade bolo pár krát spomínané výživné 500 €. To je trošku prehnané pre dieťa, lebo mnohý toľko ani nezarobia.
Ak rodič, ktorému bolo dieťa zverené do opatery výživné zneužíva a neplní si povinnosti náležite, je na povinnom z vyživovacej povinnosti dokázať to a brániť práva dieťaťa. Ano pravda, ale súd nie vždy berie v úvahu pripomienky povinného.
Nebudem tvrdiť, že po rozvode človek nemá právo na ďaľší život, ale novým vzťahom nik svoju minulosť nezmaže a ani sa nestrasie zodpovednosti. Ja som za plnú zodpovednosť, spravil si dieťa staraj sa. Máš povinnosti ( platiť ) ale aj právo ( tráviť s dieťaťom čas ). Tá povinnosť sa dá vymôcť ( súdne, exekúciami, sankciami ....) to právo byť s dieťaťom je nevymožiteľné. Bohužial. Ak ten povinný nechce vláčiť ex po súdoch, a v kuse chodiť po deti s policajtami ( chráni dieťa pred stresom, a potom matky kričia otec nemá zájem - ibaže mu bránia ).

Ak by mňa osobne môj expartner akokoľvek vydieral a zatláčal do kúta, až by to došlo do situácie, že sobášom s novým partnerom by som ho zvýhodnila - no tak sa jednoducho nevydám znovu a budem fungovať ako druh a družka a vydám sa znovu až vtedy, keď bude vhodný čas. Optimalizovať sa dá vždy a s charakterom.
Na veľkú dieru veľká záplata. Nie je nič také, čo by sa rozumne nedalo vyriešiť, keď všetky predostreté dohody zlyhali, treba použiť rozum. Keď to nejde takto, tak to pôjde takto...
Viac menej odpovede sú v texte. Myslím, že nie je čo dodať. Ak by kamoška nebojovala, nevzdala sa štúdia na vysokej škole ( posledný ročník ), lebo trebalo ísť do práce, lebo jeho príjem v čase krízy a nedostatku možností prísť k práci (USS Steel ) nevystačil na chod domácnosti a to kamarátka dostávala aj sociálne štipendium. Ale súd také veci nezaujímajú, že nie je práca. Že sa bolo doma na 60%, že nie je možnosť nadčasov. Viac život mojich známych rozoberať nebudem.
Naposledy upravil Xanti : 20.10.09 at 08:00 Dôvod: oprava gramatickej chyby a doplnenie
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Xanti Pozri príspevok
Viac menej odpovede sú v texte. Myslím, že nie je čo dodať. Ak by kamoška nebojovala, nevzdala sa štúdia na vysokej škole ( posledný ročník ), lebo trebalo ísť do práce, lebo jeho príjem v čase krízy a nedostatku možností prísť k práci (USS Steel ) nevystačil na chod domácnosti a to kamarátka dostávala aj sociálne štipendium. Ale súd také veci nezaujímajú, že nie je práca. Že sa bolo doma na 60%, že nie je možnosť nadčasov. Viac život mojich známych rozoberať nebudem.
A prečo by malo exmanželku zaujímať to, že jej exmanžel žije s priateľkou, ktorá šuduje na VŠ?...prečo by to mal súd zohľadňovať, exmanžel predsa nemá vyživovaciu povinnosť voči svojej priateľke, ak je študentkou denného štúdia, tak poberajú na ňu rodičia prídavky, daňový bonus, vyživovaciu povinnosť majú voči nej vlastní rodičia , či....? To že exmanželku vyplatil zo spoločne nadobudnutého majetku...a nemal?, ona chcela byt pre seba, či byt pre svoje deti? Čo to tu Xanti rozprávaš, nakoniec chudáci chlapi, čo sa rozvedú, ach jaj


Predstav si Xanti, že v US Steele pracuje aj môj manžel, ja som tiež zamestnancom, avšak inej spoločnosti. Od začiatku roka sme nedostali ani korunu navyše okrem holých základov. Máme pôžičky, hypotéku atď...atď...

Keď si už spomenula priateľov, kde jeden z nich pracuje v US Steele, napriek tomu, že sa tam pracovalo do júna 2009 na 60%, napriek tomu, že zamestnanci nedostávajú variabilnú mzdu ako prémie, stále bežný robotník dokáže slušne vyžiť so svojou rodinou, ak aj jeho partnerka pracuje.
Minulý rok sme mali iné príjmy - to je pravda, tak sme sa rozmaznali a dokonca sme si trúfli pobrať pôžičky, avšak išli sme do únosného rizika /čo ak jeden z nás dlhodobo ochorie,prípadne príde o prácu/. Na rohy si treba nabrať len toľko, koľko človek unesie.
Ale Xanti moja, byť zamestnancom US Steelu na východe znamená mať podstatne lepší príjem, než ktorýkoľvek iný robotník niekde inde na východe aj v dobe krízy. Opýtaj sa svojho kamaráta, či v US Steele nemali ako bonus k výplate v júli cca 300€ a trošku viac ich teraz čaká v novembrovej výplate pred Vianocami.
Ľutuješ na nesprávnom mieste.
Odkáž svojej kamarátke, že majetok sa nezveľadí behom roka, ale svoj majetok zveľaďujeme počas celého života a vyhovárať sa na exmanželku a deti z prvého manželstva je alibistické.
Zas Xanti, ruku na srdce, nevyzeráš, že by si si nechala tretiu dierku do nošteka navŕtať
Je recesia, ale nebude trvať večne. Šikovný chlap, ktorý nie je lenivý - zarobí a postará sa o rodinu. Ak to ovšem nie je chlap, ktorému po šichte padla a potrebuje sa už len doma na gauč zvaliť.
Naposledy upravil danushka : 20.10.09 at 11:36 Dôvod: malý dovätok ešte mi tam chýbal...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Danushka
no coment.
Argentínska telenovela, zas a znova.
0 0
fantocy fantocy

fantocy je offline (nepripojený) fantocy

Neda mi nereagovat na niektore prispevky. Je mi uprimne luto SLUSNYCH ZIEN ktore sa po rozvode ocitnu v situaci ked im ex nechce platit vyzivne z dovodu ze NA VYZIVNE NEMA vyvaza sa na drahom aute a zije luxusnym zivotom s novou damou 90-60-90 ktora lepsie vyzera doma nechodi v teplakoch a ma s nou samozrejme lepsi sex ako so svojou STAROU (prepacte mi za ten vyraz). No a ked sa spomenulo A treba povedat aj to B. Muz sa rozvedie so svojou zenou pretoze si zobral FLANDRU ktora ho podvadza klame uraza atd atd atd. Samozrejme sudkyna pri rozvode PRISUDI DETI ZENE, a MUZOVI ULOZI VYZIVOVACIU POVINNOST. Ako inac vsak DETI MATKE pretoze STATISTIKA NEPUSTI ako to uviedla jedna z vas. Je málo prípadov, keď súd zverí do opatery otcom ich deti a na to musia byť naozaj vážne dôvody. SMUTNA TO REALITA a STATISTIKA Fraza z ust rozvedenych sudkyn ktore si vybijaju zlost na muzoch: PO ROZVODE VSETKO V PROSPECH DETI mi pripadne smiesna!! Vcera som nahodou pozeral na TV JOJ sudnu sien. Je mi na zvracanie ked sudkyna prisudi deti FLANDRE KTORA POTREBUJE MAT 10 ORGAZMOV ZA DEN a poriadnemu otcovi ULOZI VYZIVOVACIU POVINNOST s tym ze ma pravo sa stratavat so svojim dietatom. Toto je v zaujme dietata ked budu vidiet vzdychat ich MATER cely den??? Toto je v zaujme dietata ked uvidia otca dva krat do mesiaca??Otec je horsi ako matka??? Rozvedeny muz ktory si zobral FLANDRU nema pravo po rozvode na na novy zivot??? Treba ho len cicat z penazi??? A opat citat od jednej z vas: sikovny muz vie zabezpecit peniaze pre rodinu a ked pride domov z roboty nelahne si na gauc. Ten rozvedeny darebak si lahne na gauc a vykasle sa ci posle vyzivne alebo nie a ten zodpovedny si vyhrnie rukavy a robi ako otrok pretoze VSETKO V ZAUJME DIETATA(treba DVD, treba internet, treba znackove topanocky lebo z ciny by si jedna z pisateliek nedovolila obut dietatku, treba drahe pampersky lebo tie latkove su zle, treba to a treba hento...) A co treba chlapovi ktory zarobi 20000 Sk (700 eur). Jemu netreba v podstate nic on neplati najomne za byt on neplati energie on neplati za vodu netreba sa mu umyvat netreba mu prat netreba mu kupit oblacenie netreba mu platit cestovne a na cely den mu staci ako jedlo jedna treska!!! Treba mu len zaplatit smiesnych 5000 vyzivne a stretnut sa s detmi dva krat do mesiaca aj to v pritomnosti policie pretoze vasa EX brani v stretavani s detmi, treba mu len pri stretnuti vypocut si kopec urazok na jeho adresu. Nasledne na to sa stretnut na sude vypocut si kopec klamstiev od EXmanzelky ako deti psychicky trpia jeho navstevou a bolo by vhodne zakazat mu s nimi styk a bude stacit ked im bude posielat slusne vyzivne!!! A este som samozrejme zabudol ze treba poziadat o vyzivne pre rozvedenu zenu pretoze EXmanzelka nemala 30 rokov cas studovat teraz to treba dohnat a spravit si maturitu, tiez by bolo vhodne sa osamostatnit od rodicov no a na toto vsetko treba peniaze. A odkial??? No vsak od byvaleho muza nie??? Toto vsetko co som spomenul treba rozvedenemu muzovi nic viac nic menej. Dovolim si tvrdit ze v beznych rodinach s prijmom manzela 20000 sa obracia kazda koruna a mnoho krat sa nenajde na znackove veci a oblecenie pre male deti nenajde sa na DVD, bohuzial si rodiny nemozu dovolit kupit drahe ovocie a kvalitnu stravu. Pred rozvodom detom nemohli kupit rodiacia drahe veci, drahu cokoladu a po rozvode tite veci zacinaju byt nutnostou!!! Zaujimave. Zena nema vyzivovaciu povinnost voci detom??? Zena ma presne taku istu vyzivovaciu povinnost ako aj manzel!!!
Presne ako tu odznelo, statistiky jednoznacne poukazuju ako koncia rozvody.
Otec len malokedy vyhra svoje dieta po rozvode, aj ked by bol neviem akym dobrym otcom. Nie je to preto ako skonstatovala pisatelka ze VY ZENY STE DOBRE A MUZI SU ZLI!!!! Su dobre a zle zeny a dobri a zli muzi. Nikto nemoze za to na akeho partnera narazil.
Sudy by mali brat do uvahy mieru zavinenia rozpadu manzelstva zo strany muza a zo strany zeny. Mali by brat do uvahy sktutocne potreby deti. Pozerat sa citlivejsie na rozvody pretoze kazdy rozvod je specificky a neda sa pausalizovat s verdiktom: DETI SA ZVERUJU MATKE A OTEC BUDE PRISPIEVAT SUMOU.....
0 0
torrus torrus

torrus je offline (nepripojený) torrus

jouha ste sa rozvasnili


tak asi takto ja som dlhe roky neplatil dovod jasny prozaicky : lajdackost mimo krajinu vecne na cestach to je jedno ze nebolo z coho platit lebo chvilu tu a tam proste tulal som sa je pravda svoju povinnost som mal plnit aspon ako tak ale neplatil som sup ukamenujte ma bum mate na to pravo.

prisiel som domov zacal jej platit reku neviem kolko mam platit ale tak posleme aspon stovku ecok mesacne a snad to bude stacit ,
poziadla som ju aby mi poslal kopie rozhodnuti aby som vedel ze co mam riesit a hasit ale ona nic ok nahnevana neposle nevadi tak som zacal tury po uradoch ked tu zrazu po pol roku co policajtom trklo ze mam nedorucene listy ( btw to somm al uz zmeneny trvaly pobyt vydali mi novy obcianky plus vodicak plus novy pas ) tak ma ako recidivistu rpedviedli na sud kde mi vesely pan sudca dal trestny rozkaz ze mam zaplatit tolko a tolko
reku fajn super konecne viem kolko a pytam sa kam ? odpoved to vam povedia na socialke fajn tak idem na socialku tam ze mam volat exekutorovi volam exekutorovi a ten ejha ved ok ja vam zajtra zavolam a poviem co a ako
na druhy den mi ujo exezrut vola ze ok tolko som splatil a tolko este doplatim a ze on este chce 800 ojrikov odmenu za vykonanu exekuciu tak som sa ho spytal ze co presne vykonal v tejto exekucii okrem toho ze si naratal korunky ? odpovedal mi standardnou odpovedou cislo 1 ze na to ma zakonny narok a basta
ok tak som zvolil dame aj exekutorovi korunky (ale nic v zlom mile damy o tie korunky co pan exekutor spapa dam menej na extra vydavky mladej expani nach pyta pana exekutora nech jej kupi )
ale k meritu veci za cely ten cas som rozhodnutie o navsteve ci nenavsteve ci sa moja dcera so mnou po rokoch stretne nechaval na dcere reku ked prejavi zaujem som tu ak nie pockam kym tak spravi ale nedavno moja neter robila nenapadny prieskum ze ci sa chce stretnut s tatom a ta jej dopovedala " mam vravela ze tato je v base "

dakujem za spoluparcu kazdej zene ktora sa ku men priblizi co i len na meter a oznamujem ze nic proti vam nemam ale nikdy nie je problem pri otazke vezmes si ma ulomit nohu do stola ! a v momente nieco mat
0 0
Monnyka Monnyka

Monnyka je offline (nepripojený) Monnyka

Ahojte. Hladam info a platenie vyzivneho pocas PN. Moj partner je uz od januara po nehoda PN mozno az do marca aprila. Má platit vyzivne pre expriatelku aj v takomto pripade???? Dakujem. Pekny den
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať