Zavrieť

Porady

Rozvedený priateľ - platenie výživného a iné povinnosti voči deťom

Ahoj.Chcela by som Vas poprosit o radu.Mam priatela ktori je rozvedeny jeho ex je riadna zmykacka penazi!!!Ked sa zoberieme ma nejaky narok na jeho majetok???napr- aj v pripade nejakeho nestastia.Maju spolu 2 deti.Vopred Dakujem.A aj čo sa tyka vyzivneho ktore plati.
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ivka70 Pozri príspevok
Nesuhlasim.
ak ma sudom stanovene vyzivne, musi sud o ukoncenie vyzivovacej povinnosti poziadat.
pokial vsak dcera nebude zamestnana - teda nebude schopna sa sama zivit, tak je dost pravdepodobne, ze sud vyzivovaciu povinnost neskonci.
A dokonca ani vek 25 rokov tuto skutocnost nemusis zmenit.
pre naplnenie litery zákona nieje rozhodujúce či sa živí sama... Zákon hovorí o schopnosti sa živiť a ukončením štúdia je pripravená. Navyše ak ju zaregistroval úrad práce ako uchádzača o zamestnanie, tak by som povedal, že aj to svedčí o schopnosti sa živiť... len čaká na možnosť.
Treba čím skôr podať na súd návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti a požadovať aby súd zrušil k dátumu keď ukončila štúdium.
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

arizona Pozri príspevok
NIE

Dieťa už je dospelé, neštuduje, takže je schopné sa živiť samé-aj ked je momentálne na ÚP a nepracuje.

Nesuhlasim.
ak ma sudom stanovene vyzivne, musi sud o ukoncenie vyzivovacej povinnosti poziadat.
pokial vsak dcera nebude zamestnana - teda nebude schopna sa sama zivit, tak je dost pravdepodobne, ze sud vyzivovaciu povinnost neskonci.
A dokonca ani vek 25 rokov tuto skutocnost nemusis zmenit.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ivka70 Pozri príspevok
Nesuhlasim.
ak ma sudom stanovene vyzivne, musi sud o ukoncenie vyzivovacej povinnosti poziadat.
pokial vsak dcera nebude zamestnana - teda nebude schopna sa sama zivit, tak je dost pravdepodobne, ze sud vyzivovaciu povinnost neskonci.
A dokonca ani vek 25 rokov tuto skutocnost nemusis zmenit.


To, že je evidovaná na ÚP, sa berie,ako keby bola zamestnaná (obrazne povedané).
To, že ju zaevidovali ako uchádzačku o zamestnanie, znamená, že je schopná sa sama živiť, nie?
Naposledy upravil arizona : 23.03.10 at 19:50 Dôvod: preklep
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Re: Vyzivne na plnolete dieta

od JUDr. Soňa Glezgo » St 28.Okt. 2009 19:04
Dobrý deň.
Podľa nižšie cit. ust. zákona č. 36/2005 Z.z. o rodine v platnom znení
§ 62

(1) Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť.

(2) Obaja rodičia prispievajú na výživu svojich detí podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov. Dieťa má právo podieľať sa na životnej úrovni rodičov.

(3) Každý rodič bez ohľadu na svoje schopnosti, možnosti a majetkové pomery je povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť v minimálnom rozsahu vo výške 30% zo sumy životného minima na nezaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa podľa osobitného zákona. 13)

§ 65(3) Výživné plnoletých detí upraví súd len na návrh.

§ 75

(1) Pri určení výživného prihliadne súd na odôvodnené potreby oprávneného, ako aj na schopnosti, možnosti a majetkové pomery povinného. Na schopnosti, možnosti a majetkové pomery povinného prihliadne súd aj vtedy, ak sa povinný vzdá bez dôležitého dôvodu výhodnejšieho zamestnania, zárobku, majetkového prospechu; rovnako prihliadne aj na neprimerané majetkové riziká, ktoré povinný na seba berie.

(2) Výživné nemožno priznať, ak by to bolo v rozpore s dobrými mravmi; to neplatí, ak ide o výživné pre maloleté dieťa.

§ 77

(1) Právo na výživné sa nepremlčuje. Možno ho však priznať len odo dňa začatia súdneho konania. Výživné pre maloleté dieťa možno priznať najdlhšie na dobu troch rokov spätne odo dňa začatia konania, ak sú na to dôvody hodné osobitného zreteľa.

(2) Práva na jednotlivé opakujúce sa plnenia výživného a ostatné práva na peňažné plnenia vyplývajúce z tohto zákona sa premlčujú.


Z uvedeného je zrejmé, že vyživovacia povinnosť rodiča trvá do doby, kým dieťa nie je schopné samo sa živiť.
Nepíšete, či mal Váš manžel určené výživné súdom V prípade ak by to tak bolo, tak bolo potrebné podať návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti z dôvodov, že dieťa je schopné samo sa živiť. Súdom určená povinnosť nezanikne sama od seba. Výživné plnoletému dieťaťu je však možné v zmysle uvedeného priznať len na návrh dieťaťa, a to od podania návrhu, spätne ho súd priznať nemôže.

Posudzovanie schopnosti samostatne sa živiť je individuálne.
JUDr. Soňa Glezgo

JUDr. Soňa Glezgo Príspevky: 729 Založený: Ne 30.Okt. 2005 20:26 Ďalšia odpoveď JUDr. Glezgo:Každopádne výživné otec dieťaťa platiť musí tak, ako je stanovené v súdnom rozhodnutí. Ak sa zmenili pomery, je potrebné podať na súd návrh na zmenu rozhodnutia, príp. na zrušenie vyživovacej povinnosti vzhľadom k tomu, že je dcéra schopná sama sa živiť. Vzhľadom k tomu, že výživné bolo určené súdnym rozhodnutím, toto rozhodnutie je stále vykonateľné a je potrebné ho plniť. Dovtedy, kým súd túto povinnosť nezruší. Z toho vyplýva, že výživné na dieťa môže byť zrušené len súdom na návrh otca. Ak tak otec neučiní, je povinný platiť výživné ako mu bolo stanovené súdom.
1 0
yenefer yenefer

yenefer je offline (nepripojený) yenefer

rodina1 Pozri príspevok
Re: Vyzivne na plnolete dieta

od JUDr. Soňa Glezgo » St 28.Okt. 2009 19:04
Dobrý deň.
Podľa nižšie cit. ust. zákona č. 36/2005 Z.z. o rodine v platnom znení
§ 62

(1) Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov k deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým deti nie sú schopné samé sa živiť.

(2) Obaja rodičia prispievajú na výživu svojich detí podľa svojich schopností, možností a majetkových pomerov. Dieťa má právo podieľať sa na životnej úrovni rodičov.

(3) Každý rodič bez ohľadu na svoje schopnosti, možnosti a majetkové pomery je povinný plniť svoju vyživovaciu povinnosť v minimálnom rozsahu vo výške 30% zo sumy životného minima na nezaopatrené neplnoleté dieťa alebo na nezaopatrené dieťa podľa osobitného zákona. 13)

§ 65(3) Výživné plnoletých detí upraví súd len na návrh.

§ 75

(1) Pri určení výživného prihliadne súd na odôvodnené potreby oprávneného, ako aj na schopnosti, možnosti a majetkové pomery povinného. Na schopnosti, možnosti a majetkové pomery povinného prihliadne súd aj vtedy, ak sa povinný vzdá bez dôležitého dôvodu výhodnejšieho zamestnania, zárobku, majetkového prospechu; rovnako prihliadne aj na neprimerané majetkové riziká, ktoré povinný na seba berie.

(2) Výživné nemožno priznať, ak by to bolo v rozpore s dobrými mravmi; to neplatí, ak ide o výživné pre maloleté dieťa.

§ 77

(1) Právo na výživné sa nepremlčuje. Možno ho však priznať len odo dňa začatia súdneho konania. Výživné pre maloleté dieťa možno priznať najdlhšie na dobu troch rokov spätne odo dňa začatia konania, ak sú na to dôvody hodné osobitného zreteľa.

(2) Práva na jednotlivé opakujúce sa plnenia výživného a ostatné práva na peňažné plnenia vyplývajúce z tohto zákona sa premlčujú.

Z uvedeného je zrejmé, že vyživovacia povinnosť rodiča trvá do doby, kým dieťa nie je schopné samo sa živiť.
Nepíšete, či mal Váš manžel určené výživné súdom V prípade ak by to tak bolo, tak bolo potrebné podať návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti z dôvodov, že dieťa je schopné samo sa živiť. Súdom určená povinnosť nezanikne sama od seba. Výživné plnoletému dieťaťu je však možné v zmysle uvedeného priznať len na návrh dieťaťa, a to od podania návrhu, spätne ho súd priznať nemôže.

Posudzovanie schopnosti samostatne sa živiť je individuálne.
JUDr. Soňa Glezgo

JUDr. Soňa Glezgo Príspevky: 729 Založený: Ne 30.Okt. 2005 20:26 Ďalšia odpoveď JUDr. Glezgo:Každopádne výživné otec dieťaťa platiť musí tak, ako je stanovené v súdnom rozhodnutí. Ak sa zmenili pomery, je potrebné podať na súd návrh na zmenu rozhodnutia, príp. na zrušenie vyživovacej povinnosti vzhľadom k tomu, že je dcéra schopná sama sa živiť. Vzhľadom k tomu, že výživné bolo určené súdnym rozhodnutím, toto rozhodnutie je stále vykonateľné a je potrebné ho plniť. Dovtedy, kým súd túto povinnosť nezruší. Z toho vyplýva, že výživné na dieťa môže byť zrušené len súdom na návrh otca. Ak tak otec neučiní, je povinný platiť výživné ako mu bolo stanovené súdom.

Snáď by bolo vhodné uviesť, že oba tieto citáty rodina 1 okopíroval z právnej poradne na stránke www.rodinka.sk, a nie sú písané autorkou ako odpoveď na otázku položenú tu, ale boli odpoveďou na konkrétne v poradni položené otázky. Dátum, z ktorého pochádza odpoveď pri právnych témach tiež nie je zanedbateľný!
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

arizona Pozri príspevok
[/B]To, že je evidovaná na ÚP, sa berie,ako keby bola zamestnaná (obrazne povedané).
To, že ju zaevidovali ako uchádzačku o zamestnanie, znamená, že je schopná sa sama živiť, nie?
Nie, neznamena.
ak dieta zije s oboma rodicmi, tak do 25 rokov zaevidovane na UP, nema narok ani na socialne davky, lebo pre ich potreby je posudzovane spolu s rodicmi a nezaopatrenymi detmi.
A rodicia ho musia zivit. Tak su postavene nase zakony. Takze u dietata rozvedenych rodicov to nemoze byt ine.
Preco by zrazu mala padnut vyzivovacia povinnost len na rodica, u ktoreho dieta byva?
1 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
willma Pozri príspevok
lenže ona tá vyživovacia povinnosť voči potomkovi platiteľovi výživného v prípade rozvedených naozaj padá.
Willma, k tomuto by som ti chcela napísať nasledovné:
Tá pani na úrade práce vôbec nemá pravdu! Tým, že tvoja dcéra skončila školu, vôbec nepadá jej otcovi vyživovacia povinnosť. Ak bolo výživné určené súdom, toto môže zase zrušiť len súd na návrh buď otca, ktorý má povinnosť platiť výživné, alebo už plnoletej dcéry. Ak však otec prestal platiť výživné z titulu, že dcéra skončila školu a nepožiadal súd o zrušenie vyživovacej povinnosti, môže dcéra nezaplatené výživné vymáhať od otca buď ohlásením na polícii, že otec neplatí výživné, alebo požiada ktoréhokoľvek exekútora v rámci SR o uplatnenie dlžného výživného.
Moja sesternica mala podobný problém. Jej synovi prestal platiť otec výživné (tiež nepožiadal súd o zrušenie vyživovacej povinnosti). Syn bol na polícii, vyčíslili dlžnú čiastku na výživnom a teraz polícia celý spis predložila na prokuratúru.
Napr.
http://hnonline.sk/c1-38137680
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ivka70 Pozri príspevok
Nie, neznamena.
ak dieta zije s oboma rodicmi, tak do 25 rokov zaevidovane na UP, nema narok ani na socialne davky, lebo pre ich potreby je posudzovane spolu s rodicmi a nezaopatrenymi detmi.
A rodicia ho musia zivit. Tak su postavene nase zakony. Takze u dietata rozvedenych rodicov to nemoze byt ine.
Preco by zrazu mala padnut vyzivovacia povinnost len na rodica, u ktoreho dieta byva?
willma Pozri príspevok
lenže ona tá vyživovacia povinnosť voči potomkovi platiteľovi výživného v prípade rozvedených naozaj padá.
ivka70 Pozri príspevok
A to podla akeho zakona?
Vyzivovaciu povinnost urcuje sud a rovnako ju sud musi aj zrusit.
Ivka70,
vieš o niekom komu súd určil platiť výživné ak dieťa prestalo byť zaopatreným, a súd prikázal rozvedenému rodičovi aby nadalej platil na to dospelé dieťa výživné?

Ja naozaj neviem o nikom. Poznám kopu prípadov, že ak dieťa skončí školu tak povinný rodič prestane platiť výživné a o "dieťa" ( dospelú osobu ) sa "stará" rodič ktorému bolo zverené do opatery.
Tu záleží na rodičovi, či bude podporovať dieťa vo flákaní - tj. úplný nezájem o prácu, alebo ho bude tlačiť aj do krátkodobých brigád aby malo aspoň na základné svoje potreby.

Btw. tam kde sa najedia 2 naje sa aj ďalší, ale kupovať oblečenie a platiť mobili aj dospelému dieťaťu čo nemá zájem o prácu je silná káva.

Ja súhlasím s ostatnými, dieťa prestáva byť nezaopatreným dňom ukončenia štúdia. Pri vysokoškolákovi je to dňom štátnic, pri stredoškolákovi je to 31.08. v roku kedy ukončil stredoškolské štúdium.

Ono celý zákon o dávkach v hmotnej núdzi je postavený dosť nešťastne práve kvôli rozvedeným rodičom, ale štát sa chráni, a snaží sa nútiť deti aby po skončení škôl šli pracovať, a nečerpali peniaze zo štátnej kasy.
Pamätám časy ked som skončila ja strednú školu, tak som šla na UP, vyrátali mi dokonca podporu v nezamestnanosti. Tú som mala pol roka a potom som mala dávky v hmotnej núdzi v tej istej výške ( v roku 1997 a bola to suma 3012 sk, potom určili rovnaké pravidlá a znižovali rapídne dávky v hmotnej núdzi ). Ako naozaj nič ma nedonútilo pracovať už aj kvôli tomu, že som chcela ísť na výšku ( rok som bola doma ) a živili ma rodičia.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

flower1 Pozri príspevok
Ahoj.Chcela by som Vas poprosit o radu.Mam priatela ktori je rozvedeny jeho ex je riadna zmykacka penazi!!!Ked sa zoberieme ma nejaky narok na jeho majetok???napr- aj v pripade nejakeho nestastia.Maju spolu 2 deti.Vopred Dakujem.A aj čo sa tyka vyzivneho ktore plati.
Majú už vysporiadané BSM ?
Deti z prvého manželstva sú dedičmi zo zákona
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

flower1 Pozri príspevok
Ahoj.Chcela by som Vas poprosit o radu.Mam priatela ktori je rozvedeny jeho ex je riadna zmykacka penazi!!!Ked sa zoberieme ma nejaky narok na jeho majetok???napr- aj v pripade nejakeho nestastia.Maju spolu 2 deti.Vopred Dakujem.A aj čo sa tyka vyzivneho ktore plati.
Nepíšeš, či sa Tvoj priateľ vysporiadal so svojou ex-manželkou po rozvode.
Do vysporiadania BSM má jeho ex-manželka nárok na 1/2 spoločne nadobudnutého majetku, ako aj sa musí ppodieľať na vysporiadaní spoločne nadobudnutých dlhov.
Za predpokladu, že toto je už vyriešené a Vy dvaja sa zoberiete, tak Tvoj spoločne nadobudnutý majetok s novým manželom sa delí 1/2 + 1/2.
V prípade jeho smrti jeho polovica majetku sa delí na dedičov v rovnakom diele, teda Teba ako jeho manželku, jeho všetky deti, Vaše deti.
Jeho manželka je minulosť, ale jeho deti sú neopomenuteľnými dedičmi.
Ak sa teda za života spoločne nerozhodnete svoje majetky riešiť ináč.

Inak, slovo žmýkačka peňazí je dosť silné slovo na môj vkus. Pokiaľ sú z predchádzajúceho manželstva neplnoleté, školopovinné deti - treba rátať s tým, že nielen matka, ktorej boli zverené do opatery deti, má povinnosť sa o svoje deti postarať.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

flower1 Pozri príspevok
Ahoj.Chcela by som Vas poprosit o radu.Mam priatela ktori je rozvedeny jeho ex je riadna zmykacka penazi!!!Ked sa zoberieme ma nejaky narok na jeho majetok???napr- aj v pripade nejakeho nestastia.Maju spolu 2 deti.Vopred Dakujem.A aj čo sa tyka vyzivneho ktore plati.
všetky -ex sú žmýkačky peňazí,ale to je ich šikovnosť,čo z toho vytlčú...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
všetky -ex sú žmýkačky peňazí,ale to je ich šikovnosť,čo z toho vytlčú...
Smutné je, že rozvedené ženy zväčša MUSIA žmýkať peniaze pre svoje deti od svojich ex. Ideálne by bolo, keby otcovia, ktorí sa rozhodnú opustiť svoje rodiny najskôr naučili žiť svoje manželky a deti zo vzduchu, nie?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Smutné je, že rozvedené ženy zväčša MUSIA žmýkať peniaze pre svoje deti od svojich ex. Ideálne by bolo, keby otcovia, ktorí sa rozhodnú opustiť svoje rodiny najskôr naučili žiť svoje manželky a deti zo vzduchu, nie?
No niektoré fakt žmýkajú aj ked dostanú dosť na živobytie...ALE POZOR, ja ich nezatracujem, ako som už písal, je to ich šikovnosť...
Nejedná sa o to aby mali z čoho žiť,ale fakt že vyžmýkaju aj navyše...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
Smutné je, že rozvedené ženy zväčša MUSIA žmýkať peniaze pre svoje deti od svojich ex. Ideálne by bolo, keby otcovia, ktorí sa rozhodnú opustiť svoje rodiny najskôr naučili žiť svoje manželky a deti zo vzduchu, nie?
nikto nikomu nekáže žiť zo vzduchu,to si mierne prekrútila...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

nikto nikomu nekáže žiť zo vzduchu,to si mierne prekrútila...,mimochodom nielen otcovia opúšťajú rodiny,ale aj opačne je to tak-aj ženy si rady nájdu milencov...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 06.10.09 at 18:12
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Stanislav 1975 Pozri príspevok
všetky -ex sú žmýkačky peňazí,ale to je ich šikovnosť,čo z toho vytlčú...
Buď som výnimka, alebo nešikovná, ale z ex- sa mi nepodarilo "vyžmýkať" ani korunu výživného na deti, a to za dlhé roky. Naopak, platila som jeho dlhy, ktoré počas manželstva narobil. S tým, že si ich môžem uplatniť voči nemu súdnou cestou....
P.S. Všetky kroky na vymoženie výživného som urobila.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Dav Pozri príspevok
Buď som výnimka, alebo nešikovná, ale z ex- sa mi nepodarilo "vyžmýkať" ani korunu výživného na deti, a to za dlhé roky. Naopak, platila som jeho dlhy, ktoré počas manželstva narobil. S tým, že si ich môžem uplatniť voči nemu súdnou cestou....
P.S. Všetky kroky na vymoženie výživného som urobila.
Tak neboj sa-jeho svedomie mu to raz vráti...
0 0
flower1 flower1

flower1 je offline (nepripojený) flower1

danushka Pozri príspevok
Nepíšeš, či sa Tvoj priateľ vysporiadal so svojou ex-manželkou po rozvode.
Do vysporiadania BSM má jeho ex-manželka nárok na 1/2 spoločne nadobudnutého majetku, ako aj sa musí ppodieľať na vysporiadaní spoločne nadobudnutých dlhov.
Za predpokladu, že toto je už vyriešené a Vy dvaja sa zoberiete, tak Tvoj spoločne nadobudnutý majetok s novým manželom sa delí 1/2 + 1/2.
V prípade jeho smrti jeho polovica majetku sa delí na dedičov v rovnakom diele, teda Teba ako jeho manželku, jeho všetky deti, Vaše deti.
Jeho manželka je minulosť, ale jeho deti sú neopomenuteľnými dedičmi.
Ak sa teda za života spoločne nerozhodnete svoje majetky riešiť ináč.

Inak, slovo žmýkačka peňazí je dosť silné slovo na môj vkus. Pokiaľ sú z predchádzajúceho manželstva neplnoleté, školopovinné deti - treba rátať s tým, že nielen matka, ktorej boli zverené do opatery deti, má povinnosť sa o svoje deti postarať.
No dakujem ti za radu ale za tou žmykačkov si stojim!Ja mam 26rokov A makam Od skončenia skoly .Viem čo je odrobyt si každu korunku.Ona ma 34 A za svoj život ma odrobene asi nejaky slaby rok.Nehava sa vydržiavat.Pre ludi ktory žmykaju a zneuživaju inych na svoj životny standart nema iny nazov.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
flower1 Pozri príspevok
No dakujem ti za radu ale za tou žmykačkov si stojim!Ja mam 26rokov A makam Od skončenia skoly .Viem čo je odrobyt si každu korunku.Ona ma 34 A za svoj život ma odrobene asi nejaky slaby rok.Nehava sa vydržiavat.Pre ludi ktory žmykaju a zneuživaju inych na svoj životny standart nema iny nazov.

Písala si, že ma s ex 2 deti. Asi bola na materskej dovolenke preto nemá odrobených viac rokov. Ked budeš Ty s deťmi doma, potom uvidíš, či je lepšie odrábať roky, alebo sa starať o deťúrence. Klobúk dole, že s nimi bola doma.
A každá žena si musí uvedomiť, ked si berie muža, ktorý ma deti, že sú stále jeho deti a budú naďalej. Teda mali by zostať.
Pod pojmom zneužívanie si predstavujem niečo úplne iné.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

flower1 Pozri príspevok
No dakujem ti za radu ale za tou žmykačkov si stojim!Ja mam 26rokov A makam Od skončenia skoly .Viem čo je odrobyt si každu korunku.Ona ma 34 A za svoj život ma odrobene asi nejaky slaby rok.Nehava sa vydržiavat.Pre ludi ktory žmykaju a zneuživaju inych na svoj životny standart nema iny nazov.
Flower1, ja nepoznám ex-manželku Tvojho priateľa, je naozaj možné, že od svojho bývalého požaduje nadštandard.
Moja rada do budúcna z vlastných skúseností je asi takáto. Možno sa raz staneš zákonitou manželkou terajšieho priateľa a budete mať tiež spolu detičky. Deti sú darom a sú posvätné. Nedeľte ich na ,,tvoje",, moje" , ale nech sú VAŠE.
Nároky malých detí sú menšie a nároky väčších detí sú väčšie a z toho treba vychádzať.
Ak raz Tvoj budúci manžel dopraje Vašim spoločným deťom komfort, nech to nie je na úkor detí z predchádzajúceho manželstva. Veď oni nemôžu za to, že ich rodičia to spolu nevydržali. Ty ak budeš na materskej, tak si tú materskú vychutnaj plným dúškom tak, ako to urobila jeho predchádzajúca manželka. Je to investícia do dieťaťa, ktorá sa nedá ničím vyvážiť a vráti sa .
Prajem veľa šťastia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať